9 خطای رایج در پکیج های شوفاژ دیواری

منتشر شده در 8 آذر 1396

امروزه ما برای رفع نیازهای خود متکی به آب گرمی هستیم که توسط پکیج های شوفاژ دیواری، موتورخانه و یا هر وسیله گرمایشی دیگر هستیم تا در زمان سرما بتوانیم نیازهای خود را رفع کنیم. پکیج ها رایج ترین نوع سیستم تولید آب گرم هستند که اکثر مردم با آن سر و کار دارند اگرچه نیازی نیست همه بدانند که یک پکیج چطور کار می کند و ساختار ان چگونه است اما بد نیست کمی در مورد آن اطلاعات داشته باشیم.

به طور متوسط اکثر صاحب خانه ها نمی دانند در زیر خانه ، سیستم لوله کشی و سیستم گرمایشی خونه چه میگذرد اما بعضی نکات در مورد پکیج را به نظر می رسد همه باید بدانند تا در مواقع ضروری جهت رفع مشکل اقدام نمایند.

مواردی که غیر از نگهداری خانه در زمستان به آن نیز باید توجه شود.

در اینجا ما به 9 خطای رایج در پکیج ها اشاره می کنیم.

 

          1- نبود گرما و آب گرم ؟!!!

شاید رایج ترین مشکل ممکن نداشتن آب گرم و از کار افتادن سیستم گرمایشی باشد! دلیل این مشکل می تواند خرابی دریچه ، هواکش ، خرابی ترموستات و یا سطح کم آب در مخزن و پکیج باشد. 

 

          2- نشت و چکه کردن ! 

گاهی شل بودن اتصال و یا نشتی لوله می تواند باعث کم شدن فشار و یا تاثیر گذاری در بخش های دیگر شود . لذا در اولین مراجعه از محکم بودن اتصالات و اینکه در جایی حفره ای وجود نداشته باشد که باعث چکه کردن شود مطمعن شوید. 

 

         3- صدای سوت و ناهنجار ! 

صداهایی مانند سوت و یا صداهای عجیب داخل پکیج می تواند به دلیل وجود ذرات آهک در مبدل حرارتی باشد. رسوبات ناشی از آب بسیار مخرب بوده و می تواند باعث صدمه دیدن پکیج و رادیاتور شما شود. در پی این اتفاق فشار کم آب را هم در پی خواهد داشت. لذا سعی کنید همیشه ار رسوب گیر در سر راه آب و پکیج خود استفاده کنید و حداقل در هر فصل نسبت به تعویض آن اقدام نمایید. ( فیلتر های داخل مخزن را تعویض نمایید ) 

 

          4- خارج شدن نور پیلوت !

این اتفاق به احتمال زیاد به دلیل شکسته شدن ترموکوپل می باشد. ترموکوپل وسیله ای است که برای اندازه گیری و اعلام دما استفاده می شود. خارج شدن نور و آتش پیلوت هم می تواند به دلیل از بین رفتن عایق و یا شکسته شدن مهر و موم استفاده شده در پکیج باشد. 

 

          5- افت فشار 

دلایل مختلفی برای افت فشار وجود دارد. به غیر از تاثیراتی که خارج از پکیج و سیستم شوفاژ دیواری شما دلایلی مانند آسیب دیدن شیر تخلیه فشار و یا نشتی داخل سیستم از دیگر دلایل افت فشار در داخل پکیج های شوفاژ دیواری می باشد. 

 

        6- یخ زدگی لوله !

اگر پکیج شما خطایی مبنی بر سرد بودن و خطایی از این قبیل نشان داد پکیج شوفاژ دیواری خود را یک بار خاموش و روشن نمایید ( ریستارت ) اگر مشکل همچنان باقی ماند می تواند به این دلیل  باشد که لوله حاوی مواد مایع و یا دیگر لوله ها منجمد شده باشد. 

 

          7- گرم نشدن رادیاتور ها !

اگر رادیاتورهای شما گرم نمی شود می تواند به چند دلیل باشد. اول رادیاتور های خود را هواگیری نمایید. با توجه به درپوش های جدید هواگیری های رادیاتور توسط آچار های ساده بسیار راحت می باشد. اگر بعد از هواگیری این مشکل هنوز وجود داشت می توان گفت پمپ پکیج شما دچار مشکل شده . پیشبینی می شود پمپ شما یا سوخته و یا به سبب گرفتگی لجن شما از کارایی برخوردار نمی باشد. 

 

          8- خاموش شدن خودکار پکیج !

خاموش شدن یکباره پکیج می تواند علل و دلایل مختلفی داشته باشد. از جمله این دلایل می توان به کم شدن فشار آب ، خرابی ترموستات ، منجمد شدن لوله ها و یا خرابی گاز اشاره کرد. از دیگر موردی که می توان اشاره کرد وجود هوا در داخل سیستم پکیج می باشد که کارایی پکیج را با اختلال ایجاد کرده و باع می شود پکیج به خودی خود خاموش شود. 

 

          9- گرمایش بیرون نمی آید و یا دستگاه در دمای مشخص خاموش نمی شود ! ( ترموستات نمی کند ) 

اینکه پکیج به دمای مشخصی رسیده و به اصتطلاح ترموستات نکند می تواند یک دلیل اصلی داشته باشد. اینکه قطعه ی ترموستات دستگاه خراب شده باشد. زمانی که دمای پکیج از حد مجاز تجاوز نماید می توان به این نتیجه قطعی رسید که ترموستات دستگاه وظیفه خود را به درستی انجام نداده و انتقال دستور برای قطع کار را به مادربورد دستگاه نداده است.


هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید


کاراکتر باقیمانده
0 محصول مقایسه کن
<— Hotjar Tracking Code for http://tasisat.com/ —>