نحوه محاسبه ظرفیت آبگرمکن دیواری

لطفا امتیاز دهید

آبی که به وسیله سیستم لوله کشی به خانه های هر کدام از ما می رسد سرد هستند. در نتیجه اگر تمایل دارید دوش آب گرم بگیرید و یا برای بکار انداختن ماشین لباسشویی خود بایست آب ورودی گرم شود. در نتیجه آب گرم به وسیله آبگرمکن تامین می گردد. یکی از تجهیزات گرمایشی آب که وجود آن در هر خانه ای ضروری است آبگرمکن دیواری است.

این دستگاه توسط برندهای متعددی تولید و روانه بازار می گردد که در ساخت آن از قطعات متعدد بهره گرفته می شود. اما آنچه در این بین بسیار حائز اهمیت است نحوه محاسبه ظرفیت آبگرمکن دیواری است. چرا تعیین درست ظرفیت موجب افزایش و بهبود کارایی آبگرمکن خواهد شد.

آبگرمکن دیوار در مقایسه با آبگرمکن های مخزنی مزایایی بسیاری دارند. هر کدام از قطعات بکار رفته وظیفه معینی در پروسه گرم نمودن آب انجام می دهند. در ادامه در این مطلب از تاسیسات دات کام همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی در خصوص نحوه محاسبه ظرفیت آبگرمکن دیواری در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

نحوه محاسبه ظرفیت آبگرمکن دیواری

نحوه محاسبه ظرفیت آبگرمکن دیواری

همانگونه که در بالا اشاره نمودیم آبگرمکن وظیفه دارد آب مصرفی را گرم، ذخیره و تأمین نماید که در انواع متعدد از برند های مختلف همچون بوتان تولید و روانه بازار می گردد. اگر بخواهیم بر طبق نحوه نصب و قرارگیری آن را تقسیم بندی کنیم در دو گروه ایستاده و دیواری قرار می گیرد.

از لحاظ سوخت مصرفی در گروه های آبگرمکن دیواری، برقی، گازوئیلی، گازی، نفتی و خورشیدی جای می گیرد. هر کدام از تجهیزات بیان شده دارای انواع و ظرفیت های متعدد می باشد. در نتیجه ضروری است پیش از خرید آبگرمکن دیواری نسبت به نحوه محاسبه ظرفیت آبگرمکن دیواری اقدام نمود. چرا که مقدار آبگرم مورد نیاز در مصارف گوناگون متفاوت بوده و در این جا است که انتخاب درست ظرفیت اهمیت می یابد.

آبگرمکن دیواری چیست؟

در ادامه مبحث نحوه محاسبه ظرفیت آبگرمکن دیواری به تعریف جامعی از آبگرمکن دیواری چیست خواهیم پرداخت. این نوع از آبگرمکن ها در صنعت تجهیزات گرمایشی با نام آبگرمکن های بدون مخزن شناخته می شود. نحوه عملکرد این دستگاه به این صورت است که آب سرد به درون آبگرمکن هدایت می گردد سپس با گذر از لوله های فلزی که درون این دستگاه تعبیه شده است آب گرم در اختیار شما قرار می دهد.

بیان این نکته حائز اهمیت است که لوله ها به وسیله مشعل گازی و یا انرژی الکتریکی داغ گرم می شوند و سپس زمانی که آب درون لوله ها جریان دارد گرمای لوله ها به آب منتقل می یابد. یکی از بهترین قابلیت های آبگرمکن دیواری این است که در لحظه آب را گرم می کنند. در حالی که که آبگرمکن های سنتی دارای مخزن بزرگی است که به منظور ذخیره آب می باشد.

این درصورتی است که در آبگرمکن های دیواری همچون آبگرمکن برقی آریستون در زمان باز کردن شیر آب آبی که از لوله ها عبور میکند را گرم می کند و در اختیار شما قرار می دهد. در ادامه مقاله نحوه محاسبه ظرفیت آبگرمکن دیواری کامل مزیت های آبگرمکن دیواری را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.  

مزایایی آبگرمکن دیواری

صرفه جویی در مصرف انرژی و به تبع کاهش هزینه ها

از بهترین مزیت های آبگرمکن دیواری می توان به مصرف کم انرژی اشاره نمود. در نتیجه عملکرد بهتری در کنار مصرف بهینه انرژی را به همراه خواهد داشت. این در حالی است که در آبگرمکن های مخزنی نیاز است که انرژی بسیاری را به منظور گرم نگهداشتن مخزن مصرف نماید. آبگرمکن های دیواری فاقد مخزن بوده و در نتیجه نیاز به مصرف انرژی برای گرم نگه داشتن آب مخزن وجود ندارد.

اشغال فضای کم برای نصب

چنانچه که فضای کافی در خانه ای خود ندارید بهتر است که به سراغ آبگرمکن دیواری بروید. به دلیل اینکه این نوع از آبگرمکن بر روی دیوار تعبیه می گردند فضای کمتری برای نصب نیاز دارند. علاوه بر این از لحاظ ظاهری به شکل مکعب مستطیل طراحی و تولید می شوند که این موضوع نیز سبب می گردد فضای کمتری را اشغال نماید.

کم بودن احتمال نشت آب به بیرون و انفجار بدنه

از بزرگ ترین معایبی که می توان برای آبگرمکن مخزن دار نام برد این است که املاح معدنی که در آب وجود دارد در  درون بدنه آبگرمکن ته نشین می شوند. این مواد موجب گرفتگی لوله ها و همچنین خرابی بدنه می گردند که در نهایت سبب نشت آب به بیرون از مخزن می شوند.

در حالی که به دلیل اینکه آبگرمکن های دیواری فاقد مخزن هستند و آب در درون دستگاه برای مدت طولانی باقی نمی مانند احتمال ته نشینی املاح و مشکلات مربوط به نشتی و همچنین خوردگی بدنه کاهش می یابد.

دوام و طول عمر بالا

اگر تمایل دارید از آبگرمکن های دیواری با دوام استفاده نمایید در این صورت بهتر است که به سراغ برند های همچون بوتان، پلار بروید. چرا که از قطعات با کیفیت برای تولید آبگرمکن بهره گرفته اند و این یعنی عملکرد بهتر و طول عمر بیشتر. اگر تا به اینجای مقاله نحوه محاسبه ظرفیت آبگرمکن دیواری را مطالعه کرده باشید اطلاعات کاملی در رابطه با آبگرمکن دیواری کسب نموده اید.

آبگرمکن دیواری بوتان B3115 را می توان به عنوان بهترین محصولات این برند دانست که در گروه آبگرمکن شمعک دائم بوتان به شمار می رود. این آبگرمکن قابلیلت کار با حداقل فشار آب را دارد.

نحوه محاسبه ظرفیت آبگرمکن دیواری

پارامتر های تاثیر گذار در نحوه محاسبه ظرفیت آبگرمکن دیواری

سیستم های گرمایشی کاربرد بسیار گسترده ای دارند در نتیجه مسلم است که شرکت های متعددی در این زمینه فعالیت داشته باشند. زمانی که شما بر اساس سوخت آبگرمکن دیواری از برند معتبری را انتخاب کردید زمان آن می رسد برای نحوه محاسبه ظرفیت آبگرمکن دیواری به صورت دقیق به مواردی از قبیل موقعیت نصب سیستم، سامانه لوله کشی، نوع لوله بکار رفته و حتی تعداد نفرات توجه نمایید تا از اتلاف انرژی جلوگیری کنید.

اولین کاری که شما بایست در انتخاب آبگرمکن دیواری با ظرفیت درست انجام دهید این است که میزان آب گرم مصرفی را محاسبه نمایید. برای این کار بایست به مواردی از قبیل نوع کاربری ساختمان، وسایل بکارگیری در در سرویس بهداشتی اعم از تعداد وان، روشویی، توات و… توجه نمایید.

زمانی که مقدار آب گرم را محاسبه کردید نیاز است که آن را به دقیقه تبدیل کرده و سپس بر یک ساعت که معادل شصت دقیقه است تقسیم نمایید در این صورت مقدار ظرفیت تامین آب گرم به دست خواهد آمد.

برای خرید آبگرمکن دیواری بایست به چه موارد توجه کنید؟

در این بخش از نحوه محاسبه ظرفیت آبگرمکن دیواری به سراغ نکاتی که شما بایست در زمان خرید آبگرمکن دیواری مد نظر قرار دهید خواهیم پرداخت. یکی از اصلی ترین نکات برای خرید آبگرمکن دیواری مدنظر قرار دهید میزان مصرف انرژی می باشد. مورد بعدی توجه به کارایی آبگرمکن می باشد. برای اطلاع از میزان کارایی یک آبگرمکن می توانید از معیار EF بهره بگیرید.

به هر مقدار که EF بیشتر باشد کارایی بهتر را در اختیار شما قرار خواهد داد. در کنار این موارد فشار آب از دیگر نکاتی است که شما بایست به هنگام خرید آبگرمکن دیواری به آن توجه نمایید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

مطالب مرتبط

۶ نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع

6 نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع

۶ نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع مبرد ماده ای است که سیستم های تهویه مطبوع براساس... ادامه مطلب

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید یکی تجهیزات مورد نیاز برای استخر ها پمپ می باشد. در صورتی که... ادامه مطلب

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟ پمپ آب امروزه در اکثر خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ که... ادامه مطلب

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی 11 روش کاربردی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی ۱۱ روش کاربردی سیستم تهویه مطبوع از جمله محصولات پرکاربردی است متنوع بوده و... ادامه مطلب

سوپرهیت و سابکول چیست؟

سوپرهیت و سابکول چیست؟ در دستگاه های تهویه مطبوعی که براساس سیکل تبریدی کار می کنند؛ اصطلاحات سوپرهیت و سابکول... ادامه مطلب

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟ سیستم های تهویه مطبوع از تجهیزات اصلی هر ساختمانی محسوب می شوند که استفاده از آن... ادامه مطلب

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟ دستگاه تهویه از سیستم های پرکاربردی است که در انواع مدل های مختلف... ادامه مطلب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب آب یکی از ضروراتی است که به طور روزمره مورد استفاده... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *