بهترین گرمایش برقی

بهترین گرمایش برقی

لطفا امتیاز دهید

بهترین گرمایش برقی

در فصل زمستان گرم‌کردن فضا امری مهم است که انتخاب بهترین روش گرم‌کردن فضا دغدغه ای مهم برای برخی از افراد است. با ما همراه باشید تا شما را با بهترین گرمایش برقی آشنا کنیم.

بخاری برقی در لیست بهترین گرمایش برقی

در کل بخاری به عنوان بهترین گرمایش برقی شناخته می‌شود و  وسیله ای است برای تولید گرما مه قابل جابجایی است و مثل دیگر گرم کننده‌های مانند هیترهای صنعتی و شومینه و شوفاژ در یک مکان مشخص ثابت نیست. البته بخاری‌های برقی بازده گرمایی بیشتری نسبت به مدل‌های گازی دارند و همچنین آلودگی کمتری تولید می‌کنند ولی در عین حال هزینه بیشتری دارند.

 از مزیت‌های بخاری‌های برقی این است که به دود کش نیازی ندارند و کاربرد آن برای مصرف کنندگان بسیار راحت است. البته بخاری‌های برقی دارای نوع‌های مختلفی هستند ماننده بخاری برقی فن دار و بدون فن و کم مصرف و تابشی  و دیگر نمونه‌ها در بازار هستند.

هیتر برقی در لیست بهترین گرمایش برقی

 هیتر برقی هم مانند بخاری برقی با استفاده از انرژی الکتریکی گرما تولید می‌کند و در نوع‌های مختلفی مانند بخاری برقی در بازار ارائه می‌شود. و همچنین الودگی ندارند ولی در عوض هزینه برق مصرفی ان ها زیاد است ومناسب مکان‌هایی است که به گاز دسترسی ندارند.

هیتر برقی در لیست بهترین گرمایش برقی

تفاوت‌های هیتر برقی و بخاری برقی

هیتر و بخاری برقی که به عنوان بهترین گرمایش برقی شناخته می شوند تفاوت زیادی باهم ندارند و در واقع نوع عملکرد ان ها با هم یکسان است. ولی در کل به گرم کننده‌های بزرگ صنعتی که در سوله‌ها و کارخانه‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد هیتر برقی گفته می‌شود که شیوه عملکرد ان ها به این صورت است که وقتی دمای محیط از عدد مشخص شده کمتر شود این هیترها شروع به کار می‌کنند.

ولی از بخاری‌های برقی در مدل‌های مختلف تولید شده برای گرم کردن مکان‌های کوچک‌تر استفاده می‌شود.

انواع بخاری برقی

در این مرحله به توضیح در باره انواع بخاری برقی به عنوان بهترین گرمایش برقی می‌پردازیم.

  1. بخاری برقی‌های که فن دارد که به ان ها هیتر برقی هم گفته می‌شود. این ها به این صورت کار می‌کنند که المنت‌ها ی موجود در این بخاری تولید گرما می‌کنند و فن‌های تعبیه شده در این بخاری باد گرم را به فضای مورد نظر منتقل می‌کند.

 با وجود این فن‌ها در این نوع بخاری‌ها سرعت گرم کردن اتاق بالا می‌رود و این گرما ی تولید پایداری و ماندگاری بیشتری دارد. ولی بعضی افراد هستند که دوست ندارند با باد گرم فضا گرم شود.

     2. نوع دیگر بخاری برقی یا همان هیتر برقی بدون فن است. تفاوت این بخاری با نوع قبلی در این است که که در این مدل فقط چند المنت وجود دارد گرما تولید می‌کند و برای پرتاب باد از فن استفاده نمی‌کند که این نمونه قدیمی گرم کننده هنوز هم دوست داران خود را دارد.

     3. مدل دیگر این گرم کننده‌ها بخاری برقی با استفاده از گرمای تابشی است. در این مدل گرم کننده از سیستم تابشی برای گرم کردن محیط اطراف خود استفاده می‌کند. که از تابش مادون قرمز در این مدل استفاده می‌شود. این روش برای گرم کردن کل منزل مناسب نیست و فقط مناسب گرم کردن پا در زیر میز و یا گرم کردن رختخواب به طور محدود کاربرد دارد.

انواع بخاری برقی

نکات خرید بخاری برقی

نکاتی هستند که در هنگام خرید این نوع بخاری‌ها به عنوان بهترین گرمای برقی باید به ان ها دقت کنیم ازجمله اندازه این بخاری‌های برقی است.

در مرحله اول باید متراژ فضایی که می‌خواهیم گرم کنیم را مد نظر بگیریم. همان طور که میدانیم اگر بخاری مورد استفاده برای فضای مورد نظر بزرگ باشد محل مورد نظر بیش از حد گرم شده و باعث اتلاف انرژی می‌شود و در مقابل اگر بخاری برای فضای انتخابی کوچک فضا به خوبی گرم نمی‌شود.

 بر طبق قانون به طور تقریبی برای گرم کردن هر 30 سانتی متر نیاز به 10 وات انرژی گرمایی است با این بررسی یک بخاری برقی با 1500 وات انرژی گرمایی مناسب گرم کردن فضای حدود 4.5 متر است.

نکته قابل توجه دیگر نوع بخاری برقی است. همان طور که در قبل اشاره کردیم بخاری برقی‌ها با استفاده از المنت گرم می‌شوند و یا با استفاده از پرتاب باد گرم و یا از طریق تابشی فضا را گرم می‌کنند. اما الان باید در نظر داشته باشیم برای هر فضایی چه نوع بخاری لازم است. مثلاً باید در مد نظر قرار دهیم که بخاری‌های فن دارو المنتی برای گرم کردن اتاق و مدل‌های تابشی برای رختخواب و مکان کوچک مناسب است.

باید توجه داشت که مدل‌های فن دار داری سر و صدا هستند و اگر این نکته برایتان مهم است بهتر است از مدل‌های المنتی و یا تابشی استفاده کنید. بهترین زمان برای استفاده از بخاری برقی موقعی است که شما به گاز دسترسی ندارید.

باید توجه داشت که بخاری‌های گاز ی از نظر مصرف مقرون به صرفه هستند ولی در عوض مدل‌های برقی گرمای بیشتری تولید می‌کنند. پس در صورتی که محیط شما زیاد بزرگ نیست و به گاز دسترسی ندارید بهتر است از بخاری برقی استفاده کنید.  از جمله این گرم کننده‌ها بخاری‌های مناسب حمام است که دارای دمایی است که مناسب رطوبت حمام است.

نوع دیگر بخاری تایمر است که به صورت اتوماتیک خاموش و روشن می‌شود. نوع دیگر بخاری چرخ دار است که مناسب برای جابجایی است. نو ع دیگر بخاری‌های کم مصرف هستند که باعث صرفه جویی در مصرف برق می‌شوند.

مدل دیگر بخاری‌های دارای سیستم کنترل از راه دور است به طوری که با استفاده از کنترل می‌توان ان را به راحتی خاموش یا روشن کرد.

بهترین سیستم گرمایشی

 بخاری‌های برقی به خاطر بی نیازی به دریچه خروجی بخاری است با این وجود ایمن است. از این نوع گرم کننده برای گرم کردن فضای داخلی ساختمان است. قطعات به کار رفته در این نوع بخاری‌ها به عنوان بهترین گرمایش برقی طوری طراحی شده که به اسانی می‌توان فضای داخل ساختمان در مدت زمان چند دقیقه گرم کند.

این بخاری‌ها متناسب با نیاز شما در منزل و اداره و اشپز خانه و حمام قابل استفاده است. بخاری‌های برقی دارای بدنه پلاستیکی باکیفیت هستند  و با استفاده از فن‌های تعبیه شده در ان باد گرم در فضا منتشر می‌شود و حتی در تابستان هم می‌توان به عنوان پنکه از ان ها استفاده کرد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

بهترین گرمایش برقی چیست؟

انواع بخاری‌های های برقی به عنوان بهترین گرمایش برقی شناخته می‌شود.

آیا بخاری‌های برقی ایمن هستند؟

درسته این بخاری‌ها نیاز به دریچه خروجی ندارد اما ایمن هستند

انواع بخاری‌های برقی را نام ببرید؟

بخاری برقی دارای فن (هیتر) و بخاری برقی بدون فن

مطالب مرتبط

محاسبه ظرفیت ایرواشر

محاسبه ظرفیت ایرواشر

محاسبه ظرفیت ایرواشر ایرواشر دستگاهی است که دارای دو عملکرد سرمایش و گرمایش می باشد. گرمایش این سیستم از طریق... ادامه مطلب

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی کولر گازی از جمله سیستم هایی است که دو عملکرد سرمایش و... ادامه مطلب

تفاوت فیلتر شنی عمودی و افقی

تفاوت فیلتر شنی عمودی و افقی فیلتر شنی یکی از تجهیزاتی است که برای حذف ذرات معلق و آلاینده های... ادامه مطلب

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز بهتر است بدانید امروزه تجهیزات زیادی برای پاکسازی و کنترل هوا در بازار موجود... ادامه مطلب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب سیستم تهویه مطبوع از تجهیزات ضروری هر ساختمانی است که امروزه بسیار به آن... ادامه مطلب

محاسبه ظرفیت فن کویل

محاسبه ظرفیت فن کویل زمان خرید هر سیستمی باید به متناسب بودن ظرفیت آن با محیط توجه کرد. این کار... ادامه مطلب

دلایل پریدن فیوزهای مربوط به کولر گازی

دلایل پریدن فیوزهای مربوط به کولر گازی

دلایل پریدن فیوزهای مربوط به کولر گازی مشکلات زیادی در کولر گازی رخ می دهد که یکی از آن ها... ادامه مطلب

تفاوت فن کویل و کولر گازی

تفاوت فن کویل و کولر گازی

تفاوت فن کویل و کولر گازی سیستم های تهویه مطبوع در انواع مختلفی موجود است که تفاوت هایی با هم... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *