مخترع رادیاتور، شخصیت خرداد ماه

منتشر شده در 16 خرداد 1396

فرانز سان گالی Franz San Galli، متولد ۱۰ مارس ۱۸۲۴ در کمین پومورسکی لهستان Kamian Pomorski متولد شد.

فرانز سان گالی به عنوان یکی از شخصیت های برجسته ی روسیه، کار آفرین، مخترع شناخته می شود که در سال ۱۸۸۲ توسط دادگاه امپریال روسیه به مقام آذوقه رسان که در آن زمان منزلتی مهم داشت رسید و به همین جهت نشان سلطنتی جنگجو یا نشان اسلحه را برای کیفیت محصولات استثتائی محصولات خود دریافت کرد.

سان گالی تجارت خود را از سال ۱۸۵۳ در سنت پترزبورگ به عنوان یک تعمیر گاه مکانیکی با ۱۲ کارمند و یک نمایشگاه تجاری آغاز کرد.کمی بعد برادر او برای همراهی و کمک به سان گالی به او پیوست تا تجارت او را گسترش دهد.

 او مرتبا به دنبال مزیتی برای رقابتی کردن تجارت خود با دیگر رقبای خود بود و همیشه این ضرب المثل آلمانی که می گفت کار بدون شتاب و بدون اوقات فراغت را سرلوحه ی خود در کار قرار داده بود.

او دائما به نمایشگاه ها و کنفرانس های دولتی میرفت تا راهی برای فروش و گسترش تجارت خود بیابد که در سال ۱۸۶۱ توانست ۲۲ نوع محصول در یکی از نمایشگاه های خود به بازدید بگزارد که چند سال بعد او موفق شد تا قراردادی برای بهسازی سیستم گرمایشی یک گلخانه سلطنتی در سارسکو سلو Tsarskoe Selo دریافت کند.

به همین جهت با تلاش بی وقفه او نهایتا توانست سیستمی به نام جعبه داغ HOT-BOX را به وجود آورد که امروزه به آن رادیاتور میگویم و سان گالی آن را ۱۸۵۷ به عنوان مخترع آن انتخاب شد.


هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید


کاراکتر باقیمانده
0 محصول مقایسه کن