5 تکنولوژی جدید کاهش مصرف برق

منتشر شده در 7 خرداد 1397

اکثر مردم در تابستان به دنبال آرامش و استفاده‌ی بهینه از سیستم‌هایسرمایشی خود می‌باشند. تابستان گرم باعث می‌شود استفاده از کولرگازی و تهویه مطبوع به حداکثر استفاده خود برسد اما قبض‌های برق و مصرف بالای کولرگازی یکی دیگر از دغدغه‌های مصرف‌کنندگان می‌باشد

 

در ساختمان‌های مسکونی صرفه‌جویی و استفاده بهینه به‌تنهاییمی‌تواند تا ۹% از کل مصرف انرژی خانه را کاهش دهد. اما باید بدانیم دستگاه‌های تهویه مطبوع از مایع خنک‌کننده فلوروکربن ( fluorocarbon  )به‌عنوان یک خنک‌کننده استفاده می‌کنند. این مایع در صورت نشت کارایی سیستم تهویه مطبوع (کولرگازی) را کاهش می‌دهد و علاوه بر ضرر بهمحیط‌زیست باعث بالا رفتن مصرف انرژی و برق می‌شود. بنابراین سرویس سالیانه، تعمیر و نگهداری سیستم تهویه مطبوع می‌تواند باعث کاهش مصرف و بالا رفتن طول عمر دستگاه کولرگازی شما شود.
 

اداره فن‌آوری انرژی وزارت انرژی ایالات‌متحده در حال تحقیق و کار بر روی برخی از تکنولوژی‌های جدید تهویه مطبوع جدید است که تا حد زیادی باعث کاهش مصرف انرژی می‌شود.ساخت دستگاه های تهویه مطبوع و کولرگازی ( اسپلیت ) ساده است. این امر به شما کمک می‌کند گرما را از بین ببرید و برخی از پول و هزینه‌ها را در لایحه انرژی خود صرفه‌جویی کنید.

 

در اینجا به شما 5 تکنولوژی جدید که به مرحله بهره ورداری دسیده است را معرفی می کنیم : 

 

  1. سیستم‌های حرارتی در مریلند درحال‌توسعه یک مبدل حرارتی پیشرفته است که در مقایسه با مدل‌های فعلی برای کاهش نشت مبرد، مفاصل را به حداقل می‌رساند. با به حداقل رساندن مفاصل و درز، مبرد در آنجا نگهداری می‌شود تا چرخه‌ی گاز به نحو احسنت انجام شود وهزینه‌های انرژی را پایین نگه دارد.
  2. دانشگاه فلوریدا یک نمونه ترکیبی از یک بخارآب، رطوبت‌گیر هوا و کولر هوا تولید کرده است که می‌تواند انتقال حرارت بیشتری داشته باشد. این تکنولوژی باعث افزایش کنترل رطوبت در ساختمان‌های مسکونی می‌شود که باعث راحتی بیشتر و صرفه‌جویی در انرژی به میزان قابل‌توجه می‌شود.
  3. دایس انالیز (Dais Analytics) در فلوریدا، در همکاری با آزمایشگاه ملی اوکریج (ORNL)، درحال‌توسعه یک سیستم تهویه مطبوع در پشت‌بام است که به‌جای مواد شیمیایی معمولی از آب استفاده می‌کندنه تنها این تکنولوژی مناسب برای گرمای سوزان و شب‌های تابستان مرطوب است، بلکه همچنین می‌تواند ۳۰-۵۰٪ در مصرف برق در مقایسه با سیستم‌هایقدیمی صرفه‌جویی کند.
  4. مرکز تحقیقات فن آوری در کانکتیکات، تکنولوژی الکتروکاردیوتری را برای توسعه یک پمپ حرارتی که بدون استفاده از هر مبرد شیمیایی نگهداریمی‌شود، موردبررسی قرار می‌دهد. این تکنولوژی برای ساختمان‌هایتجاری وسیع و تجاری کوچک مناسب است. ابعاد این دستگاه کوچک است ودرعین‌حال صدای کمی هم دارد. این دستگاه تهویه مطبوع می‌تواند منجر به بهبود کارایی سیستم و صرفه‌جویی تا ۲۵٪ شود. و با کمترین قطعات مکانیکی، قابلیت با استفاده از این تکنولوژی با کمترین هزینه و قطعات مکانیکی می‌توانید دستگاه خود را راه‌اندازی کنید و درعین‌حال مطمئنباشید که در زمان گرمای بسیار کولرگازی خود دچار مشکل نخواهد شد.
  5. آمایشگاه ملی اوک ریج (Oak Ridge) در تنسی، در همکاری با شرکت گرجستان تک (Georgia Tech)  و انتلی چویس انرژی (IntelliChoice Energy)، سیستم ذخیره انرژی ابداع کرده که با واحدهای HVAC ادغاممی‌شود، این عمل در کل باعث کاهش مصرف سیستم‌های A/C(کولرگازی) می‌شود. با استفاده از حفظ دما مصرف تهویه مطبوع را به حداقل می‌رساند. با استفاده از این سیستم می‌توان از اتلاف انرژی و نگهداری آن تا ۷۰٪ راندمان به‌طورکلی و همچنین بهبود عملکرد تهویه مطبوع (HVAC  ) تا ۳۵٪ استفاده کرد.

 

منبع: energy.gov


هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید


کاراکتر باقیمانده
0 محصول مقایسه کن