4 کلید اساسی برای کسب و کار موفق

منتشر شده در 12 آبان 1396

طبق یک سری نظرسنجی ها نشان داده شده حدود نیمی از کارمندان به مدیران ارشد خود در کار اطمینان ندارند. اگرچه تحقیقات و نظرسنجی دیگر نشان می دهد رهبران و مدیرانی که اعتماد را در بین کارمندان خود به وجود آورده اند باعث تعهد کاری بیشتر، کاهش هزینه های ناخواسته ماهیانه و نرخ سودآوری بالاتری شده اند.

برای مدیران و رهبران تجارتی که به این روش ها عمل می کنند 4 کلید اساسی موفقیت وجود دارد. روش هایی که باعث ساخت یک ساختار مناسب در یک تجارت و بیزینس های خود می شوند عبارت اند از : 

  • قابل اعتماد بودن 
  • صداقت و درستی 
  • صلاحیت 
  • محبت و مهربانی

این چهار مورد را با توجه به نام های اصلی انگلیسی ( Reliability , openness , competence , compassion ) با نام مستعار ROCC می نامیم. بر روی کارآفرینایی که برای دهه ها مطالعه کرده شده اصل اعتماد ROCC عامل بسیار مهمی برای موفقیت است. اما چطور ؟

1- قابل اعتماد بودن : 

"قابل اطمینان بودن " زمانی به تحقق می انجامد که شما دقیقا به آن چیزی که عنوان یا ادعا می کنید انجام دهید. این دقیقا چیزی است که به " دنیس کوآینتنس" و "مایک ویور" کمک کرد تا بتوانند اولین هتل " ال ای ای دی " پلاتینیوم در ایالت متحده شدند. و در ادامه باعث موفقیت های بعدی و پی در پی در ایجاد رستوران و هتل معروف O'Henry شد.

 

قابل اعتماد بودن فراتر از مرزهای ملی است. همانطور که جکی تسو یکی از بنیانگذاران شرکت شرکت تجارت الکترونیک LinkMeGlobal می گوید : با درک اینکه اختلافات و تفاوت های فرهنگی بین ایالت متحده و سایر کشورها وجود دارد، اعتماد به تیم ما با انجام تعهدات ما باید در طول زمان در حال توسعه باشد. 

 

2- صلاحیت : 

صلاحیت حاصل ارائه مداوم نتایج برتر است. همانگونه که "باب لینتر" کارآفرین کارخانه گیاهان GM باعث شد یک سرمایه 250 میلیون دلاری برای گیاهان مهرزنی در "کلونت" ایالت "اوهایو" شد. این شرکت در پی زمان تبدیل به یک شرکت میلیون دلاری شد که به طور مداوم در طول یک دهه یکی از بهترین شرکت های جهان است.

 

صلاحیت کلیدی برای "میکسیمیان هاک" یکی از بنیانگذاران پلت فرم موتور جستجو شغل GoJobio.com می گوید : من سعی می کنم افرادی را پیدا کنم که همانند من فقط به فکر سودآوری نباشند بلکه در فرآیند های کاری شرکت تسحیل و راه کار جدید ارائه کنند.

3- باز بودن و صداقت : 

شفاف بودن در ارتباطات روشی است که "جانیس درو " از فناوری کسب و کار و سرویس خدماتی Inkwhy به آن عمل می کند. او می نویسد : من اعتماد را به همراه تیمم به وسیله ی " گفتگو های آزاد و بحث های پخته " ساخته ام.

 

هاگ از GoJobio : من خودم را متقاعد ساختم تا با ایجاد یک محیط بسیار شفاف، راستی و حقیقت اولین اصل در شرکت باشد تا اعتماد در مقابل چشمان همه باشد. 

4- شفقت و مهربانی : 

برای دانستن این اصل که مهربانی و شفقت چقدر موثر است می توان به دو مرد و یک کامیون بین المللی اشاره کرد که بین آنها چه ارتباطی حاکم است. شرکت Grandma Rule برای هر کسی که می خواهد مادربزرگ خود را درمان کند بنا نهاده شد. این شرکت از یک کامیون 350 دلاری آغاز به کار کرد و به یک شرکت 400 میلیون دلاری تبدیل کرد که تبدیل به بزرگترین شرکت محلی متحرک در ایالت متحده کرده است. کارگروهی نوآوری را تقویت می کند. در مرکز آستین هولیمان یکی از مراکز تعامل با دانشجویان و آموزش جوانان است. مدیر این تیم می گوید : تیم ما بر اساس یک دوستی پایدار و نگرانی برای رفاه شخصی یکی دیگر از اولویت های ما است. 

 

کارآفرینان موفق ROCC را که پایه ی اعتماد است را از همان ابتدا با همکاری تیم های پایه ی خود، استخدام افرادی با استعداد زیاد و ارزیابی شرکای استراتژیک در نظر میگیرند. اعتماد پایه گذار اصل هر مجموعه ای می باشد که در محیط های پیچیده، نوآوری و موفقیت های پایدار عامل بسیار مهمی می است.

ابزار نظر سنجی


هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید


کاراکتر باقیمانده
0 محصول مقایسه کن