Search
Close this search box.

خرید تصفیه هوا مفید است یا مضر؟

خرید تصفیه هوا مفید است یا مضر؟

به دلیل زیاد شدن آلودگی هوا استفاده از دستگاه تصفیه هوا گسترش یافته است. در این مبحث قصد داریم به بررسی مبحث خرید تصفیه هوا مفید است یا مضر؟ بپردازیم. از شما همراهان گرامی دعوت می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه همراه ما باشید.

در ابتدای مبحث خرید تصفیه هوا مفید است یا مضر؟ ابتدا لازم است با دستگاه تصفیه هوا آشنا شوید. دستگاه تصفیه هوا یک دستگاه مکانیکی است که دارای فیلترهایی است که آلودگی و آلاینده های هوا را جذب کرده و آن را تمیز می کند. این دستگاه در مدل ها و تکنولوژی های مختلف توسط شرکت های مختلف تولید می شود‌. امروزه به دلیل زیاد شدن آلودگی استفاده از این دستگاه ها توصیه می شود.

خرید تصفیه هوا مفید است یا مضر؟

آیا خرید تصفیه هوا مفید است یا مضر؟

در زیر به بررسی دلایل استفاده از دستگاه تصفیه هوا می پردازیم:

یکی از کارکردهای مهم دستگاه تصفیه هوا حذف آلاینده های خطرناک محیط می باشد. به دلیل گسترش کارخانجات و ماشین آلات آلودگی هوا و ذرات موجود در هوا زیاد شده است. این آلودگی برای همه مضر بوده به خصوص برای سالمندان، کودکان، زنان باردار و کسانی که بیماری آسم و آلرژی دارند.

هوای بیرون از خانه قابل کنترل نیست پس بهتر است به فکر تصفیه هوای داخل خانه بیفتید تا بتوانید بخشی از این آلودگی را از بین ببرید. با استفاده از یک دستگاه تصفیه هوای مناسب می توان تا ۹۹ درصد آلودگی ها و آلایندگی های هوا را پاکسازی کرده و هوا را سالم کرد.

بنابراین در جواب این سوال که خرید تصفیه هوا مفید است یا مضر؟ باید گفته شود که اگر از یک دستگاه تصفیه هوا باکیفیت مناسب استفاده شود؛ کمک زیادی به کاهش اثرات آلودگی هوا خواهد شد.

آیا همه دستگاه‌های تصفیه هوا مفید هستند؟

با توجه به مبحث خرید تصفیه هوا مفید است یا مضر؟ باید ذکر شود که دستگاه‌های تصفیه هوا در انواع مختلفی موجود هستند و از فیلترهای متفاوتی استفاده می کنند. همه این دستگاه ها برای استفاده در خانه یا محیط کار مناسب نیستند. به طور مثال در محیط های درمانی و پزشکی از دستگاه‌هایی که فیلتر لامپ UV دارند؛ استفاده می شود.

دستگاه های یون ساز نیز به دلیل تولید گاز ازن استفاده از آن شک و تردید‌های زیادی دارد. در برندهای قدیمی دستگاه تصفیه هوا برای پاکسازی هوا از فیلتر هپا استفاده می شود. این فیلترها در صورتی که با کیفیت باشند ۹۹ درصد آلاینده ها را جذب می کنند.

فیلتر هپا بهترین گزینه برای تصفیه هوا و جذب ویروس های کوچک می باشد. بهتر است که در دستگاه تصفیه هوا برای مصرف خانگی از فیلتر هپا با کیفیت مناسب در کنار یک فن پر قدرت استفاده کرد.

خرید تصفیه هوا مفید است یا مضر؟

نکات خرید دستگاه تصفیه هوا

در زیر به برخی نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه هوا اشاره شده است:

با توجه به مبحث خرید تصفیه هوا مفید است یا مضر؟ باید ذکر شود که در زمان خرید این دستگاه نکاتی حائز اهمیت است. اولین نکته قابل توجه در زمان خرید دستگاه تصفیه این است که حتما به ظرفیت دستگاه توجه کرده و با توجه به مساحت تحت پوشش و نوع کاربرد دستگاه مناسب را انتخاب کنید.

توجه به فیلترهای تعبیه شده در دستگاه تصفیه هوا نیز یکی دیگر از نکات حائز اهمیت می باشد. حتما در دستگاه فیلتر با کیفیت استفاده شده باشد. ضمن اینکه باید به اثربخشی سیستم تصفیه هوای خانگی توجه کنید.

قابل ذکر است که توجه به منطقه ای که می خواهید دستگاه را در آن استفاده کنید؛ نیز مهم است. بعضی مناطق آلودگی بیشتر بوده و باید ظرفیت دستگاه بالاتر رود. همچنین قیمت دستگاه از نکاتی است که باید به آن توجه شود و با توجه به بودجه ای که دارید مناسبترین دستگاه را انتخاب کنید.

میزان مصرف انرژی، میزان آلودگی صدا، طراحی و زیبایی دستگاه و عملکرد دستگاه همگی از نکات مهم در زمان خرید دستگاه تصفیه است که باید به آن توجه شود. نکته قابل ذکر دیگر این که حتما توجه کنید دستگاه خدمات پس از فروش داشته باشد. شما مخاطبان گرامی با در نظر گرفتن این موارد می توانید از طریق وب سایت https://tasisat.com/ جهت خرید این دستگاه ها اقدام نمائید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”دلایل استفاده از دستگاه تصفیه هوا چیست؟ ” answer-0=”به دلیل گسترش آلودگی هوا و مضر بودن آن برای سالمندان، کودکان، افراد بیمار باید از دستگاه تصفیه هوا استفاده شود.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”آیا همه دستگاه های تصفیه هوا مفید هستند؟ ” answer-1=”این دستگاه ها فیلترهای مختلفی داشته و هر کدام مناسب استفاده در یک محیط است پس بسته به نوع کاربری آن می توان از مفید بودن دستگاه اطمینان حاصل کرد.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه هوا چیست؟ ” answer-2=”توجه به مساحت تحت پوشش و ظرفیت دستگاه، توجه به فیلتر دستگاه، توجه به میزان صدا و عملکرد دستگاه، داشتن خدمات پس از فروش” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”” answer-4=”” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”” answer-5=”” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”” answer-6=”” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”” answer-7=”” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”” answer-8=”” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”” answer-9=”” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”” answer-10=”” image-10=”” headline-11=”h2″ question-11=”” answer-11=”” image-11=”” headline-12=”h2″ question-12=”” answer-12=”” image-12=”” headline-13=”h2″ question-13=”” answer-13=”” image-13=”” headline-14=”h2″ question-14=”” answer-14=”” image-14=”” headline-15=”h2″ question-15=”” answer-15=”” image-15=”” headline-16=”h2″ question-16=”” answer-16=”” image-16=”” headline-17=”h2″ question-17=”” answer-17=”” image-17=”” headline-18=”h2″ question-18=”” answer-18=”” image-18=”” headline-19=”h2″ question-19=”” answer-19=”” image-19=”” headline-20=”h2″ question-20=”” answer-20=”” image-20=”” headline-21=”h2″ question-21=”” answer-21=”” image-21=”” count=”22″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *