Search
Close this search box.

کاربرد دستگاه تصفیه هوا چیست؟

کاربرد دستگاه تصفیه هوا چیست؟

امروزه دستگاه تصفیه هوا از جمله ملزومات بسیار مهم می باشد که لازم است این دستگاه ها را تهیه کرده و از هوای سالم این سیستم ها معمولاً در انواع مختلفی در بازار موجود می باشد.

همچنین این دستگاه دارای کاربرد، ویژگی ها و ظرفیت های متنوعی می باشد. در این مطلب از وبسایت تاسیسات دات کام قصد داریم به بررسی سوال کاربرد دستگاه تصفیه هوا چیست؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

آشنایی با دستگاه تصفیه هوا

قبل از اینکه بخواهیم سوال کاربرد دستگاه تصفیه هوا چیست؟ شرح دهیم؛ لازم است که ابتدا با این سیستم ها آشنا شوید. توجه داشته باشید پیشرفت تکنولوژی و زندگی ماشینی ذرات معلق و آلاینده های بسیاری باعث شده تا در شهرهای بزرگ آلودگی ایجاد شود و زندگی انسان ها و ساکنین در فصل سرما و وارونگی هوا برخی از افراد از نظز تنفس به مشکل برخورد می‌کند.

به همین خاطر مراقبت های بسیار مهمی که شما باید به آن توجه کنید؛ مراقبت می باشد که کیفیت هوای محیط زندگی انسان را جهت ارتقاء و بهبود سلامت به همراه دارد.

 به طور متوسط یک سوم افراد زندگی خود را در طول شبانه روز در خانه به سر می برند. به همین خاطر باید تدابیری اندیشید که در برابر آلودگی هوا و ذرات معلق ایمنی داشته باشد؛ موضوعی می باشد که باعث بهبود کیفیت زندگی شهرنشینی شده است.

استفاده از دستگاه های تصفیه هوا از جمله مهمترین راهکار هایی می باشد که می توانید در محل خانه، محیط کار و … از آن استفاده کنید. ظرفیت دستگاه نیز حائز اهمیت است و باید با توجه به مکان و کاربری مد نظر خود سیستم مناسبی را تهیه نمایید.

کاربرد دستگاه تصفیه هوا چیست؟

کاربرد دستگاه تصفیه هوا

همانطور که ذکر شد دستگاه تصفیه هوا هانیول سیستمی می باشد که جهت از بین بردن آلاینده های موجود در هوا استفاده می‌شود و هوای پاک در اختیار ساکنین قرار می دهد. این دستگاه توسط چندین فیلتر آلرژن ها و مواد آلوده کنندگی هوا را پاک می کند که در ابعاد مختلف در بازار موجود می باشد.

بسیاری از افراد فکر می کنند که دستگاه تصفیه هوا آلودگی هوا را از بین می برد؛ اما به این صورت نیست. چون دستگاه تصفیه هوا توان از بین بردن الودگی هوا و جایگزین اکسیژن خالص را ندارد.

در پاسخ به سوال کاربرد دستگاه تصفیه هوا چیست؟ باید ذکر کنیم که این دستگاه ها کاربرد های مصارف خانگی و صنعتی دارد که در تمامی مکان ها برای داشتن هوایی پاک و تمیز از آن می توان استفاده کرد. همچنین در نظر داشته باشید که دستگاه تصفیه هوا در جذب ویروس ها کارایی فوق‌العاده‌ای دارد. به ویژه امروزه که ویروس منحوس کرونا در سراسر جهان پیچیده است.

اگر دچار ویروس کرونا شدید علاوه بر دستورالعمل های رایج و بهداشتی می توانید از دستگاه تصفیه نیز استفاده نمایید. باید دستگاه تصفیه هوا جی پلاس را در نزدیک بیمار قرار دهید. دستگاه را در مکانی بگذارید که در مقابل آن هیچ مانعی نداشته باشد. پس از استفاده از دستگاه در زمان تعویض فیلتر ها دقت و مراقبت های بیشتری را داشته باشید.

نحوه کار دستگاه تصفیه هوا

در ادامه مبحث کاربرد دستگاه تصفیه هوا چیست؟ لازم است که با نحوه کار این دستگاه نیز آشنا شوید. بهتر است بدانید که دستگاه تصفیه هوا معمولاً دارای فیلترهای می باشد که آلاینده های هوا را جدا کرده و به این صورت هوای پاک و تمیزی درون منزل خواهید داشت.

دستگاه تصفیه هوا ساملن توسط فن هوای داخل را چند بار از فیلترها عبور خواهد داد که در این فرآیند تمامی آلاینده‌های موجود به فیلتر ها جذب می شود. فیلتر هایی که در این دستگاه مورد استفاده قرار می گیرند؛ معمولاً از نوع فیلترهای کربن و فیلتر های هپا می باشد.

فیلترهای کربن دارای خاصیت جذب بالایی می باشد و تمامی آلاینده های شیمیایی موجود در هوا همچون مواد شیمیایی، باکتری ها و میکروب ها، دود و … را به راحتی جذب می‌کند.

معمولاً از فیلتر هپا برای از بین بردن ذرات معلق در هوا، همچنین گرد و غبار که اندازه بزرگتری دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فیلتر ها معمولا از جنس الیاف می باشند و دارای شبکه های بسیار ریزی هستند.

دستگاه تصفیه هوا معمولاً در مدل های مختلفی توسط برندهای مختلفی تولید و روانه بازار می‌شود که برخی از این مدل ها توانایی این را دارند که اشعه ماورای بنفش موجود در هوا را از بین برده و برخی دیگر از مدل ها توسط تولید یون‌های منفی هوا را یونیزه خواهند کرد.

در این فرآیند ذرات گرد و غبار موجود در هوا با این یون‌ها واکنش نشان داده و جذب آن ها خواهند شد در نتیجه وزن آن بیشتر شده و باعث می‌شود تا به زمین بیفتد و قادر هستند که ترکیبات مثبتی را اضافه کرده تا تنفس برای انسان ها بسیار مفید و تاثیر گذار باشد.

مزایای دستگاه تصفیه هوا

بهتر است بدانید که عملکرد دستگاه تصفیه هوا تنها جهت از بین بردن گرد و غبار نیست. فضای داخل منزل یا محل کار همواره در معرض میکروب های مختلفی می باشد که این میکروب ها از چربی های حاصل از دود غذاها در آشپزخانه، مواد حساسیت زا خانگی، انواع قارچ ها و … را ایجاد می کند.

همچنین رطوبت حمام و هوای داخل سرویس بهداشتی باعث رشد قارچ ها و میکروب‌های خواهند شد که جهت سلامتی بسیار مضر خواهد بود. در نظر داشته باشید آلودگی های دیگری که از بیرون در لباس و بدن جای دارد به منزل انتقال داده خواهد شد که از جمله موارد می باشد که فضای منزل را آلوده خواهند کرد. تمامی این موارد امکان دارد آلرژی زا بوده و در برخی مواقع باعث بیماری های جدی شود.

پاکیزه بودن هوا برای کودکان و سالمندان از افراد عادی بیشتر حائز اهمیت می باشد. به همین خاطر اگر این دسته از افراد حضور دارند؛ استفاده از دستگاه تصفیه هوا باعث بهبود تنفس خواهد شد. این کار باعث سلامت روانی، کاهش فشار ها و استرس ها شده و برای افراد خوابی راحت را به همراه خواهد داشت.

با توجه به مبحث کاربرد دستگاه تصفیه هوا چیست؟ باید ذکر کنیم که برخی از دستگاه‌های الکترونیکی به خاطر ذرات معلق در هوا پس از مدتی با گرفتگی روبرو می شود که امکان دارد برخی از قطعات حساس در اثر آن آسیب ببیند که این آلودگی ها باید از بین بروند.

تصفیه هوا توسط از بین بردن ذرات موجود در هوا تمامی آلودگی ها را برطرف می کند و همچنین هزینه نگهداری از وسایل را کاهش خواهد داد. از مزایای این دستگاه ها می توان به این مورد اشاره کرد این دستگاه دارای قابلیت برطرف کننده آلودگی های موجود در بیمارستان می باشد. همچنین دستگاه تصفیه هوا هانیول از بین برنده گاز رادون موجود در هوا است که موجب ابتلا به سرطان خون خواهد شد.

کاربرد دستگاه تصفیه هوا چیست؟

خرید دستگاه تصفیه هوا

همانطور که ذکر شد امروزه استفاده از دستگاه های تصفیه هوا بسیار گسترش پیدا کرده است. به همین خاطر فروشگاه های بسیاری هستند که جهت فروش این سیستم ها فعالیت دارند. سعی کنید از فروشگاه های معتبر و شناخته شده‌ای همچون تاسیسات دات کام سیستم ها را تهیه و خریداری نمایید.

این مجموعه با توجه به سابقه درخشانی که دارد دستگاه هایی را عرضه می کند که تمامی نیاز مشتریان را به خوبی برطرف نماید. برخی از دستگاه های تصفیه هوا هانیول، دستگاه تصفیه هوا بیومن، دستگاه تصفیه هوا ساملن و … می باشند. شما مخاطبین گرامی از سراسر ایران می توانید جهت خرید دستگاه تصفیه هوا از طریق وبسایت https://tasisat.com/ اقدام نمایید.

در صورتی که اطلاعات و آشنایی لازم را با این سیستم ها ندارید؛ کافیست با کارشناسان فروش تاسیسات دات کام در تماس باشید و به صورت کاملا رایگان اطلاعات لازم را دریافت نمایید. قطعاً در این صورت با توجه به کاربری مورد نظر خود سیستم مناسب و با کیفیتی را تهیه خواهید کرد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”دستگاه تصفیه هوا چیست؟” answer-0=”دستگاه تصفیه هوا دستگاهی می باشد که توسط فیلترهای مختلف تمامی آلاینده های موجود در هوا را از بین برده و هوای محیط را تمیز می کند.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”کاربرد دستگاه تصفیه هوا چیست؟” answer-1=”از بین بردن آلودگی های موجود در هوا در محیط های بیمارستانی، منازل، محیط های اداری، مسکونی و ….” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”. به چه صورت می توان جهت خرید دستگاه تصفیه هوا اقدام کرد؟” answer-2=”از طریق وب سایت تاسیسات دات کام https://tasisat.com/ می توانید جهت خرید دستگاه تصفیه هوا اقدام کرد.” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *