تنظیم داکت اسپلیت برای تابستان

تنظیم داکت اسپلیت برای تابستان + اقدامات لازم قبل از تنظیم دما

لطفا امتیاز دهید

تنظیم داکت اسپلیت برای تابستان

در این مقاله به نحوه تنظیم داکت اسپلیت برای تابستان خواهیم پرداخت. به طور کلی، برخورداری از هوای مطبوع، خنک و مطلوب در فصل گرم تابستان، برای سازه های ساختمانی از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. در این میان، داکت اسپلیت ها از بهترین گزینه ها برای توزیع هوای خنک و دلنشین در فصل گرم سال به شمار می روند.

توزیع هوا به صورت یکپارچه و یکنواخت، در کنار راندمان و کارایی بسیار بالای اسپلیت های کانالی، محیطی ایده آل و بهینه را برای آسایش و آرامش افراد پدید می آورد. لازم به ذکر است که سیستم های تهویه مطبوع از نوع داکت اسپلیت، به علت برخورداری از مزیت های متعدد، هوای مطلوب سازه ها و پروژه های مختلف را به بهترین نحو تامین می سازند.

فرآیند خنک سازی و سرما دهی این دستگاه ها از طریق مبرد سازی گاز خنک کننده و سیکل تبرید صورت می گیرد. استفاده از مکانیزم های برودتی و سرمایشی پیشرفته و مدرن در ساختار این دستگاه، هوای خنک و مطبوع را در کوتاه ترین بازه زمانی برای کاربر با خود به همراه می آورد. علاوه بر این، برخورداری از قابلیت دومنظوره برودت و حرارت، نیازهای سرمایشی و گرمایشی فضاهای مختلف را به خوبی برآورده می سازد.

با این وجود، در فصل گرم تابستان، تنظیم سرمایش داکت اسپلیت برای توزیع هوای سرد و خنک در محیط، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. با تنظیم داکت اسپلیت برای تابستان می توان از هوای دلنشین، سالم، تمیز و بسیار خنک و مطبوع در محیط مورد استفاده بهره مند گردید.

خرید انواع داکت اسپلیت برای تابستان

اقدامات لازم قبل از تنظیم داکت اسپلیت برای تابستان

تنظیم داکت اسپلیت برای تابستان از پیش شرط های اصلی برای استفاده بهینه و مطلوب از این دستگاه در هنگام افزایش دمای هوا به شمار می رود. ساختار اصلی سیستم داکت اسپلیت از دو بخش پنل داخلی و یونیت بیرونی تشکیل شده است. فرآیند سرمایش و توزیع هوای خنک این دستگاه، توسط قطعه کمپرسور تعبیه شده در بخش کندانسور یا یونیت خارجی سیستم اجرایی می شود.

این قطعه با فشرده سازی و کمپرس گاز مبرد، سیکل تبرید دستگاه را استارت می زند. سپس گاز فشرده شده از طریق لوله های مسی به بخش اواپراتور دستگاه هدایت شده و پس از فیلتراسیون، هوای خنک از طریق الکتروموتور و دمنده های سیستم به فضای داخلی منتقل می شود.

شایان ذکر است که قبل از تنظیم سرمایش اسپلیت کانالی می بایست نسبت به سرویس اصولی سیستم اقدام نمود. یکی از بخش های مهم و حائز اهمیت برای افزایش بازدهی و راندمان و جریان هوادهی داکت اسپلیت، تمیز کردن یا تعویض فیلترهای تصفیه کننده دستگاه می باشد.

همچنین، به منظور ارتقای کارایی سیستم، زدودن آلودگی ها و ذرات گردوغبار جمع شده بر روی اواپراتور و کندانسور دستگاه بسیار تاثیرگذار و مؤثر است. تجمع آلودگی ها و مواد آلاینده بر روی قطعات اصلی دستگاه، کارایی و راندمان سیستم را کاهش می دهد. عدم تخلیه و کاهش گاز مبرد، از دیگر موارد حائز اهمیت تنظیم داکت اسپلیت برای تابستان تلقی می گردد. کمبود گاز مبرد می تواند فرآیند سرمایش داکت اسپلیت را با اختلال روبرو سازد.

بر این اساس، قبل از اقدام به راه اندازی سیستم می بایست از کافی و اندازه بودن گاز خنک کننده دستگاه اطمینان حاصل کرد. همچنین، مطمئن شدن از سلامت و درست کارکردن کمپرسور دستگاه، در ارتقای قدرت سرمایشی و خنک کنندگی سیستم تاثیر مطلوب و بسزایی برجای می گذارد. کمپرسور داکت اسپلیت، فرآیند سرمایش و سرماسازی دستگاه را عملیاتی می‌سازد. بروز مشکل و ایراد در این قطعه، کارکرد و عملکرد برودتی دستگاه را با مشکلات متعددی همراه می کند.

تنظیم داکت اسپلیت برای تابستان

نحوه تنظیم داکت اسپلیت برای تابستان

پس از انجام کلیه سرویس ها و رفع کردن آلودگی ها و اطمینان حاصل کردن از سلامت قطعات، می توان در جهت تنظیم داکت اسپلیت برای تابستان مبادرت ورزید. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که تنظیم هوای محیط داخلی متناسب با نوع نیاز کاربر به وسیله دستگاه داکت اسپلیت، توسط ترموستات انجام می پذیرد.

بر این اساس، یکی از اقدامات حائز اهمیت به منظور تنظیم کردن حالت سرمایشی داکت اسپلیت، فعال کردن دکمه COOL تعبیه شده بر روی ترموستات دستگاه می باشد. پس از فعال کردن این حالت، می بایست دمای محیط داخلی را متناسب با نوع نیاز خود تنظیم نمود.

ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که بهترین درجه دما برای محیط داخلی، به ویژه منازل، در حدود 24 تا 26 درجه سانتیگراد برآورد می گردد.

خرید انواع داکت اسپلیت آکس

هرچه اندازه دمایی که شما برای داکت اسپلیت خود مشخص می کنید به دمای هوای بیرون نزدیک تر باشد، عملکردشان بهتر و کار آمد تر خواهد بود. اگر هوای بیرون 36 درجه سانتی گراد باشد بهترین دما برای فعالیت داکت اسپلیت ها بین 24 تا 26 درجه سانتی گراد است.

حال اگر دمای بیرون از 36 درجه بیشتر شود شما باید این میزان را با استفاده از ریموت کولر گازی تغییر دهید زیرا ممکن است باعث عملکرد منفی اسپلیت شود.

این درجه بندی های حرارت توسط تولید کنندگان داکت اسپلیت ها تعیین می شود تا بتوان بهترین بازده را از این سیستم های تهوبه دریافت کرد. با انتخاب دمای از 24 تا 26 درجه سانتی گراد شما بهترین عملکرد داکت اسپلیت ها را مشاهده خواهید کرد.

پس از فعال شدن حالت سرمایش داکت اسپلیت، با روشن کردن و شروع به کارکرد دستگاه، می توان لذت باد خنک و هوای سالم و مطبوع را به معنای واقعی کلمه تجربه نمود. با تنظیم اصولی و درست سرمایش داکت اسپلیت، به راحتی می توان از گرمای سخت و طاقت فرسای فصل تابستان در امان بود. همچنین، حالت سرمایش اسپلیت‌های کانالی برای فصول بهار و تابستان مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه تنظیم داکت اسپلیت برای تابستان

راهکارهای کاربردی برای تنظیم حالت سرمایش داکت اسپلیت

یکی از بهترین راهکارها برای تنظیم داکت اسپلیت برای تابستان اطمینان حاصل کردن از بسته بودن درب و پنجره های موجود در سازه می باشد.

این امر علاوه بر جلوگیری از اتلاف و هدر رفت انرژی، موجب توزیع هوای خنک در مدت زمان کوتاهی در فضای داخلی می شود. همچنین، بستن درب اتاق های و فضاهایی که مورد استفاده قرار نمی گیرند، در کاهش و صرفه جویی در مصرف انرژی، کمک شایانی می نماید.

در هنگام روشن شدن دستگاه، مناسب است که تمامی دریچه های خروجی هوای داکت اسپلیت، بر روی حالت باز یا نیمه باز قرار گیرند. این موضوع موجب توزیع بهینه جریان هوا و به تبع آن، کارکرد و عملکرد مثبت، مطلوب و اصولی سیستم می شود.

یکی از بهترین توصیه هایی که برای استفاده از داکت اسپلیت ها پیشنهاد می شود، این است که شما از برنامه روز/ شب برای روشن کردن داکت اسپلیت ها استفاده کنید. یعنی در روز فقط اتاق هایی که در آن کار دارید را روشن کنید برای مثال در روز فقط برای خنک کردن اتاق نشیمن از اسپلیت ها استفاده کنید و درب های اتاق ها را ببندید.

ناگفته نماند که در حال حاضر برندهای متنوع و مختلفی از داکت اسپلیت در سطح بازار تاسیساتی کشور موجود می باشند. با این حال، نحوه تنظیم حالت سرمایش و برودت همه مدل ها به صورت یکسان و مشابه انجام می شود.

برای افزایش قدرت و توان خنک کنندگی داکت اسپلیت در فصل تابستان، استفاده از فیلترهای تصفیه کننده باکیفیت و گاز مبرد استاندارد و مرغوب، بسیار تاثیرگذار و مؤثر می باشد. ضمنا، سلامت کمپرسور، موتور و فن دمنده دستگاه، قابلیت توزیع باد سرد در محیط را به نحو مطلوب امکان پذیر می سازند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

علت تنظیم داکت اسپلیت برای تابستان چیست؟

عملکرد بهتر داکت اسپلیت ها

موثر ترین راه برای عملکرد بهتر داکت اسپلیت ها در فصل تابستان چیست؟

بستن درب و پنجره و جلوگیری از از بین رفتن انرژی

آیا تنظیم داکت اسپلیت را می توانم خودم انجام دهم؟

بله با مطالعه مقاله و انجام تمامی مراحل گفته شده این امکان وجود خواهد داشت

مطالب مرتبط

معرفی ۳ تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی

معرفی 3 تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی

معرفی ۳ تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی فن کویل از جمله سیستم های تهویه مطبوع است که از... ادامه مطلب

مزیت مینی چیلر نسبت به داکت اسپلیت

مزیت مینی چیلر نسبت به داکت اسپلیت

مزیت مینی چیلر نسبت به داکت اسپلیت مینی چیلر و داکت اسپلیت از سیستم های رایجی هستند که در کاربری... ادامه مطلب

محل نصب چیلر هوا خنک

محل نصب چیلر هوا خنک چیلر یکی از تجهیزات تهویه مطبوع است که به طور کلی به دو دسته جذبی... ادامه مطلب

کولر صنعتی چیست ؟

کولر صنعتی چیست ؟

کولر صنعتی چیست ؟ بهتر است بدانید که کولر انواع مختلفی دارد؛ که هر یک در کاربردهای خاصی مورد استفاده... ادامه مطلب

معرفی ۳ تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی

فن کویل سقفی توکار از نظر صدا

فن کویل سقفی توکار از نظر صدا فن کویل سقفی توکار یکی از انواع فن کویل های سقفی است که... ادامه مطلب

عوارض دستگاه تصفیه هوا غیر استاندارد

عوارض دستگاه تصفیه هوا غیر استاندارد امروز با توجه به آلودگی هوا و ایجاد مشکلات و بیماری های مختلف توصیه... ادامه مطلب

طرز کار چیلر هوا خنک

طرز کار چیلر هوا خنک چیلرها از جمله سیستم های سرمایشی هستند که در ظرفیت ها و مدل های مختلفی... ادامه مطلب

طبقه بندی سیستم تاسیسات تهویه مطبوع

طبقه بندی سیستم تاسیسات تهویه مطبوع

طبقه بندی سیستم تاسیسات تهویه مطبوع در این مقاله از سری مقالات وب سایت تخصصی تاسیسات دات کام قصد داریم... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *