Search
Close this search box.

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

راهنمای کنترل کولر گازی

راهنمای کنترل کولر گازی

هر یک از انواع کولر گازی هایی را که شما خریداری می کنید دارای یک ریموت هستند. با استفاده کردن از کنترل کولر گازی از راه دور می توانید فرمان های دلخواه تان را به کولر گازی بدهید.

جهت خاموش و روشن کردن، بالا بردن دمای کولر گازی، تغییر حالت دادن کولر گازی از حالت سرمایش به گرمایش، کمتر کردن دمای کولر گازی و غیره شما می توانید از کنترل های کولرگازی استفاده نمایید. برخی از افرادی که به تازگی کولر گازی خریده اند امکان دارد که با کارایی و کاربرد کنترل های کولر گازی آشنایی نداشته باشند.

 اینکه شما بتوانید به درستی ریموت کولر گازی را مورد استفاده قرار دهید و هر یک از دکمه های روی آن را بشناسید به شما کمک می کند تا درجه کولر گازی را به درستی تنظیم کرده و ساختمان خود را با استفاده از درجه مناسب کولر گازی گرم و یا سرد نمایید.

برخی از مهمترین دکمه هایی که روی ریموت کولر گازی ها وجود دارد را شما باید به طور کلی بشناسید. در ادامه مهمترین دکمه های روی کنترل کولر گازی و اسپلیت را معرفی می کنیم تا یک اطلاعات کلی در مورد این دکمه ها و کارایی شان به دست بیاورید.دکمه های روی کنترل کولر گازی

معرفی دکمه های روی کنترل کولر گازی

برخی از اصلی ترین و مهمترین دکمه های روی کنترل کولر گازی که شما باید به خوبی آنها را بشناسید عبارت هستند از :

  1. دکمه On / Off :

این دکمه با علامت پاور روی ریموت مشاهده می‌ شود و رنگ آن روی برخی از مدل های ریموت کنترل کولر گازی قرمز است. شما از این دکمه برای روشن و خاموش کردن کولر گازی استفاده می ‌کنید. در برخی از مواقع امکان دارد که نام دکمه روی ریموت کنترل استارت و یا استوپ باشد.

  1. دکمه Mode :

یکی از اصلی‌ ترین دکمه هایی که روی کنترل کولر گازی وجود دارد و با استفاده از آن می توانید حالت های کولر گازی را تغییر دهید این دکمه می باشد. به طور معمول هر یک از انواع کولر گازی هایی که شما خریداری می کنید دارای ۵ حالت متنوع هستند که شما با هر بار فشار دادن این دکمه می توانید حالت کولر گازی را به حالت دیگری تغییر دهید.

هر یک از این پنج حالت دارای ویژگی ها و مشخصات خاصی هستند و علامت های ویژه ‌ای دارند. یکی از این حالت ها حالت اتوماتیک می باشد، دیگری حالت گرمایشی، سرمایشی و همچنین حالت فن است که شما می توانید از روی تصاویرشان حالت هایشان را تشخیص دهید.

  1. دکمه Temp :

این دکمه مخصوص زیاد و کم کردن دمای کولر گازی می باشد. یکی از مهمترین نکاتی که شما باید در نظر داشته باشید این است که کولر گازی خود را روی ۲۲ الی ۲۵ درجه سانتی‌گراد تنظیم نمایید. این بازه درجه‌ دمایی موجب می گردد که دمای ساختمان شما به تعادل برسد.

در این صورت بدن شما عرق نمی کند و سرد نمی گردد. اگر ریموت کنترل کولر گازی دکمه های دیگری مشابه این دکمه را داشته باشد شما می توانید آنها را با علامت مثبت و منفی مشاهده کنید. دکمه تمپ دمای روی کولر گازی شما را نشان می دهد.

زمانی که این دکمه را فشار دهید امکان دارد که شکل یک خانه برای شما روی صفحه به وجود بیاید که این شکل به معنای دمای تنظیم شده کولر گازی می باشد. امکان دارد که شکل خانه همراه با دماسنج نشان داده شود که این به معنی دمای محیط است و ممکن می باشد دماسنج و بیرون خانه نشان داده شود که به معنای دمای بیرون از خانه می باشد.کنترل کولر گازی

  1. دکمه Fan speed :

از این دکمه که روی کنترل کولر گازی قرار دارد برای تنظیم کردن سرعت فن کولر گازی استفاده می کنند. سرعت فن کولر گازی را شما می توانید روی حالت خودکار قرار دهید تا به صورت اتوماتیک کم و زیاد شود.

  1. دکمه جت کول یا Turbo :

این دکمه جهت فعال کردن توربو کولر گازی می باشد و زمانی که فشار داده شود کولر گازی با حداکثر توانش می ‌تواند محیط خانه را سرد کند. با فشار دادن این دکمه سرعت فن روی حالت ماکسیم می رود و دما روی حالت مینیمم تنظیم می شود. این قابلیت در برخی از ریموت ها با نام ‌های دیگری مشاهده خواهد شد.

  1. دکمه Swing :

برای تغییر دادن و یا قرار گرفتن دمپر ها و یا همان پره های کولر در جایگاه مورد نظرتان  از این دکمه می توانید استفاده کنید تا جهت باد را تنظیم نمایید. شما با استفاده از این دکمه می توانید جهت قرار گرفتن دمپرها و پره ها را بر اساس نیاز خود تنظیم نمایید.

حرکت آنها را می توانید با استفاده از این دکمه فعال و یا غیر فعال نمایید. برخی از کولر گازی ها قابلیت حرکت دادن دمپرها را به جهت راست و چپ دارند که شما از این قابلیت می توانید استفاده نمایید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *