Search
Close this search box.

کاربرد سنسور دما NTC در پکیج

ntc2-min

کاربرد سنسور دما NTC در پکیج از اهمیت بالایی برخوردار است و از قطعات مهم و کاربردی است که برای اندازه گیری دمای پکیج از سنسور دما NTC کمک می گیرند.

در این مبحث می توانید اطلاعاتی در رابطه با کاربرد سنسور دما NTC در پکیج و عملکرد آن در پکیج در اختیار داشته باشید. امروزه برای آسایش و راحتی انسان ها و زندگی راحت تر وسایل مدرنی روی کار آمده اند که روزانه شاهد گسترش آن ها نیز می باشیم.

پکیج ها تجهیزات گرمایشی هستند که در صنعت تاسیسات ساختمان برای رفاه افراد و ساکنین در یک ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد که دارای انواع مختلفی نیز هستند و سازندگان در تلاش اند تا بتوانند سالانه به طور گسترده تر از این دستگاه ها را تولید کنند از پر مصرف ترین پکیج ها نیز می توان به پکیج دیواری اشاره کرد.

خرید پکیج در ساختمان های اداری و مسکونی به یک گزینه مناسب و ایده آل تبدیل شده است زیرا آب گرم مصرفی برای کار های روزمره که نیاز به آب است را بر طرف کرده است.

همان طور که می دانید پکیج های گرمایشی به افزایش دما و حرارت کمک می کنند و سنسور دما نیز یک نوع مقاومت متغییر شناخته شده است که مقاومت این حسگر ها با بالا رفتن دما به شدت کاه میابند.

دمای داخل پکیج توسط سنسور دما NTC در پکیج کنترل می شوند که سنسور های موجود در پکیج در دو مدل تماسی و مستغرق طراحی شده اند  که در مدار رفت آب گرم رادیاتور و آب گرم مصرفی جای گذاری شده اند. در مستغرق شاهد این هستیم که در زمان تغییر NTC مقاومت بیش تری از خود نشان می دهد، اما مستغرق به دلیل قرار گرفتن در مسیر آب عمر کوتاهی دارد و زود هنگام دچار خرابی می شود.

در نوع جداری با سهولت بیش تری در زمان تعویض و نصب رو به رو هستیم همچنین عملکرد سنسور دما NTC این گونه است که در زمان افزایش دمای آب که به دنبالش دمای حسگر نیز بالا می رود موجب می شود تا مقاومتشان در برابر جریان برق کاسته شود و جریان بیش تری از خود عبور دهد که در این زمان به برد پکیج فرمان تنظیم شعله داده می شود.

کاربرد سنسور دما NTC در پکیج

تست خرابی در سنسور NTC در پکیج

تا به این جا با کاربرد سنسور دما NTC در پکیج تا حدودی آشنا شدیم حالا درباره تست خرابی سنسور توضیحاتی ارائه خواهیم داد که بهتر است قبل از شروع توضیحات در رابطه با عملکرد این قطعه مجموعه تاسیسات دات کام را به شما بزرگواران معرفی کنیم.

برای این که بتوانید در رابطه با سنسور و کاربرد سنسور دما NTC در پکیج بیش تر آشنا شوید به سایت تاسیسات دات کام مراجعه کنید. با رفتن به این سایت می توانید خرید سنسور دما NTC را با بهترین قیمت انجام دهید.

سنسور دمای پکیج در هر دو مدل از بدنه فلزی برخوردار هستند که با کمک یک گیره در قسمتی از لوله ی رفت که از جنس مس است قرار گرفته اند.

برای ایجاد شعله با قدرت بالا باید جریان برق وارد شده به سنسور NTC پکیج با قدرت بیش تر باشد و این انرژی تا زمانی باید ادامه داشته باشد که دمای آب به حد تنظیم شده برسد. اگر با قطعی مدار رو به رو شدید بهتر است بدانید که سنسور پکیج به درستی کار نکرده است.

با رسوب گیری لوله ها در هر دو سنسور با شل شدن پایه ها روبه رو خواهید شد که موجب از کار افتادن عملکرد دستگاه می شود و همچنین دمای دستگاه اگر بیش از حد مجاز باشد جوش می آورد و امکان دارد قبل از گرم شدن مدار گرمایشی پکیج خاموش شود. و بهتر است بدانید که سنسور دما NTC  پکیج در دمای تقریبا ۲۶ درجه محیط دارای مقاومت ۱۰  اهم می باشد که برای مشاهده خرابی سنسور به یک اهم متر نیاز است.

چگونگی تعویض سنسور NTC پکیج

ار ادامه مبحث هدف ما بررسی چگونگی تعویض و کاربرد سنسور دما NTC در پکیج است که به آن می پردازیم:

  • در قدم اول باید از قطع بودن جریان برق مطمئن شوید
  • در ادامه باید نوع قطعه آسیب دیده را شناسایی کنید
  • کار شما زمانی راحت است که سنسور ارور داده در سطح کار باشد و تنها با باز کردن قسمت روی کار می توانید به سنسور دست بیابید.
  • زمانی که متوجه شدید سنسور مستغرق دچار مشکل شده است باید در داخل لوله کشی به دنبال خرابی به وجود آمده بگردید که کمی کارتان دشوار می شود.
  • بعد از این که سنسور را خارج کردید باید با کمک اهم سنج در دمای محیط معمولی اقدام به عیب یابی در ترمیستور ها کنید که برای این کار باید دانش و اطلاعات کافی داشته باشید.

خرید سنسور دما NTC پکیج

کاربرد سنسور دما NTC در پکیج بسیار اهمیت دارد و اگر به سنسور نیاز دارید و قصد خرید سنسور NTC پکیج را دارید می توانید برای خرید به فروشگاه تاسیسات دات کام مراجعه کنید و قطعه مورد نظرتان را با کیفیت بالا و پرداخت هزینه مناسب خریداری کنید.

کارشناسان و متخصصین به طور شبانه روز به سوالات شما درباره قیمت سنسور NTC پکیج و دیگر سوالات درباره تمامی محصولات پاسخ گو هستند.

کاربرد سنسور دما NTC در پکیج

قیمت سنسور NTC پکیج

همان طور که می دانید امروزه قیمت هیچ محصولی ثابت نیست و قیمت سنسور NTC پکیج نیز ثابت نمی باشد و نمی توانیم قیمتی دقیق در رابطه با سنسور برایتان ارائه دهیم اما حدودا می توانید قیمت سنسور NTC پکیج را بین ۶۰ الی ۷۰ در نظر داشته باشید. و همچنین کاربرد سنسور دما NTC در پکیج های مختلف نیز باهم فرق دارند و قیمت مدل های دیگر سنسور بسته به جنس و نوع آن تعیین می شوند.

نتیجه گیری

در این مقاله پرداختیم به موضوع مرتبط به کاربرد سنسور دما NTC در پکیج، و نکته مهمی که وجود دارد این است که سنسور NTC که خراب می شود را نمی توانید تعمیر کنید و زمانی که با خرابی سنسور مواجهه شدید تنها راه تعویض آن است.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *