6 راه حل برای رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی

6 راه حل برای رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی

لطفا امتیاز دهید

6 راه حل برای رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی

6 راه حل برای رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی در مبحث پیش رو گفته می شود. شما با مطالعه این مقاله می توانید به بهترین شکل ممکن در طول فعالیت کولر گازی  از عملکرد آن بهره ببرید.

بدترین مشکل اسپلیت ها که در روزهای سوزان تابستانی و سرمای زمستان فرد را درگیر می کند، روشن نشدن دستگاه می باشد؛ چرا که باعث شده هوای ساختمان تهویه نگردد. از این رو فرد مجبور می شود، یک یا چند روز از ماه را بدون استفاده از سیستم های گرمایشی و سرمایشی بگذراند.

اسپیلت ها برترین نوع سیستم های سرمایشی در بازار هستند. این نوع از سیستم ها می توانند تحت هر شرایطی پرقدرت به عملکرد خود ادامه دهند؛ لذا در طراحی یونیت داخلی آن از برترین تکنولوژی های روز دنیا استفاده می گردد. با این حال در صورتی که سیستم با مشکلاتی همچون روشن نشدن رسوب دهی کپک زدگی و… مواجه شود، فرد باید در اولین فرصت جهت رفع آسیب سیستم اقدام نماید. در این مقاله به صورت مفصل درباره مشکل روشن نشدن کولر گازی صحبت شده است؛ برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید.

6 راه حل برای رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی

علت روشن نشدن کولر گازی

در ادامه مبحث 6 راه حل برای رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی به توضیح علل روشن نشدن این دستگاه می پردازیم. اسپلیت ها از مدرن ترین سیستم های سرمایشی در بازار هستند. این نوع از محصولات از ساختمانی پیچیده بهره مند هستند. بر همین اساس در صورتی که ساختمان داخلی کولر گازی با مشکل روبرو گردد، احتمال روشن نشدن دستگاه افزایش می یابد.

در زمانی که عملکرد طبیعی دستگاه بدون هیچ گونه مشکلی ادامه داشته باشد، روشن شدن آن بدیهی است؛ اما اگر چرخه خنک کنندگی سیستم از روند طبیعی خود خارج شود، علاوه بر کاهش راندمان سرمایشی کولر گازی، روشن شدن سیستم در روزهای آینده نیز غیرممکن است. بر همین علت بایستی در بهره های زمانی متعددی از سال به تعمیر و سرویس سیستم بپردازید. دیگر عللی که باعث روشن نشدن کولر گازی می شود، وجود مشکل در مدار الکتریکی دستگاه می باشد.

مدار الکتریکی اینگونه از دستگاه های سرمایشی بسیار خاص و پیچیده است. بنابراین در صورتیکه مشکل روشن نشدن دستگاه از مدار هست. به هیچ وجه شخصاً نسبت به تعمیر آن اقدام نکنید؛ لذا تنها متخصص، توانایی و دانش برطرف ساختن این مشکل را دارند.

زمانی که کولر گازی شما در حین فعالیت بدون علت خاموش شد و دیگر توسط کنترل پنل یا دکمه های درج شده بر یونیت روشن نشد؛ حتماً محافظ برق آن را از پریز جدا کنید تا اتصال آن کاملاً قطع شود و به دیگر تجهیزات داخلی سیستم آسیب نرسد.

آیا امکان رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی وجود دارد؟

6 راه حل برای رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی در این مبحث آمده است، که هر یک به بهینه سازی عملکرد انواع دستگاه کمک شایانی می کند. رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی به صورت تخصصی باید انجام گیرد، لذا در برخی از موارد روشن نشدن سیستم به نفع فرد است.

بیشتر دستگاه های صنعتی به واسطه خطا و ارور مشکل خود را به شخص نشان می دهند. بنابراین در زمان هایی که کولر گازی روشن نمی شود شما به قول معروف نیمه پر لیوان را ببینید و برای رفع این مشکل حتماً از یک کارشناس توانمند یاری بجویید.

مشکل روشن نشدن کولر گازی می تواند از وجود یک ناسازگاری در یونیت داخلی محصول هشدار دهد. از این رو ارورهای دستگاه را ناچیز نشمارید یا وحشت نکنید، زیرا می توانید به واسطه این مشکل از آسیب های بزرگتری در ساختمان جلوگیری کنید.

بهترین راه حل برای ریشه کن کردن مشکلات فنی در کولر گازی ها، بهره گیری از تعمیرات سالیانه می باشد. با انجام پیوسته تعمیرات علاوه بر اینکه مشکلات از پایه حل می شوند، برخی از عیوب دستگاه نیز شناسایی می گردد. بر همین اساس به شرایط نگهداری دستگاه های الکترونیکی خود پایبند باشید، تا در بهره های زنامی کوتاه مجبور به تعویض محصول و خرید دوباره نشوید.

6 راه حل برای رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی

برترین راه حل ها برای رفع مشکل روبرو نشدن کولر گازی ها

۶ راه حل برای رفع مشکل روبرو نشدن کولر گاز در این قسمت ذکر می شود که شما با بهره گیری از هر یک از تعمیرات پرهزینه و طولانی مدت جلوگیری می گردد. همانطور که در علم پزشکی پیشگیری بهتر از درمان است در صنعت نیز فرد بایستی تا زمانی که دستگاه آسیب ندیده نسبت به تعمیر و سرویس آن اقدام نماید.

تعمیرات مختص به زمان های که مشکل در دستگاه رخ داده است، اما سرویس همان پیشگیری در علم پزشکی می باشد. بر همین اساس افرادی که از دستگاه‌های الکترونیکی همچون کولر گازی برای تهویه هوا بهره می گیرند، باید به سرویس های آن نیز اهمیت دهند. برترین روش برای رفع مشکلاتی همچون روشن نشدن کولر گازی که نسبت به دیگر راه حل ها از قیمت بالاتری بهره مند است؛ انجام سرویس های ماهیانه و سالیانه محصول می باشد.

فرایند سرویس ابزار آلات الکترونیکی و مکانیکی توسط متخصصین همان حیطه کاری انجام می شود. بنابراین به هیچ وجه خودسرانه نسبت به سرویس کولر گازی اقدام نکنید، تا باعث به وجود آمدن مشکلات بیشتری در مکانیسم سیستم نشوید.

از دیگر 6 راه حل برای رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی می توان به :

  • تنظیم ترموستات کولرگازی
  • بررسی شیلنگ تخلیه سیستم و تعویض آن
  • تعمیر کمپرسور دستگاه
  • محکم کردن اتصالات ترمینال ورودی برق
  • تعویض شیر های ورودی دستگاه
  • و…

انجام تمام 6 راه حل گفته شده در کولر گازی بایستی توسط یک متخصص مورد بررسی قرار گیرد، زیرا با عملکرد و ساختار مکانیکی محصول آشنا هستند. به همین خاطر اگر شخص تعمیرکار دانش و تجربه لازم را نداشته نیز نداشته باشد، تنها باعث بدتر شدن وضعیت دستگاه می شود.

6 راه حل برای رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی

سخن پایانی

6 راه حل برای رفع مشکل روبرو نشدن کولر گازی در این مطلب برای شما بازگو شد، که هر یک از این راه حل ها کم هزینه تر است؛ تعویض خرید دوباره محصول می باشد. با توجه به مباحث فوق در صورت روشن نشدن دستگاه وحشت نکنید و در اسرع وقت به نزدیک ترین شعبه خدماتی رجوع فرمایید.

بهترین مجموعه اینترنتی که می تواند در رفع مشکل روشن نشدن کولرگازی به فرد یاری برساند، تاسیسات دات کام می باشد. این شرکت داخلی و با سابقه توسط برترین کارشناسان صنعت مدیریت می گردد . بدین ترتیب توانایی حل هر گونه مشکلی را دارند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

مطالب مرتبط

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید یکی تجهیزات مورد نیاز برای استخر ها پمپ می باشد. در صورتی که... ادامه مطلب

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟ پمپ آب امروزه در اکثر خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ که... ادامه مطلب

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی 11 روش کاربردی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی ۱۱ روش کاربردی سیستم تهویه مطبوع از جمله محصولات پرکاربردی است متنوع بوده و... ادامه مطلب

سوپرهیت و سابکول چیست؟

سوپرهیت و سابکول چیست؟ در دستگاه های تهویه مطبوعی که براساس سیکل تبریدی کار می کنند؛ اصطلاحات سوپرهیت و سابکول... ادامه مطلب

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟ سیستم های تهویه مطبوع از تجهیزات اصلی هر ساختمانی محسوب می شوند که استفاده از آن... ادامه مطلب

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟ دستگاه تهویه از سیستم های پرکاربردی است که در انواع مدل های مختلف... ادامه مطلب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب آب یکی از ضروراتی است که به طور روزمره مورد استفاده... ادامه مطلب

معرفی ۳ تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی

معرفی 3 تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی

معرفی ۳ تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی فن کویل از جمله سیستم های تهویه مطبوع است که از... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *