Search
Close this search box.

علت باد گرم کولر آبی چیست ؟

13-min

علت باد گرم کولر آبی چیست ؟

بسیاری از افراد از کولر آبی برای سرمایش ساختمان خود استفاده می کنند. آنها باید هر مشکلی که مربوط به کولر آبی می باشد را شناسایی نمایند تا در صورت به وجود آمدن آن مشکل سریعاً برای رفع کردن آن اقدام نمایند.

متوجه شدن علت باد گرم کولر آبی اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر شما از کولر آبی استفاده می کنید و متوجه باد گرم درون کولر خود شده اید باید سریعاً علت آن را متوجه شده و برای رفع کردن این مشکل اقدامات لازم را انجام دهید. دلایل بسیار زیادی وجود دارد که موجب باد گرم کولر آبی می‌ شود.

شما اگر به خوبی این دلایل را بشناسید می توانید علت باد گرم کولر آبی را شناسایی کنید. برخی از دلایل بسیار مهمی که مربوط به علت باد گرم درون کولر آبی می‌ باشد را در ادامه معرفی می کنیم تا شما بعد از مشاهده کردن باد گرم کولر آبی این دلایل را مورد بررسی قرار دهید.

در صورتی که هر یک از این دلایل موجب باد گرم کولر آبی تان بود باید سریعاً برای رفع کردن آن اقدام کنید.

علت باد گرم کولر آبی

معرفی علت باد گرم کولر آبی

شما باید به خوبی در مورد علت باد گرم کولر آبی اطلاعات بیشتری در اختیار داشته باشید که برخی از مهمترین این دلایل عبارت است از :

  1. کار نکردن پمپ آب کولر :

یکی از مهمترین و اصلی ترین دلایلی که مربوط به باد گرم کولر آبی است کار نکردن پمپ آب کولر می باشد. شما باید بدانید که اگر باد کولر خنک است به دلیل کارکرد صحیح پمپ آب و آبرسانی اصولی روی پوشال ها می باشد که فضای کولر را خنک می سازد و موجب خنک شدن باد کولر می گردد.

اگر پمپ کولر آبی تان به درستی کار نکند رطوبت و سرما در قسمت محفظه کولر ایجاد نمی گردد و به همین دلیل نمی تواند سرمای ایجاد شده را به ساختمان هدایت نماید. در صورتی که پمپ آب کولر کار نمی کند یا سوخته است و یا نیاز به سرویس کردن دارد.

  1. سالم نبودن پوشال ها :

پوشال های کولر آبی باید هر سال به طور مدام تعویض گردند. در واقع شما باید بدانید از دیگر دلایل و علت باد گرم کولر آبی عوض نکردن و سالم نبودن پوشال ها می باشد. پوشال های کولر آبی به دلیل رسوب آب بعد از مدتی پر می شوند و مانع انتقال هوای بیرونی به درون کولر می‌ گردند.

همین امر موجب می گردد که باد گرم از درون کولر آبی به فضا برسد. بنابراین شما باید به خوبی سالم بودن پوشال های کولر آبی را مورد بررسی قرار دهید و سپس در صورتی که نیاز به تعویض داشت آنها را تعویض کنید.

  1. خراب بودن آبریزهای روی پوشال :

خراب بودن آبریز هایی که روی پوشال ها قرار گرفته است یکی دیگر از دلایل باد گرم کولر آبی می باشد. در واقع شما باید بدانید یکی از مواردی که مربوط به باد گرم کولر آبی خراب بودن و یا گرفتگی آبریز های روی پوشال کولر آبی است.

آب درون کولر آبی باید به صورت یکنواخت روی پوشال ها ریخته شود و تمامی قسمت های پوشال را خیس کند تا رطوبت زیادی در کولر آبی شما ایجاد گردد. در صورت گرفتگی سوراخ های آبریز کولر آبی به دلیل رسوب به درستی کار نمی کند.

به همین دلیل باید آبریز ها تعویض گردند و یا سوراخ های پر شده به وسیله پیچ گوشتی باز شوند. در این صورت آبرسانی به درون کولر آبی به بهترین نحو ممکن انجام می ‌شود و تمامی پوشال های کولر آبی به صورت یکنواخت خیس می گردند.

