روشن نشدن پکیج بوتان

روشن نشدن پکیج بوتان

لطفا امتیاز دهید

در طی یکی دو سال اخیر پکیج به خوبی جای خود را در بین سیستم های گرمایشی پیدا کرده است. در این بین شرکت های متعددی در این زمینه فعالیت می کنند. در میان این شرکت ها برند بوتان توانسته است به خوبی بدرخشد و جایگاه بالای پیدا کنند.

دلیل این موضوع را می توان استفاده از تجهیزات و دستگاه های بروز در کنار قطعات با کیفیت دانست، که سبب شده است پکیج های بوتان طول عمر بالای و راندمان بالای داشته باشند و بیشترین میزان رضایت را از سوی مصرف کنندگان دریافت نمایند. با این وجود در برخی از موارد شاهد این موضوع هستیم که پکیج های بوتان روشن نمی شود.

در واقع موضوع کاملاً طبیعی است و این دستگاه همانند هر سیستم الکترونیکی و مکانیکی دچار مشکل می گردد. تاسیسات دات کام یک مجموعه معتبر در زمینه فروش تجهیزات گرمایشی می یابد که همواره بر کیفیت و اصالت کالا تأکید دارد و همیشه در راستای رضایت مشتریان خود عمل کرده است.

تعدادی دلیل را می توان برای این مشکل مطرح کرد در ادامه در این مقاله همراه ما باشید تا در رابطه با ((روشن نشدن پکیج بوتان)) گفتگو کنیم.

روشن نشدن پکیج بوتان

آب مورد نیاز در سیستم و لوله های پکیج بوتان وجود ندارد

یکی از مهمترین مواردی که علت روشن نشدن پکیج بوتان است کاهش فشار آب دستگاه می باشد. در واقع در تمامی پکیج ها سیستمی تعبیه شده است که منجر می گردد دستگاه به صورت اتوماتیک خاموش شود.

در نتیجه زمانی که دستگاه با افت فشار آب مواجه می شود این سیستم منجر خواهد شود که پکیج خاموش شود. برای وارسی فشار آب شما بایست به سراغ عقربه ای که در پکیج تعبیه شده است بروید. به عقربه آن نگاه کنید زمانی که عقربه بین عدد یک و دو قرار دارد نشان از این دارد که فشار آب مناسب است.

هنگام که عقربه بر روی عدد 0.5 قرار می گیرد سبب روشن نشدن پکیج بوتان می گردد. در چنین مواقعی نیاز به مراجعه متخصص نیست و خودتان نیز می توانید اقدام به برطرف نمودن مشکل به وجود کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از طریق شیر فشار آب میزان فشار را تنظیم نمایید. در صورتی که موفق به تنظیم فشار آب نشده‌اید بایست از یک تعمیر کار کمک بگیرید.

خاموش شدن و به تبع روشن نشدن پکیج بوتان به دلیل کم بودن فشار گاز

یکی از مهمترین و اصلی ترین مواردی که منجر می شود پکیج به درستی کار نکند و راندمان بالای نداشته باشد گاز ورودی به آن است. چنانچه که مشکلی برای گاز ورودی رخ دهد برای نمونه شیر باز نباشد و یا افت فشار رخ دهد منجر می شود مشعل پکیج بوتان روشن نشود.

در چنین مواردی چراغ قرمز پکیج روشن خواهد شود که نشان از قطعی گاز دارد. علاوه بر این اگر فشار گاز ضعیف باشد پکیج روشن خواهد شود ولیکن به صورت پیوسته خاموش می گردد. که به احتمال بسیار مشکل از شیر گاز و یا گاز کل ساختمان است.

در لوله ها و شوفاژهای ساختمان هوا وجود داشته باشد

یکی از متداول ترین علت های روشن نشدن پکیج بوتان هوا گفتن آن است. در چنین صورتی در لوله ها و شوفاژ بیش از اندازه هوا وجود دارد و همین موضوع سبب می گردد که آب گرم از پکیج به سمت شوفاژ هدایت نگردد. در نتیجه پکیج به صورت اتوماتیک خاموش خواهد شود.

در چنین مواقع اگر شما پکیچ را روشن خاموش کنید به عبارتی ریست کنید و یا فشار آب مخزن را تنظیم کنید همچنان مشکل به وجود آمده برطرف نخواهد شود. یکی از بهترین راهکار های که شما بایست انجام دهید این است که پکیج را هواگیری کنید.

چنانچه که مشکل به وجود آمده برطرف نشود در این صورت به احتمال بسیار مشکل به وجود آمده ناشی از پمپ دستگاه است. به این صورت که به جای آب هوا را به درون لوله ها پمپاژ می نماید و شما در چنین زمان های بایست از یک متخصص کمک بگیرید.  

رسوب لوله ها دلیلی بر روشن نشدن پکیج بوتان

با وجود اینکه آب بیشتر مناطق ایران سخت نمی باشد ولیکن با این حال به منظور جلوگیری از رسوب بهتر است که یک دستگاه سختی گیر و یا رسوب گیر پکیج در سامانه لوله های تعبیه گردد. چنانچه که بر روی پکیج شما این دستگاه تعبیه نشده است و از زمان راه اندازی آن بیش از یک سال می گذرد. در این صورت به احتمال بسیار قسمتی از لوله آب به وسیله رسوبات گرفته شده است.

در چنین زمان های بهترین راه حل این است که نسبت به تعویض فیلتر رسوب گیر و یا استفاده از دستگاه رسوب گیر در مسیر پکیج اقدام کنید که این موضوع سبب خواهد شد کارکرد دستگاه بهبود یابد.

خرابی دودکش یکی از دلایل روشن نشدن پکیج بوتان

در زمان نصب دودکش پکیج نیاز است که شما به نکاتی همچون فاصله از سقف و همچنین مانع بالای پکیج توجه کنید. چنانچه که فاصله استاندارد رعایت نگردد عمل تخلیه دود به درستی انجام نخواهد شود. در چنین موارد در بیشتر پکیج ها سنسوری های تعبیه شده است که دستگاه را به صورت خودکار خاموش خواهد شود.

روشن نشدن پکیج بوتان

پکیج بیش از اندازه گرم شده است

در برخی از موارد دلایلی منجر می گردد که پکیج گرم شود در چنین مواقعی پکیج خاموش خواهد شود. در واقع در یک بیان بهتر پکیج ما جوش خواهد آورد و به منظور ممانعت از خطر های احتمالی دستگاه خاموش خواهد شود.

در چنین زمان های احتمال دارد مواردی همچون تنظیم نبودن کلید دما، خرابی کلید NTC، رسوب گرفتن مبدل ثانویه و… دلیل روشن نشدن دستگاه باشد. در نتیجه اگر دلیل روشن شدن پکیج بوتان این مسئله است در این صورت بهتر است که از یک متخصص کمک بگیرید.

برد پکیج

اگر تمامی موارد بیان شده را در بالا را وارسی کردید ولیکن همچنان دلیل روشن نشدن پکیج بوتان را پیدا نکرده اید. در این صورت به احتمال قوی برد پکیج و سیستم مرکزی دچار مشکل شده است. در چنین زمان های کاری از دست شما بر نمی آید و باید از یک کارشناس و متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

چگونگی عیب یابی و برطرف نمودن دلیل روشن نشدن پکیج بوتان

در حالت کلی مشکل پکیج دیواری را می توان در دو گروه جای داد:

در گروه اول عیب یابی به سهولت امکان پذیر خواهد بود چرا که به وسیله ارور های شما به راحتی با مراجعه به دفترچه راهنما خواهید توانست مشکل به وجود آمده را شناسایی و در راستای برطرف نمودن آن اقدام کنید.

در گروه دوم برد الکترونیک نمی تواند معایب را شناسایی کند برای مثال روشن نشد مشعل و شمعک پکیج بوتان که در این صورت نیاز است از یک متخصص کمک بگیرید.

اهمیت سرویس پکیج

زمانی که شما در دوره های منظم نسبت به سرویس پکیج اقدام می کنید در این صورت شما با هزینه بسیار بابت تعمیر پکیج و یا تعویض قطعات مواجه نخواهید شود. علاوه بر این زمانی که شما فرآیند سرویس و نگهداری را به صورت منظم انجام می دهید طول عمر مفید دستگاه افزایش خواهد یافت.

روشن نشدن پکیج بوتان

مزیت های سرویس پکیج بوتان

همانگونه که در بالا عنوان نمودیم رسوب موجب اختلال در عملکرد پکیج خواهد شود که این موضوع مشکلاتی همچون روشن نشدن پکیج بوتان را به همراه خواهد داشت. در نتیجه زمانی که شما سرویس پکیج بوتان اعم از رسوب گیری را انجام می دهید فشار آب تنظیم می شود. علاوه بر این در سرویس پکیج فرآیند تمیز نمودن دودکش انجام خواهد شود که سبب تخلیه درست گاز های تولیدی خواهد شود.

یکی دیگر از مزیت های سرویس پکیج بوتان این است که سوراخ های مشعل تمیز خواهد شود. در نتیجه دیگر نیازی نخواهد بود که هزینه بالای برای تعمیر آن بپردازید. موارد بیان شده تنها برخی از مزیت های سرویس پکیح بوتان است.

کلام پایانی

در این مقاله تلاش خود را نمودیم تا اطلاعات کامل و جامعی در خصوص روشن نشدن پکیج بوتان در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. بیان این نکته حائز اهمیت است که اگر شما سرویس دوره ای را به درستی انجام دهید در این صورت احتمال اینکه پکیج بوتان شما روشن نشود کاهش خواهد یافت. امیدواریم مقاله دلیل روشن نشدن پکیج بوتان برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

علت روشن نشدن پکیج بوتان چیست؟

خرابی در قطعاتی همچون سنسور جریان هوا، شیر کنترل، ترموکوپل و... می تواند دلیلی بر روشن نشدن پکیج بوتان باشد.

چرا سرویس دوره ای پکیج بوتان دارای اهمیت است؟

زمان که شما در دوره های مشخص نسبت به سرویس پکیج بوتان اقدام می کنید مشکلاتی همچون روشن نشدن پکیج و به عبارتی خرابی در پکیج کاهش می یابد.

علت روشن نشدن مشعل پکیج چیست؟

مشعل قسمت مهمی در پکیج است که دلایلی همچون خرابی در میله یون، خرابی در برد پکیج، گرفتگی در شیر کنترل می تواند سبب روشن نشدن مشعل گردد.

مطالب مرتبط

تیم تخصصی استخر و جکوزی

نگهداری ماهیانه از استخر و جکوزی

طی اکثریت موارد ما با نمونه استخر و جکوزی هایی روبه‌رو می شویم که به دلیل رسیدگی نکردن به... ادامه مطلب

راهنمایی نگهداری استخر

راهنمایی نگهداری استخر

یکی از اصلی ترین مواردی که شما بایست بعد از ساخت استخر به فکر آن باشید کار های مربوط... ادامه مطلب

راهنمایی تعمیر استخر

راهنمایی تعمیر استخر

در روز های گرم سال نیاز به یک تحریف که بتوان از گرما رها شود بسیار اهمیت دارد. به... ادامه مطلب

حل مشکلات استخر و جکوزی در زمستان

اگر دارای خانه های ویلای هستید به احتمال بسیار خانه شما مجهز به استخر می باشد. استخر را می... ادامه مطلب

تیم تخصصی تصفیه استخر

تیم تخصصی تصفیه استخر

تصفیه آب استخر شنا روندی به منظور کسب اطمینان از سالم بودن شرایط استخر خواهد بود. تصفیه مناسب وضوح... ادامه مطلب

تعویض فیلتر شنی استخر و جکوزی

شنا کردن در استخر را می توان به عنوان یک تفریح مفرح و آرامش بخش دانست. به گونه ای... ادامه مطلب

تعویض شن فیلتر تصفیه

تعویض شن فیلتر تصفیه

در یک بیان بهتر در سیستم های تصفیه آب از شن های مخصوصی به قصد پاک نمودن آب بهره... ادامه مطلب

تصفیه خانه استخر

تصفیه خانه استخر

ما در این نوشتار مایل هستیم به تصفیه خانه استخر بپردازیم. هم اکنون تنوع و وسعت در میان تفریحات... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *