کولر گازی به زبان انگلیسی

کولر گازی به زبان انگلیسی + آشنایی با اصطلاحات رایج در کولرگازی

4/5 - (1 امتیاز)

کولر گازی به زبان انگلیسی

امروزه نقش و اهمیت سیستم های تهویه مطبوع را در افزایش سطح رفاه راحتی و آسایش مصرف کنندگان نمی‌توان نادیده گرفت. سیستم های تهویه متناسب با نوع نیاز و نحوه کارایی در مدل های مختلفی تولید و در اختیار مصرف کننده قرار می گیرند.

در این میان، اسپلیت و کولر گازی از تجهیزات سرمایشی و گرمایشی پراستفاده در بسیاری از مناطق و اقلیم های آب و هوای محسوب می گردد. کولر گازی در زبان انگلیسی با عنوان Air Conditioner شناخته می شود. استفاده از فناوری ها و تکنولوژی های روز دنیا در فرآیند طراحی و ساخت، منجر به تولید مدل های پیشرفته و مدرنی از کولرهای گازی با عنوان Split air conditioner گردید.

در ساختار این دستگاه ها یک پنل خارجی (Outdoor Unit) و یک یونیت داخلی (Indoor unit) تعبیه شده است. بر همین اساس، از این مدل سیستم‌های تهویه مطبوع با نام Split نام برده می شود.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که واژه split یا کولر گازی به زبان انگلیسی شامل دو دسته داکت اسپلیت (Duct Split) و اسپلیت و کولر گازی (split air conditioner) می شود.

توزیع هوای یکپارچه و یکنواخت، کارایی و راندمان بالا و مصرف بهینه انرژی و برق، استفاده از کولرهای گازی را در مناطق مختلف کشور ما، به ویژه اقلیم های دارای آب و هوای گرم و خشک، با سیر صعودی همراه ساخته است. همچنین، این دستگاه ها قابلیت نصب و استفاده در سازه های مختلف اعم از تجاری، صنعتی، اداری، آموزشی و مسکونی را دارند.

کولر گازی در زبان انگلیسی

اصطلاحات کولر گازی به زبان انگلیسی

به طور کلی، آشنایی با مفاهیم و اصطلاحات کولر گازی به زبان انگلیسی در هنگام خرید و انتخاب این دستگاه به خریداران کمک شایانی می نماید. دانستن اطلاعات و مشخصات و ویژگی های فنی اسپلیت و کولر گازی، زمینه مناسب برای رقم زدن یک خرید بهینه و کاربردی را فراهم می آورد.

بسیاری از خریداران در هنگام برخورد با اصطلاحات و مشخصات کولرهای گازی با مشکلاتی مواجه می شوند. بر همین اساس، در ادامه به برخی از مهم‌ترین اصطلاحات سیستم های تهویه مطبوع، به ویژه اسپلیت و کولر گازی اشاره می کنیم.

1- شاخص BTU

از رایج ترین اصطلاحات کولر گازی به زبان انگلیسی می توان به واحد BTU اشاره کرد. British thermal unit (BTU) یکی از شاخص های مهم برای سنجش ظرفیت سرمایشی و گرمایشی سیستم های تهویه مطبوع به شمار می رود. در یک نگاه کلی، بی تی یو، به عنوان یک واحد کار فیزیکی، حدود 1055 ژول برآورد می شود.

برای محاسبه و اندازه گیری هوادهی سیستم های گرمایشی و سرمایشی، از این واحد استفاده می گردد. بنابراین، شاخص btu/hr توان و قدرت برودتی و حرارتی کولرهای گازی را نشان می دهد. به طور معمول، میزان btu کولرهای گازی متناسب با ظرفیت آن متفاوت و متغیر می باشد.

خرید انواع کولر گازی و اسپلیت

2- Capacity (ظرفیت)

ظرفیت یا capacity از دیگر اصطلاحات و عبارات کولر گازی بوده که میزان توان برودتی و حرارتی دستگاه را نمایان می سازد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که کولرهای گازی در ظرفیت های هوادهی متنوع 18000 الی 60000 طراحی و تولید می شوند.

بر این اساس، ظرفیت سرمایشی یا Cooling و بازدهی حرارتی یا Heating دستگاه با عبارت Capacity بیان می شود. واحد اندازه گیری ظرفیت سرمایشی و گرمایشی سیستم های تهویه مطبوع btu/hr یا KW (کیلو وات) می باشد.

پارامتر ظرفیت یکی از مهمترین پارامتر ها، برای انتخاب یکی کولر گازی برای یک محیط می باشد. البته که عوامل دیگری مانند توان، نوع کمپرسور و قطعات و برند سازنده کولر گازی نیز موثر هستند. اما مهمترین فاکتور برای انتخاب کولر گازی، در نظر گرفتن ظرفیت بر اساس ابعاد است.

برای مثال برای محیط های از حداقل 10 متر مربع تا حداکثر 20 متر مربع، کولرهای گازی با ظرفیت 9000 btu/h مناسب هستند. توجه داشته اگر در انتخاب ظرفیت مناسب برای کولر گازی اشتباه کنید ممکن است علاوه بر هدر رفت انرژی، موجب اتلاف در پرداخت هزینه ها نیز شوید.

3- EER

یکی دیگر از اصطلاحات و مفاهیم کاربردی کولر گازی در زبان انگلیسی ضریب عملکرد یا EER دستگاه می‌باشد. اصطلاح EER مخفف عبارت Energy Efficiency Ratio بوده که نمایانگر قدرت و توان سرمایشی و برودتی سیستم می باشد. زیاد بودن عدد درج شده در مقابل این اصطلاح، حکایت از قدرت سرمایشی بیشتر و مطلوب تر کولر گازی دارد. در نتیجه این امر، فضای مورد نظر در کوتاه ترین بازه زمانی خنک می شود.

اصطلاحات رایج کولرگازی در زبان انگلیسی

4- Inverter (اینورتر)

از دیگر اصطلاحاتی که بسیاری از خریداران کولر گازی با آن همواره سروکار دارند، مفهوم اینورتر می باشد. اینورتر یک تکنولوژی منحصر به فرد و کاربردی در کولرهای گازی بوده که جریان الکتریکی مستقیم را به جریان متناوب تبدیل می کند.

در نتیجه این فرآیند، صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی و برق صورت می گیرد. همچنین، فناوری موتور و کمپرسور اینورتر در افزایش بازدهی و راندمان اسپلیت نقش بسزایی ایفا می نماید. ضمنا، کولر گازی اینورتر در کاهش هزینه های مصرفی و اقتصادی خانوارها بسیار تاثیرگذار است.

5- Compressor (کمپرسور)

از دیگر اصطلاحات کولر گازی به زبان انگلیسی قطعه کمپرسور را شامل می شود. این قطعه از قطعات کلیدی و تعیین کننده کولرهای گازی بوده که غالبا در پنل خارجی دستگاه قرار می گیرد.

فشرده کردن و کمپرس گاز مبرد و ارسال آن به بخش کندانسور و اواپراتور، از وظایف اصلی این قطعه محسوب می شود. همچنین، سیکل تبرید و تولید باد سرد و گرم سیستم های تهویه مطبوع، به وسیله قطعه کمپرسور عملیاتی می گردد.

6- اصطلاح T1

یکی از اصطلاحات بسیار پرکاربرد در سیستم های تهویه مطبوع، به ویژه کولر گازی، به عبارت T1 مربوط می شود. این عنوان قابلیت نصب و استفاده از کولر گازی را در اقلیم های آب و هوایی معتدل نشان می دهد. بر این اساس، کولرهای گازی T1 امکان کارکرد در دمای کارکرد تا 43 درجه سانتیگراد را دارند.

7- اصطلاح T3

اصطلاح T3 را می توان از دیگر اصطلاحات و مفاهیم کولر گازی به زبان انگلیسی برشمرد. مفهوم T3 خبر از قابلیت کارکرد کولرهای گازی در شرایط و اقلیم آب و هوایی حاره ای یا گرمسیری می دهد. بنابراین، این مدل از کولرهای گازی برای استفاده در دمای کاری بیشتر از 43 درجه سانتیگراد مناسب و مفید می باشند.

8- Condenser (کندانسور)

یونیت خارجی یا کندانسور از بخش های حائز اهمیت اسپلیت و کولر گازی تلقی می گردد. این بخش از لوله های اتصال یافته به یکدیگر تشکیل می شود. غالبا این بخش در فضای خارجی سازه نصب و اجرا می شود.

9- Coil

لوله های مسی باکیفیت که وظیفه انتقال گاز مبرد و خنک سازی آن را انجام می دهد، به عنوان کویل شناخته می‌شوند. این لوله ها در بخش اواپراتور و کندانسور دستگاه به چشم می خورند.

10- شاخص db (دسیبل)

این اصطلاح حداقل و حداکثر سطح صدای دستگاه را در هنگام انجام کار نشان می دهد. میزان صدای سیستم های تهویه مطبوع با شاخص db مشخص می شود.

خرید انواع کولر گازی ایرانی

11- R410a

این اصطلاح به معنای گاز مبرد استفاده شده در کولرهای گازی است. گاز r410a یکی از بهترین و پاک ترین گازهای مبردی است که می توان در تولید کولرهای گازی از آن استفاده کرد. این گاز علاوه بر حفظ سلامت محیط زیست، موجب عملکرد بهتری کولر های گازی می شود.

12- R22

در نسل قبلی کولرهای گازی جایگزین گاز R410a گازهای R22 بودند که به دلیل آسیب رساندن به محیط زیست از رده خارج شدند.

خرید کولر گازی

حال که با کولر گازی به زبان انگلیسی آشنا شدید؛ لازم است بدانید که خرید کولرگازی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. بسیاری از افراد فکر می کنند زمانی که به بازار سیستم های تهویه مطبوع مراجعه کنند؛ به سرعت و به راحتی می توانند دستگاه مورد نظر خود را خریداری کنند.

اما کاملا اشتباه می کنند؛ تنوع این سیستم ها بسیار بالا بوده و برندهای بسیاری نیز جهت تولید این سیستم ها فعالیت دارند. زمانی که به فروشگاه ها مراجعه کنید؛ بدون شک دچار سردرگمی شده و نمی توانید دستگاه مناسبی را انتخاب کنید. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه به فروشگاه مراجعه کنید؛ سعی کنید اطلاعات لازم را درباره این دستگاه ها کسب کنید.

خرید کولر گازی

فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام جهت رفاه و آسایش شما عزیزان اطلاعات کاملی را درباره این دستگاه ها فراهم کرده که می توانید مطالعه کرده و اطلاعات کاملی در مورد دستگاه ها کسب کنید. همچنین برای اینکه بتوانید با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه، شرایط آب و هوایی، متراژ و زیربنای سازه و …. دستگاه مناسبی را انتخاب کنید؛ پیشنهاد می کنیم با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید و مشاوره های لازم را دریافت کنید. بدون شک در این صورت انتخاب بهتری را تجربه خواهید کرد.

شما مخاطبین گرامی به صورت آنلاین و اینترنتی جهت خرید کولر گازی می توانید از طریق وب سایت تخصصی https://tasisat.com/ اقدام نمایید. سیستم هایی که توسط این مجموعه عرضه می شوند؛ از نظر اقتصادی نیز بسیار مناسب و به صرفه می باشند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

میزان مصرف انرژی در کولرهای گازی با چه نمادی نشان داده می شود؟

مصرف انرژی در کولرهای گازی مانند سایر لوازم خانگی با حروفA تاF نمایش داده می شود.

واژه split به چه معناست؟

به معنای کولر گازی یا اسپلیت

مهمترین عامل برای انتخاب کولرهای گازی چه نام دارد؟

ظرفیت که با btu/h اندازگیری می شود.

مطالب مرتبط

ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها کمپانی تی سی ال یک برند معتبر در... ادامه مطلب

مقایسه پکیج بوتان و آریستون

مقایسه پکیج بوتان و آریستون

پکیج یکی از سیستم های گرمایشی پر مصرف است که در انواع مختلف موجود می باشد. برندهای زیادی در... ادامه مطلب

معرفی انواع رادیاتور و کاربردهای آن

معرفی انواع رادیاتور و کاربردهای آن

تاسیسات سرمایشی و گرمایشی از اجزای مهم هر ساختمانی است که مدل ها و انواع مختلفی دارد. یکی از... ادامه مطلب

مزایا و معایب حوله خشک کن

مزایا و معایب حوله خشک کن

رادیاتور یکی از سیستم های گرمایشی است که انواع مختلفی دارد که برای کاربردهای مختلفی استفاده می شوند. یکی... ادامه مطلب

مزایا و معایب پکیج برقی

مزایا و معایب پکیج برقی

پکیج سیستمی گرمایشی است که در دو مدل برقی و گازی موجود است‌. هر کدام از انواع این سیستم... ادامه مطلب

پکیج دیواری بهتر است یا زمینی؟

پکیج دیواری بهتر است یا زمینی؟

پکیج یکی از سیستم های گرمایشی است که در مدل ها و انواع مختلفی در بازار موجود است. برای... ادامه مطلب

مزایا و معایب پکیج برقی

بهترین پکیج دیواری بی صدا در بازار ایران برای کدام برند است؟

پکیج از جمله دستگاه های پرکاربردی است که در مدل ها و برندهای مختلفی در بازار دیده می شود.... ادامه مطلب

بهترین پکیج دیواری بی صدا در بازار ایران برای کدام برند است؟

بهترین برندهای ایرانی پکیج گازی و برقی

پکیج از سیستم هایی است که در مدل های مختلفی موجود بوده و هر کدام ویژگی های خاصی دارند.... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *