Search
Close this search box.

بررسی تهویه هوای ساختمان

بررسی تهویه هوای ساختمان

بررسی تهویه هوای ساختمان امروزه جایگاه ویژه ای به خود گرفته است و بحث در این رابطه افزایش پیدا کرده است، برای داشتن یک زندگی سالم مسلما هوای مطبوع و سالم نیاز اساسی می باشد، همچنین با وجود افزایش جمعیت و آلایندگی هوا نیاز به تهویه هوا ضروری است.

به همین دلیل در بیشتر ساختمان ها و یا مراکز مختلف از دستگاه هایی برای تهویه هوا استفاده می کنند تا حس شادابی و انرژی را برای خود و دیگران به ارمغان بیاورند.

ما در این مقاله سعی کرده ایم مطالبی در رابطه با بررسی تهویه هوای ساختمان برایتان جمع آوری کنیم ، اگر شما هم قصد خرید این گونه وسایل برای تهویه ی هوای محیط خود را دارید بهتر است در ادامه با همراه باشید.

تهویه هوا چیست؟‌

تهویه هوا در واقع به دستگاه های گفته می شود که بتواند هوای آلوده محیط را خارج سازد و هوای مطبوع را وارد کند، این کار باعث افزایش سلامتی ساکنین محیط و حس شادابی در آن ها می باشد، اما تهویه هوا در مراکز صنعتی می بایست از دستگاه های پیشرفته و قوی استفاده شود تا بتواند تمامی هوای موجود در فضای بزرگ را پاکسازی نماید.

سیستم های تهویه هوا انواع مختلفی دارد، هر تهویه هوا هایسنس، تهویه هوا تراست، تهویه هوا ایران رادیاتور، تهویه هوا هانیول، تهویه هوا بیومن، تهویه هوا جی پلاس، تهویه هوا ساملن، تهویه هوا آکس، تهویه هوا گرین همگی جزو نمونه باکیفیت و معروف این محصول هستند. کدام برای یک نوع مکان به کار می رود که به شرح زیر می باشد.

بررسی تهویه هوای ساختمان

دستگاه تهویه تمام هوا

این مدل بیشتر برای مراکز صنعتی و بزرگ که متراژ محیط بزرگ بوده و میزان آلایندگی زیاد است استفاده می شود، دستگاه تهویه تمام هوا از اجزایی مانند هواساز، کویل، چیلر و غیره تشکیل شده است که هر کدام از این جزء ها می تواند با عملکرد درست خود باعث تهویه هوا شود.

چیلر های مختلفی در بازار موجود می باشد که معتبرترین آن ها شامل چیلر ایران رادیاتور، چیلرهیوندای و … است.

برای انتقال دادن هوای آلوده به بیرون و وارد کردن هوای سالم به داخل محیط توسط این سیستم از هواساز مرکزی استفاده می شود، این قسمت از سیستم تهویه هوا کاملا جدا از قسمت اصلی نصب می شود و سیال هایی که گرم یا سرد هستند به کویل ها انتقال پیدا می کنند تا این مواد متناسب با فصل سرد یا گرم شوند و به محیط انتقال پیدا کنند.

نکته مهم در رابطه با این سیستم این است که هوای ورودی به کویل ها کاملا توسط فیلتر پاکسازی می شود سپس انتقال می یابد تا تهویه هوا صورت بگیرد.

سیستم تهویه تمام آب

این نوع سیستم نسبت به سیستم تمام هوا نمی تواند به طور کامل رطوبت را تنظیم نماید زیرا سیالی که برای خنک و گرم نمودن هوا استفاده می شود آب است ، آب نمی تواند رطوبت را کاملا تغییر دهد و تهویه هوا را به صورت قبل انجام دهد و تنها برای گرم و سرد نمودن محیط می توان از آن استفاده نمود.

سیستم تهویه هوا به صورت تمام آب حجم کمتری داشته به همین دلیل برای محیط هایی که فضای کافی برای نصب ندارند مناسب می شود، همچنین با توجه به عملکرد آن قیمت کمتری دارد که همین عامل باعث شده تا افراد بسیاری از این دستگاه خریداری نمایند.

عملکرد این سیستم به گونه ای است که در فصل زمستان و سرما آب توسط دستگاه های مخصوص گرم می شود سپس برای گرم کردن منازل و یا محیط های مختلف استفاده می شود، اما در فصول گرم سال همین آب توسط دستگاه های مختلف مانند چیلر و غیره خنک شده و دمای آن کاهش پیدا می کند تا بتواند باعث خنک شدن محیط شود.

سیستم تهویه هوای آب ، هوا

در این نوع سیستم از آب و هوا به طور مشترک برای تهویه هوا و گرم سرد نمودن هوا استفاده می شود، برای گرم کردن محیط می توان از آب گرم و سرد نمودن از آب سرد که داخل دستگاه وجود دارد کمک می گیرند، این آب های موجود در دستگاه به قسمت مبدل حرارتی رفته و با توجه به فصل مورد استفاده دمای آن تنظیم می شود.

همچنین این دستگاه می تواند با استفاده از جابجای هوای محیط عملکرد تهویه هوا را انجام دهد و محیط را از آلایندگی های موجود پاکسازی کند.

برای بررسی تهویه هوای ساختمان می بایست انواع تهویه ساختمان شناخته و با شناخت از آن ها برای منازل خود خریداری نمایید.

  • تهویه هوای برودتی ساختمان توسط دستگاه هایی مانند کولر آبی، فن کویل، چیلر، کولر گازی و غیره انجام می شود و می تواند هوای محیط را کاملا در فصل تابستان خنک سازد.
  • تهویه هوا‌ گرمایشی به گونه ای انجام می شود که هوای محیط را کاملا گرم کرده و در فصل زمستان مورد استفاده قرار می گیرد، از جمله سیستم گرمایش شامل پکیج، موتور خانه، گرمایش از کف و …
  • سیستم تهویه هوا به صورت گرم و سرد کننده جز محبوب ترین دستگاه ها می باشد که می تواند در فصل زمستان باعث گرم شدن محیط و در فصل تابستان باعث خنک شدن محیط شود.

مزایای تهویه هوا

  • دستگاه هایی مانند تهویه هوای وستن ایر هزینه کمتری داشته و شما نیاز به پرداخت هزینه زیاد برای تعمیرات دستگاه های قدیمی نخواهید داشت.
  • سیستم تهویه هوا می تواند رطوبت را به مقدار قابل توجه ای به حد مطلوب برساند مانند سیستم تهویه هوای جی پلاس که از جمله محبوب ترین مارک ها می باشد.
  • هچنین دستگاه تهویه می تواند محیط را از آلایندگی ها پاکسازی نماید و سلامتی افراد را تضمین کند، مانند دستگاه تهویه گرین که این عملکرد را به طور کامل انجام خواهد داد.

بررسی تهویه هوای ساختمان

خرید دستگاه تهویه هوا

شما می توانید برای خرید دستگاه تهویه هوا به صورت حضوری و اینترنتی اقدام کنید اما اگر  مایل به خرید اینترنتی به هر دلیلی هستید می توانید به سایت تاسیسات دات کام مراجعه کرده سپس دستگاه مورد نظر خود را خریداری نمایید، این شرکت علاوه بر فروش محصولات معتبر خدمات پس از فروش داشته و شما می توانید در صورت بروز هرگونه مشکل از گارانتی و خدمات آن استفاده کنید.

قیمت دستگاه تهویه هوا

قیمت دستگاه تهویه هوا با توجه به عملکرد و قطعات آن متفاوت می باشد و هرکدام از آن ها قیمت خود را داشته است اما اگر می خواهید این گونه سیستم را با قیمتی مناسب خریداری کنید بهتر است به موسسه تاسیسات دات کام مراجعه کرده و کالای مورد نظر خود را از آن خریداری کنید زیرا محصولاتی  که در این شرکت ارائه می شود قیمت کاملا مناسب داشته و خدمات پس از فروش دارد.

ما دراین مقاله سعی کرده ایم تا بررسی تهویه هوای ساختمان را به طور کامل شرح دهیم امیدواریم با نوشتن مطالب فوق کمکی به شما در این زمینه شده باشد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”عملکرد تهویه هوای دو جانبه به‌صورت گرم و سرد چگونه است؟‌” answer-0=”این دستگاه عمل گرمایش و سرمایش محیط را به صورت جداگانه انجام می دهد و شما در فصل زمستان و تابستان می توانید از آن استفاده کنید.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”تهویه هوای مطبوع در چه مکان های مورد استفاده قرار می گیرد؟‌” answer-1=”مراکز صنعتی، هتل، تالار، سینما، آشپزخانه های بزرگ و …” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”چند نوع سیستم تهویه هوا داریم؟” answer-2=”سیستم تهویه هوا تمام آب، تمام هوا، هوا-آب.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”” answer-4=”” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”” answer-5=”” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”” answer-6=”” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”” answer-7=”” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”” answer-8=”” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”” answer-9=”” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”” answer-10=”” image-10=”” headline-11=”h2″ question-11=”” answer-11=”” image-11=”” headline-12=”h2″ question-12=”” answer-12=”” image-12=”” headline-13=”h2″ question-13=”” answer-13=”” image-13=”” headline-14=”h2″ question-14=”” answer-14=”” image-14=”” headline-15=”h2″ question-15=”” answer-15=”” image-15=”” headline-16=”h2″ question-16=”” answer-16=”” image-16=”” headline-17=”h2″ question-17=”” answer-17=”” image-17=”” headline-18=”h2″ question-18=”” answer-18=”” image-18=”” headline-19=”h2″ question-19=”” answer-19=”” image-19=”” count=”20″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *