Search
Close this search box.

بهترین روش تصفیه آب استخر

حل مشکلات استخر و جکوزی در تابستان

تصفیه آب استخر خانگی و عمومی با تکیه بر اثرات نامناسب آلاینده های موجود در آن که بر سلامت پوست و مو دارد، از جمله مهم ترین مواردی است که با تجهیزات متعدد لازم می باشد به صورت دوره ای جهت انجام آن اقدام گردد. وجود ذرات کلوئیدی چون؛ جلبک ها، مواد شوینده و بهداشتی و آرایشی، باکتری و دیگر موارد همگی در کدر گردیدن و سبز شدن رنگ این آب اثرگذار است.

ما در این نوشتار از خود ضمن تاسیسات دات کام به معرفی بهترین روش تصفیه آب استخر خواهیم پرداخت. اگر که شما مایل هستید با این موضوع کمی بیشتر و بهتر آشنا شوید، با ما در امتداد این مطلب از ما همراه شوید.

هدف از کسب اطلاعات در رابطه با بهترین روش تصفیه آب استخر چیست؟

بهره گیری مکرر از استخرهای روباز و سرپوشیده به مرور زمان منجر می شود حجم بالایی از مواد آرایشی و بهداشتی برروی بدن آدمی به آب وارد گردد. مازاد بر این ها، مرطوب بودن فضا شرایط را به منظور رشد اقسام گوناگون قارچ و جلبک مهیا نموده است و منجر به تغییر رنگ آب می شود.

ورود برگ و شاخه درختان و گلبرگ گل ها درون استخر روباز، تغییر پی اچ آب و اسیدی گاهاً قلیایی شدن آن، افزایش مقدار کلسیم موجود درون آب، وجود بیش از اندازه اسید سیانوریک و برهم ریختن تعادل میزان کلر آزاد همگی برخی از دلایلی می باشد که تصفیه آب استخر و زلال سازی آن را امری الزامی می کند.

به انجام رساندن این کارها امکان دارد به شیوه های فیزیکی و در بسیاری از موارد تنها با شیوه های شیمیایی ممکن است. البته که با توجه به نوع استخر شنا و میزان آب موجود در استخر و نوع آلاینده ها از تجهیزات گوناگونی بهره گیری شود. حال که ما در ادامه برخی از بهترین روش تصفیه آب استخر را معرفی خواهیم کرد.

بهترین روش تصفیه آب استخر

مراحل مربوط به تصفیه آب استخر

در راستای زلال سازی آب استخر و تصفیه آن ها نیاز می باشد پیش از هر گونه اقدامی چند فاکتور حائز اهمیت را بررسی کنید، که عبارت می باشد از؛

  • معین نمودن میزان برم آب.
  • میزان کلری که در آب وجود دارد.
  • ظرفیت و نوع استخری که در اختیار دارید.
  • میزان پی اچ و مشخص نمودن قلیایی و اسیدی بودن آب.
  • نوع ذرات کلوئیدی موجود درون آب «شاخ و برگ و جلبک یا…».

اندازه گیری بسیاری از این موارد به کمک کیت و ابزار های مخصوص صورت می پذیرد‌. در شرایط کلّی، بهتر است در ابتدا با تجهیزات و شیوه های گوناگون تلاش کنید تا ذرات جامد و معلق موجود در آب را گردآوری کنید. پس از آن با شیوه های شیمیایی می توان در راستای استاندارد سازی دیگر فاکتورها در آب اقدام کرد.

بهترین روش تصفیه آب استخر با فیلترشنی «ساده ترین شیوه تصفیه آب استخر خانگی است»!

در استخرهای خانگی و صنعتی و بزرگ می توان در راستای حذف بسیاری از مواد آلی موجود درون آب از فیلتر شنی بهره گیری کرد. از این روش به عنوان بهترین روش تصفیه آب استخر و ساده ترین شیوه ها یاد می شود. این فیلتر به همان شکل که از نامش پیدا است، حاوی بستری از شن و سیلیس است که گذر آب از آن منجر خواهد شد تا از عبور ذرات بزرگ تر از صد میکرون پیش گیری شو‌د.

نهایتاً ذرات معلق و بزرگ تر از صد میکرون وارد فیلتر نام برده شده و امکان عبور از بستر شنی را پیدا ننموده و آب با درجه تمیزی بالاتر از فیلتر شنی خارج می شود. بعد از تصفیه آب استخر با فیلتر شنی نیاز خواهد بود به حالت دوره ای نسبت به شست و شوی آن اقدام کنید.

تصفیه آب استخر با استفاده از فیلتر کربنی؛

از سایر اقسام مورد نیاز به منظور زلال سازی آب استخر و حذف و از میان بردن ذرات آلی و معلق درون آب، می توانیم به فیلتر کربنی اشاره کنیم. بهره گیری از ذرات کربن فعال در این تجهیزات منجر خواهد شد تا بسیاری از میکروارگانیسم ها و میکروب موجود در آب حذف بشوند.

از جمله مزیت های این نوع از تجهیزات را می توانیم به عدم تأثیرات نامناسب بر مو و پوست خلاصه کنیم. چرا که در این شیوه از بهترین روش تصفیه آب استخر از ماده شیمیایی استفاده نشده است.

تصفیه آب استخر به روش کلرزنی

وجود میکروب و پاتوژن ها درون آب استخر منجر می شود تا به شیوه های گوناگون شیمیایی نسبت به گند زدایی محیط اقدام بشود که اثرات بسیار زیادی بر زلال سازی آب استخر و از میان بردن جلبک ها دارد. برای این منظور به کمک پکیج کلر زنی و متناسب با حجم آب موجود درون استخر و مقدار آلودگی های موجود در آن، کلر را به آب می‌ افزایند.

با ورود کلر به آب استخر و واکنش نشان دادن آن ها با همدیگر در پایان اسید هیپوکلرو تولید خواهد شد و توان بالایی در حذف میکروب و پاتوژن ها دارد. با تکیه بر این موضوع که کلر ماده ای سمی است و وجود میزان بسیار آن درون آب موجب آسیب دیدن پوست و مو می شود، لازم است در انتخاب بهترین روش تصفیه آب استخر به روش کلر زنی با کمک کیت مخصوص میزان کلر آزاد موجود در آب بعد از تصفیه را اندازه گیری بنمایید.

بهترین روش تصفیه آب استخر

بهترین روش تصفیه آب استخر به روش ازن زنی

با استناد به اثرات منفی و نامناسبی که کلر امکان دارد بر پوست و بدن آدمی داشته باشد، طی برخی از موارد می توان در راستای تصفیه آب استخر عمومی و خانگی از ازن بهره گرفت. پکیج ازن زنی از جمله تجهیزات بسیار کاربردی در این حیطه است که میزان مورد نیاز ازن به آب وارد خواهد شد و میکروارگانیسم ها، مواد شیمیایی و معدنی موجود در فضا را حذف می کند.

لازم به بیان است که توان گند زدایی ازن بیست و پنج مرتبه بیشتر از کلر زنی است. بهره گیری از ازن زنی به عنوان بهترین روش تصفیه آب استخر منجر می شود که شما هزینه ای بسیار کمتر در راستای تصفیه استخر خانگی خود صرف کنید. از سویی دیگر هم این روش درون آب ایجاد رسوب نکرده و هیچ نوع مواد سمی را وارد آب نخواهند کرد.

و در پایان بهتر است بگوییم که؛

دوستان عزیز شما می‌ توانید در راستای نیاز به تهیه تجهیزات استخر با ما در مجموعه تاسیسات دات کام همراه باشید. ما قطعاً سعی می کنیم به خوبی شما را در راستای تهیه انواع گوناگون تجهیزات و امکانات استخر آشنا ساخته و بهترین ها را در اختیار شما قرار بدهیم.

بهتر است بگوییم که کارشناسان ما می توانند بهترین پاسخ گو به پرسش های شما در این زمینه باشند. در صورت نیاز به تهیه تجهیزات استخر تهیه کافی است شما عزیزان از صفحه محصولات ما دیدن فرمایید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *