پایه کولر گازی

لطفا امتیاز دهید

[small_url_page]

پایه کولر گازی

پایه کولر گازی برای نصب و جانمایی دستگاه در محل مورد نظر مورد استفاده قرار می گیرد. پایه های طراحی شده برای کولر گازی موجب ثبات و ایستایی دستگاه در سطوح مختلف می شوند. متناسب با نوع و مدل کولر گازی، این محصولات در ابعاد و اشکال گوناگونی طراحی و به مرحله تولید می رسند.

همچنین، قدرت تحمل بار و وزن پایه ها در مقایسه با یکدیگر متفاوت می باشد. به طور معمول، پایه مخصوص کولر گازی حداقل دارای 4 یا 6 قطعه آهنی می باشد. با استفاده از پایه کولر گازی به راحتی می توان یونیت بیرونی یا واحد کندانسور دستگاه را در فضای اختصاص یافته نصب کرد.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که سیستم های تهویه از نوع کولر گازی از دو پنل کاملا مستقل و مجزا تشکیل می گردند. پنل خارجی یا بخش کندانسور کولر گازی در فضای بیرون از سازه مانند بالکن یا پشت بام نصب و به بهره برداری می رسد.

به منظور افزایش توان برودتی و سرمایشی کولر گازی، نصب اصولی و صحیح این مدل سیستم تهویه مطبوع از درجه اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

پایه کولر گازی چیست

لزوم استفاده از پایه کولر گازی

در هنگام نصب، تراز بودن پنل خارجی کولر گازی، از مولفه های مهم و حائز اهمیت تلقی می گردد. پایه کولر گازی از ملزومات کاربردی برای تراز کردن کندانسور دستگاه به شمار می آید. با قرار گرفتن یونیت خارجی دستگاه بر روی پایه، امکان تراز کردن و نصب صحیح و اصولی کولر گازی اسپلیت، به سادگی فراهم می گردد.

علاوه بر این، فاصله داشتن سطح واحد کندانسور از سطح زمین، مانع از نفوذ و تاثیر عوامل محیطی و فرآیندهای شیمیایی و رطوبت بر ساختار بدنه یونیت خارجی دستگاه می شود. بر این اساس، در صورت نصب کندانسور بر روی سطح زمین می بایست از پایه زمینی استفاده نمود. همچنین، در صورت نصب یونیت خارجی بر روی سطح دیوار، پایه دیواری از بهترین گزینه ها محسوب می شود.

لازم به ذکر است که پایه یا ساپورت کولر گازی، امکان ثبات و ایستایی و عدم لغزش و جابجایی دستگاه را بر روی سطح محقق می سازد. نصب درست و صحیح کولر گازی، در ارتقای توان سرمایشی و خنک کنندگی دستگاه بسیار تاثیرگذار و موثر می باشد.

علاوه بر این، فرآیند سیکل تبرید تراکمی و ایجاد سرمایش، از واحد کندانسور کولر گازی آغاز می گردد. در بخش کندانسور دستگاه، کمپرسور به عنوان مهم ترین قطعه کولر گازی مستقر شده است. کارکرد مطلوب و بهینه کمپرسور در گرو نصب درست و تراز بودن پنل خارجی کولر گازی می باشد.

این امر با استفاده از پایه های کولر گازی به بهترین نحو محقق می شود. تراز نبودن دستگاه علاوه بر کاهش راندمان و بازدهی برودتی، افزایش مصرف انرژی و متعاقب آن بالا رفتن هزینه های جانبی و اقتصادی مصرف کننده را در پی دارد.

به منظور تولید و توزیع هوای مطبوع و خنک در فضای داخلی، بایستی پنل داخلی و یونیت خارجی کولر گازی در کمترین فاصله از یکدیگر نصب و راه اندازی شوند.

کوتاه بودن فاصله میان یونیت های داخلی و بیرونی دستگاه، موجب توزیع هوای خنک با نرخ ثابت و متعادل در محیط می باشد. بر این اساس، نصب کندانسور کولر گازی بر روی پایه و در فاصله نزدیک به پنل داخلی، امکان توزیع هوای خنک و مطبوع را به صورت یکنواخت و یکپارچه فراهم می آورد.

مشخصات پایه کولر گازی

مشخصات پایه کولر گازی

پایه کولر گازی متناسب با موقعیت نصب و قرارگیری دستگاه، در مدل های پایه زمینی و پایه دیواری موجود می‌باشد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که پایه های کولر گازی از مناسب ترین و باکیفیت آلیاژ آهن ساخته می شوند. بر این اساس، پایه های کولر گازی اعم از دیواری و زمینی، از دوام و مقاومت بالایی در برابر رطوبت، پوسیدگی، زنگ زدگی و خوردگی برخوردار می باشند.

بهره مندی از وزن و ابعاد استاندارد، سهولت در حمل و جابجایی پایه ها را در پی داشته است. ضمنا، دوام و استحکام بالا، در کنار امکان تحمل وزن دستگاه را می‌توان از مهم ترین مشخصات پایه کولر گازی برشمرد.

قابلیت تراز کردن دستگاه، دوام مطلوب در برابر تابش نور خورشید، امکان استفاده در شرایط آب و هوایی متنوع و ضخامت و کیفیت بالا، از دیگر ویژگی های قابل توجه پایه مخصوص کولر گازی تلقی می گردد. تراز بودن کولر گازی علاوه بر کاهش سطح صدای دستگاه در هنگام کار، مانع از خرابی و آسیب دیدن قطعات سیستم می شود. در ضمن، پایه های کولر گازی از لحاظ شکل ظاهری، غالبا به صورت L می باشند.

همچنین، ضخامت پایه های دیواری در محدوده 1.5 تا 3 میلیمتر قرار دارد. مضاف، بر این، پایه های دیواری و زمینی، برای انواع مدل های کولر گازی با ظرفیت 18000 تا 60000 btu/hr کاربرد دارند.

قیمت پایه کولر گازی تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی تعیین می گردد. نوع ورق، طول و ضخامت، رنگ، رول بولت، کیفیت ساخت و برند تولیدکننده، از مهم ترین پارامترها در این زمینه قلمداد می گردد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

مطالب مرتبط

۶ نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع

6 نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع

۶ نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع مبرد ماده ای است که سیستم های تهویه مطبوع براساس آن... ادامه مطلب

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید یکی تجهیزات مورد نیاز برای استخر ها پمپ می باشد. در صورتی که پمپ... ادامه مطلب

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟ پمپ آب امروزه در اکثر خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ که عاملی... ادامه مطلب

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی 11 روش کاربردی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی ۱۱ روش کاربردی سیستم تهویه مطبوع از جمله محصولات پرکاربردی است متنوع بوده و در... ادامه مطلب

سوپرهیت و سابکول چیست؟

سوپرهیت و سابکول چیست؟ در دستگاه های تهویه مطبوعی که براساس سیکل تبریدی کار می کنند؛ اصطلاحات سوپرهیت و سابکول زیاد... ادامه مطلب

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟ سیستم های تهویه مطبوع از تجهیزات اصلی هر ساختمانی محسوب می شوند که استفاده از آن ها... ادامه مطلب

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟ دستگاه تهویه از سیستم های پرکاربردی است که در انواع مدل های مختلف در... ادامه مطلب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب آب یکی از ضروراتی است که به طور روزمره مورد استفاده قرار... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *