دلیل حمله ترامپ به آمازون چیست ؟

منتشر شده در 25 فروردین 1397

حمله ترامپ به آمازون

دونالد ترامپ برای سومین بار در حساب توئیتر خود به آمازون تاخت. دونالد ترامپ در این پیام توئیتر معتقد است که آمازون قرارداد غیرواقع و تقلبی را با شرکت پست به امضاء رسانده است و شرکت پست با تحویل بسته های پستی ارسالی از طرف آمازون دچار ضرر مالی می شود. پست آمریکا یک شرکت دولتی می باشد که سالیان زیادی است که با مشکلات مالی رو به رو می باشد. 

ترامپ معتقد است که شرکت پست به ازای ارسال هر بسته پستی عددی در حدود 1 و نیم دلار ضرر متحمل می شود که با توجه به حجم بالای کالا های ارسالی مجموع آن میلیارها دلار خواهد بود. دونالد ترامپ با توجه به گزارش سیتی گروپ/ Citigroup معتقد است که پست آمریکا می بایست هزینه خدمات خود را 1 دلار و 50 سنت افزایش دهد تا هزینه ها و ضرر های خود را پوشش دهد.

توئیت دونالد ترامپ در مورد آمازون

 

بسیاری معتقد هستند دلیل حمله ترامپ به آمازون به دلیل اخباز ضد روزنامه واشینگتن پست می باشد. روزنامه ای که توسط " جف بزوس " مدیرعامل آمازون خریداری شده است. این روزنامه طی این سالها انتقادات بسیاری از سیاست های داخلی ، اقتصادی و خارجی دونالد ترامپ داشته است. 

جف بزوس واشینگتن پست را خریدمدیرعامل آمازون

 

اما دلیل اصلی مجادله ترامپ با آمازون چیست ؟ 

قبل از روی کار آمدن ترامپ ایالت متحده امریکا درحال یک تغییر بزرگ بود. آمریکا همچون ژاپن به این سمت میرفت که به جای تولید کالا در خاک ایالت متحده بیشتر علم و تکنولوژی تولید کند و مهد بروز تکنولوژی و علم آن در دنیا باشد و آن ها را صادر کند.

اما با تغییر دولت ترامپ دستور داد کارخانجات تولیدی دوباره به حالت گذشته برگردند و کارگران دوباره همچون گذشته مشغول به کار شوند. در واقع ترامپ معتقد است تولید داخلی و کارگر محور بسیار مفیدتر از اقتصادی است که بر پایه فروش و صادرات تکنولوژی می باشد. از طرف دیگر مخالفان معتقد هستند که تولید تکنولوژی و صادرات آن سود سرشارتری برای اقتصاد آمریکا خواهد داشت و می تواند باعث کاهش بدهی آمریکا به بانک جهانی شود.

به هرحال با این سیاستی که دونالد ترامپ اتخاذ کرده اینبار نوک پیکان حملش به سمت آمازون نشانه رفته است و این را می توان از توئیت های گذشته ترامپ مشاهده کرد. جایی که در حساب توئیتر خود تحت عنوان : فروشگاه هایی که مالیات می پردازند در حال تعطیل شدن هستند و این به خاطر آمازون است. 

شرکت اینترنتی آمازون باعث تعطیلی و فروشگاه های متعدد شده و امروزه پاساژ های تجاری از رونق کمتری برخوردار است.

پاساژی در آمریکا در سکوتکاهش استقبال از مراکز خرید در آمریکا

 

البته با همه این تنش ها هنوز هیچ دستور رسمی علیه این شرکت صادر نشده است و کاخ سفید نیز عنوان کرده که چنین طرحی در دستور کار نمی باشد. 

 

اما هدف از تهیه این گزارش به این دلیل است که جهان پیشرفته امروزه به سمت فروشگاه های آنلاین و زندگی آنلاین در حال توسعه است. به شکلی که ارزش فروشگاه ها و مراکز خرید در حال کاسته شدن است. اهمیت این موضوع به قدری است که  حتی باعث می شود رئیس جمهور پهناورترین کشور دنیا را به چالش بکشد. 


مقالات مرتبط :

برنامه ریزی سال 97 ____  5 قدم برای موفقیت در سال 2018 _____  بنیان گذار علی بابا ____  اهمیت حضور در بازار تجارت الکترونیک


 

 

ابزار نظر سنجی

 

ابزار نظر سنجی


نظرات کاربران

 • مهدی سیاوشی
  1 0
  22 بهمن 1397

  این مطلب واقعا عالی بود www.baharantahviye.ir

  • مدیر سایت
   1 0
   23 بهمن 1397

   تشکر

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید


کاراکتر باقیمانده
0 محصول مقایسه کن