Search
Close this search box.

ارورهای کولر گازی میدیا و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی میدیا و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی میدیا و نحوه برطرف کردن آن ها

تجهیزات و لوازمی برقی به دلایل مختلفی اعم از عدم سرویس به موقع، نصب و نگهداری اشتباه و… پس از مدتی بازدهی آن ها کاهش یافته و نیازمند تعمیر خواهند بود. کولر گازی میدیا یکی از محبوب ترین برند های تهویه مطبوع می باشد که از این قاعده جدا نمی باشد. با توجه به تکنولوژی برتری که در ساخت این دستگاه شاهد هستیم. ارور های آن بر روی صفحه نمایشی که بر روی دستگاه تعبیه شده نمایش داده می شود.

در گام اول پیشنهاد می کنیم که رفع مشکل را به متخصص بسپارید و نتیجه مطلوب را دریافت کنید. چرا که کوچک ترین اشتباهی در تعمیر و یا عیب یابی نادرست می تواند هزینه های اضافی برای شما بتراشد. اما اگر تمایل دارید که خودتان این کار را انجام دهید. ابتدا اطلاعات خود را در رابطه با کد های خطای این دستگاه افزایش دهید تا از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ارورهای کولر گازی میدیا و نحوه برطرف کردن آن ها همراه ما باشید.‌

ارورهای کولر گازی میدیا و نحوه برطرف کردن آن ها

انواع ارورهای کولر گازی میدیا

در این بخش از مقاله به شرح کد های خطای کولر گازی میدیا خواهیم پرداخت.

 • ارور E00

یکی از کد های رایجی که در پنل کولر گازی میدیا مدل اینورتر ظاهر می شود کد E00 می باشد. علت ظاهر شدن این ارور مشکل در برد دستگاه می باشد. به همین دلیل بهترین کار تماس با تعمیر کار خواهد بود. تعمیر برد پنل و کندانسور نیاز به تخصص داشته و باید با دقت تمام انجام گردد.

همچنین در برخی از مدل های دستگاه این ارور به دلیل وجود عیب در بخش EEPROM یونیت داخلی است.

 • ارور E01

در پاره ای از موارد کارکرد نادرست کولر گازی به دلیل اشکال در المنت های برد الکترونیکی یونیت داخلی و یا کندانسور می باشد. در واقع هماهنگی و تماس میان قسمت های داخلی و خارجی دستگاه قطع به همین دلیل ارور E01 ظاهر شده که در این صورت کاری از دست شما بر نخواهد آمد. برای رفع این مشکل به احتمال قوی، تعمیر کار به دلیل سوختن المنت های برد الکترونیکی، آن را تعویض و قطعه سالم را در دستگاه تعبیه خواهد نمود.

 • ارور E02

در این بخش از مقاله ارورهای کولر گازی میدیا به اهمیت نصب صحیح دستگاه پی خواهید برد. چنانچه که اگر ارور E02 را بر روی پنل کولر گازی میدیا مشاهده می کنید شک نکنید که مشکل به فاز و نول دستگاه بر می گردد. از اینرو اولین کار شما بررسی فاز و نول دستگاه بوده تا از اتصال درست آن ها اطمینان حاصل کنید.‌

 • ارور E03

چنانچه که اگر مشکل و یا خرابی برای فن یونیت داخلی رخ دهد در این صورت بر روی صفحه ارور E3 نمایان می گردد. در چنین مواقعی شما چاره ای جزء تعویض قطعه معیوب نخواهید داشت.

به عنوان یک نکته کلیدی در این بخش از مقاله ارورهای کولر گازی میدیا فراموش نکنید که با انجام به موقع سرویس کولر گازی میدیا می توانید از بسیاری مشکلات و آسیب های وارده به دستگاه جلوگیری نمایید.‌

 • ارورP0

اگر بر روی صفحه نمایش کولر گازی میدیا این ارور را مشاهده می کنید موضوع را جدی بگیرید. چرا که هر گونه تاخیر می تواند به قطعه مهم دستگاه یعنی IPM ماژول اینورتر آسیب وارد نموده و هزینه تعمیر را دو چندان نماید. در بعضی از موارد نیز این کد به دلیل گاز مبرد دستگاه بوده و نیاز است مقدار گاز تنظیم گردد. برای رفع این کد خطا شما می توانید از راه حل های که در زیر شرح خواهیم داد استفاده نمایید.

اگر می خواهید ارورP0 از صفحه نمایش پاک شود در گام اول مبدل های دستگاه را بررسی و اگر کثیف هستند آن ها را تمیز نمایید. اگر همچنان بعد از انجام روش بالا این کد محو نشده است مقدار گاز مبرد را بررسی کنید و میزان آن را در سطح استاندارد تنظیم نمایید. همچنین بهتر است که از یک کاربلد بخواهید نگاهی به کویل های کمپرسور بیندازید. بعد از مراحل بالا اگر همچنان این ارور را مشاهده می کنید در این صورت چاره ای جزء تعویض ماژول نخواهید داشت.

 • ارور P2

 اگر دمای تخلیه دستگاه میدیا افزایش یابد این ارور بر روی پنل دستگاه ظاهر خواهد شد. در این صورت برای رفع این مشکل شما باید مواردی اعم از گاز مبرد، حبس هوا در دستگاه و … را بررسی کرده تا این خطا از روی صفحه نمایش حذف گردد.‌

 • ارور P4

ظاهر شدن این ارور نشان از این دارد که برای کمپرسور مشکلی رخ داده است. برای رفع این کد خطا به سراغ کویل های کمپرسور رفته و مقاومت آن ها را بسنجید. اگر همچنان سیستم این کد خطا را نشان می دهد تنها کاری که در این زمان باید انجام دهید درخواست کمک از تکنسین مربوطه می باشد.

ارورهای کولر گازی میدیا و نحوه برطرف کردن آن ها

 • ارور F1

کد خطای F1 نشان از نقص در سنسور کندانسور دستگاه دارد. به احتمال قوی این قطعه نیاز به جایگزینی خواهد داشت تا عملکرد سیستم به حالت قبلی خود باز گردد.

 • ارورF2 و F3

اگر سنسور پایپ دچار خرابی شده باشد در این صورت ارور F2 و یا ارور F3 در پنل سیستم آشکار خواهد شد.

کد خطای F2 در این سیستم زمانی ظاهر می گردد که حسگر دمای لوله کندانسور یونیت خارجی معیوب گردد.

نمایان شدن ارور F3 به دلیل وجود اشکال در حسگر دمای هوای تخلیه دانست.

 • ارور F4

ارور F4 به دلیل عدم کارکرد درست یونیت داخلی دستگاه بوده که برای ممانعت از مشکلاتی بیشتر با یک متخصص تماس بگیرید. کارشناس پس از انجام وارسی در صورت نیاز قطعه جدید را جایگزین خواهد کرد.

 • ارور EC

اگر ارور EC در پنل دستگاه میدیا نمایان شده به احتمال قوی به دلیل نشت گاز است. در این صورت وارسی کنید که سیستم دچار نشتی نشده باشد و مقدار گاز آن کاهش نیافته و در سطح استانداردی قرار داشته باشد.

نکات تکمیلی

به عنوان یک نکته مهم و پایانی در این قسمت از مقاله ارورهای کولر گازی میدیا باید ذکر کنیم که: در کولر گازی میدیا تکنولوژی و ساخت آوری حفاظتی سه دقیقه ای اجرا شده است . در نتیجه نمی توان دستگاه را بلافاصله بعد از خاموش شدن، دوباره راه اندازی نمود. اگر دکمه روشن و خاموش را فشار می دهید اما کولر گازی روشن نمیشود به احتمال قوی دستگاه را به تازگی خاموش نموده اید و این تکنولوژی مانع از بارگیری دستگاه می گردد. شما باید پس از سه دقیقه نسبت به راه اندازی مجدد آن اقدام نمایید.

کلام پایانی

در طول مطالب بالا نگاهی جامع به متداول ترین ارورهای کولر گازی میدیا داشتیم. اگر همچنان سوالی در رابطه با ارورهای کولر گازی میدیا و نحوه برطرف کردن آن ها دارید آن را با مشاوران ما در مجموعه تاسیسات دات کام در میان بگذارید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *