تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان

تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان + اقدامات لازم برای تنظیم دما

لطفا امتیاز دهید

تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان

تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان از اقدامات مؤثر و تاثیرگذار برای توزیع هوای گرم و مطلوب در سازه ها و پروژه های مسکونی و ساختمانی، با شروع فصل سرما می باشد. با راه اندازی گرمایش و عملکرد حرارتی داکت اسپلیت، زمینه مناسب برای بهره مندی از هوای گرم و دلنشین در فضای داخلی به بهترین نحو میسر می شود.

به طور کلی، سیستم های تهویه مطبوع از نوع داکت اسپلیت، به علت برخورداری از قابلیت دوگانه سرمایش و گرمایش، برای استفاده در هوای سرد و گرم، از بهترین گزینه ها محسوب می شوند. تولید هوای سرد به وسیله داکت اسپلیت از طریق چرخه تبرید و توزیع هوای گرم از طریق کویل آبگرم صورت می گیرد. با نصب کویل آبگرم در ساختار داکت اسپلیت و تامین آبگرم به وسیله سیستم حرارت مرکزی، به راحتی می توان هوای گرم و مطلوب را در فصل زمستان در سرتاسر فضای داخلی پراکنده ساخت.

همچنین، تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان در کاهش چشمگیر مصرف برق و انرژی تاثیر مطلوب و بسزایی برجای می گذارد. چرا که در این حالت تنها فن دمنده دستگاه فعال بوده و سایر بخش ها مانند کندانسور و کمپرسور دستگاه خاموش می باشند.

بر همین اساس، صرفه جویی قابل توجهی در مصرف برق و انرژی اعمال می گردد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که راه اندازی حالت گرمایش داکت اسپلیت مستلزم انجام اقدامات مناسب و مقتضی می باشد.

تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان

اقدامات کاربردی در جهت تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان

1- تمیز کردن و نظافت دستگاه

یکی از مهم ترین اقدامات به منظور تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان تمیز کردن و نظافت بخش های پنل داخلی و یونیت بیرونی دستگاه می باشد. در اثر کارکرد داکت اسپلیت، بر روی سطح فین های کندانسور، دریچه‌های مخصوص توزیع هوا، اتصالات و فیلترهای تصفیه کننده، ذرات گردوغبار و آلودگی جمع می شود. عدم زدودن آلودگی ها می تواند منجر به گرفتگی و مسدود شدن لوله ها و فرسودگی و افت کیفیت فیلتر تصفیه کننده دستگاه شود.

به منظور جلوگیری از این مشکلات می بایست نسبت به تمیز کردن و شستشوی اجزا و قطعات داخلی و خارجی داکت اسپلیت اقدام نمود. تمیز کردن دریچه های خروجی هوا، نظافت یا تعویض فیلتر هوا و شارژ گاز مبرد در صورت خالی بودن، از اقدامات کاربردی و کارآمد محسوب می شود.

2- هواگیری شیرهای ورودی و خروجی جریان آبگرم

از دیگر اقدامات مؤثر در جهت تنظیم دمای داکت اسپلیت برای زمستان باز کردن و انجام هواگیری شیرها و اتصالات مربوط به خروجی و ورودی آبگرم به شمار می رود. وجود هوا در لوله های کویل دستگاه می تواند روند تولید و توزیع جریان هوای گرم را با اختلال مواجه سازد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که در هنگام نفوذ هوا به ساختار داخلی داکت اسپلیت، غالبا صداهای اضافی و غیر متعارف تولید می شود.

با انجام هواگیری و باز کردن شیرهای ورودی و خروجی آبگرم، هوای موجود در لوله ها تخلیه می گردد. برای تامین آبگرم مورد نیاز به منظور توزیع هوای گرم، می بایست کویل آبگرم دستگاه را به لوله های سیستم حرارت مرکزی مانند موتورخانه یا پکیج شوفاژ دیواری متصل نمود.

در هنگام نظافت و تمیز کردن اجزا و قطعات داخلی داکت اسپلیت، می بایست از قطع بودن جریان برق اطمینان حاصل کرد. چراکه احتمال بروز خطرات جدی و خطرناک مانند برق گرفتگی در حین انجام کار وجود دارد. بنابراین، با قطع کردن کامل جریان برق ورودی، می توان از وقوع و بروز این خطرات جلوگیری به عمل آورد.

نحوه تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان

مهم ترین گام برای تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان فعال کردن حالت یا Mode گرمایشی و حرارتی دستگاه می باشد.

بر این اساس، در صورت استفاده از پکیج شوفاژ دیواری، می بایست حالت گرمایش دستگاه فعال شود. چنانچه گرمایش داکت اسپلیت از طریق موتورخانه صورت می گیرد، با باز کردن شیرهای آبگرم می توان جریان آبگرم را به لوله های کویل دستگاه هدایت نمود. بسیاری از دستگاه های داکت اسپلیت به منظور دسترسی راحت و آسان و اعمال تنظیمات سیستم از ریموت کنترل برخوردار می باشند. بر این اساس، با فشار دادن دکمه HEAT تعبیه شده بر روی ریموت کنترل، حالت گرمایشی داکت اسپلیت فعال می شود.

همچنین، قابلیت فعال کردن حالت گرمایش داکت اسپلیت از طریق ترموستات دستگاه نیز وجود دارد. برای راه اندازی این عملکرد، تنظیم ترموستات دستگاه بر روی حالت Heat و تنظیم دما بر روی درجه مورد نظر کفایت می کند.

ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که متناسب با شرایط دمایی محیط و نوع نیاز کاربر، تنظیم دمای هوا بر روی درجه 20 الی 30 درجه سانتیگراد مناسب و مفید می باشد. با انجام این فرآیند هوای گرم، مطلوب و دلنشین در کوتاه ترین زمان در دسترس کاربر قرار می گیرد.

تنظیم دمای داکت اسپلیت برای زمستان

نکات مهم در هنگام تنظیم گرمایش داکت اسپلیت

در هنگام سرویس اجزای داخلی داکت اسپلیت نباید قطعات مهم و حائز اهمیتی مانند کمپرسور را به آب آغشته نمود. چراکه نفوذ آب و رطوبت به این قطعه می تواند موجب آسیب دیدن جدی کمپرسور شود.

از سوی دیگر، به علت گران بودن قیمت قطعه کمپرسور، هزینه های گزاف و اضافی به مصرف کننده تحمیل می شود. همچنین، باز بودن اطراف پنل بیرونی داکت اسپلیت، از درجه اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. این امر فرآیند گردش هوا در بخش کندانسور سیستم را تسریع و تسهیل می کند.

گفتنی است که در کاهش محسوس دمای هوا راه اندازی گرمایش داکت اسپلیت از راهکارهای مقرون به صرفه و راهگشا برای ایجاد هوای گرم و مطلوب در فضای داخلی می باشد.

هوای گرم از طریق آبگرم جریان یافته در کویل دستگاه و به وسیله الکتروفن به فضای داخلی پرتاب می شود. استفاده از دمنده های قوی و قدرتمند در ساختار داخلی داکت اسپلیت، هوای گرم را به صورت یکنواخت و یکپارچه و با نرخ ثابت و متعادل در گوشه و کنار محیط انتشار می دهد.

سیستم های تهویه مطبوع از نوع داکت اسپلیت به علت برخورداری از عملکرد سرمایش (Cooling) و گرمایش (Heating)، متناسب با شرایط دمایی محیط، قابلیت تولید و توزیع هوای گرم و سرد را در فصول مختلف سال، امکان پذیر می سازند. این در حالی است که در مقایسه با سایر تجهیزات سرمایشی و گرمایشی، اسپلیت های کانالی از راندمان و بازدهی حرارتی و برودتی بالایی برخوردار هستند.

تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان

هزینه تنظیم داکت اسپلیت در زمستان

هزینه تنظیم داکت اسپلیت در زمستان وابسته به نوع و برند داکت اسپلیت شما خواهد بود. با استناد به تنوع برندها و همچنین مدل های داکت اسپلیت نمی توانیم هزینه ی دقیقی را جهت سرمایش داکت اسپلیت و تنظیم آن برای شما ذکر کنیم. شما می توانید جهت دریافت خدمت از ما، با کارشناسان تأسیسات دات کام تماس حاصل فرمایید.

نتیجه گیری

شما به راحتی با استناد به موارد بیان شده در قسمت فوقانی متن می توانید تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان را در پیش گیرید. به گونه ای که دمای فضای خود را در فصول سرد سال، گرم نمایید.

امیدواریم که ما در این نوشتار از خود و بیان راه حل هایی به منظور تنظیم گرمایش داکت اسپلیت برای شما مفید و مؤثر واقع شده باشد. این گونه شما می توانید بدون پرداخت هزینه های گزاف و دریافت کمک از نیروهای خدمات داکت اسپلیت، خود به تنهایی این کار را به انجام رسانده و از هوای مطلوب منزل خود نهایت لذّت را کسب کنید.

اگر که شما تا به حال اقدام به خرید داکت اسپلیت نکرده اید، توصیه ما به شما فروشگاه اینترنتی تاسیسات دات کام است که با فروش انواع داکت اسپلیت ایرانی و نیز برند خارجی معروف در بخش فروش سیستم های تهویه مطبوع فعالیت می نماید. شما در راستای خرید این محصول می توانید با کارشناسان ما در مجموعه تاسیسات دات کام تماس حاصل فرمایید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

اوّلین اقدام در تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان چیست؟

شما باید پیش از تنظیم داکت اسپلیت آن را سرویس نمایید.‌

شیوه های گرمایش داکت اسپلیت چه می باشد؟

روش Heat Pump و گرمایش با تکیه بر کویل گرمایشی است.

آیا می توانیم داکت اسپلیت را به صورت اینترنتی تهیه کنیم و جهت تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان اقدام نماییم؟

بله تنها کافی است با ما در تاسیسات دات کام تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید یکی تجهیزات مورد نیاز برای استخر ها پمپ می باشد. در صورتی که... ادامه مطلب

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟ پمپ آب امروزه در اکثر خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ که... ادامه مطلب

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی 11 روش کاربردی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی ۱۱ روش کاربردی سیستم تهویه مطبوع از جمله محصولات پرکاربردی است متنوع بوده و... ادامه مطلب

سوپرهیت و سابکول چیست؟

سوپرهیت و سابکول چیست؟ در دستگاه های تهویه مطبوعی که براساس سیکل تبریدی کار می کنند؛ اصطلاحات سوپرهیت و سابکول... ادامه مطلب

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟ سیستم های تهویه مطبوع از تجهیزات اصلی هر ساختمانی محسوب می شوند که استفاده از آن... ادامه مطلب

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟ دستگاه تهویه از سیستم های پرکاربردی است که در انواع مدل های مختلف... ادامه مطلب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب آب یکی از ضروراتی است که به طور روزمره مورد استفاده... ادامه مطلب

معرفی ۳ تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی

معرفی 3 تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی

معرفی ۳ تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی فن کویل از جمله سیستم های تهویه مطبوع است که از... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *