Search
Close this search box.

تعمیر کولر گازی بهتر است یا تعویض آن؟

تعمیر کولر گازی بهتر است یا تعویض آن؟

تعمیر کولر گازی بهتر است یا تعویض آن؟

کولر گازی سیستم سرمایشی مدرن و پیشرفته بوده که استفاده از آن همواره با مزایای متعددی همراه است. اما این محصول در طول سالیان استفاده مستهلک شده و نیاز به تعمیرات پیدا خواهد کرد. در این مبحث قصد داریم تا به خوبی برای سوال تعمیر کولر گازی بهتر است یا تعویض آن؟ پاسخ مناسبی را پیدا کنیم.

برای این ام یک سری نقاط متعدد وجود داشته که بایستی به خوبی مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرند. بایستی با یک جمع بندی مناسب بتوانیم به تصمیم ‌گیری برسیم، از شما خواهشمندیم تا در ادامه این مبحث است با ما همراه شوید.

چگونه بفهمیم کولر گازی نیاز به تعمیر دارد ؟

پیش از آنکه در رابطه با تعمیر کولر گازی صحبت کنیم . علائم و نشانه های یک کولر گازی معیوب را بیان خواهیم کرد. به موارد زیر توجه داشته باشید ؛

  • ایجاد بوی نامطبوع توسط کولر گازی
  • افزایش سرعت و یا کاهش سرعت کمپرسور به صورت غیر عادی
  • ایجاد دود
  • افزایش و یا کاهش صدای ایجاد شده توسط دستگاه
  • تولید هوای گرم به جای هوای سرد و مطبوع
  • بالا رفتن دمای دستگاه
  • تولید جرقه
  • آتش سوزی ناشی از اتصالی برق

هر کدام از موارد بالا نشان دهنده اتفاقی ناخوشایند درون کولر گازی می باشد ، از این رو لازم بوده تا همیشه به نحوه عملکرد و فعالیت دستگاه توجه داشته باشید.

تعمیر کولر گازی بهتر است یا تعویض آن؟

تعمیر کولر گازی چگونه انجام می شود ؟

برای مقایسه تعمیر کولر گازی و تعویض کولر گازی ابتدا بایستی تعمیرات آن را بررسی کنیم. زمانی که دستگاه دچار آسیب شده و عملکرد درستی ندارد، لازم بوده تا سریعاً برای تعمیرات اقدام کنیم. قبل از هرکاری دستگاه را خاموش کنید و از فعالیت مجدد آن پرهیز شود. لازم بوده تا حتماً با نمایندگی و کارشناسان فعال در نمایندگی تماس بگیرید و از گارانتی نیز استفاده نمایید.

تعمیرات با یک سری هزینه های مختلف همراه خواهد بود، هزینه دستمزد تعمیر کار با توجه به مشکل و ایرادی که دستگاه پیدا کرده است متغیر خواهد بود. علاوه بر آن در صورتیکه قطعه و یا قسمتی از دستگاه کاملا سوخته باشد ، بایستی اقدام به تعویض قطعات نمود. هر چه تعداد قطعات سوخته شده بیشتر باشد، قیمت و هزینه آن نیز بالاتر خواهد رفت. در بسیاری از موارد قطعه دچار آسیب شده که امکان تعویض آن وجود ندارد و یا در صورت تعویض نیز عملکرد دستگاه به خوبی روز اول نخواهد بود.

پیش از آن که در رابطه با تعمیر کولر گازی و یا تعویض کولر گازی تصمیم گیری کنید ، بهتر بود تا هزینه های هر کدام را به صورت مجزا مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید. در بسیاری از موارد هزینه تعویض کولر گازی اختلاف اندکی با قیمت یک کولر گازی نو و سالم خواهد داشت.

در چنین مواردی نباید با انجام تعمیرات وقت سرمایه و انرژی خود را هدر بدهید . قطعاً خرید محصولات نو بهتر از استفاده از دستگاهی بوده که امکان خراب شدن مجدد آن نیز وجود دارد .

بررسی عمر مفید کولر گازی

برای آن که بتوانیم تصمیم درستی در خصوص تعویض و یا تعویض کولر گازی بگیریم ، بهتر بود تا عمر مفید کولر گازی را نیز بررسی کنیم . کولر گازی اورجینال با کیفیت و درجه یک بین ۱۰ تا ۱۵ سال کار کرده و پس از گذشت این تایم اسقاط خواهد شد.

در صورتی که مدت زمان بسیاری از عملکرد و فعالیت کولر گازی می گذرد و با استهلاک آن مواجه هستیم ، بهتر بود به جای تعویض کولر گازی و صرف هزینه های مختلف اقدام به خرید کولر گازی جدید نمایید . البته توجه داشته باشید که منظور از عمر مفید ۱۰ سال و یا ۱۵ سال دقیقاً ۱۰ تا ۱۵ سال نخواهد بود .

عمر مفید با ساعت کارکرد تعریف خواهد شد و به صورت برآورد این ساعت کارکرد را به صورت سالیانه معرفی می کنند. اما توجه داشته باشید که در یک منطقه سردسیری که با افزایش دمای زیادی در فصل تابستان و بهار مواجه نیستیم ، مجبور به استفاده از کولر گازی در طولانی مدت نخواهیم بود. اما در منطقه گرمسیری مانند شهرهای بندری و جنوبی کشور در بسیاری از روزهای سال هوا گرم بوده و بایستی مدام از کولر گازی استفاده شود.

قطعاً ساعت کارکرد این محصول افزایش یافته و بازه ۱۰ تا ۱۵ سال به عنوان عمر مفید برای دستگاه تعریف نخواهد شد . ساکنین مناطق گرمسیری در صورتی که مداوم از کولر گازی استفاده کنند ، ملزم به انجام تعمیرات و خرید دستگاه های جدید خواهند بود .

بررسی میزان برق مصرفی کولر گازی

از زمانی که کولر گازی ها تولید و به بازار ارائه شده‌اند ، مدام سیستم و تکنولوژی آنها در حال تغییر و به روز رسانی بوده است. به نحوی که محصولات قدیمی‌ تر نه تنها برق زیادی مصرف می کنند ، بلکه سرمایش آن ها اندک بوده و بازدهی کمی دارند. اما برخی از محصولات جدید با دریافت مقدار کمی انرژی به شدت سرما زا هستند و راندمان بالا دارند.

در صورتی که کولر گازی مورد استفاده شما قدیمی بوده و از سال تولید آن ها زمان زیادی می گذرد ، اقدام به تعویض کولر گازی ننمایید. چرا که هزینه برق مصرفی شما بسیار زیاد بوده و بایستی با خرید دستگاه جدید علاوه بر کاهش استهلاک و هزینه‌های تعمیر از افزایش هزینه‌های برق مصرفی نیز جلوگیری کنید.

تعمیر کولر گازی بهتر است یا تعویض آن؟

چه زمان تعمیر کولر گازی به صرفه است؟

لزوما نباید اقدام به تعویض کولر گازی نمود ، در بسیاری از موارد تعمیر کولر گازی به صرفه بوده و لازم به خرید محصول جدید نمی ‌باشد. در بسیاری از موارد کولر گازی با مشکلات جزئی مواجه شده است که با انجام یک تعمیرات ساده رفع می شود. گاهی اوقات برد هوشمند کولر گازی با مشکل مواجه شده و قادر به ارسال فرمان های مربوطه نخواهد بود.

در چه مواردی تعمیرات گزینه بهتری نسبت به تعویض خواهند بود ، علاوه بر آن اگر مدت زمان کوتاهی است که کولر گازی خود را خریداری کرده اید و خرید محصول جدید کانلا اشتباه بوده و بایستی با استفاده از روش های اصولی و درست اقدام به تعمیر کولر گازی نمایید.

پیش از هرگونه اقدامی جهت تعمیر و یا تعویض کولر گازی بهتر بوده از کارشناسان و افراد متخصص استفاده کنید . افرادی که به خوبی با انواع سیستم های سرمایش و گرمایش آشنا هستند و به عنوان یک تکنسین ، قادر به انجام تعمیرات کولر گازی به بهترین نحو ممکن خواهند بود

کلام نهایی

تعمیر کولر گازی بهتر است یا تعویض آن؟ سوالی است که بسیاری از مصرف کنندگان کولر گازی مدام در رابطه با آن دچار شک و تردید هستند. در این مقاله قصد ما ارائه توضیحات اصولی نسبت به تعمیر و یا تعویض کولر گازی بود برای این امر بهتر بوده تا حتما از افراد متخصص و کارشناس بهره‌مند شوید و سپس بر اساس کارشناسی های انجام شده ، با توجه به مشکل موجود درون دستگاه در رابطه با تعمیر و یا تعویض تصمیم گیری نمایید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *