Search
Close this search box.

کولر گازی آکس ساخت کجاست ؟ + نکات طلایی خرید

Ax-air-conditioner-valve

کولر گازی آکس ساخت کجاست ؟

کولرهای گازی auks محصول کشور چین هستند و توان  و ظرفیت های متنوعی دارند. در زمینه تولید کولرهای گازی بسیاری از کمپانی ها با این کمپانی در رقابت هستند. در زمینه ساخت و طراحی کولر گازی کمپانی aux عالیت های فراوانی انجام می دهد که برگرفته از تکنولوژی روز دنیا و محصولات مدرن و کاربردی است.

این شرکت در سالهای اخیر با به کار گرفتن ایده های جدید در ساختن کولرهای گازی و سیستم های تهویه، پیشرفت های گسترده ای داشته است. به علاوه توانسته با تولید این کولرهای گازی، از رقبای خود در این زمینه سبقت بگیرد.  برند آکس در حال حاضر یکی از بهترین برندهای تولید کننده کولرهای گازی در دنیا شناخته می شود.

این شرکت در سالهای اخیر با به کار گرفتن ایده های جدید در ساختن کولرهای گازی و سیستم های تهویه، پیشرفت های گسترده ای داشته است و توانسته با تولید این کولرهای گازی، از رقبای خود در این زمینه سبقت بگیرد. و برند آکس را به عنوان یکی از بهترین تولید کنندگان کولرهای گازی در دنیا معرفی کند.

کولرهای گازی آکس به دلیل تهویه مناسب و مرغوبیتی که دارند بسیار مورد توجه هستند و همچنین می توانند هر دو هوای گرم و سرد را برای شما تامین کنند در واقع این کمپانی مطابق با جدیدترین فناوری ها و استانداردهای روز دنیا و با کیفیت ترین محصولات را تولید می کند.

از ویژگی های منحصر به فرد کولر گازی آکس که باعث شده است جزء یکی از بهترین کولرهای گازی در ایران شناخته شود، استحکام بسیار بالای بدنه و قطعات ، مصرف کم برق ، تنوع بسیار بالا همراه با زیبایی چشمگیر ، سازگاری با همه محیط ها و …. و همچنین کشور سازنده این محصول کشور چین است.

کولر گازی همانطور که از نام آن مشخص است وظیفه خنک کردن محیط را برعهده دارد . این وسیله در اوقات گرم و سرد دمای محیط خانه را برای شما به دلخواه تنظیم می کند کولر گازی آکس مانند سایر وسایل سرمایشی کارکرد یکسانی از نظر خنک کردن دارد مانند یخچال ها . تنها تفاوت آنها در این است که کولر گازی دمای محیط مورد نظر را ثابت و به دلخواه به هر اندازه خنک می کند.

خرید انواع کولر گازی آکس

همانطور که گفتم کولر گازی مانند سایر وسایل دارای اجزاء ای است که هر کدام کار مربوط به خود را انجام می دهند در ادامه به طور کامل همه این موارد را ذکر می کنیم. در ابتدا برای شناخت بهتر کولر گازی auks ،  آن را در دو دسته قرار می دهیم : کولر گازی آکس یک تکه و کولر گازی آکس دو تکه . کولر های گازی  دو تکه همانطور که مشخص است در فضای داخلی محیط و بیرون از محیط قرار می گیرند مانند  کولر های گازی اسپلیت .

اما کولر های گازی یک تکه فقط دارای یک پنل هستند مانند کولرهای پرتابل و پنجره ای . در واقع کولر گازی می تواند هوای داخل خانه  را از نظر رطوبت تغییر دهد. کولر گازی آکس هوای گرم داخل خانه را با هوای خنک و مطبوع جایگزین می کند.

اجزاء تشکیل دهنده کولر گازی آکس

  • اجزاء تشکیل دهنده کولر گازی آکس : این اجزاء بسته به نوع یک تکه یا دو تکه بودن به پنل های خارجی و پنل های داخلی تقسیم می شوند .
  • اجزاء پنل داخلی کولر گازی :فن خنک کننده،  فیلتر هوا ، دریچه و …
  • اجراء پنل خارجی کولر گازی : کمپرسور ، کندانسور، شیر انبساط و فن
  • که وظیفه هر کدام از این اجزاء را به طور مختصر یادآور  می شویم .

کولر گازی آکس

 در تمامی کولرهای گازی ماده ای به نام مبرد وجود دارد که به معنی سرما زا است . این گاز وظیفه دارد هوای گرم محیط را جذب کند و آن را تبدیل به هوای خنک کند . در واقع این ماده هم به صورت مایع و هم گاز است  و هنگام ترکیب شدن با سایر اجزا ء مانند کمپرسور و اواپراتور باعث خنک کنندگی محیط می شود .

کمپرسور

کمپرسور کولر گازی آکس چه وظیفه ای را برعهده دارد : همانطور که اشاره کردیم کمپرسور مربوط به جزء پنل خارجی کولر گازی است . کمپرسور همان موتور کولر است و به آن قلب کولر نیز می گویند .

این وسیله با کشیدن گاز به داخل و متراکم کردن آن وظیفه خود را انجام می دهد و سپس با فشار زیاد آن را به سوی کندانسور می فرستد . در واقع کمپرسور مهمترین جزء کولر گازی است و اندازه آن بستگی به میزان ظرفیتش دارد .

بعضی از کمپرسورها با ظرفیت های بالا به قدری قوی هستند که می توانند در کوتاه ترین زمانها هوای گرم محیط را به هوای خنک تبدیل کنند . کمپرسورهای انواع مختلفی دارند اما با توجه به نوع آنها در مناطق گرمسیر از نوع قدرتمند آن استفاده می کنند. کمپرسورها دارای محافظ هستند به همین دلیل در هنگام نوسان برق مشکلی برای آنها پیش نمی آید .

همانطور که می دانید کمپرسورها یکی از مهم ترین بخش ها و قطعات به کاررفته در داخل سیستم های تهویه محسوب می شوند. خوشبختانه شرکت آکس در این زمینه بسیار پیشرفت چشمگیری داشته است. در نتیجه کولر گازی آکس از کمپرسورهای بسیار قدرتمندی برخوردار هستند.

همانطور که می دانید کمپرسورها یکی از مهم ترین بخش ها و قطعات به کاررفته در داخل سیستم های تهویه محسوب می شوند. خوشبختانه شرکت آکس در این زمینه بسیار پیشرفت چشمگیری داشته است .

مزیت داشتن این کمپرسورهای قدرتمند در کولر های گازی این است که بازدهی این کولرها با استفاده از کمپرسور خوب، تا چند برابر افزایش پیدا خواهد کرد.

فن

فن این دستگاه چه وظیفه ای را برعهده دارد : این جزء نیز مانند دو جزء قبلی از پنل خارجی است . فن خارجی کولرهای گازی یک فن ساده و معمولی است که سه یا چهار تا پره دارد که وظیفه بیرون دادن گرمای تولید شده از کمپرسور را بر عهده دارد.

در واقع اگر گرمایی که از موتور کولرهای گازی تولید می شود به بیرون هدایت نشود و موتور به مدت طولانی گرم بماند سیستم کولر به طور کامل می سوزد و از کار می افتد . که در واقع وظیفه اصلی فن کولر همین است که باعث خنک کنندگی موتور شود .

هنگامی که کارکرد کولر رضایت بخش نیست و فکر می کنید مشکل از کمپرسور است باید آن را بیشتر بررسی کنید چون ممکن است به عوامل دیگری مانند پوسیدگی و قطع شدن سیم ها و یا ایراد از برد و کلید استارت کولر گازی باشد .

کولر گازی یکی از مهم ترین لوازم منزل است که در تابستان و زمستان برای خنک کردن محیط و در زمستان برای گرم کردن مورد استفاده قرار می گیرد.

فن کولر گازی آکس

فن خنک کننده

فن خنک کننده  کولر گازی آکس چه وظیفه ای را برعهده دارد : در پنل داخلی کولرهای گازی یک فن خنک کننده وجود دارد که هوای گرم اتاق و تمام آلودگی های محیط را جذب می کند و آن ها را به بیرون هدایت می کند .

فن کولرهای گازی این برند بسیار با کیفیت بوده و دوام بیشتری دارند . فن های خنک کننده کولر های گازی به یک موتور وصل هستند که با دست می توان سرعت آن ها را کنترل کرد در واقع هنگامی که با ریموت دمای کولر گازی تنظیم می کنید این سرعتی که تغییر می کند سرعت فن است .

اواپراتور

اواپراتور کولر گازی آکس چه وظیفه ای را بر عهده دارد : نام دیگر این وسیله سیم پیچ خنک کننده است که از اجزاء پنل داخل کولرهای گازی است . جنس اواپراتور از مس است و به صورت حلقوی بوده و با روکش های آلومینیومی پوشانده شده است .

همانطور که گفتیم هوای گرم داخل به وسیله فن به بیرون هدایت می شود. هنگامی که هوای گرم خارج می شود از روی اواپراتور عبور می کند که باعث خنک شدن محیط می شود. هوای گرم بارها توسط فن مکیده می شود و هنگام عبور از اواپراتور باعث خنک شدن محیط می شود و این روند در هنگام استفاده از کولر گازی بارها تکرار می شود .

کارکرد فیلتر هوا

کارکرد فیلتر هوای کولر گازی آکس چگونه است ؟ فیلتر هوای کولرهای گازی در واقع جزء یکی  مهم ترین قسمت های پنل داخلی کولر  است . در واقع فیلتر هوا تمام ذرات خاک را از محیط می گیرد و باعث تمیز شدن هوا می شود .

هنگامی که فن هوای گرم داخل محیط را می کشد این هوا اول از فیلتر رد می شود و بعد در اواپراتور قرار می گیرد . فیلترهای هوای داخل کولر های گازی هر چند وقت یکبار به اندازه ای که کولر مورد استفاده قرار می گیرد کثیف می شوند و حتما باید تمیز شوند  و اگر از نوع بی کیفیت باشند دچار پاره گی می شوند و باید آن ها را تعویض کرد.

دریچه کولر گازی آکس

دریچه کولر گازی آکس به چه صورت است ؟ هوای خنکی که از کولر خارج می شود از طریق دریچه وارد میحیط شده و بعد پخش می شود . مقدار این هوای خنک را می توانید با استفاده از ریموت کولر تنظیم کنید .

و یا اینکه اگر می خواهید فقط یک قسمت از اتاق خنک شود می توانید دریچه کولر گازی را در حالت ثابت قرار دهید. دریچه عمودی کولرهای گازی به وسیله دست نیز کار می کند و نیازی به ریموت کولر نیست به راحتی می توانید با دست آن را تنظیم کنید .

دریچه کولر گازی آکس

انواع مدل های کولر گازی آکس

انواع مدل های کولر گازی آکس : کولرهای گازی این برند مانند سایر برندها انواع مختلفی هستند که به صورت معمولی و اینورتر تولید می شوند.

از جمله کولرهای گازی  این برند : کولر گازی آکس مدل پنجره ای ، کولر گازی آکس  مدل دو تکه یا اسپلیت ، کولر گازی آکس مدل پرتابل و یا قابل حمل  و گازی آکس مدل ایستاده .

کولر گازی آکس مدل پنجره ای

کولرهای گازی پنجره ای بسیار رایج هستند و به راحتی نصب می شوند . این کولرهای گازی تنها به یک محفظه برای نصب نیاز دارند و جزء دسته یک تکه ها هستند در حقیقت می توان گفت در حالت کلی این کولرهای گازی به دو قسمت تقسیم می شوند .

یک قسمت هوای گرم را به بیرون هدایت می کند و قسمت دیگر که در داخل محیط قرار گرفته باعث خنک شدن محیط می شود. کولرهای گازی پنجره ای از کمپانی aux هم به صورت دستی و هم ریموتی و لمسی قابلیت تنظیم شوندگی دارند . از کولرهای گازی پنجره ای بیشتر در محیط های کوچک استفاده می کنند .

کولر گازی آکس  مدل دو تکه یا اسپلیت

این نوع از کولرهای گازی به دلیل طراحی زیبا و مدرن و ویژگی های منحصر به فرد بسیار مورد توجه است . کولرهای گازی اسپلیت همانطور که همه ما می دانیم به صورت دو تکه هستند که یک پنل داخلی و یک پنل خارجی دارند . به دلیل ترموستاتی که در این نوع از کولرها به کار رفته به طور اتوماتیک روی درجه دلخواه تنظیم می شوند .

کولرهای گازی اسپلیت  کمپانی auks در دو مدل معمولی و اینورتر تولید می شوند . تکنولوژی به کار رفته در کولرهای گازی اسپلیت اینورتر به گونه ای است که تمام مشتریان را راضی نگه داشته و همچنان مورد توجه است.

این برند به دلیل کیفیت بسیار بالا و زیبایی محصولاتش از جایگاه ویژه ای برخوردار است. در واقع کارایی آن به این صورت است ،   هنگامی که دمای محیط به درجه مورد نظر رسید نیاز به خاموش کردن کولر نیست به طور خودکار دور موتور کم می شود و پس از گذشت زمان و تغییر هوا دوباره کولر شروع به کار می کند . به همین دلیل است برق کمتری مصرف میکند .

این نوع از کولرهای گازی به نسبت سایر کولر قیمت نسبتا بالاتری دارد اما هنگامی که قبض های برق را بررسی کنید متوجه می شوید که هزینه ای که کرده اید قابل جبران بوده است .

دریچه کولر گازی آکس

کولر گازی آکس مدل پرتابل و یا قابل حمل

این نوع از کولرهای گازی جزء دسته یک تکه ها هستند . این کولرها داری چرخ هستند و به راحتی میتوان آنها را جابه جا کرد و نیازی به نصب کردن ندارند . کولرهای گازی مدل  پرتابل در مکانهایی که که امکان نصب کولر وجود ندارد بسیار مناسب هستند .

این کولر گازی مزیت های شگفت انگیزی دارند از جمله ای مزیت ها :

کنترل از راه دور ، نمایشگر ال سی دی ، فیلتر قابل شستشو ، صدای پایین و تنظیم دور موتور به صورت دلخواه هستند .

کولرگازی آکس مدل ایستاده

در واقع افراد زیادی هستند که کولر گازی پرتابل را با کولر گازی ایستاده اشتباه می گیرند در صورتی که این اشتباه است کولرهای گازی ایستاده را نمی توان مانند کولرهای گازی پرتابل جابجا کرد .

تکنولوژی که کمپانی آکس در این کولرها به کار برده باعث بالا رفتن ظرفیت آن ها شده است به همین دلیل است که در مکان ها و سالن های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد در واقع کولرهای گازی ایستاده مصرف انرژی بسیار پایینی دارند و همچنین قدرت رطوبت زدایی بسیار بالایی دارند .

سیستم توربو کولرهای گازی آکس در حالت سرمایشی و گرمایشی به مدت نیم ساعت کار می کند و بعد از نیم ساعت کولر به حالت اولیه خود برمی گردد  و از حالت توربو خارج می شود . در واقع این قابلیت کولرهای گازی کمپانی آکس برای ایجاد سرعت در خنک کردن و گرم کردن محیط است .

کولر گازی آکس مدل پرتابل

معایب کولر گازی آکس

همانطور که مطالب بالا مطالعه کردید کولرهای گازی آکس از کیفیت بالایی برخوردار هستند. به جرات می توان گفت این کولرها، به خودی خود عیب و نقصی ندارند. اما ممکن است در صورت ایراداتی که در نصب کولر بوجود می آید. کارکرد این کولرهای گازی را کاهش دهند و نتوان بهترین بازده را از این کولرهای گازی دریافت کرد.

مشکلاتی از قبیل:

  • تنظیم نادرست ترموستات و اسپلیت
  • کثیف بودن یا خرابی در کندانسور
  • گرفتگی فیلترهای هوا
  • و…

ممکن است در هنگام نصب بوجود بیاید. که حتما به شما پیشنهاد می کنیم. قبل از استفاده از کولر گازی آکس، به این نکات توجه کنید و آن ها را چک کنید.

تعمیر کولر گازی

ویژگی های کولر گازی آکس

گردش هوا در چهار طرف محیط ، دارای برچسب انرژی رده A ، ۵ سال ضمانت موتور و ماه  ۱۸سایر قطعات ، نصب و لوله رایگان از ویژگی های منحصر به فرد این برند است. برای خرید و آشنایی با  انواع اسپلیت و کولر گازی آکس میتوانید به سایت تاسیسات دات کام سر بزنید.

کولر گازی آکس ساخت کدام کشور است ؟

اسپلیت و کولر گاز آکس

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h3″ question-0=”آکس در کدام کشور قرار دارد؟” answer-0=”این شرکت در چین واقع شده” image-0=”” headline-1=”h3″ question-1=”آیا مصرف انرژی کولر گازی آکس زیاد است؟” answer-1=”خیر این کولر به به دلیل سیستم پیشرفته، با مصرف کم انرژی، بازدهی عالی دارد” image-1=”” headline-2=”h3″ question-2=”آیا کولرهای گازی آکس ضمانت دارد؟” answer-2=”بله” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *