Search
Close this search box.

فروش آنلاین پنل کولر گازی + معرفی برجسته ترین مشخصات دستگاه

فروش آنلاین پنل کولر گازی

فروش آنلاین پنل کولر گازی

پنل کولر گازی از دو بخش یونیت بیرونی یا کندانسور و یونیت داخلی یا اواپراتور تشکیل شده است. در ساختار هر کدام از پنل های کولر گازی قطعات و متعلقات مختلفی تعبیه شده است. همکاری و مشارکت اجزا پنل داخلی و بیرونی کولر گازی، منجر به تولید و توزیع هوای سرد و خنک، به صورت یکپارچه و یکنواخت در محیط داخلی می شود.

باید خاطر نشان نمود که ارتباط میان پنل داخلی و پنل خارجی کولر گازی از طریق لوله‌های مسی صورت می گیرد. لازم به ذکر است که مکانیزم عملکرد کولر گازی بر مبنای سیکل تبرید تراکمی اجرایی می گردد.

در این سیکل پس از فشرده سازی ماده مبرد به وسیله واحد تراکم، گاز کمپرس شده با فشار بالا از کندانسور دستگاه خارج و توسط لوله های مسی به پنل داخلی کولر گازی انتقال پیدا می کند. در این قسمت پس از جذب حرارت و کاهش دمای مبرد توسط کویل سرمایشی، هوای خنک شده به بخش فیلتر تصفیه کننده هدایت می شود.

پس از جذب و پاکسازی و فیلتراسیون، هوای پالایش شده از طریق فن دمنده دستگاه و با همکاری الکتروموتور، با حداکثر توان و قدرت به محیط داخلی پرتاب می شود. در نتیجه این فرآیند، هوای خنک و مطبوع، با نرخ متعادل و یکسان در محیط مورد استفاده جریان پیدا می کند.فروش آنلاین پنل کولر گازی

مشخصات پنل کولر گازی

۱- یونیت داخلی دستگاه

یونیت داخلی یا به تعبیری اواپراتور، یکی از بخش های مجزا و مستقل پنل کولر گازی محسوب می شود. به طور معمول، این بخش از کولر گازی در فضای داخلی ساختمان و بر روی سطح دیوار قرار می گیرد. برخورداری از شکل ظاهری جذاب و ابعاد بهینه و مناسب، مانع از اشغال فضای اضافی در سازه می شود.

باید خاطر نشان نمود که پنل داخلی متناسب با ظرفیت سرمایشی و برودتی دستگاه از ابعاد و اندازه های متفاوتی برخوردار می‌باشد. بر این اساس، با افزایش یافتن ظرفیت کولر گازی، ابعاد و حجم پنل داخلی نیز افزایش پیدا می کند.

۲- اجزای پنل داخلی

در یونیت داخلی کولر گازی، اجزا و قطعاتی مانند الکتروموتور، کویل سرمایش، فن دمنده، فیلتر تصفیه کننده هوا و اواپراتور وجود دارد. تمام این قطعات در یک محفظه مخصوص با عنوان یونیت داخلی یا اواپراتور کولر گازی قرار گرفته اند. راه اندازی و کارکرد بسیاری از قطعات دستگاه از جمله الکتروموتور و فن دمنده، با جریان برق و نیروی الکتریسیته صورت می گیرد.

با تامین انرژی لازم، الکتروموتور دستگاه راه اندازی می شود. کارکرد موتور موجب گردش و چرخش فن دمنده و متعاقب آن، توزیع جریان هوا با حداکثر قدرت در محیط داخلی می شود. فیلتر تصفیه کننده وظیفه فیلتراسیون و از بین بردن آلودگی ها و آلاینده های موجود در هوا را بر عهده دارد. این قطعه علاوه بر جذب ذرات معلق و گردوغبار موجود در هوا، هوای سالم، باکیفیت، تمیز و با درصد اکسیژن بالا را در دسترس مصرف کننده قرار می دهد.

۳- یونیت خارجی دستگاه

یونیت بیرونی یا کندانسور، بخش دیگری از پنل کولر گازی را شامل می شود. این بخش در هوای آزاد و محیط‌های باز مانند تراس، پشت بام یا حیاط تعبیه می گردد. کندانسور دستگاه فرآیند سرماسازی و ایجاد سرمایش دستگاه را اجرایی می سازد.

سطح کندانسور دستگاه با فین های آلومینیوم باکیفیت و بادوام پوشانده می شود. این امر دوام و استحکام دستگاه را در برابر عوامل محیطی، فرآیندهای شیمیایی و نوسانات جوی و دمایی، افزایش می دهد.

ابعاد و اندازه کندانسور کولر گازی متناسب با ظرفیت سرمایش و جریان هوادهی دستگاه، متفاوت می باشد. کندانسور با ابعاد بزرگ، حکایت از بالا بودن ظرفیت سرمایش کولر گازی دارد.

همچنین، ساختار و بدنه پنل خارجی دستگاه از متریال باکیفیت و بادوام ساخته می شود.انواع پنل کولر گازی

۴- قطعات پنل خارجی

در ساختار این قسمت از پنل کولر گازی قطعات مختلفی تعبیه شده است. فن دمنده، اکسپنشن ولو یا شیر منبسط کننده، فین های آلومینیومی و فن دمنده و واحد تراکم یا کمپرسور، از مهم ترین قطعات کندانسور دستگاه محسوب می شوند.

کمپرسور را می توان از مهم ترین قطعات تعبیه شده در پنل خارجی کولر گازی برشمرد. فرآیند تولید هوای خنک و مطبوع از واحد تراکم دستگاه شروع می شود. لوله های کمپرسور حاوی گاز مبرد می باشد. با کارکرد واحد تراکم، گاز مبرد با فشار زیاد متراکم و فشرده شده و به بخش کندانسور و سپس به اواپراتور دستگاه هدایت می شود.

بروز هرگونه مشکل در این بخش از پنل کولر گازی، فرآیند ایجاد سرمایش و سیکل تبرید دستگاه را با اختلال مواجه می سازد. بر همین اساس، مناسب است که به صورت مداوم قطعات و اجزای یونیت خارجی، به ویژه کمپرسور، مورد ارزیابی و بررسی واقع شوند.

ناگفته نماند که قیمت پنل کولر گازی، متاثر از فاکتورها و عوامل مختلفی تعیین می گردد.

بر این اساس، نوع و مدل دستگاه، ظرفیت سرمایش و گرمایش، حجم هوادهی، ابعاد و اندازه، توان خنک کنندگی و حجم فن دمنده، از موارد مهم و حائز اهمیت در قیمت پنل کولر گازی به حساب می آیند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *