Search
Close this search box.

۹ فناوری مهم برای هوشمند سازی در آتش نشانی

9 فناوری مهم برای هوشمند سازی در آتش نشانی

۹ فناوری مهم برای هوشمند سازی در آتش نشانی

امروزه هوشمندسازی در بسیاری از فرآیندها توانسته رفاه هرچه بیشتر مردم را فراهم کند که در این بین، تجهیزات آتش نشانی نیز با استفاده از تکنولوژی هوشمند از بسیاری از مشکلات جلوگیری کرده و در صنعت ایمنی، حرف‌های زیادی برای گفتن دارد؛ چراکه ایمنی و یکپارچه سازی فناوری باعث شده است با یک برنامه‌ریزی ساده به توان، از حوادث به نحو احسن جلوگیری کرد.

در ادامه این مقاله از وب سایت تاسیسات دات کام با شما عزیزان در مورد ۹ فناوری مهم برای هوشمند سازی در آتش نشانی به صورت مختصر و مفید صحبت می کنیم. همراه ما باشید.  

9 فناوری مهم برای هوشمند سازی در آتش نشانی

زیست دورسنجی

با توجه به نوع فناوری زیست دورسنجی یا Advanced Biotelemetry می توان آتش نشانان را بررسی و وضعیت فردی هر کدام را به واسطه این نوع فناوری ارزیابی کرد.

هر گروه اعزامی به محل سختی کار خاصی دارند که در این بین، فناوری زیست دورسنجی این اطلاعات را در اختیار مدیران قرار می دهد. معمولاً با این فناوری مهم می توان در موقعیت های خطرناک مرگ و زندگی، مدیریت هوا را به صورت یکپارچه در نظر گرفت، رفت و افراد آتش نشانان را در محیطی امن کنترل نمود.  

هوش مصنوعی

اما هوش مصنوعی یا Artificial Intelligence ( AI ) این اختیار را دارد که با محاسبه فیزیک، وضعیت هشدار را فعال کند. با تجزیه و تحلیل اطلاعات، در آینده هوش مصنوعی این امکان را دارد که بتواند با تحلیل روند ترافیک نزدیکترین اعزام را تشخیص داده.

این چنین سطح کیفی کار آتش نشانان را افزایش دهد و بدون شک، ۹ فناوری مهم برای هوشمند سازی در آتش نشانی  و خصوصا هوش مصنوعی باعث میشود تا شما با یکپارچگی این فناوری ها بتوانید به صورت برنامه ریزی شده قبل از عملیات روش کار خود را مشخص کنید.  

واقعیت مجازی، ترکیبی و افزوده

سیستم آتش نشانی باید بتواند با درک ۱ یک شرایط ایده آل و خارق العاده به شهروندان آموزش لازم را ارائه دهد که در بین ۹ فناوری مهم برای هوشمند سازی در آتش نشانی تمرین دادن آتش نشانان باعث می شود تا شهروندان در مواقع اضطراری و شرایط بحرانی بتوانند، به راحتی برای فرار از محل مورد نظر آموزش لازم را کسب کنند.

خصوصاً کودکان باید با حس لامسه و ادراک دیجیتالی، آموزش های لازم آتش نشانی را فراگرفته و این چنین خود را از انواع حوادث آتش سوزی دور نگهدارند. واقعیت مجازی، ترکیبی و افزوده ( VR,MxR,AR ) جزء موارد مهم و کلیدی در سیستم فناوری و هوشمند سازی به شمار می آید.  

وسایل نقلیه مستقل

خطای انسانی همیشه مشکلات ریز و درشت زیادی را به وجود می‌آورد که با هر بار انجام این خطاها شما با حوادث وحشتناک تری رو به رو خواهید شد. برای کاهش خطای انسانی افراد و تجهیزات قبل، در لحظه و بعد از حادثه به صورت برنامه ریزی شده به محل اعزام می شوند.

وسایل نقلیه مستقل با سنجش از راه دور، تصاویر سه بعدی ۳۶۰ درجه را می تواند به صورت کاملا ماهرانه جمع‌آوری به آتش نشان از طریق جی پی اس ارائه دهد. چرا که وسایل چرخ دار برای جمع آوری داده های مهم حرف های زیادی برای گفتن دارد.

دید کامپیوتری، تشخیص لبه و تشخیص اشیاء

اما این نکته را به خاطر بسپارید که گروه های عمومی و خصوصی برای اینکه آتش‌نشانان تصویربرداری حرارتی خوبی داشته باشند، از چندین سیستم ساخته شده استفاده می کنند. این تکنولوژی باعث می شود تا آتش نشان به خاطر هشدارهای موجود از خطرات احتمالی آگاه شود و این اطلاعات در  زیر زمین و اجزای سقف ارائه می شود.

نرم افزار تشخیص چهره

نرم افزار تشخیص چهره باعث می شود در آینده نه چندان دور آتش نشانان بتوانند از این نوع فناوری جدید کامپیوتری به راحتی استفاده کنند و هویت فرد بیهوش، مجوزهای درمانی، سابقه پزشکی و بستگان وی را مورد بررسی و شناسایی قرار دهند. مشکلاتی که آتش نشانان با آن روبرو هستند، عدم تشخیص هویت فرد بیهوش است که می‌تواند خود باعث بروز بحران های شدید گردد.

فیلم ۳۶۰

آتش نشان ها باید در مورد وضعیت و شرایط مختلف و حریق و امنیت زندگی اطلاعات کامل را کسب کنند که توانایی دیداری ۳۶۰ درجه این قابلیت را به آنها می دهد.

معمولا شبکه‌های اجتماعی و فیلم های نمایشی برای درک و فهم بسیاری از حقایق مانند سیل، آتش، سقوط، تیراندازی و.. می تواند گزینه ای ایده آل باشد. به هرحال این دوربین ها روی زمین، آسمان و زیر آب مورد استفاده قرار می گیرد که از جمله ۹ فناوری مهم برای هوشمند سازی در آتش نشانی  به حساب می آید.

9 فناوری مهم برای هوشمند سازی در آتش نشانی

داده های بزرگ و اینترنت اشیا (BD / IOT)

آتش نشانان با سیستمه ای تشخیص موقعیت پیشرفته می توانند مجموعه ای از داده ها را با سیستم های مختلف برای نجات افراد مورد استفاده قرار دهند.

همچنین از جمله مزایای این سیستم این است که می‌تواند به نجات افراد قربانی کمک کند و بر روی یک نقطعه تمرکز خود را انجام دهد. معمولاً امنیت شبکه یک موضوع شناخته شده است که در این سیستم عامل های پیشرفته امنیتی نباید آن را به هیچ عنوان نادیده گرفت.

شهرهای هوشمند

اما نوبتی هم که باشد نوبت شهرهای هوشمند است که با به وجود آمدن این شهرها می توان به راحتی از شهروندان محافظت و به رفع نیاز آنها پرداخت؛ چرا که داده ها و فناوری ارتباطات در این جا مورد استفاده قرار می گیرد. تمامی داده ها در شرایط مختلف به ارگان های مربوطه هرچه سریع تر ارسال می گردد.

این مقاله از سری مقالات مجموعه تاسیسات دات کام است که محصولات خود را مانند انواع کولرگازی و داکت اسپلیت را در برندهای معتبر به نسبت رقبا عرضه می کند به بیان ۹ فناوری مهم برای هوشمند سازی در آتش نشانی پرداختیم . با هوشمند سازی در آتش نشانی قطعاً می توان کیفیت کار را به مراتب بالا برد و با برنامه ریزی قابل قبول تری عملکرد آتش نشانی را مورد بررسی قرار داد.

شما بازدیدکنندگان گرامی می توانید انواع کپسول های اتش نشانی و همچنین سیستم های تهویه مطبوع برتری مثل داکت اسپلیت، کولرگازی و … را از طریق وب سایت https://tasisat.com تهیه نمائید. مجموعه تاسیسات دات کام برای رفاه بیشتر مشتریان خود ارسال به سراسر کشور دارد. با اطمینان خاطر جهت سفارش محصولات مورد نظر خود اقدام نمائید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”ابر داده ها و اینترنت چیزها با چه سیستمی عملکرد خود را نشان می دهند؟” answer-0=”سیستم های IoT ” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”کدام فناوری می تواند به هویت افراد اشاره کند؟” answer-1=”نرم افزار تشخیص چهره” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”در فناوری هوشمند سازی چه چیزی باعث کاهش خطای انسانی می گردد؟” answer-2=”وسایل نقلیه مستقل” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *