در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
کولر گازی به زبان انگلیسی

کولر گازی به زبان انگلیسی + آشنایی با اصطلاحات رایج در کولرگازی

لطفا امتیاز دهید

کولر گازی به زبان انگلیسی

امروزه نقش و اهمیت سیستم های تهویه مطبوع را در افزایش سطح رفاه راحتی و آسایش مصرف کنندگان نمی‌توان نادیده گرفت. سیستم های تهویه متناسب با نوع نیاز و نحوه کارایی در مدل های مختلفی تولید و در اختیار مصرف کننده قرار می گیرند.

در این میان، اسپلیت و کولر گازی از تجهیزات سرمایشی و گرمایشی پراستفاده در بسیاری از مناطق و اقلیم های آب و هوای محسوب می گردد. کولر گازی در زبان انگلیسی با عنوان Air Conditioner شناخته می شود. استفاده از فناوری ها و تکنولوژی های روز دنیا در فرآیند طراحی و ساخت، منجر به تولید مدل های پیشرفته و مدرنی از کولرهای گازی با عنوان Split air conditioner گردید.

در ساختار این دستگاه ها یک پنل خارجی (Outdoor Unit) و یک یونیت داخلی (Indoor unit) تعبیه شده است. بر همین اساس، از این مدل سیستم‌های تهویه مطبوع با نام Split نام برده می شود.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که واژه split یا کولر گازی به زبان انگلیسی شامل دو دسته داکت اسپلیت (Duct Split) و اسپلیت و کولر گازی (split air conditioner) می شود.

توزیع هوای یکپارچه و یکنواخت، کارایی و راندمان بالا و مصرف بهینه انرژی و برق، استفاده از کولرهای گازی را در مناطق مختلف کشور ما، به ویژه اقلیم های دارای آب و هوای گرم و خشک، با سیر صعودی همراه ساخته است. همچنین، این دستگاه ها قابلیت نصب و استفاده در سازه های مختلف اعم از تجاری، صنعتی، اداری، آموزشی و مسکونی را دارند.

کولر گازی در زبان انگلیسی

اصطلاحات کولر گازی به زبان انگلیسی

به طور کلی، آشنایی با مفاهیم و اصطلاحات کولر گازی به زبان انگلیسی در هنگام خرید و انتخاب این دستگاه به خریداران کمک شایانی می نماید. دانستن اطلاعات و مشخصات و ویژگی های فنی اسپلیت و کولر گازی، زمینه مناسب برای رقم زدن یک خرید بهینه و کاربردی را فراهم می آورد.

بسیاری از خریداران در هنگام برخورد با اصطلاحات و مشخصات کولرهای گازی با مشکلاتی مواجه می شوند. بر همین اساس، در ادامه به برخی از مهم‌ترین اصطلاحات سیستم های تهویه مطبوع، به ویژه اسپلیت و کولر گازی اشاره می کنیم.

۱- شاخص BTU

از رایج ترین اصطلاحات کولر گازی به زبان انگلیسی می توان به واحد BTU اشاره کرد. British thermal unit (BTU) یکی از شاخص های مهم برای سنجش ظرفیت سرمایشی و گرمایشی سیستم های تهویه مطبوع به شمار می رود. در یک نگاه کلی، بی تی یو، به عنوان یک واحد کار فیزیکی، حدود ۱۰۵۵ ژول برآورد می شود.

برای محاسبه و اندازه گیری هوادهی سیستم های گرمایشی و سرمایشی، از این واحد استفاده می گردد. بنابراین، شاخص btu/hr توان و قدرت برودتی و حرارتی کولرهای گازی را نشان می دهد. به طور معمول، میزان btu کولرهای گازی متناسب با ظرفیت آن متفاوت و متغیر می باشد.

۲- Capacity (ظرفیت)

ظرفیت یا capacity از دیگر اصطلاحات و عبارات کولر گازی بوده که میزان توان برودتی و حرارتی دستگاه را نمایان می سازد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که کولرهای گازی در ظرفیت های هوادهی متنوع ۱۸۰۰۰ الی ۶۰۰۰۰ طراحی و تولید می شوند.

بر این اساس، ظرفیت سرمایشی یا Cooling و بازدهی حرارتی یا Heating دستگاه با عبارت Capacity بیان می شود. واحد اندازه گیری ظرفیت سرمایشی و گرمایشی سیستم های تهویه مطبوع btu/hr یا KW (کیلو وات) می باشد.

پارامتر ظرفیت یکی از مهمترین پارامتر ها، برای انتخاب یکی کولر گازی برای یک محیط می باشد. البته که عوامل دیگری مانند توان، نوع کمپرسور و قطعات و برند سازنده کولر گازی نیز موثر هستند. اما مهمترین فاکتور برای انتخاب کولر گازی، در نظر گرفتن ظرفیت بر اساس ابعاد است.

برای مثال برای محیط های از حداقل ۱۰ متر مربع تا حداکثر ۲۰ متر مربع، کولرهای گازی با ظرفیت ۹۰۰۰ btu/h مناسب هستند. توجه داشته اگر در انتخاب ظرفیت مناسب برای کولر گازی اشتباه کنید ممکن است علاوه بر هدر رفت انرژی، موجب اتلاف در پرداخت هزینه ها نیز شوید.

۳- EER

یکی دیگر از اصطلاحات و مفاهیم کاربردی کولر گازی در زبان انگلیسی ضریب عملکرد یا EER دستگاه می‌باشد. اصطلاح EER مخفف عبارت Energy Efficiency Ratio بوده که نمایانگر قدرت و توان سرمایشی و برودتی سیستم می باشد. زیاد بودن عدد درج شده در مقابل این اصطلاح، حکایت از قدرت سرمایشی بیشتر و مطلوب تر کولر گازی دارد. در نتیجه این امر، فضای مورد نظر در کوتاه ترین بازه زمانی خنک می شود.

اصطلاحات رایج کولرگازی در زبان انگلیسی

۴- Inverter (اینورتر)

از دیگر اصطلاحاتی که بسیاری از خریداران کولر گازی با آن همواره سروکار دارند، مفهوم اینورتر می باشد. اینورتر یک تکنولوژی منحصر به فرد و کاربردی در کولرهای گازی بوده که جریان الکتریکی مستقیم را به جریان متناوب تبدیل می کند.

در نتیجه این فرآیند، صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی و برق صورت می گیرد. همچنین، فناوری موتور و کمپرسور اینورتر در افزایش بازدهی و راندمان اسپلیت نقش بسزایی ایفا می نماید. ضمنا، کولر گازی اینورتر در کاهش هزینه های مصرفی و اقتصادی خانوارها بسیار تاثیرگذار است.

۵- Compressor (کمپرسور)

از دیگر اصطلاحات کولر گازی به زبان انگلیسی قطعه کمپرسور را شامل می شود. این قطعه از قطعات کلیدی و تعیین کننده کولرهای گازی بوده که غالبا در پنل خارجی دستگاه قرار می گیرد.

فشرده کردن و کمپرس گاز مبرد و ارسال آن به بخش کندانسور و اواپراتور، از وظایف اصلی این قطعه محسوب می شود. همچنین، سیکل تبرید و تولید باد سرد و گرم سیستم های تهویه مطبوع، به وسیله قطعه کمپرسور عملیاتی می گردد.

۶- اصطلاح T1

یکی از اصطلاحات بسیار پرکاربرد در سیستم های تهویه مطبوع، به ویژه کولر گازی، به عبارت T1 مربوط می شود. این عنوان قابلیت نصب و استفاده از کولر گازی را در اقلیم های آب و هوایی معتدل نشان می دهد. بر این اساس، کولرهای گازی T1 امکان کارکرد در دمای کارکرد تا ۴۳ درجه سانتیگراد را دارند.

۷- اصطلاح T3

اصطلاح T3 را می توان از دیگر اصطلاحات و مفاهیم کولر گازی به زبان انگلیسی برشمرد. مفهوم T3 خبر از قابلیت کارکرد کولرهای گازی در شرایط و اقلیم آب و هوایی حاره ای یا گرمسیری می دهد. بنابراین، این مدل از کولرهای گازی برای استفاده در دمای کاری بیشتر از ۴۳ درجه سانتیگراد مناسب و مفید می باشند.

۸- Condenser (کندانسور)

یونیت خارجی یا کندانسور از بخش های حائز اهمیت اسپلیت و کولر گازی تلقی می گردد. این بخش از لوله های اتصال یافته به یکدیگر تشکیل می شود. غالبا این بخش در فضای خارجی سازه نصب و اجرا می شود.

۹- Coil

لوله های مسی باکیفیت که وظیفه انتقال گاز مبرد و خنک سازی آن را انجام می دهد، به عنوان کویل شناخته می‌شوند. این لوله ها در بخش اواپراتور و کندانسور دستگاه به چشم می خورند.

۱۰- شاخص db (دسیبل)

این اصطلاح حداقل و حداکثر سطح صدای دستگاه را در هنگام انجام کار نشان می دهد. میزان صدای سیستم های تهویه مطبوع با شاخص db مشخص می شود.

۱۱- R410a

این اصطلاح به معنای گاز مبرد استفاده شده در کولرهای گازی است. گاز r410a یکی از بهترین و پاک ترین گازهای مبردی است که می توان در تولید کولرهای گازی از آن استفاده کرد. این گاز علاوه بر حفظ سلامت محیط زیست، موجب عملکرد بهتری کولر های گازی می شود.

۱۲- R22

در نسل قبلی کولرهای گازی جایگزین گاز R410a گازهای R22 بودند که به دلیل آسیب رساندن به محیط زیست از رده خارج شدند.

 

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

میزان مصرف انرژی در کولرهای گازی با چه نمادی نشان داده می شود؟

مصرف انرژی در کولرهای گازی مانند سایر لوازم خانگی با حروفA تاF نمایش داده می شود.

واژه split به چه معناست؟

به معنای کولر گازی یا اسپلیت

مهمترین عامل برای انتخاب کولرهای گازی چه نام دارد؟

ظرفیت که با btu/h اندازگیری می شود.

مطالب مرتبط

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت داکت اسپلیت یکی از سیستم های سرمایشی و گرمایشی هوا است که میان ساختمان سازان... ادامه مطلب

Install fire box

نصب جعبه آتش نشانی

نصب جعبه آتش نشانی برای تأمین ایمنی و همچنین جلوگیری از انواع حریق صددرصد استفاده و بکارگیری جعبه آتش نشانی... ادامه مطلب

نحوه خاموش کردن آتش

نحوه خاموش کردن آتش

نحوه خاموش کردن آتش آتش گرفتگی در سال های اخیر در جنگل‌ها و همچنین منازل مسکونی و کارگاهی رواج پیدا... ادامه مطلب

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی آشنایی با نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی به شما کمک می کند تا... ادامه مطلب

مواد اطفاء حریق

مواد اطفاء حریق

مواد اطفاء حریق در این مطلب از وبسایت تاسیسات دات کام قصد داریم مواد اطفاء حریق را مورد بررسی قرار... ادامه مطلب

مهار آتش توسط امواج صوتی

مهار آتش توسط امواج صوتی همانگونه که می دانید آتش‌نشانان معمولاً از مواد شیمیایی و همچنین آب برای خاموش کردن... ادامه مطلب

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟ سؤالی که ممکن است، ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول... ادامه مطلب

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟

گاز کپسول آتش نشانی

گاز کپسول آتش نشانی گاز کپسول آتش نشانی یکی از قسمت های بسیار مهم و غیر قابل چشم پوشی در... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + دو =