در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیری

لطفا امتیاز دهید

بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیری

انتخاب بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیری می بایست با رعایت یک سری اصول و نکات انجام گیرد. در کشور ما اقلیم ها و شرایط آب هوای مختلفی وجود دارد. بر همین اساس، در اقلیم های مختلف، روزهای گرم سال به صورت یکسان و با یک درجه حرارت نمی باشند. در فصل تابستان، درجه دمای مناطق گرمسیری جنوب کشور با سایر مناطق قابل قیاس نمی باشد. بنابراین، لازم است که انتخاب کولر گازی متناسب با شرایط آب و هوایی و اقلیمی منطقه صورت گیرد.

در برخی از استان های جنوبی کشور مانند بوشهر، هرمزگان و خوزستان، دمای هوا در روزهای گرم تابستان به مرز ۵۰ درجه سانتیگراد نیز نزدیک می شود. بر همین اساس، انتخاب بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیری باید با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی منطقه انجام شود.

کولر گازی انتخاب شده برای این مناطق باید از توان عملکرد بالا در شرایط آب و هوایی گرمسیری برخوردار باشد. همچنین، به منظور بازدهی بهتر و توزیع هوای خنک و مطبوع، کولر گازی مختص مناطق گرمسیری، بایستی از توان و قدرت برودتی مناسب بهره ببرد.

بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیری

نکات مهم در انتخاب بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیری

برای انتخاب بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیری می بایست به نوع و مدل دستگاه توجه ویژه ای مبذول داشت. به طور کلی، کولرهای گازی اسپلیت در سه کلاس آب و هوایی T1، T2 و T3 تولید و به بازار مصرف کننده عرضه می شوند.

کولرهای گازی تیپ T1 غالبا برای مناطق دارای آب هوای معتدل مناسب می باشند. سیستم های تهویه مطبوع تیپ T2، از گزینه های کاربردی و کارآمد برای مناطق و اقلیم های با آب و هوای سرد محسوب می‌شوند. علاوه بر این، کولرهای گازی مدل T3، مختص شرایط آب هوایی گرم و خشک طراحی و به مرحله تولید می رسند.

بنابراین، کولرهای گازی دارای کلاس آب و هوایی T3، از بهترین گزینه ها برای استفاده در مناطق گرمسیری کشور مانند خوزستان، سیستان و بلوچستان و بوشهر تلقی می گردند.

لازم به ذکر است که کولرهای گازی تیپ T3 قابلیت کارکرد در رنج دمای ماکزیمم ۶۵ درجه سانتیگراد را دارند. یکی دیگر از موارد مهم در هنگام انتخاب بهترین اسپلیت برای مناطق گرمسیری، توجه به تیپ و نوع کمپرسور دستگاه می باشد. کمپرسورهای مورد استفاده برای کولرهای گازی در انواع مدل های اسکرول، پیستونی و روتاری تولید می شوند.

کمپرسورهای مدل اسکرول و پیستونی از بازدهی و توان برودتی بسیار بالایی برخوردار می باشند. در نتیجه، کمپرسورهای اسکرول و پیستونی، از انتخاب های مناسب برای استفاده در مناطق جنوبی و گرمسیری کشور به شمار می روند.

 تناسب نداشتن نوع کمپرسور با شرایط آب هوایی، ضمن عدم بازدهی مناسب، مصرف بالای انرژی و متعاقب آن افزایش هزینه های اقتصادی و جانبی کاربر را به همراه دارد. همچنین، در این شرایط، فشار بیش از حدی به دستگاه وارد می شود. این امر به تدریج استهلاک و خرابی اجزا و قطعات فنی کولر گازی را در پی خواهد داشت. بنابراین، در هنگام انتخاب کولر گازی مناسب برای مناطق گرمسیری، باید نوع دستگاه و مدل کمپرسور مورد توجه واقع شود.

عوامل موثر در انتخاب بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیری

عوامل موثر در انتخاب بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیری

۱- ظرفیت برودتی

بدون تردید، ظرفیت برودتی و سرمایشی، یکی از مهم ترین پارامترها در خرید کولر گازی مناسب مناطق گرمسیری قلمداد می گردد. ظرفیت خنک کنندگی دستگاه با شرایط آب و هوایی منطقه رابطه مستقیم دارد. بر همین اساس، ظرفیت برودتی انتخاب شده برای مناطق گرمسیری باید زیاد و بالا باشد. ظرفیت سرمایشی بالای کولر گازی، بستر مناسب برای توزیع هوای خنک و مطبوع را در فضای داخلی فراهم می آورد.

۲- میزان مصرف برق دستگاه

میزان برق مصرفی، از دیگر موارد حائز اهمیت در هنگام انتخاب کولر گازی مناسب برای اقلیم های گرمسیری محسوب می شود. به طور معمول، کولرهای گازی از نوع اینورتر علی رغم برخورداری از قیمت بالا، موجب صرفه جویی در مصرف انرژی و برق می شوند. از سوی دیگر، کولرهای گازی معمولی، در هنگام کارکرد، برق بیشتری را مصرف می کنند. در ضمن، مصرف برق دستگاه به صورت مستقیم بر روی هزینه های جانبی و مصرفی کاربران تاثیر دارد.

۳- بازدهی و راندمان کولر گازی

میزان بهره وری و راندمان دستگاه را می توان از دیگر پارامترهای تاثیرگذار در انتخاب بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیری برشمرد. میزان هوای خنک توزیع شده در قبال میزان مصرف برق، در معنای بازدهی کولر گازی تفسیر می شود. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که میزان بازدهی و راندمان کاری دستگاه را می توان از کاتالوگ و دفترچه راهنمای آن استخراج نمود.

۴- نوع گاز خنک کننده

گاز مبرد دستگاه در فرآیند سیکل تبرید کولر گازی نقش برجسته و بارزی ایفا می نماید. فرآیند سرمادهی و خنک سازی کولرهای گازی از طریق گاز خنک کننده سیستم اجرایی می شود. گاز خنک کننده R410A، از بهترین و باکیفیت ترین مبردها به شمار می رود.

ضمنا، سطح صدا، حجم هوادهی، جنس بدنه، کیفیت قطعات، سطح کیفی ساخت و برند تولیدکننده، از دیگر موارد حائز اهمیت در این زمینه به شمار می روند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

مطالب مرتبط

چرا پمپ؛ آب نمیکشد؟

چرا پمپ؛ آب نمیکشد؟

چرا پمپ؛ آب نمیکشد؟ پمپ آب وسیله‌ای است در مناطقی که افت فشار آب وجود دارد جهت تامین فشار لازم... ادامه مطلب

چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟

چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟ پمپ آب وسیله ای می باشد که برای رساندن آب به هر سطح و... ادامه مطلب

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟ پمپ آب از جمله تجهیزات و لوازم مورد نیاز می باشد که امروزه با... ادامه مطلب

چرا پمپ آب کار نمی کند؟

چرا پمپ آب کار نمی کند؟

چرا پمپ آب کار نمی کند؟ همانطور که می دانید امروزه با افزایش جمعیت؛ ساخت و ساز نیز افزایش پیدا... ادامه مطلب

چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟

چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟

چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟ چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟ سوالی است که بسیاری از افرادی... ادامه مطلب

چرا پمپ آب روشن خاموش میشود؟

چرا پمپ آب روشن خاموش میشود؟

چرا پمپ آب روشن خاموش میشود؟ پمپ ها یکی از تجهیزات و کاربردی می باشد که در تامین آسایش و... ادامه مطلب

چرا پمپ آب داغ می کند؟

چرا پمپ آب داغ می کند؟

چرا پمپ آب داغ می کند؟  داغ شدن وسایل برقی و الکترونیکی امری کاملا طبیعی می باشد. اما اگر این... ادامه مطلب

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد شما با یادگیری تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد می توانید نسبت به مهار حریق در... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =