Search
Close this search box.

پمپ آب استخر کشاورزی

پمپ آب استخر کشاورزی

پمپ آب استخر کشاورزی

پمپ آب استخر کشاورزی از جمله پمپ های پرکاربرد می باشد که در بازار موجود است و برند های بسیاری جهت تولید این پمپ ها اقدام کرده است. توجه داشته باشید که شما برای اینکه بتوانید پمپ با کیفیت و مناسبی را تهیه کنید باید سعی کنید تا با انواع آن آشنا بوده و با توجه به کاربرد مد نظر خود نوع مناسب آن را تهیه نمایید.

در این مطلب از وب سایت تاسیسات دات کام قصد داریم پمپ اب استخر کشاورزی را معرفی کرده و شما را با انواع و کاربرد آن آشنا کنیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

پمپ آب استخر کشاورزی

پمپ آب

پمپ آب به دستگاهی گفته می‌شود که معمولا انرژی مکانیکی را از یک سطح خارجی دریافت کرده و به سیالی که از آن عبور می‌کند انتقال خواهد داد. بهتر است بدانید که در نتیجه انرژی سیال پس از خروج از این دستگاه که پمپ نام دارد افزایش پیدا می‌کند.

در پمپ تغییرات انرژی سیال همواره به صورت تغییر فشار سیال مشاهده خواهد شد. از پمپ آب استخر کشاورزی برای انتقال سیال به یک ارتفاع معین و جابه جایی آن در یک سیستم لوله کشی یا هیدرولیک استفاده می کند.

در واقع دستگاهی می باشد که سیالات غیر قابل تراکم را از نقطه ای به نقطه دیگر جابجا خواهد کرد. با استفاده از موتور خود آب را با فشار بیشتری به مکان‌های دیگر انتقال می دهد. در نتیجه آب پس از خروج از این دستگاه دارای فشار بیشتری می باشد. بهتر است بدانید که استفاده از پمپ ها در کشاورزی در ایران از آبیاری تحت فشار استفاده خواهد شد.

برای اجرای آبیاری تحت فشار نیز به افزایش فشار آب نیاز داریم که این وظیفه را به خوبی انجام خواهد شد. بهتر است بدانید که برای هرگونه آبیاری تحت فشار، آبیاری قطره ای، آبیاری بارانی شما باید فشار آب را از فشار محیطی همان بالاتر برود. برخی این کارها را به کمک ارتفاع مخازن انجام خواهند داد. اما بهتر است بدانید که پر کردن مخزن نیز نیاز به پمپ دارد.

این محصولات یک مرجع برای رشد بیشتر نیاز به یک سیستم موثر دارند که اطمینان حاصل شود تا رشد محصولات بشناسید. همچنین می توان گفت با به کارگیری به سر زمین های کشاورزی مورد توجه قرار دهند دچار تغییرات شدید آب و هوایی می باشد. داشتن یک پمپ آب استخر کشاورزی خوب برای اینکه بتوانید بهترین استفاده از شرایط آب و هوایی دارد به نفع محصولات است از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

پمپ آب برای استفاده در سیستم های آبیاری، زهکشی و همچنین سیستم‌های صرفه جویی و مدیریت آب نقش بسزایی دارد. پمپ آب استخر کشاورزی با توجه به نیاز سیستم به کار گرفته می شود.

این پمپ ها قادر هستند تا مازاد آب در مذهب زمین‌های کشاورزی انتقال داده و باعث دفع آب اضافی خواهد شد. همچنین با استفاده از این پمپ شما اطمینان داشته باشید که مقدار آب مورد نیاز و محصولات کشاورزی به طور کامل فراهم خواهد شد.

انواع پمپ آب استخری کشاورزی

  •  پمپ های آب شناور

یکی از انواع پمپ آب استخر کشاورزی؛ پمپ های آب شناور می باشد. این موتور پمپ ها برای حرکت دادن میزان آب مورد نیاز قابلیت فرو رفتن در آب را نیز به همراه دارد.

به همین خاطر به نام غرق شده نیز شناخته می شود. پمپ های شناور برای تخلیه کردن آب های ناشی از بارندگی ها بر روی سطح زمین و همچنین فاضلاب یا آب چاه کاربرد دارد. پمپ های شناور معمولاً در دو نوع پمپ آب شناور  Trash و پمپ شناور Utility موجود است.

  • پمپ های توربینی

یکی از انواع پمپ اب استخر کشاورزی؛ پمپ های توربینی می باشد. این نوع پمپ ها برای تامین آب موردنیاز طرح‌های بزرگ آبرسانی کشاورزی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. معمولاً دارای بازدهی زیاد و فشار کار متوسط می باشد.

به خاطر ساختمان آماده پمپ ها زیاد و کارایی مناسبی دارند و در شرایط مختلف بر روی ایستگاه ثابت و شناور قابلیت آبگیری از کانال رودخانه و دریا را دارا می باشد. پمپ های توربینی با کارایی بالا برای برداشت و توزیع آب چاه های ماسه ای، استخر و دستگاه‌های پمپاژ مورد استفاده قرار می گیرد.

بهتر است بدانید که این نوع پمپ ها معمولا مزایای بسیاری به همراه دارد. یکی از مزایای آن این است که هزینه تعمیر و نگهداری بسیار کمی دارد و به خاطر توانایی کار در دورهای پایین استهلاک این سیستم‌ها نیز بسیار پایین می باشد. یکی از مزایای دیگر آن قابلیت بالا برای انتقال ذرات پایین است.

  • پمپ های گریز از مرکز

بهتر است بدانید این پمپ ها با محور موتور متحرک آن به صورت افقی نصب می‌شود. طرز کار این محصول بر اساس نیروی گریز از مرکز استوار می باشد. سیال وارد دهانه ورودی یا بخشی مرکزی پمپ می‌شود که در اثر چرخش پره ها سیال به طرف بیرون رانده می شود. سرعت سیال در لبه بیرونی پروانه بسیار بیشتری می باشد .

مقدار حرکت سیال افزایش پیدا کرده که با ورود سیال بیشتر به داخل پمپ مقدار حرکت سیارات در بدنه پره افزایش پیدا خواهد کرد. سپس با فشار از دهانه خروجی پمپ خارج می شود. این پمپ از انواع پمپ اب استخر کشاورزی به شمار می رود که از مزایای بسیاری از برخوردار می‌شود. از جمله تولید فشار یک‌نواخت، قیمت ارزان پمپ و ساختار و روش تولید ساده و همچنین اشغال فضای کم و … می باشد.

پمپ آب استخر کشاورزی

نصب پمپ آب استخری کشاورزی

در نصب پمپ آب استخر کشاورزی باید توجه کنید که محفظه پمپ در زیر سطح آب استخر قرار بگیرد و پروانه آب در آب غوطه ور شود. محل استقرار پمپ نزدیک استخر می باشد و پمپ باید بر روی پایه نصب و محکم شود.

در صورتی که مناطقی با قرار دادن پره در زیر پمپ یا موتور می توانید آن را اصلاح نمایید. نکته دیگری که باید مد نظر قرار دهد این است که باید پمپ آب استخر کشاورزی در محلی نصب شود که لازم باشد سر شده ناشی از اغتشاش پمپ محدود شود.

 باید بر روی بالشتک چوب‌ پنبه‌ای تعبیه شود که این فوندانسیون بتنی با چه موادی ساخته شود که وزن آن حداقل دو برابر وزن پمپ شود. پمپ باید به حد ممکن نزدیک استخر و در زیر سطح استخر آب استخر نصب و تعبیه شود.

اقتصادی ترین حالت پمپ را برای شما ذکر کردیم و غوطه ور دائمی پره های پمپ را اطمینان خواهد داد. پمپ های متناوب مثل سیلندر و پیستونی قادر هستند تا دبی و هد مورد نیاز را تامین کند. این پمپ ها به آب در جریان به سوی فیلتر یک حرکت ضربانی می‌دهد که بارانش لازم برای یکی مغایرت دارد.    

 مجموعه تاسیسات دات کام ارائه دهنده انواع پمپ ها ازجمله پمپ آب استخر کشاورزی می باشد. شما عزیزان با اطمینان خاطر از طریق وب سایت https://tasisat.com می توانید جهت تهیه این پمپ ها اقدام نمایید. در صورت نیاز به راهنمایی و اطلاعات بیشتر نیز می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با کارشناسان تاسیسات دات کام در تماس باشید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *