Search
Close this search box.

سرویس پکیج بوتان

سرویس پکیج بوتان

پکیج وسیله و یا ابزاری می باشد که برای گرم نمودن آب برای هر گونه مصارف خانگی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. البته که با توجه به کوچک بودن آن رفته رفته جای موتورخانه های بزرگ را گرفته است. سیستم پکیج ها در مقایسه با موتورخانه ها فضای بسیار کمتری را به خود اختصاص می دهد و به آسانی در منزل و یا محیط های کوچک جای می گیرد.

از پکیج گرمایشی در تابستان تنها در راستای گرم نمودن آب، برای مصارفی چون؛ استحمام، شست و شو بهره گیری می شود. ولو در روزهای سرد سال علاوه بر مصارف همیشگی خود، در راستای گرم نمودن آب برای شوفاژ و گرم کردن گستره ی خانه ها هم مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم پکیج ها از دو قسمت ایجاد شده است.

قسمت ابتدایی سیستم مرکزی و یا همان دستگاه اصلی خواهد بود که مسئولیت آن گرم نمودن آب است. قسمت دوّم شوفاژ و یا همان رادیاتور می باشد که در محیط اتاق پذیرایی و یا حمام و هر فضای دیگری که قصد گرم نمودن آن را دارید، جای می گیرد. دستگاه اصلی، آب گرم را با بهره گیری از فشار پمپ و به واسطه ی سیستم لوله کشی به رادیاتور پمپاژ خواهد کرد.

آب گرم زمانی وارد شوفاژ خواهد شد، منجر به گرم شدن بدنه ی شوفاژ شده و به کمک گردش هوا، فضای پیرامون خود را گرم می نماید. با استناد به شناختی که از پکیج گرمایشی و شیوه ی کار آن به دست آوردیم، همواره باید برخی از نکات را مدّنظر قرار بدهیم.

بله، آن موضوع سرویس پکیج بوتان، آن هم به موقع است. چرا که ما یک بار دستگاه را خریداری می کنیم ولی تا به سالیان طولانی با عیب‌یابی و تعمیرات آن سر و کار خواهیم داشت.

سرویس پکیج بوتان

سرویس پکیج بوتان در چه مواردی خلاصه می شود؟

کارهایی که تعمیرکار اغلب برای اصلاح این سیستم گرمایشی به انجام می رساند، از قرار ذیل خواهد بود؛

 • تعمیر نمودن مبدل پکیج بوتان.
 • تنظیمات منوط بر شیر گاز پکیج.
 • تعویض گاهاً تعمیر برد پکیج بوتان.
 • تنظیم پرشیر سوئیچ پکیج برند بوتان.
 • تعویض گاهی اوقات تعمیر رله فن پکیج.
 • تعویض و یا تعمیر قطعه فلومتر پکیچ بوتان.
 • سرویس پکیج بوتان و یا تعمیر پمپ پکیج خانگی.
 • هواگیری پکیج و یا به اصطلاح رایج تنظیمات فشار آب آن.
 • رسوب گیری و یا رسوب زدایی و یا اسید شویی پکیج برند بوتان.

و البته بسیاری از موارد دیگر که در موضوع سرویس پکیج بوتان جای می گیرد.

مهم ترین اقدامات در سرویس پکیج بوتان عبارت است از؛

 • تمیز کردن مبدل اصلی پکیج بوتان؛

در راستای تمیز نمودن مبدل اصلی پکیج تنها کافی است، پیچ های محفظه احتراق را باز نموده به گونه ای که فین های مبدل اصلی قابل رؤیت باشند. اکنون برروی برنر را با یک روزنامه پوشش بدهید و مبدل اصلی آن را با فرچه تمیز نمایید. اسید شویی منجر به کم گردیدن عمر مفید پکیج خواهد شد.

از این جهت نیازی به اسید شویی با هر بار سرویس پکیج بوتان نخواهید داشت. هرچند که اسید منجر به از میان رفتن رسوبات می گردد ولی موجب خوردگی مبدل اصلی که از جنس مس می باشد هم می شود.

 • سرویس مشعل پکیج بوتان؛

با یک دمنده باد درون مشعل را تمیز بنمایید تا خاک از محفظه احتراق خارج بشود. شما می توانید پیش از این مرحله با یک عدد ژیگلور محفظه را به خوبی تمیز و پاکیزه کنید. بهره گیری از یک عدد اسپری خشک می تواند نتیجه کار بهتری را داشته باشد.

تنها کافی است اسپری را با شدّت هر چه تمام داخل محفظه اسپری بنمایید. البته که این کار در سرویس پکیج بوتان باید در شرایطی صورت پذیرد که پکیج شما کاملاً در شرایط خاموش می باشد.

 • تعمیر الکترود پکیج بوتان؛

به منظور تمیز نمودن الکترود یون و یا جرقه زن پکیج تنها کافی است از یک عدد سمباده نسبتاً نرم بهره گیرید. در این راستا برای چند مرتبه برروی الکترود را با سمباده بمالید تا یک لایه جرم از روی الکترود به خوبی برداشته بشود. پس از آن با تکیه بر یک عدد دستمال مرطوب، یون و جرقه زن را تمیز نمایید.

به صورت همزمان طی این مرحله وارسی نمایید که چینی دور الکترود یون و جرقه زن تمیز و سالم می باشد و یا خیر! همچنین لازم است اطمینان خاطر داشته باشید که فاصله سر جرقه زن و برنر تنظیم گردیده باشد. کار دیگری که شما باید طی این مرحله به انجام برسانید این می باشد که از متصل بودن کابل به الکترود یون و جرقه زن اطمینان کسب کنید.

 • سرویس منبع انبساط پکیج بوتان؛

منبع انبساط پکیج از جمله حائز اهمیت ترین قطعات پکیج به شمار می رود که چنانچه باد آن تنظیم نباشد پکیج شما زودتر از طول عمر خود خراب خواهد شد. در راستای آن که فشار باد درون منبع انبساط پکیج را تنظیم بنمایید، تنها کافی است یک گیج باد را برروی شیر منبع انبساط پکیج قرار بدهید و درجه باد را نگاهی اندازید.

چنانچه که در سرویس پکیج بوتان درجه باد میان ۰.۷ بار تا یک بار باشد، سیستم گرمایشی شما کاملاً تنظیم است در غیر از این حالات باید نسبت به کم و یا زیاد نمودن باد عمل نمایید. دقّت داشته باشید که فشار باد را باید هنگامی اندازه گیرید که آب درون مدار خالی گردیده باشد. در غیر از این حالات، فشاری که به واسطه ی گیج باد نشان داده شده است، دربرگیرنده فشار آب درون مدار گرمایش نیز است.

 • تعمیر فن و نیز پرشر سوئیچ پکیج بوتان؛

طی این مرحله از سرویس پکیج بوتان اطمینان خاطر کسب کنید که فن پکیج تمیز باشد و جرم برروی آن را نگرفته باشد، البته که چند راه به منظور تمیز نمودن فن وجود دارد. یکی از آن ها باز نمودن کامل فن و شست و شوی آن با آب خواهد بود. در صورت بهره گیری از اسپری WD – ۴۰ دیگر نیازی به باز نمودن فن نخواهید داشت.

این اسپری هم به گونه ای کامل مکان مدّنظر را تمیز خواهد کرد و هم به علّت چرب بودن آن، منجر به روانکاوی فن خواهد شد. بدین جهت بایستی اسپری را درون بلبرینگ ها و شافت فن تزریق بنمایید‌. برخی مواقع مشکل فن با روغن کاری از میان خواهد رفت.

به منظور روغن کاری فن تنها کافی است از روغن یاتاق کولر و یا روغن چرخ خیاطی بهره گیرید. به این نکته هم توجه داشته باشید که روغن را درون بلبرینگ ها بریزید و به صورت همزمان پره فن را بچرخانید تا به درستی عملیات روغن کاری صورت پذیرد.

 • سرویس دودکش پکیج بوتان؛

با گذر زمان دودکش پکیج دچار خوردگی خواهد شد و نیاز به تعویض پیدا خواهد کرد. از این جهت بایستی در هر مرتبه از سرویس پکیج بوتان با دقّت به دودکش نگاهی اندازید و از سلامتی این قسمت اطمینان خاطر کسب کنید.

علاوه بر این ها مطمئن بشوید که کلاهک دودکش نصب گردیده باشد. پس از روشن نمودن پکیج خروجی لوله دودکش را به خوبی بررسی کنید و اطمینان خاطر کسب کنید که لوله گرم شده و دود احتراق از آن به بیرون می آید.

 • سرویس برد پکیج بوتان؛

تعمیرات برد الکترونیکی پکیج چون دیگر وسایل الکترونیکی به واسطه ی مراکز تخصصی صورت می پذیرد.

 • سرویس پمپ پکیج بوتان؛

پمپ پکیج را می توانیم با یک عدد آچارآلن شماره چهار برای پکیج بوتان باز بنماییم. پس از باز کردن پمپ در راستای سرویس پکیج بوتان روتور را خارج بنمایید و درون پره های روتور را به خوبی تمیز کنید. پس از آن در راستای روانکاوی و تمیز شدن بیشتر پمپ پکیج درون شافت آن مایع ظرفشویی بریزید و به خوبی روتور را بچرخانید.

سرویس پکیج بوتان

آیا می دانید قطعات اصلی پکیج گرمایشی کدام است؟

هر پکیج گرمایشی اعم از زمینی و دیواری دارای سه مجموعه سیستم است. آن ها نیز شامل؛ سیستم گازرسانی، سیستم هیدرولیکی و سیستم کنترلی می باشد.

حال سیستم گازرسانی پکیج خود دربرگیرنده؛ شیر کنترل گاز، مشعل، جرقه زن، سیستم یونیزاسیون و فن و یا کلاهک تعدیل می باشد. سیستم هیدرولیکی هم دربرگیرنده؛ پمپ، مبدل اصلی نیز ثانویه کنترلرهایی که برروی سیستم هیدرولیکی نصب می گردند چون؛ پرشر سوئیچ آب و فلومتر و یا فلوسوئیچ و در پایان سیستم کنترلی در پکیج های دیواری و زمینی شامل؛ برد کنترل، کنترلرهای فشار و جریان آب، سنسور دما و ترموستات حد می باشد.

چرا باید جهت سرویس پکیج بوتان اقدام کنیم؟

امکان دارد پکیج شما بعد از چند صباحی کار نمودن دچار برخی از نواقص شده و نیاز به سرویس پکیج بوتان پیدا کند. نقص در عملکرد پکیج های گرمایشی می تواند به علّت های گوناگونی رُخ دهد و یکی از مشخص ترین نشانه های آن، گرم نشدن آب و یا ایجاد صدا در زمان کار نمودن خود است. شما باید با مشاهده نمودن چنین مواردی به زودی زود در راستای سرویس و تعمیر پکیج بوتان خود اقدام نمایید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”آیا پکیج بوتان بعد از مدّت زمانی کار کردن نیاز به سرویس دارد؟” answer-0=”بله، اگر که شما دوستان عزیز می خواهید از پکیج خود در مدّت زمانی طولانی تر استفاده کنید، حتماً جهت سرویس پکیج بوتان اقدام نمایید. ” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”سرویس پکیج بوتان چه مواردی را در بر می گیرد؟ ” answer-1=”سرویس پکیج بوتان شامل موارد متعددی است که در طول متن به اختصار بیان داشتیم. ” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”به چه هنگام در راستای سرویس پکیج بوتان اقدام کنیم؟” answer-2=”زمانی که پکیج شما آب را به خوبی گرم نمی کند، صداهایی عجیب و غریب از آن به گوش می خورد، و مواردی از این قبیل. ” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *