کولر گازی تراست ساخت کدام کشور است ؟ همراه با لینک خرید و قیمت ها

لطفا امتیاز دهید

کولر گازی تراست ساخت کدام کشور است ؟

کولر گازی تراست ساخت کدام کشور است ؟ این محصول توسط کمپانی trust تولید می شود که به دلیل تکنولوژی به کار رفته در این برند مشتریان زیادی جذب کرده است و در اصل این محصول ساخت کشور چین است. در کشور چین به دلیل قیمت مناسب نیروی کار تولیدات و تنوع بسیار بالاست که همه ظرفیت های مد نظر را داراست و همچنین به دلیل دیجیتالی بودن و کنترل گاز کولر توانسته جزء برندهایی باشد که رقابت شدیدی با آن می شود.

در واقع کولر گازی تراست به دلیل کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب و داشتن کنترل دیجیتال در جهت تنظیم هوای مناسب چه در فصول سرد سال و چه در تابستان بسیار مورد توجه است. کولر گازی یک وسیله عمدتا سرمایشی است که وسیله خنک کنندگی یک محیط را برعهده دارد در کنار کار اصلی خود نیز می تواند مزیت هایی داشته باشد که هر کدام را به طور خلاصه توضیح می دهیم. برند تراست به دلیل کیفیت بسیار و زیبای خیره کننده در زمینه تولیدات انواع کولرهای گازی بسیار موفق بوده است.

این دستگاه مانند سایر کولرها به گونه ای ساخته شده که هر کدام از اجزاء وظیفه خاص خود را برعهده دارند که کار هر کدام از این قسمت ها را شرح می دهیم. اما قبل از اینکه به سراغ تعریف و چگونگی کارکرد کولر برویم  به تاریخچه آن نگاهی می اندازیم .

خرید انواع اسپلیت و کولر گازی

تاریخچه کولر گازی

در واقع یک پزشک به نام جان گوری موفق به اختراع کولر گازی شد. این پزشک با توجه به تحقیقاتی که انجام داده بود به این نتیجه رسیده بود که هوای گرم بسیار مضر است و باعث بیماری های پوستی و تنگی نفس می شود. به همین دلیل سعی داشت راهی پیدا کند که این مشکلات به وجود نیایند و شاهد جان دادن افراد نباشد.

چرا که در آن شهر افراد زیادی جان خود را بر اثر گرما از دست می دادند و بر بیماری ها روز به روز افزوده می شد. او به مردم دستور می داد تا جایی که امکان دارد هوای محیطی که در آن زندگی می کنند را خنک نگه دارند اما متاسفانه وسایل سرمایشی نبود که این کار صورت بگیرد به همین دلیل مردم تکه های یخ را از کوه ها به خانه می آوردند و هوا را تا حدودی خنک نگه می داشتند اما این کار بسیار دشوار بود به همین دلیل جان گوری تصمیم گرفت به طور جدی به تحقیقات خود ادامه دهد و بالاخره موفق شد توسط یک کمپرسور آب و بخار را به یخ تبدیل کند.

به اینصورت بود که کولر گازی ساخته شد و با پیشرفت علم شاهد بهترین نوع ها و بالاترین ظرفیت های آن در مصارف مختلف هستیم.

تاریخچه کولر گازی

اجزاء تشکیل دهنده کولر گازی تراست :

اجزاء تشکیل دهنده کولر گازی تراست شامل  ، کمپرسور  ، شیر انبساط  ،کندانسور  ، لوله  و اواپراتور است که به طور خلاصه وظیفه هر کدام را بازگو می کنیم .

کمپرسور همان موتور دستگاه است که جزء مهم ترین اجزاء به شمار میاد  و از آن به عنوان قلب کولر گازی یاد می کنند و بنا به درخواست شما در مورد خنک کننده گی محیط مورد نظر دارای توان های مختلفی است. کمپرسور ها ی کولر گازی های تراست خود انواع مختلفی دارند مانند : کمپرسورهای پیستونی ، کمپرسورهای روتاری و کمپرسورهای اسکرال . که هر کدام از این کمپرسورهای ظرفیت های متفاوتی دارند . مثلا کمپرسورهای پیستونی توان بسیار بالایی دارند و برای مناطق گرمسیری مناسب هستند .

کمپرسورهای اسکرال به دلیل مصرف برق کمتر و بازدهی به نسبت پایین تر و صدای کمتر مورد توجه هستند . کمپرسورهای روتاری مناسب مناطق سردسیر هستند . همانطور که گفتیم مهم ترین جزء این دستگاه کمپرسور آن است که اگر به خوبی کار نکند ما نمی توانیم نتیجه دلخواه را بگیریم. که در هنگام خرید کولر گازی تراست نکته حائز اهمیت در مورد قیمت آن بستگی به توان و ظرفیت کولر دارد.

در واقع وظیفه اصلی این دستگاه این است که هوای گرم داخل ساختمان را به هوای خنک تبدیل کند که این کار به وسیله گاز مبرد (در همه کولرهای گاز این نوع گاز وجود دارد که به معنای سرما زا است و یکی از اجزاء مهم به شمار می آید) در اواپراتور کولر اتفاق می افتد که با تبدیل مایع به گاز و برعکس هوای خنک تولید می شود .

کولرگازی تراست trust را برای شناخت بهتر می توانیم در دو دسته قرار دهیم : کولرهای گازی یک تکه و کولرهای گازی دو تکه.

هنگامی که می خواهید از کولر ها در جهت گرمایشی استفاده کنید کارکرد کولر مانند حالت سرمایشی است فقط با این تفاوت که هنگامی که مایع به گاز تبدیل می شود گاز خنک کننده در کمپرسور قرار نمی گیرد و مستقیم خارج می شود . یک مزیت بسیار بالای این مدل اسپلیت این است که این کولرها مصرف برق بسیار پایینی دارند . کسانی که سعی در خرید کولر گازی دارند این برند بسیار مناسب است چرا که می توانند به راحتی هزینه های خود را کنترل کنند .

چه چیزی را در مورد کولر گازی تراست باید در هنگام خرید آن بدانیم ؟

چه چیزی را در مورد خرید این دستگاه باید بدانیم ؟ این برند از کولر دارای کیفیت عالی است که ویژگی ها و مشخصات خاص خود را دارد .

در واقع از جمله این مشخصات میزان صدای کولر است که کولر گازی تراست به دلیل قطعات مرغوب صدای بسیار کمی دارد ، مشخصات دیگر می تواند شامل توان مصرفی برق باشد که این برند به دلیل تکنولوژی روز دنیا این امکان را می دهد که در هنگام استفاده از کولر میزان برق مصرفی شما  بسیار پایین و مقرون به صرفه  خواهد بود .

نکته حائز اهمیت دیگر این است که در هنگام خرید این محصول در ابتدا مکان مورد نظر برای قرار دادن کولر در نظر بگیرید به عنوان مثال اگر محیطی را که انتخاب کرده اید بزرگ باشد اما کولر گازی که شما انتخاب کرده اید موتور متوسط داشته باشد همیشه مجبور می شوید کولر گازی را در حالت زیاد بگذارید که در این صورت فشار زیادی به موتور کولر وارده شده و باعث خرابی آن می شود .

انواع مدل های  کولر گازی تراست 

اگر تمام کولر های گازی شبیه به هم باشند و ظرفیت همه آنها برای خنک کردن محیط یکسان باشد افرادی که به دنبال کولر با ظرفیت بسیار بالا یا بسیار پایین هستند از خرید آن منصرف می شوند به همین دلیل کمپانی trust سعی کرده کولر ها با ظرفیت های مختلف تولید کند .

کولر گازی تراست می تواند شامل مدلهای متفاوتی باشد مانند : کولر گازی تراست مدل پنجره ای، کولر گازی تراست مدل اسپلیت ، کولر گازی تراست مدل مولتی اسپلیت ، کولر گازی تراست مدل سقفی و زمینی ، کولر گازی تراست مدل پرتابل ، کولر گازی تراست مدل داکت اسپلیت ، کولر گازی تراست مدل ایستاده . هر کدام از این کولرهای گازی داری ظرفیت و برق مصرفی متفاوتی هستند. که ویژگی های هر کدام از انها را یادآوری می کنیم .

 خرید انواع کولر گازی تراست

کولر گازی تراست مدل پنجره ای

همانطور که گفتیم بعضی از افراد به دلیل آب و هوای و یا محیطی که می خواهند کولر گازی را در آن قرار دهند به دنبال نوع خاصی از کولرهای گازی هستند که اگر به این نکات توجه نشود خرید به صرفه ای نخواهند داشت . کولر گازی پنجره ای در پشت پنجره های ساختمان قرار می گیرند که در واقع باید دارای نصب استاندار باشند.

این دستگاه به گونه ای ساخته شده اند که به وسیله فن هوای گرم را به  داخل کمپرسور میبرد و هوای گرم را به هوای سرد تبدیل می کند . کولرهای گازی پنجره ای نیز دارای ظرفیت های متفاوت هستند و توان هر کدام با دیگری فرق دارد این نوع کولر ها در دسته کولرهای یک تکه قرار می گیرند .

کولر گازی تراست ساخت کدام کشور است

کولر گازی تراست مدل داکت اسپلیت

این نوع دستگاه با اسم کولرهای گازی کانالی نیز شناخته می شوند این نوع کولرهای گازی به صورت سقفی و زمینی هستند . کولر گازی تراست مدل داکت اسپلیت به دلیل شباهت بسیار زیادی که با مدل اسپلیت دارد گاهی اوقات اشتباه گرفته می شود.

در واقع برای کارایی بهتر و در نظر گرفتن استاندارد های لازم برای نصب این مدل کولر حتما باید ساختمان کانال کشی شده باشد . کولر گازی داکت اسپلیت روی سقف قرار می گیرد به همین دلیل جای زیادی اشغال نمی کند و برای افراد آپارتمان نشین که متراژ خانه ها چندان زیاد نیست مورد مناسبی است.

کولر گازی تراست مدل مولتی اسپلیت

این نوع کولرها مانند کولرهای گازی اسپلیت به صورت دو تکه ای هستند اما تفاوت بسیار زیادی بین آنها وجود دارد این تفاوت میتواند از قرار گرفتن قطعات آنها باشد کولر گازی اسپلیت یک پنل داخلی و یک پنل خارجی دارد اما کولر گازی مدل مولتی اسپلیت هر دو پنل در داخل قرار می گیرد .

کولر گازی تراست مدل اسپلیت

این نوع کولر ها به دلیل تکنولوژی بسیار بالایی که در آنها به کار رفته بسیار مورد توجه هستند و در دو دسته دیواری و ایستاده قرار می گیرند. این محصول دارای برچسب مصرف انرژی A  هستند . این نوع مدل های گازی به کولرهای دو تکه معروف هستند . در واقع این کولر ها به دلیل اینکه هوا را به چهار طرف و کاملا یکنواخت در محیط پخش می کنند مشتریان زیادی دارند . بیشتر در سالن های بزرگ بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از مزایای کولرهای گازی اسپلیت این است که این کولرها بعد از اینکه هوا به درجه ای که تنظیم شده رسید دور موتور کم می شود و دوباره شروع به کار می کند. کولر گازی اسپلیت هم در تابستان و هم در زمستان مورد استفاده است و گزینه مناسبی برای کسانی است که تمایل به خرید کولر با ظرفیت نسبتا  بالا دارند.

کولر گازی تراست مدل پرتابل

این دستگاه مانند کولرهای گازی پنجره ای جزء دسته یک تکه ای ها هستند  و تقریبا عملکرد یکسانی دارند . این کولر گازی هم مزیت و هم مزایا دارد . مزیت کولر گازی پرتابل این است که این کولر قدرت خنک کنندگی بسیار بالایی داشته و مکان کمتری اشغال می کند. اما متاسفانه صدای آن مانند کولرهای پنجره ای نسبتا بلند است و به گوش می رسد .

در واقع همه کولرهای ساخت کمپانی trust دارای لایه های تهویه هوا هستند که باعث می شود از ورود بوی نامطبوع جلوگیری شود.کولرهای ساخت برند تراست از قطعات مرغوب ساخته شده که  می توانید از خرید خود اطمینان داشته باشید .

کولر گازی تراست مدل پرتابل :

کولر گازی تراست مدل سقفی و زمینی

این نوع کولر ها بیشتر به دلیل رفع مشکلات مشتریان است چرا بعضی از افراد نمی توانند از کولرهای پنجره ای یا پرتابل استفاده کنند . این کولرها گزینه مناسبی برای این افراد است . این کولرها بر روی زمین و روی سقف های کاذب نصب می شوند .

کولر گازی تراست مدل ایستاده

این نوع کولرها از برند trust دارای توان خنک کنندگی بسیار بالایی هستند . این نوع کولر گازی برق بسیار کمی مصرف می کند در واقع توان مصرفی پایینی دارد و این خود در کاهش هزینه ها بسیار موثر است .

این نوع از کولرهای گازی را می توان در محیط های بزرگ بدون هیچ گونه نگرانی از نظر  خنک کنندگی محیط مورد استفاده قرار داد .

مانند ترمینال ها یا هتل ها و …… همانطور که از اسم این کولر ها مشخص است در حالت ایستاده قرار می گیرند و نمی توان آنها را روی سقف و یا دیوار قرار داد.  کولرهای گازی ایستاده  در گوشه ساختمان قرار می گیرند .

کولرگازی تراست مدل سقفی

کولرهای گازی این برند نیز دارای ویژگی هایی هستند که از جمله این ویژگی ها : طراحی بسیار زیبا و کیفیت مناسب با قطعات مرغوب، کارکرد دو منظوره سرمایشی و گرمایشی، دارا بودن بهترین کمپرسورها  کندانسورها و رادیاتورهای طلایی و ضد رسوب .

گارانتی و خدمات پس از فروش کولرهای گازی تراست به دلیل کیفیت بالا و قطعات مرغوب و همچنین دارا بودن 60 ماه گارانتی کمپرسور و 24 ماه سایر قطعات به همراه لوله و نصب رایگان از شرکت رقابتی سخت را بین کمپانی ها به وجود آورده است.

مدل های کولر گازی تراست

همانطور که در مطلب بالا مطالعه کردید، کولر گازی تراست از تنوع و کیفیت بالایی برخوردار است. شرکت تراست کولرهای گازی خود را در 4 مدل مختلف عرضه کرده است. این 4 مدل عبارتند از:

  • TGSA
  • TMINVL
  • TGINVH
  • TMSL

شرکت تراست برای تامین تمامی نیازهای کاربران خود، کولرهای گازی را با ویژگی های متفاوتی طراحی کرده است. البته توجه داشته باشید که تمامی مدل های نام برده شده، دارای برچسب انرژی گرید A می باشند.

به این ترتیب هر کدام از این مدلها توسط شرکت تراست برای رفع نیازهای مشخصی ساخته شده اند. برای مثال کولر گازی تراست مدل TMINVL یکی از کم مصرف ترین کولرهای گازی محسوب می شود.

یکی از بارزترین ویژگی های این مدل این است که، می تواند به شکل اتوماتیک کار خود را شروع کند. برای مثال در هنگام قطع و وصل ناگهانی برق، این توانایی را دارد که با همان دما، کار خود را آغاز کند.

برای خرید و آشنایی با  انواع اسپلیت و کولر گازی تراست  میتوانید به سایت تاسیسات دات کام سر بزنید.

اسپلیت و کولر گازی تراست

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

آیا کولرهای گازی تراست دارای گارانتی هستند؟

بله همه محصولات تراست دارای گارانتی و خدمات پس از فروش مطلوب شرکت توانگر اعتماد پارس هستند.

کولرهای گازی تراست با چه گازی کار می کنند؟

همگی کولرها با گاز مبرد R410a کار می کنند.

بازه کارکرد کولرهای اینورتر تراست چقدر است؟

بین منفی 15 تا مثبت 50 درجه سانتی گراد

مطالب مرتبط

۶ نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع

6 نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع

۶ نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع مبرد ماده ای است که سیستم های تهویه مطبوع براساس... ادامه مطلب

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید یکی تجهیزات مورد نیاز برای استخر ها پمپ می باشد. در صورتی که... ادامه مطلب

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟ پمپ آب امروزه در اکثر خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ که... ادامه مطلب

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی 11 روش کاربردی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی ۱۱ روش کاربردی سیستم تهویه مطبوع از جمله محصولات پرکاربردی است متنوع بوده و... ادامه مطلب

سوپرهیت و سابکول چیست؟

سوپرهیت و سابکول چیست؟ در دستگاه های تهویه مطبوعی که براساس سیکل تبریدی کار می کنند؛ اصطلاحات سوپرهیت و سابکول... ادامه مطلب

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟ سیستم های تهویه مطبوع از تجهیزات اصلی هر ساختمانی محسوب می شوند که استفاده از آن... ادامه مطلب

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟ دستگاه تهویه از سیستم های پرکاربردی است که در انواع مدل های مختلف... ادامه مطلب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب آب یکی از ضروراتی است که به طور روزمره مورد استفاده... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *