Search
Close this search box.

بهترین درجه برای کولر گازی در تابستان و زمستان

fan3-min

بهترین درجه برای کولر گازی

امروزه بسیاری از افراد از کولر گازی به عنوان بهترین سیستم گرمایشی و سرمایشی استفاده می ‌کنند. برخی از آنها شاید به خوبی ندانند که بهترین درجه برای کولر گازی چه درجه ای می باشد و باید کولر را روی چه درجه ای بگذارند که آسیبی به بخش های متنوع کولر گازی وارد نشود و همچنین مصرف انرژی کاهش پیدا کند.

کولر گازی یکی از بهترین سیستم های سرمایشی به شمار می ‌رود که در انواع متنوعی در بازار وجود دارد. بهترین نمونه کولر گازی ها نمونه ‌های اسپلیت هستند که در این چند سال اخیر بیشتر افراد آنها را خریداری کرده‌ اند. اسپیلت ها یکی از مهمترین ویژگی هایی که دارند این است که هم گرما و هم سرما تولید می کنند.

 سیستم کولر گازی به گونه ای می باشد که شما می توانید دمای آن را تنظیم کنید و در دماهای متنوع آن را قرار دهید. بسته به نوع شرایط آب و هوایی و همچنین فضای ساختمانی که شما دارید قادر خواهید بود که بهترین درجه برای کولر گازی را انتخاب کرده و آن را تنظیم نمایید.

اگر در این مورد اطلاعات زیادی در اختیار ندارید بهتر است که با کارشناسان و نصابان کولر گازی مشورت کنید. آنها به خوبی بر اساس آب و هوا و شرایط ساختمان شما قادر خواهند بود که بهترین دما برای کولر گازی را به شما معرفی کنند. برخی از مهم ترین و اصلی ترین نکاتی که شما باید برای تنظیم درجه حرارت و همچنین سرمایش کولر گازی باید در نظر داشته باشید را در ادامه معرفی می کنیم.

بهترین درجه برای کولر گازی در فصل تابستان

بهترین درجه برای کولر گازی در فصل تابستان

تنظیم کردن دمای کولر گازی به عوامل متنوعی بستگی دارد که شما باید به آنها دقت داشته باشید. امکان دارد که برخی از افراد راحتی خود را ترجیح بدهند و تمایل داشته باشند که در فصل تابستان از پایین ‌ترین دمای کولر گازی استفاده کنند. هر زمان  که میزان دمای کولر گازی در تابستان‌ کمتر باشد انرژی بیشتری به وسیله دستگاه مصرف می گردد و به همین دلیل هزینه بالاتری در قبض برق شما نشان داده خواهد شد.

در مقابل عده‌ ای از افراد هم هستند که در مصرف انرژی برق می‌ خواهند صرفه‌ جویی کنند و صرفه جویی کردن در مصرف برق برایشان اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین دلیل آنها بهترین دما را روی کولر گازی خود قرار می ‌دهند.

به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که بهترین درجه کولر گازی برای فصل تابستان بین ۲۲ الی ۲۵ درجه سانتیگراد می باشد. هر یک از کولر گازی هایی که برندهای متنوعی دارند روی این درجه بندی قرار می گیرند تا هم مصرف برق را کاهش دهند و هم اینکه ساختمان را خنک نمایند.

به همین دلیل شما باید برای صرفه جویی کردن در مصرف برق ساختمان و همچنین خنک سازی ساختمان درجه کولر گازی را روی ۲۲ الی ۲۵ درجه بگذارید.

بهترین درجه برای کولر گازی در فصل زمستان

یکی از مهمترین ویژگی هایی که کولرگازی های امروزی دارند این است که در فصل زمستان فضا را گرم می نمایند. برای تنظیم کردن دمای کولر گازی در فصل زمستان باید به فاکتورهای متنوع دقت زیادی داشته باشید. سلیقه و طبع افراد یکی از مهمترین عوامل برای تنظیم کردن دمای کولر گازی در فصل زمستان می باشد.

بهترین دمایی که شما می توانید در فصل زمستان برای کولر گازی خود انتخاب کنید دمای ۲۶ تا ۲۸ درجه سانتیگراد است. این میزان با توجه به نیازی که شما از کولر گازی دارید و همچنین شدت سرما متغیر خواهد بود.

 البته که تنظیم کردن دما در ساعات متنوع شبانه روز متفاوت می باشد. معمولاً در آخر شب ها بیشترین مصرف را دارند و کمترین دما در ساعات ابتدایی ظهر تنظیم خواهد شد. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که بهترین درجه جهت تنظیم کردن کولر گازی در فصل زمستان باید بر اساس نوع ساختمان با شدت سرما انتخاب شود.

اما بیشتر افرادی که برندهای متنوع کولرگازی را خریداری می ‌کنند در فصل زمستان دمای ۲۶ تا ۲۸ درجه را جهت گرم کردن ساختمان خود مورد نظر قرار می ‌دهند.

تنظیم کردن بهترین درجه برای کولر گازی

تنظیم کردن بهترین درجه برای کولر گازی

عوامل بسیار زیادی هستند که روی تنظیم کردن درجه حرارت کولر گازی نقش مهمی برعهده دارند. عواملی مانند سرمایی و یا گرمایی بودن فرد، میزان دمای محیط، نوع محیطی که در آن قرار دارید، شرایط رطوبت آب و هوایی و غیره از جمله فاکتورهایی می باشند که شما زمان تنظیم کردن دمای کولر گازی باید به آنها دقت داشته باشید.

تنظیم کردن دمای کولر گازی در مصرف انرژی تاثیر بسیار زیادی دارد و میزان قبض برق شما را کاهش و یا افزایش می ‌دهد.

به طور کلی آن دسته از کولر گازی های دو منظوره که در فصل تابستان و زمستان به عنوان یک دستگاه سرمایشی و گرمایشی مورد استفاده قرار می گیرند باید بهترین درجه حرارت را داشته باشند تا فضا را به خوبی گرم و سرد نمایند. برای تنظیم کردن درجه حرارت کولر گازی استانداردهای مشخص شده کولر گازی مد نظر قرار گرفته می شود.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *