Search
Close this search box.

مزایای استفاده از فیلتر شنی

filter2-min

هم اکنون اغلب خانه های ویلایی مجهز به استخر می باشند. این قبیل از استخرهای خصوصی نیز چون استخرهای شنای عمومی نیازمند نگهداری و حفاظت از انباشت آلودگی ها است. از جمله راه های از میان بردن آلودگی در استخرها، بهره گیری از فیلتر شنی است.

غالباً بدنه فیلتر شنی استخر از جنس استیل و گاهاً فایبرگلاس است و علّت آن هم وجود کلر در آب می باشد. ما در این نوشتار شما را با مزایای استفاده از فیلتر شنی آشنا خواهیم ساخت. بهتر است تا به پایان این مطلب با ما همراه شوید.

برخی از مهم ترین مزایای استفاده از فیلتر شنی

از جمله مهم ترین مزایای استفاده از فیلتر شنی، زدودن ناخالصی ها و مواد افزوده شده آلوده کننده به آب است‌. استخرهای روباز بیشتر از نمونه سرپوشیده در معرض آلودگی های محیطی می باشند. آلودگی محیطی دربرگیرنده گرد و غبار، گلبرگ گل ها، برگ درختان، مواد زائد شیمیایی، باکتری ها و… است که از هوا به آب وارد می گردد.

از سویی شناگران حامل مواد آلوده کننده ای می باشند که برروی پوست آن ها وجود دارد چون؛ باکتری ها، ویروس ها، مواد چرب همانند؛ روغن حمام آفتاب و… .

هر استخر شنا به منظور تصفیه و از میان بردن این موارد نیاز به یک سیستم تصفیه و پمپاژ مناسب دارد. به منظور تصفیه آب استخرها از اقسام گوناگون فیلترها بهره گیری می شود. رایج ترین فیلترهای استخر، هم اکنون فیلترهای شنی می باشند که نگهداری آن ها به مراتب راحت ها از دیگر فیلترها است.

غالباً پمپ تصفیه استخر می‌باید بین شش الی هشت ساعت در هر سیکل کار نماید و توان گردش سه بار آب را در بیست و چهار ساعت داشته باشد. گردش آب از سیستم فیلتراسیون، ذرات معلق شناور، نیز ذرات ریز خاک را از بین خواهد برد ولی هیچ تأثیری برروی موادی که در ته استخر و کف دیوارها چسبیده اند، ندارد.

بنابر موقعیت استخر و کاربری آن، استخرها نیازمند شست و شو و تمیز نمودن دیوارها و کف خواهند بود. امیدواریم که تا به این قسمت از مطلب ما به خوبی با مزایای استفاده از فیلتر شنی آشنا شده باشید.

مزایای استفاده از فیلتر شنی

شیوه ی کارکرد فیلتر شنی استخر

فیلتر های شنی استخری از جمله رایج ترین دستگاه های فیلتراسیون برای این قبیل از فضاها است. سیلیس به کار رفته در ساختار فیلتر شنی توانایی این موضوع را دارا است که؛

 • میکروارگانیسم، پلانکتون ها، ذرات معلق و اضافی و رسوبات را جذب نماید. «اساس کار بر مبنی به دام افتادن ذرات اضافی در میان شن ها است.»
 • آب تصفیه گردیده به مخزن خروجی دستگاه می رسد و شن ها مانع از گذر ذرات به دام افتاده خواهد شد. نهایتاً آب خروجی تصفیه گردیده به حساب خواهد آمد.

برخی از مهم ترین مزایای استفاده از فیلتر شنی نسبت به دیگر فیلترهای موجود

از آن سوی که گونه آلودگی های آب استخر با پساب های صنعتی و یا خانگی متفاوت خواهد بود. این دستگاه بایستی به حالتی طراحی گردد که بتواند مواد آلوده کننده موجود در آب استخر را تصفیه بنماید.

جلبک، خزه، خاشاک، برگ درختان و فضولات پرندگان، موی سر و حشرات، باکتری های پوستی و… از نمونه های مواد اضافی در آب یک استخر است که غالباً کمتر از پساب کارخانه های صنعتی به شمار می رود. از جمله مزایای استفاده از فیلتر شنی را می توانیم در موارد ذیل جای بدهیم؛

 • هزینه بسیار کم در زمان خرید و نصب فیلتر شنی.
 • اشغال فضای بسیار کم و محدود.
 • نگهداری بسیار ساده و آسان از فیلتر شنی ایمکس.
 • دوام و ماندگاری چهار الی هفت ساله شن ها که بنابر مقدار کیفیت اوّلیه است.
 • مکانیسم ساده بهره گیری از دستگاه.

انتخاب فیلتر شنی بسیار مناسب و مطلوب

اتخاذ درست فیلتر شنی کاملاً متناسب با حجم و ابعاد استخر می باشد. چنانچه که قصد خرید فیلتر را در سر دارید باید حجم استخر خود را با مقدار جریان فیلتر شنی مقایسه بنمایید. در ارتباط با استخر خانگی و شخصی فیلتر می‌باید بتواند تمامی آب استخر را در مدّت شش ساعت فیلتر نموده و از هر نوع آلودگی و کثیفی تمیز نماید.

المان های اصلی و پایه آب استخر در زمان فیلتراسیون!

 • طول مدّت زمانی که برای جابه‌جایی کامل استخر نیاز خواهید داشت.
 • مقدار گردش آب بنابر واحد دبی.
 • لااقل و حداکثر دمای استخر.
 • گونه استخر شما.
 • مقدار سرعت آب درون لوله ها.
 • گونه سیستم فیلتراسیون مورد استفاده برای آن چون تصفیه شیمیایی و نیز تصفیه فیزیکی.
 • تعداد دستگاه های فیلتراسیون مورد بهره گیری بنابر حجم استخر.
 • تعداد دفعات لازم به فیلتراسیون، بنابر مقدار آلودگی.
 • حداکثر گنجایش شناگران.

مزایای استفاده از فیلتر شنی

پارامترهای منوط بر قیمت گذاری فیلتر شنی ها!

حال که شما با مزایای استفاده از فیلتر شنی آشنا شده اید، بهتر است شما را در ارتباط با پارامترهای منوط بر قیمت گذاری فیلتر شنی آشنا سازیم. فیلتر ها بنابر جنس و متریال بدنه، مقدار کارایی و کیفیت آن حاوی قیمت های متفاوتی خواهد بود.

به بیانی دیگر می توان چنین بیان داشت که تمامی مزایای استفاده از فیلتر شنی در پاراگراف های پیشین اشاره داشتیم، در کلّیه ی مدل ها وجود دارد ولی با استناد به عوامل ذیل، اختلاف قیمت را در بازار مشاهده می کنیم؛

 • جنس بدنه محصول و ضخامت مربوط به آن؛

چنانچه که بدنه صافی شنی از فولاد باشد، استحکام و ماندگاری آن بیشتر و به استانداردهای جهانی نزدیک تر می باشد. ضخامت بدنه نیز بنابر ابعاد و گنجایش فیلتر محاسبه خواهد شد.

 • پوشش بدنه فیلتر شنی!

فیلتر شنی به علّت کاربرد آن ها کمی حساس و صدمه پذیر می باشند، به همین علّت باید در پوشش داخلی بدنه آن ها به طور حتم از رنگ دولایه اپوکسی بهره گیری شود. به منظور پوشش خارجی فیلتر بهتر می باشد از دولایه رنگ روغنی بهره گیری گردد.

 • ابعاد سیلیس؛

ابعاد و اندازه سیلیس نیز از سایر عوامل متغیر بودن قیمت ها است و می‌باید بنابر مقدار کارایی دستگاه اتخاذ گردد. در زمان خرید سیلیس حتماً از راهنمایی مشاوران مرکز فروش دستگاه استفاده کنید تا بهترین ابعاد و اندازه را اتخاذ نمایید.

 • دریچه های دسترسی به محیط درونی دستگاه؛

فیلتر شنی می‌باید حاوی دو دریچه برای دسترسی به محیط داخلی دستگاه باشند که در راستای افزودن سیلیس به داخل محفظه تعیین گردیده طراحی شده است. شیوه ی طراحی این محیط در نمونه های گوناگون متفاوت خواهد بود و برروی قیمت پایانی محصول اثرگذار است.

 • قطر و همچنین ابعاد مخزن؛

قطر و ابعاد مخزن دستگاه همچنین گونه جوشکاری آن نیز از عوامل تأثیرگذار بر افزایش و کاهش قیمت فیلتر شنی است. غالباً به منظور دوام و ماندگاری بیشتر دستگاه و پیش گیری از زنگ زدگی و خوردگی آن، جوشکاری بدنه به حالت اتومات انجام می شود.

امیدواریم که شما به خوبی در این نوشتار از ما با مزایای استفاده از فیلتر شنی آشنا شده باشید. حال بهتر است خاطر نشان کرد که شما می توانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما در مجموعه تاسیسات دات کام تماس حاصل فرمایید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”آیا استفاده از فیلتر شنی واجب و ضروری است؟ ” answer-0=”بله، اگر که شما مایل هستید آبی پاکیزه و تمیز در اختیار داشته باشید، فیلتر شنی را فراموش نکنید. ” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”قیمت فیلتر شنی چگونه محاسبه خواهد شد؟ ” answer-1=”پارامترهای گوناگونی در قسمت فیلتر شنی تأثیرگذار است که ما در این نوشتار به آن اشاره کردیم. ” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”آیا امکان خرید فیلتر شنی به صورت اینترنتی وجود دارد؟ ” answer-2=”بله، شما می توانید این محصول را به واسطه ی وب سایت ما یعنی تاسیسات دات کام تهیه نمایید. ” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”” answer-4=”” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”” answer-5=”” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”” answer-6=”” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”” answer-7=”” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”” answer-8=”” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”” answer-9=”” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”” answer-10=”” image-10=”” headline-11=”h2″ question-11=”” answer-11=”” image-11=”” headline-12=”h2″ question-12=”” answer-12=”” image-12=”” headline-13=”h2″ question-13=”” answer-13=”” image-13=”” headline-14=”h2″ question-14=”” answer-14=”” image-14=”” headline-15=”h2″ question-15=”” answer-15=”” image-15=”” headline-16=”h2″ question-16=”” answer-16=”” image-16=”” headline-17=”h2″ question-17=”” answer-17=”” image-17=”” headline-18=”h2″ question-18=”” answer-18=”” image-18=”” headline-19=”h2″ question-19=”” answer-19=”” image-19=”” headline-20=”h2″ question-20=”” answer-20=”” image-20=”” headline-21=”h2″ question-21=”” answer-21=”” image-21=”” headline-22=”h2″ question-22=”” answer-22=”” image-22=”” headline-23=”h2″ question-23=”” answer-23=”” image-23=”” headline-24=”h2″ question-24=”” answer-24=”” image-24=”” headline-25=”h2″ question-25=”” answer-25=”” image-25=”” headline-26=”h2″ question-26=”” answer-26=”” image-26=”” headline-27=”h2″ question-27=”” answer-27=”” image-27=”” headline-28=”h2″ question-28=”” answer-28=”” image-28=”” headline-29=”h2″ question-29=”” answer-29=”” image-29=”” headline-30=”h2″ question-30=”” answer-30=”” image-30=”” headline-31=”h2″ question-31=”” answer-31=”” image-31=”” headline-32=”h2″ question-32=”” answer-32=”” image-32=”” headline-33=”h2″ question-33=”” answer-33=”” image-33=”” headline-34=”h2″ question-34=”” answer-34=”” image-34=”” headline-35=”h2″ question-35=”” answer-35=”” image-35=”” headline-36=”h2″ question-36=”” answer-36=”” image-36=”” headline-37=”h2″ question-37=”” answer-37=”” image-37=”” headline-38=”h2″ question-38=”” answer-38=”” image-38=”” headline-39=”h2″ question-39=”” answer-39=”” image-39=”” headline-40=”h2″ question-40=”” answer-40=”” image-40=”” headline-41=”h2″ question-41=”” answer-41=”” image-41=”” headline-42=”h2″ question-42=”” answer-42=”” image-42=”” count=”43″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *