اهمیت حضور در بازار تجارت الکترونیک

منتشر شده در 15 شهریور 1396

کشور های توسعه یافته سالهاست در عرصه تجارت الکترونیک فعال هستند. امروزه مردمان این کشورها حتی برای امور روزانه به فروشگاه ها و مراکز سر نمی زنند بلکه نیازهای خود را از طریق اینترنت و تنها با چند کلیک رفع می کنند.

کشور ما ایران نیز چند سالی است که در این عرصه فعال است و به لطف سر و صداهایی که شرکت هایی نظیر دیجیکالا ، اسنپ و غیره این در ایران به راه انداختند توجه مسئولان و مردم را به خود جلب کرده است. باید به این نکته توجه کرد که ایران یک کشور در حال توسعه می باشد که با توجه به اینکه مسئولان نیز در این دولت توجه ویژه ای به این بازار تجاری دارند روند سعود و پیشرفت بسیار چشمگیر می باشد.

برای مثال کشور آمریکا با جمعیت حدود 323 میلیون نفر را مورد برسی قرار می دهیم :

79% مردم برای خرید کالا یا سرویس مورد نیاز خود را از طریق اینترنت سرچ می کنند یعنی حدود 255 میلیون نفر از 323 میلیون نفر مردم برای تحقیق اولیه خرید اقدام به سرچ آنلاین می کنند.

31% مردم قبل از خرید به نتایج امتیاز دهی و نظرات خریداران گذشته دقت می کنند. در حقیقت اعتبار سنجی خود را از طریق اینترنت انجام می دهند.

29% مردم کاتالوگ های شرکت ها را به صورت انلاین مطالعه می کنند . 

20% مردم قبل از خرید کالای مورد نظر خود را با نمونه مشابه مقایسه می کنند.

17% تاثیر از تبلیغات آنلاین میگیرند

14% مردم نظرات و امتیاز دهی به کالای خریداری شده می دهند.

9% از تاثیر گرفته شده در تبلیغات فضای مجازی خرید خود را انتخاب می کنند.

 

همانطور که می بینید 79% یک جامعه خرید خود را به طریق های متفاوت به صورت آنلاین انجام می دهند که این عدد یک فرصت بسیار مناسب است که به راحتی نمی توان از کنار آن گذشت.

 

بگذارید یک نمودار دیگر را برسی کنیم: 

38% مردم تا یک ساعت وقت خود را در اینترنت می گذرانند.

33% بین 1 ساعت تا 5 ساعت در اینترنت به دنبال رفع نیاز خود هستند

9.5% مردم بین 5 تا 10 و 10 تا 20 ساعت در اینترنت مشغول استفاده از اینترنت هستند.

 

تنها کافیست به کسانی که 1 تا 5 ساعت در اینترنت هستند دقت کنید و هدف خود را آنها قرار دهید. این مثال را برای ایران میزنیم. 33% مردم ایران یعنی یک جامعه آماری بسیار بزرگ که در حال شناخت و تحقیق از طریق اینترنت هستند!

 

به نمودار زیر توجه کنید : تخمین میانگین درآمد تجارت الکترونیک در هر خرید آنلاین در سایت اسمارت اینسایت

 

 

برگردیم به یک دهه قبل ; مشتریان برای رفع نیاز خود و خرید کالا به بازار تاسیسات مراجعه می کردند. خریدار پس از صرف وقت بسیار در گرما و سرما برای تحقیق در مورد کالای درخواستی و قیمت آن به فروشگاه های بسیاری مراجعه می کرد تا بتواند جنس مورد نظر خود را خریداری کند. اما توی این چند سال اخیر روند کمی تغییر کرد. اینبار فروشندگان به سمت خریداران میرفتند و با تماس های تلفنی و ارسال کاتالوگ و مشخصات تلاش خود را می کردند تا مشتری را مجاب به خرید از فروشگاه خود کنند. 

امروز اما روند به طور کلی تغییر کرده است. به لطف فراگیر شدن موبایل های هوشمند ( Smart phone )، تبلت ها و وجود کامپیوتر در هر خانه و مرکز و اتصال آسان به اینترنت تمامی تحقیقات و خرید ها از طریق اینترنت انجام می شود. 

شرکت ها ، فروشگاه ها و تولیدی ها لزوم ورود به تجارت الکترونیک را احساس می کنند. صنعت تاسیسات کشور کم کم لزوم ورود به تجارت الکترونیک را حس می کنند و باید هرچه سریعتر خود را محیای ورود به بازار بزرگ و فراگیر نماییند. 

امروزه مشتریان کمتری برای خرید کالای خود به بازار تاسیسات مراجعه می کنند. در واقع وقتی مشتریان می توانند با تنها چند کلیک اطلاعات مورد نیاز خود را به دست بیاورند دیگر چه نیازی است که به شکل حضوری به بازار مراجعه کنند و انرژی و وقت بیشتری صرف کنند؟

 

سایت تاسیسات دات کام/tasisat.com درجهت رفع نیاز مردم و کمک به خریداران و فروشندگان محیطی را بنا نهاده تا بتوان از این فرصت نهایت استفاده را برد. همانطور که در قسمت درباره ما به این موضوع اشاره شده است.

 


هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید


کاراکتر باقیمانده
0 محصول مقایسه کن