Search
Close this search box.

شیر پروانه ای چیست؟

shir-parvanei-min

شیر پروانه ای از ابزار آلات مکانیکی پیشرفته در صنایع است؛ زیرا سبب کنترل دبی و فشار سیالات در خطوط لوله می شود. بدین خاطر، از اتلاف انرژی نیز جلوگیری می شود. این محصول کارآمد در اغلب صنایع حساس مورد استفاده قرار می گیرد؛ زیرا از بروز ترین تکنولوژی های جهان در شرایطی کاملا استاندارد تهیه می شود. بدین خاطر از نظر شاخصه های کیفی و فنی خارق العاده است.

شیر پروانه ای، از بروز ترین ابزارآلات صنعتی به حساب می آید؛ لذا علاوه بر مکانیسم قدرتمند،‌ به ماهیت سیالات نیز کمک می کند. به همین خاطر از انواع این محصول در موقعیت های مختلفی از خطوط تولید بهره برداری می شود.

شیر پروانه ای، با شیر های معمولی تفاوت بسیاری دارد؛ لذا در طراحی و ساخت آن از چندین ابزار مکانیکی متنوع بهره برداری شده است. بدین‌ خاطر با قدرتی شگفت انگیز باعث قطع و وصل کردن یا کنترل جریان سیال می شود. از این رو افراد زیادی مشتاق فعالیت در این مجموعه هستند.

شیر پروانه ای از قابلیت بالایی بهره مند است؛ چرا که تابع استاندارد های بین المللی می باشد. بدین خاطر از نظر شاخصه های کیفی و فنی در بالاترین رتبه قرار دارند‌. در ادامه مقاله، به صورت مفصل در رابطه با خصوصیات و مشخصات فنی شیر پروانه ای توضیح داده شده است. اگر نسبت  به خرید محصول مردد هستید، تا پایان این مقاله با ما همراه شوید.

شیر پروانه ای چیست؟

معرفی شیر پروانه ای

شیر پروانه ای از تجهیزات صنعتی مهم در چرخه تولید می باشد؛ لذا سبب کنترل حجم و دبی سیال می شود. بدین خاطر در اغلب چرخه ‌های تولید مورد استفاده قرار می گیرد. این تجهیز برتر، از عملکرد بالایی بهره مند است؛‌ چرا که‌ در طراحی و تولید آن، از مرغوب ترین متریال ها در شرایطی استاندارد  استفاده می شود. بدین خاطر از نظر شاخصه های کیفی و کمی منحصر به فرد است.

شیر پروانه ای، در بهداشت محیط کارگاه های صنعتی تاثیر به سزایی دارد؛ لذا باعث شده بر امنیت محیط افزوده شود. بدین خاطر، مشکلاتی همچون سر ریزی سیالات یا اسراف مواد اتفاق نمی افتد. به همین خاطر، کیفیت محصولات تولیدی مجموعه تضمین می شود.

یکی از برترین تجهیزات که سبب کنترل و تنظیم دبی و فشار سیال می شود؛ شیر پروانه ای است. این شیر فوق العاده با داشتن مکانیزمی قدرتمند قابلیت فعالیت به صورت شبانه روز دارد. بنابراین اگر از اسراف بی مورد متریال ناراحت هستید، حتما به خرید یک نوع شیر پروانه ای بپردازید.

شیر پروانه ای، با داشتم مکانیسمی کوچک، کاربردی و مهم است. بدن خاطر بهره گیری از آن در خطوط تولید به نفع مشتریان است؛ چرا که به جریان سیالات جهت و برنامه می دهد. از این رو ار اتلاف وقت و سرمایه فرد نیر جلوگیری می کند.

شیر پروانه ای، مطابق با بروز ترین جداول استاندارد، در شرایطی مکانیزه تولید می شود. به همین خاطر از نظر شکل، مدل، جنس، مکانیز، ظرفیت و…خاص و منحصر به فرد است. این محصول کارآمد، تحت نظارت برتر تولید کنندگان داخلی و خارجی طراحی و تولید می شود، چرا که بایستی بدون هیچ مشکلی با بالاترین راندمان تولید ‌و به فروش برسد.

عملکرد شیر پروانه ای

شیر پروانه ای همانند شیر برقی از ابزار آلات الکترونیکی پر قدرت در جهان است‌. این محصول با کیفیت سبب انسداد و کنترل جریان سیالات موجود در خط لوله می شود. بر همین اساس بر سرعت و کیفیت فرآیند تولید نیز می افزاید. این محصول فوق العاده ای، در بهترین شرایط عملیاتی (دمل و فشار) تولید شده است. به همین علت، از عملکرد بالایی بهره مند می باشد.

شیر پروانه ای از قطعات و ابزارآلات مختلفی تشکیل شده است. هر یک از قطعات مکانیکی موجود در این ابزار بر عملکرد محصول نقش به سزایی دارد. بدین سبب نباید در صورت آسیب قطعه، قطعات را بدون دلیل جا به جا کنید؛ زیرا به بافت و مکانیسم شیر آسیب های بدی وارد می شود، که هر یک بسیار مخرب هستند.

عملکرد شیر پروانه ای همانند دیگر شیر ها است؛ با این تفاوت که این محصول قابلیت کنترل و تنظیم دبی سیالات را نیز دارد. از این رو اغلب در مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. ابن شیر با این که از بروز ترین تکنولوژی های بشر تولید شده است؛ اما عملکرد آن آسان و راحت است.

عملکرد این شیر به خصوص به این صورت است که، دیسک تعبیه شده در شیر در محور جریان سیال قرار می گیرد و سبب تنظیم یا انسداد خط لوله می شود. از آن جایی که عکس العمل این شیر بسیار بالا و قوی است، از انواع این شیر پرکاربرد در صنایع حساس که مقدار سیال بسیار مهم و حائز اهمیت است، استفاده می شود.

انواع شیر پروانه ای

شیر پروانه ای از شیر های پر قدرت و کارآمد در صنایع می باشد. از آن جایی که نمونه اولیه این محصول در بازار نظر مشتریان بسیاری را به خود جلب کرد؛ تولید کنندگان به تولید مدل‌ های دیگری از این محصول پرداختند.

شیر پروانه ای از نظر مکانیسم، ظاهر، مدل و… به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود.

برترین انواع شیر پروانه ای از نظر مکانیسم عبارتند از:

 • شیر پروانه ای ویفری
 • شید پروانه ای لاگ
 • شیر پروانه ای فلنج دار
 • شیر پروانه ای بدنه باریک

برترین انواع شیر پروانه ای از لحاظ موقعیت در خط لوله، عبارتند از:

 • شیر پروانه ای هم مرکز
 • شیر پروانه ای خارج از مرکز

هر یک از شیر های نام‌ برده شده به علت این که از نظر ظاهر و نوع تکنولوژی با یکدیگر متفاوت هستند، عملکرد شان با یکدیگر فرق دارد. از این رو بایستی طبق نیاز مجموعه و نوع خط لوله اقدام به خرید محصول کنید.

شیر پروانه ای چیست؟

مزایا شیر پروانه ای

 • طراحی زیبا
 • شرایط نصب راحت
 • قابل تعمیر
 • قیمت مناسب
 • متنوع از نظر سایر
 • و…

قیمت شیر پروانه ای

قیمت شیر پروانه ای متغیر است؛ چرا که علاوه بر مدل های مختلف، پارامتر هایی همچون رنگ، شکل، جنس، کیفیت، تورم نیز بر قیمت محصول تاثیر دارد. از این‌ رو مشتریان عزیز نمی توانند انواع این محصول را با قیمتی یکسان خریداری کنند.

از کجا شیر پروانه ای بخریم؟

شیر پروانه ای، در فروشگاه ها و آنلاین‌شاپ های متعددی به فروش می رسد. برترین فروشگاهی که انواع این محصول را با قیمتی مناسب به فروش می رساند؛ آنلاین شاپ تاسیسات دات کام است. در فروشگاه تاسیسات دات کام ایم محصول در برند های مختلفی به فروش می رسد. به همین خاطر، از تمام قشر های جامعه مشتریان زیادی به خود جلب کرده است.

شما می توانید در فروشگاه تاسیسات دات کام انواع شیر پروانه ای را با قیمتی مناسب خریداری کرد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”شیر پروانه ای مناسب چه صنایعی است؟” answer-0=”صنایع پتروشیمی، نفت و گاز، صنیع غذایی و…” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”شیر پروانه ای نیازمند به چه تعمیر دارد؟” answer-1=”بله. زیرا بل سیالات مختلفی در تماس است.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”عمر مصرف شیر پروانه ای چقدر است؟” answer-2=”عمر مصرف این محصول حدود ۲۰ سال است.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”” answer-4=”” image-4=”” count=”5″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *