کاربرد کپسول آتش نشانی CO2

کاربرد کپسول آتش نشانی CO2

لطفا امتیاز دهید

[small_url_page]

کاربرد کپسول آتش نشانی CO2

ویژگی های خاصی باعث شده است انواع کپسول های آتش نشانی بتوانند با قیمت‌های مختلف خود مورد استفاده و کاربرد قرار گیرند. یکی از این کپسول ها CO2 است که کاربرد متفاوتی را به خود اختصاص داده است.

ما در این مقاله قصد داریم شما را با کاربرد کپسول آتش نشانی CO2 مزایا و معایب آن به صورت مختصر و مفید آشنا کنیم. چنانچه شما نسبت به خرید کپسول اقدام ننمایید، احتمال بروز انواع خطرات نیز وجود دارد. بدین ترتیب، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

کاربرد کپسول آتش نشانی CO2

استفاده از کپسول آتش نشانی CO2

چنانچه بخواهیم به کاربرد کپسول آتش نشانی CO2 اشاره کنیم، می توان به اطفا آتش سوزی‌های مایعات قابل اشتعال اشاره کرد که توسط این کپسول خاموش کننده مهار می‌شود و همچنین برای مهار آتش مخازن رنگ، مغازه ترکیبی، ماشین های لباس شویی، مخازن مایعات شیمیایی، اتاق پمپ های آتش نشانی، کارخانجات اسپری و  بسیاری از موارد دیگر اشاره نمود.

البته این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که گاز موجود این کپسول یعنی Co2 به خاطر مقاومت الکتریکی بالاتری که نسبت به هوا دارد، برای اطفا حریق برق یک گزینه مناسب است.

تاسیسات حرارت مرکزی، ایستگاه مخابراتی، تابلوهای برق کامپیوتر، ترانسفورماتورها، فیوزها و ژنراتورهای به این کپسول نیاز دارند و بدون شک، یکی از بهترین خاموش کننده ها برای حریق برق است.

هر محلی که دارای سیم کشی برق است، حریق کلاس c در این جا وجود دارد. با آسیب دیدگی سیم برق و یا بار الکتریکی بالا و یا مسائل دیگر احتمال آتش سوزی برق وجود دارد که در اینجا کاربرد کپسول آتش نشانی CO2 به چشم می آید.

آب رسانای جریان برق است و باعث گسترده شدن شعله آتش می گردد و همانگونه که می دانید، عامل مثلث آتش یعنی ماده سوختنی، حرارت و اکسیژن باید برای اطفا حریق حذف گردد. کپسول آتش نشانی Co2 به خاطر داشتن دی‌اکسیدکربن می‌تواند در اینجا کاربرد قابل قبول تری را به خود اختصاص دهد. اما برای خاموش کردن مواد کربن دار نیز این کپسول یک گزینه ایده‌آل است.

مزایای کپسول آتش نشانی CO2

هر وسیله ای زمانی مزایای استفاده از خود را به نمایش می گذارد می تواند با فروش بیشتری خود را روبرو سازد که با توجه به مصرف موادی که در مورد کاربرد کپسول آتش نشانی CO2 گفته شد، شما می توانید مزایای زیادی را برای ان محصول درنظر بگیرید.

 بدون شک گاز این کپسول از نظر شیمیایی جزء مواد پایدار است و کیفیت خود را از دست نمی دهد. بخاطر اینکه جزء مواد غیر رسمی، غیر خورنده و همچنین یک نوع عایق الکتریکی است و امروزه بسیار مورد استفاده و استقبال قرار گرفته است. جزء خاموش کننده های گازی بسیار ارزان قیمت نیز است. شما برای اطفاء آتش سوزی مکرر به راحتی می توانید به استفاده از این محصول بپردازید.

این گاز تمیز و خشک است و به هیچ عنوان باعث آسیب به تجهیزات نمی شود و بعد از خاموش کردن آتش شما بار رسوب و انواع اشغال در محل روبرو نخواهید شد. همچنین شما برای آتش در کلاس های B-A-C می توانید به کارایی این کپسول مطمئن باشید.

این نوع گاز به درون ترک، شکاف و تورفتگی نیز نفوذ می کند که بدون اغراق آب و فوم این نوع قابلیت را ندارند و در مجاورت برق این کپسول خطری را به وجود نمی آورد.

معایب کپسول آتش نشانی CO2

 اما در کنار مزایا و کاربرد کپسول آتش نشانی CO2 نیز معایبی وجود دارد. گاز این کپسول غلظت بالایی داشت و تنها با ایزوله شدن می توانید به تخلیه اتوماتیک آن اقدام نمایید. این چنین افراد با آسیب روبرو نخواهند شد. همچنین در برخی از محیط ها این احتمال وجود دارد که با خنک شدن هوا و یا میعان همراه باشد و باعث بالا رفتن فشار محیط یا حتی مکان های بسته نیز گردد.

تخلیه زیاد این گاز خطراتی از قبیل کمبود اکسیژن و همچنین محدودیت در دید را به وجود می آورد. در محیط‌های خفه  اکسید کربن تولید می کند که صددرصد می‌تواند برای سلامت افراد بسیار خطرناک باشد.

به خاطر بسپارید که برای خاموش کردن مواد شیمیایی و اکسیژن دار مانند نیترات سلولز، فلزات راکتیو مانند منیزیم، آلومینیوم، پتاسیم و سدیم و همچنین هیدریت‌های فلزی و لاک پیروکسیلین این کپسول نمی تواند گزینه مناسبی باشد.  

کاربرد کپسول آتش نشانی CO2

خرید اینترنتی کپسول آتش نشانی CO2

حال که با کاربرد کپسول آتش نشانی CO2  آشنا شده اید، توصیه ما به شما این است که از وبسایت تاسیسات نسبت به خرید کپسول آتش نشانی CO2، کولرهای گازی و اسپلیت در برندهای معتبر اقدام نمایید. البته محصولات دیگری نیز در این وب سایت تاسیسات دات کام عرضه می شوند که محصولات گفته شده قیمت کمتر و کیفیت بالاتری را در بین رقبا از آن خود کرده است.

بدون اغراق با ارائه کیفیت بالا، شما می توانید در طولانی مدت از محصولات مورد نظر و متنوع این سایت به راحتی استفاده کرده و خریدی معقولانه، هوشمندانه و مقرون به صرفه را تجربه کنید. خرید اینترنتی بدون واسطه صددرصد هزینه بسیار کمتری را نسبت به بازار سنتی به نمایش می گذارد.

شما بازدید کنندگان گرامی علاوه بر خرید انواع کپسول اتش نشانی از طریق فروشگاه اینترنتی https://tasisat.com می توانید سیستم هایی همچون کولرگازی، داکت اسپلیت، پکیج و … را نیز اقدام نمائید. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با کارشناسان تاسیسات دات کام در تماس باشید.

کاربرد کپسول آتش نشانی CO2 باعث می شود تا شما بتوانید به راحتی و بدون دغدغه از یک گاز ارزان در طی شرایط گوناگون به نحو احسن برای اطفا حریق استفاده کنید. امروزه انواع کپسول آتش نشانی مورد استفاده قرار می گیرد، اما هر نوع کپسولی مناسب اطفاء حریق نیست.

با شناسایی کارایی و کاربرد این نوع خاموش کننده بهتر است که در موارد اضطراری به استفاده از این محصول بپردازید. این چنین با خسارات مالی و جانبی بسیار کمتری در آتش سوزی های ناگهانی رو به رو خواهید شد. همچنین می توانید از وب سایت https://tasisat.com نسبت به خرید انواع محصولات متنوع ایمنی با قیمت مناسب بپردازید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”کپسول‌ آتش نشانی CO2 جهت اطفا حریق چه مواردی مناسب نیست؟” answer-0=”مواد شیمیایی اکسیژن دار، فلزات راکتیو، هیدریت‌های فلزی و لاک پیروکسیلین” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”از نظر شیمیایی این گاز چه نوع گازی است؟” answer-1=”یک ماده پایدار و کیفیت بالا.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”کپسول‌ آتش نشانی CO2 برای اطفاء چه نوع آتش سوزی بسیار معروف است؟” answer-2=”خاموش کردن آتش سوزی الکتریکی” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”” answer-4=”” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”” answer-5=”” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”” answer-6=”” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”” answer-7=”” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”” answer-8=”” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”” answer-9=”” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”” answer-10=”” image-10=”” headline-11=”h2″ question-11=”” answer-11=”” image-11=”” headline-12=”h2″ question-12=”” answer-12=”” image-12=”” headline-13=”h2″ question-13=”” answer-13=”” image-13=”” headline-14=”h2″ question-14=”” answer-14=”” image-14=”” headline-15=”h2″ question-15=”” answer-15=”” image-15=”” headline-16=”h2″ question-16=”” answer-16=”” image-16=”” headline-17=”h2″ question-17=”” answer-17=”” image-17=”” headline-18=”h2″ question-18=”” answer-18=”” image-18=”” headline-19=”h2″ question-19=”” answer-19=”” image-19=”” headline-20=”h2″ question-20=”” answer-20=”” image-20=”” headline-21=”h2″ question-21=”” answer-21=”” image-21=”” headline-22=”h2″ question-22=”” answer-22=”” image-22=”” headline-23=”h2″ question-23=”” answer-23=”” image-23=”” headline-24=”h2″ question-24=”” answer-24=”” image-24=”” headline-25=”h2″ question-25=”” answer-25=”” image-25=”” headline-26=”h2″ question-26=”” answer-26=”” image-26=”” headline-27=”h2″ question-27=”” answer-27=”” image-27=”” headline-28=”h2″ question-28=”” answer-28=”” image-28=”” headline-29=”h2″ question-29=”” answer-29=”” image-29=”” headline-30=”h2″ question-30=”” answer-30=”” image-30=”” headline-31=”h2″ question-31=”” answer-31=”” image-31=”” headline-32=”h2″ question-32=”” answer-32=”” image-32=”” count=”33″ html=”true” css_class=””]

مطالب مرتبط

۶ نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع

6 نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع

۶ نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع مبرد ماده ای است که سیستم های تهویه مطبوع براساس آن... ادامه مطلب

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید یکی تجهیزات مورد نیاز برای استخر ها پمپ می باشد. در صورتی که پمپ... ادامه مطلب

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟ پمپ آب امروزه در اکثر خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ که عاملی... ادامه مطلب

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی 11 روش کاربردی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی ۱۱ روش کاربردی سیستم تهویه مطبوع از جمله محصولات پرکاربردی است متنوع بوده و در... ادامه مطلب

سوپرهیت و سابکول چیست؟

سوپرهیت و سابکول چیست؟ در دستگاه های تهویه مطبوعی که براساس سیکل تبریدی کار می کنند؛ اصطلاحات سوپرهیت و سابکول زیاد... ادامه مطلب

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟ سیستم های تهویه مطبوع از تجهیزات اصلی هر ساختمانی محسوب می شوند که استفاده از آن ها... ادامه مطلب

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟ دستگاه تهویه از سیستم های پرکاربردی است که در انواع مدل های مختلف در... ادامه مطلب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب آب یکی از ضروراتی است که به طور روزمره مورد استفاده قرار... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *