Search
Close this search box.

کپسول آتش نشانی گاز کربنیک

کپسول آتش نشانی مناسب منزل

کپسول آتش نشانی گاز کربنیک

کپسول آتش نشانی گاز کربنیک یکی از انواع کپسول هایی می باشد که جهت خاموش کردن آتش مورد استفاده قرار می گیرد. این کپسول ها در وزن های مختلفی وجود داشته که می توانید از نوع مناسب آن در محیط مورد نظر استفاده نمایید.

در این مطلب از وبسایت تاسیسات دات کام قصد داریم مشخصات کپسول آتش نشانی گاز کربنیک را مورد بررسی قرار دهیم. جهت آشنایی با این محصول با ما همراه باشید.

بهتر است بدانید گاز کربنیک یا co۲ یکی از مناسب ترین گاز ها برای کپسول آتش نشانی است که به خاطر برخورداری از ویژگی های بسیار خوب به عنوان بهترین خاموش کننده آتش شناخته می شود.

برخی از ویژگی های این عبارتند از: غیر قابل احتراق، بی بو، غیر سمی، فاسد نشدنی و عایق الکتریسیته و … باعث می شود تا به عنوان مناسب ترین گاز برای کپسول های آتش نشانی و اطفای حریق انتخاب خواهد شد.

همچنین بهتر است بدانید که به عنوان یک گاز اتش نشانی در دستگاه های ثابت دستی چرخدار و اتوماتیک مصرف زیادی داشته و به فراوانی استفاده خواهد شد. در صورتی که این محصول با اتش تماس داشته باشد اکسیژن را سریعتر از بین برده و جایگزین آن خواهد شد.

به همین خاطر با گاز CO2 به سرعت می‌توان اطفاء حریق را انجام داد. بهتر است بدانید یک پوند CO1 مایع در صورتی که آزاد شود Ft-۱ فوت مکعب گاز  تولید خواهد شد.

این توسعه زیاد و سریع حجمی اثر شدید خنک کنندگی را دارد. به گونه‌ای که قسمتی از گاز مزبور را به دور لوله دستگاه به‌صورت برفک و برودتی در برابر منفی ۸۸۶ درجه فارنهایت در می آورد.

هنگام استفاده از این محصول به این نکات توجه کنید. توجه داشته باشید که کپسول اتش نشانی گاز کربنیک یکی از انواع محصولاتی می باشد که توسط مجموعه تاسیسات دات کام ارائه می گردد. شما با اطمینان خاطر می توانید این محصولات را تهیه کرده و از کیفیت آن بهره مند شوید.

کپسول آتش نشانی گاز کربنیک

ویژگی های کپسول آتش نشانی گاز کربنیک

کپسول آتش نشانی گاز کربنیک از ویژگی های بسیاری برخوردار است که باعث محبوبیت آن شده و در کاربردهای بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از ویژگی های این محصول به شرح زیر می باشد.

  1. دی اکسید کربن یا گاز کربنیک گازی بی رنگ بوده و در دمای کمتر از منفی ۷۸ درجه سانتیگراد استفاده خواهد شد. همچنین جسم سفید رنگ جامدی به نام یخ خشک ایجاد می‌کند.
  2. بهتر است بدانید که این گاز تنها تحت فشار خاصی تشکیل می‌شود به میزان بسیار کمی در آب حل شده و اسید ضعیف کربنیک تولید خواهد شد که آن هم به طور جزئی به بی کربنات و کربنات تفکیک خواهد شد.
  3. گاز کربنیک معمولاً با خلوص ۹۹% و %۹۹.۹۵ در سیلندرهای ۵ و ۱۰ و ۲۰ و ۴۰ و ۵۰ لیتری عرضه می شود.
  4. کپسول آتش نشانی گاز کربنیک دارای گاز در سیلندرهای تحت فشار مجهز به شیر های سوپاپ داد به صورت مایع تحت فشار در حدود ۵۶ بار در زمان ۲۱ درجه سانتیگراد شارژ خواهد شد.
  5. کپسول های گاز دی اکسید کربن یا کربنیک از شیر سوپاپ دار برخوردار می باشد که در مواقع بحرانی عمل خواهد کرد .
  6. کپسول CO2  باید حتماً از کلاهک برخوردار باشد و در محل خود ثابت شود.
  7. جنس سیلندر این محصول از فولاد بوده و رنگ آن قرمز الکترواستاتیک است.
  8. این محصول برای خاموش کردن آتش ناشی از گروه B , C مورد استفاده قرار می گیرد.

موارد استفاده از کپسول آتش نشانی گاز کربنیک

بهتر است بدانید کپسول آتش نشانی گاز کربنیک به خاطر اینکه اثری از خود برجای نمی گذارند در فضاهای سربسته برای اطفاء حریق گروه B و C استفاده می‌شود. همچنین این نوع خاموش کننده ها برای خاموش کردن وسایل الکتریکی و دستگاه های کامپیوتری نیز استفاده خواهد شد.

بهتر است بدانید که خاموش کننده گاز کربنیک قابل کنترل بوده و هر یک پوند این گاز؛ گاز CO2 مایع در صورت آزاد شدن ۸ فوت مکعب گاز تولید خواهد شد. با توجه به شدت خنک کنندگی خود توانایی مقابله با آتش منفی ۱۱۰ درجه فارنهایت را دارد.

کپسول آتش نشانی گاز کربنیک

فروش و پخش کپسول آتش نشانی گاز کربنیک

بهتر است بدانید که کپسول اتش نشانی گاز کربنیک دارای وزن سنگین تر از هوا می باشد. به همین خاطر در سبد پرتاب بر روی آتش های اطراف یا اکسیژن خارج و خود جایگزین آن خواهد شد.

گاز کربنیک همان گاز CO2 می باشد که غیر قابل اشتعال بوده و در برابر الکتریسیته عایق است. در فضای بسته و زیر فشاری ۵۰ مثبت همچنین در درجه حرارت ۹.۶۹ تا ۸.۸۷ با این حساب به صورت مایع بوده و از ۸.۸۷ تا بالاتر حالت مایع خود را از دست خواهد داد. در این صورت به حالت گاز در می آید.

توجه داشته باشید که در صورت بالا رفتن درجه و بالا رفتن فشار نیز بازهم تغییر حالت نخواهد داد و به همان صورت گاز باقی خواهد ماند. توجه داشته باشید که کپسول آتش نشانی گاز کربنیک جامد در دمای ۷۹ درجه سانتیگراد به سرعت از حالت جامد خارج شده و همچنین بدون آن که به حالت مایع درآید به صورت بخار گاز در می آید.

به راحتی توسط فشار و سرما تبدیل به مایع می شود و همچنین انبار کردن آن به صورت گاز مایع و جامعه صورت انجام خواهد شد. مجموعه تاسیسات دات کام ارائه دهنده انواع کپسول های از جمله کپسول آتش نشانی گاز کربنیک می باشد. این کپسول های آتش نشانی را در وزن های دو کیلویی تا ۵۰ کیلویی عرضه می کند. با توجه به کاربرد مد نظر خود  می ‌توانید از نوع مناسب آن استفاده نمایید.

شما بازدید کنندگان گرامی با اطمینان خاطر می توانید جهت خرید کپسول آتش‌نشانی co2 به صورت اینترنتی از طریق وبسایت https://tasisat.com اقدام نمایید. توجه داشته باشید که امروزه بازار های سنتی چندان مشتری ندارند و اکثر کسب و کارها به سمت سوی اینترنت روی آورده اند و به صورت اینترنتی فعالیت دارند.

به همین خاطر مجموعه تاسیسات دات کام نیز جهت رفاه مشتریان خود با اندازی وب سایت https://tasisat.com به صورت اینترنتی تجهیزات آتش نشانی و … عرضه می‌کند. در هر جای ایران که باشید با اطمینان خاطر به صورت اینترنتی محصولات را سفارش داده و از آن بهره مند شوید. در صورتی که نیاز به راهنمایی و مشاوره داشته باشید می توانید از طریق راه‌های ارتباطی ذکر شده با کارشناسان تاسیسات دات کام در تماس باشید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *