Search
Close this search box.

بهترین کولر گازی در کرج

بهترین کولر گازی در کرج

بهترین کولر گازی در کرج

کولر گازی در انواع و مدل ها و ظرفیت های مختلف در بازار عرضه شده است. برخی از  آن بر روی دیوار نصب می شوند برخی مدل های ایستاده هستند و برخی دیگر کوچک و جمع و جور هستند و نیز قابلیت جابجایی دارند. کمپرسور برخی مدل های توانایی کارکرد در شرایط دمایی بالا را دارند.

به عنوان مثال برای مناطق گرمسیر و حاره ای از جمله خوزستان، بوشهر و مناطق گرم و خشک بیابانی مانند یزد، اصفهان و سمنان باید از کولر گازی تروپیکال (حاره ای) استفاده کرد که کمپرسور آن ها در دمای بالاتر از ۴۵ درجه سانتی گراد نیز فعالیت می کند.

استان البرز و کرج از مناطق نسبتا گرم هستند و دمای این شهر در تابستان های بسیار گرم به حداکثر ۴۲ درجه ساتی گراد می رسد و رطوبت هوا نیز در تمامی فصول سال بسیار پایین است. بنابراین در این مناطق به استفاده از کولر گازی های تروپیکال نیازی نیست. اما بهترین کولر گازی در کرج باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

ویژگی های بهترین کولر گازی در کرج

تنوع برند ها و مدل های اسپلیت و کولر گازی موجود در بازار بسیار زیاد هستند و در نگاه اول شاید خریدار را دچار سردرگمی و تردید کند. اما با در نظر گرفتن ویژگی های مهمی که هر کولر گازی باید داشته باشد می توان بهترین انتخاب را انجام داد. در ادامه به ویژگی های شاخص بهترین کولر گازی برای شهر کرج می پردازیم.

کمپرسور قدرتمند با راندمان بالا

کمپرسور های کولر گازی در سه نوع روتاری، پیستونی و اسکرول هستند. کمپرسور های پیستونی نسل قدیمی هستند که دیگر تولید نمی شوند. این کمپرسور ها علی رقم عملکرد قدرتمند دارای مصرف انرژی بالا و سر و صدای زیاد بودند. کمپرسور های روتاری و اسکرول دارای بازدهی بهتر و مصرف انرژی کمتر هستند. کمپرسور اسکرول نیز برای مناطق گرمسیر ساخته شده و در کولر های با ظرفیت سرمایشی بالا به کار گرفته می شوند.

کمپرسور روتاری دارای سه کلاس آب هوای معتدل، سردسیر و گرمسیر و حاره ای هستند که به ترتیب با شاخص T2، T1 و T3 نشان داده می شوند. برای شهر کرج با توجه به شرایط آب و هوایی کولر های گازی با کمپرسور روتاری T2 بهترین انتخاب هستند.

مصرف انرژی بهینه

مصرف برق کمتر به کاهش مخارج اقتصادی خانوار و صرفه جویی در هزینه ها منجر می شود. کولر گازی های دارای رده انرژی A دارای راندمان کاری بالاتر و مصرف انرژی پایین تر نسبت به رده انرژی B و رده های پایین تر هستند. راندمان حرارتی و ضریب عملکرد گرمایش از دیگر شاخص های مصرف بهینه برق هستند.

گاز مبرد مصرفی نیز نقش تعیین کننده ای در مصرف برق دارد. گاز مبرد R410 نسبت به نسل قدیمی تر R22 که مدل های پنجره ای و مدل های قدیمی اسپلیت استفاده می شد دارای مصرف برق کمتر است. این مصرف برق کمتر نتیجه بازدهی و راندمان کاری بالای آن است.

مصرف انرژی بهینه

پرتاب باد قوی

میزان پرتاب باد یک کولر گازی به ظرفیت سرمایش و قدرت کمپرسور ارتباط مستقیم دارد. اما یک کولر گازی قدرتمند دارای پرتاب باد حداقل ۱۰ متر است. با پرتاب باد قوی هوای خنک به خوبی در محیط منتقل شده و توزیع خنکی به صورت یکنواخت در محیط انجام می شود.

پرتاب باد قوی

عملکرد بی صدا

میزان صدای ایجاد شده از کولر گازی مانند دیگر دستگاه ها بر حسب دسی بل اندازه گیری می شود. هر چه قدر این میزان صدا بر حسب دسی بل کمتر باشد صدای کمتری در محیط احساس می شود. در کولر گازی های پنجره ای به دلیل نحوه عملکرد کمپرسور پیستونی سر و صدای زیادی حین فعالیت کمپرسور ایجاد می شد که در شب و هنگام استراحت ممکن است آزار دهنده باشد.

عملکرد بی صدا

تکنولوزی اینورتر

تکنولوژی اینورتر در چند سال اخیر از طرف رخی برند ها در مدل های کولر گازی اضافه شده و علاوه برکاهش مصرف برق بر عملکرد بهتر و طول عمر بیشتر کمپرسور کولر گازی نیز موثر است. اینورتر از وارد شدن شوک الکتریکی به کمپرسور جلوگیری کرده و با جلوگیری از خاموش و روشن شدن های مکرر از افزایش مصرف برق جلوگیری می کند.

برند های معتبر را بخرید

برند های معتبر و شناخته شده که دارای گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر در ایران باشند خیال شما را بابت خرید راحت تر می کنند. خرید برند های  شناخته شده و معتبر ریسک خرید شما را کاهش می دهد و همچنین شما بابت اصالت و ضمانت کالای خریداری شده خود اطمینان نسبتا کاملی خواهید داشت. بهترین برند های کولر گازی موجود در بازار شامل برند اجنرال، گری، ال جی، سامسونگ، هایسنس، جنرال، مدیا، هایر و تراست هستند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *