ساخت خانه ی رویایی در 30 روز

منتشر شده در 4 اردیبهشت 1397

طی یک دهه ی اخیر تکنولوژی با سرعت غیرقابل باوری در حال پیشرفت می باشد. استفاده از تکنولوژی در تمامی صنایع و صنف ها دخیل شده و هر روز باید منتظر اخبار جدیدی از یک ایده ی حیرت انگیز باشیم.


ساخت یک خانه و یا ویلا با کمترین هزینه و سرعت ساخت بالا اما با کیفیت عالی یکی از دغدغه و آرزوی های مردم بود که به تحقق پیوسته. این تکنولوژی در کشورهای پیشرفته در حال بکارگیری می باشد و توقع میره به زودی سر از کشور ما نیز دربیاورد. 


زمانی که " آقای آرت سین " می خواست یک خانه ی دلخواه خود را در خارج از شهر نیویورک بسازد به سراغ یک آرشیتکت رفت و سفارش یک خانه با جزییات و روش سنتی داد. اما زمانی که برآورد قیمت کردند دیدند که هزینه ساخت به 725 هزار دلار رسید که سازنده به او اعلام کرد شاید این هزینه تا 900 هزار دلار نیز افزایش پیدا کند. او حتی مطمعن نبود و هیچ تضمینی هم وجود نداشت که این مبلغ 900 هزار دلار نیز بیشتر نشود.  آقای " آرت سین " به یک باره ساخت خانه رویایی خود را در محلی زیبا از دست رفته دید و داشتن یک ویلا بیشتر به یک آرزو برای اون تبدیل شد. 

آرت سین نا امید نشد و راه دیگری برای ساخت خانه با بوجه ی کمتر از 500 هزار دلار پیدا کرد. ساخت یک خانه در 4 ماه و بدون هزینه های تعجب آور.

اما چطور ممکن است ؟ 

او یک خانه ی مدولار را انتخاب کرد. یا بهتر است این نوع سازه ها را " Pre-fab "  بع معنی کوتاه و پیش ساخته بنامیم. خانه های مدولار در یک کارخانه ساخته می شوند و به راحتی همانند یک لگو طراحی و متصل می شوند. جالبه بدونید این سبک از ساخت و ساز برگرفته از خانه کیت ( kit ) که توسط Sear  و Roebuck  در سال 1940 پایه گذاری شد و نزد بسیاری هم محبوب واقع شد. این سبک در چند سال اخیر بسیار پیشرفت کرده است چون بزرگترین خاصیت ان این است که قابل تنظیم است. 

 

برای دیدن چگونگی ساخت و جمع اوری آن پیشنهاد می کنیم ویدیو زیر را تماشا کنید. با تماشای این ویدیو بهتر می توانیم به برسی این نوع سازه ها بپردازیم. 

 

 

در حالی که بسیاری از محصولات پیش ساخته فاقد کیفیت می باشند اما کسانی که در این صنعت هستند این فرضیه را دیگر بی اساس می دانند و معتقد هستند کیفیت و دقت لازم در ساخت و اجرای این پروژه چیزی کم از روش های سنتی ندارد. 

امروزه بیشتر شرکت های مدولار ساز در سطح های مختلف و برای سلایق مختلف خانه ، ویلا و یا سازه های زیبایی را طراحی می کنند که در عین شیک بودن و زیبایی بسیار باکیفیت بوده و پارامتر های کاهش هزینه های انرژی و مصرفی نیز در آن لحاظ شده است. 


 

یکی از ویژکی های خانه های مدولار هزینه کمتر تا 15% می باشد. شما می توانید با هزینه کمتر اما در سریع ترین زمان ممکن صاحب خانه یا ویلای خود شوید. 

پروسه ی طراحی این خانه ها با تمام جزییات حدودا 4 ماه زمان می برد . بعد از آن یک هفته تا 10 روز کاری زمان نیاز است تا سازه های آن در کارخانه با ابعاد و اندازه های دقیق درخواستی تولید شود و نهایتا به سمت محل احداث پروژه ارسال شود. دقیقا بعد از تمامی این پروسه ها خانه ی رویایی خود را در کمترین زمان ممکن تحویل خواهید گرفت. ( البته میزان زمان احداث و اجرای آن بستگی به مساحت و ابعاد پروژه شما دارد ) 

طراحی پروژه

 

کاملا مشخص است که هیچ کاری خالی از عیب نیست. هر نوع سازه و اجراء دارای نواقص و مفایدی است. اما برای مثال برای ویلایی که برای چند بار در سال از آن استفاده می شود این می تواند گزینه ی خوبی باشد. 
طبق نظرسنجی که از صاحبین این پروژه ها صورت گرفته اکثر آنها ابراز رضایت کرده اند و از اکثر جزییات پروژه راضی بوده اند. 

هیچ چیز کامل نیست . با این تعریف می توان امیدوار بود که با پیشرفت هر روزه ی تکنولوژی بسیاری از عیوب از سیستم و کسب و کارهای مختلف مرتفع گردد و سیر و مسیر به سمت تکامل در حرکت باشد. 

امیدواریم که از تماشا و خواندن این مقاله راضی بوده باشید. 
مارا از نظرات و توصیه های خود محروم نسازید. 


هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید


کاراکتر باقیمانده
0 محصول مقایسه کن