گرفتگی لوله های آب ریز

  1. گرفتگی لوله های آب ریز :

لوله های آبریز یکی از مهمترین بخش های کولرهای آبی به شمار می‌ روند. در واقع شما باید بدانی از دیگر دلایل و علت باد گرم کولر آبی که می‌ توانیم نام ببریم گرفتگی لوله های آب ریز می باشد. شما باید هر دو الی سه سال لوله ‌های سقف کولر آبی را تعویض نمایید.

چرا که لوله های سقفی از جنس پلاستیک نازک می باشند و به مرور زمان پوسیده می‌گردند و فرسوده خواهند شد.احتمال سوراخ شدن و گرفتگی درون این لوله ها وجود دارد که موجب می گردد دینام‌ کولر بسوزد. بنابراین شما باید این مورد را به خوبی در نظر بگیرید تا خسارت ‌های زیادی به کولر آبی تان وارد نشود.

  1. متناسب نبودن کولر آبی با فضای شما :

پیش از خریداری انواع کولر آبی حتما شما باید فضای ساختمان خود را از نظر متراژ مورد بررسی قرار دهید تا بهترین کولر آبی را خریداری کنید. برای یک فضایی که صد متر می باشد شما نباید از یک کولر آبی ۳۵۰۰ استفاده کنید.

در واقع بهتر است بدانید که این نمونه از کولر ها برای فضای صد متری خنکی لازم را ایجاد نمی کنند و بهره‌ وری خوبی نخواهند داشت. اینکه کولر با فضای شما مطابقت داشته باشد روی خنکی کولر تاثیر زیادی می گذارد.

رسوب زدگی کولر آبی 

 در پاسخ به سوال علت باد گرم کولر آبی چیست ؟ می توان بیان کرد که کولر وظیفه خود یعنی خنک کردن هوا را توسط آب انجام می دهد.همانطور که می دانید آب از املاح بسیار زیادی برخوردار است که این املاح در داخل کولر جمع خواهند شد. در صورتی که املاح آب بسیار زیاد شود و تمام قسمت های کولر را بگیرد؛ باعث می شود تا قدرت خنک کنندگی کولر کاهش پیدا کرده و هوا را نتواند به خوبی خنک کند.

کولر را بررسی کنید که دچار رسوب شده است یا خیر؟ در صورتی که رسوبات مشاهده کنید؛ مطمئن شوید که علت باد گرم کولر گازی این رسوبات می باشد که باید هر چه سریعتر نسبت به برطرف کردن و از بین بردن اقدام کنید.

علت باد گرم کولر آبی چیست ؟

خرابی پمپ آب

بهتر است بدانید که پمپ فرایند انتقال آب را انجام خواهد داد. آب را از کف به داخل میکشد و قسمت توسط شلنگ هایی که موجود است به لوله های توزیع انتقال خواهند داد.

واتر پمپ در نزدیکی فن تعبیه می شود و به هیچ عنوان در کنار پوشال یا لوله های توزیع قرار نگیرد. در برخی مواقع با توجه به اینکه برای واتر پمپ مشکلات ایجاد می شود؛ باعث خواهد شد تا عملکرد آن مختل شده و پمپ آب کولر کار نکند.

پارگی پارچه برزنتی

در ادامه مبحث علت باد گرم کولر آبی چیست ؟ باید ذکر کنیم که یکی از دلایل آن پارگی پارچه برزنتی می باشد. پارچه برزنتی دهانه دستگاه را به کانال اتصال خواهد داد. در نتیجه هوایی که از کولر خارج می شود به کانال هدایت خواهد شد. در صورتی که پارچه برزنتی دچار پارگی شده باشد باعث می شود تا به بیرون درز پیدا کند که این از دلایل باد گرم کولر آبی می باشد.

همچنین در نظر داشته باشید شما باید تمام صفحه را بررسی کرده که دچار پارگی نشده و پارچه مشکلی نداشته باشد. در این صورت فشار زیادی به دینام وارد می‌شود و امکان دارد تا دچار سوختگی شود.

طولانی بودن کانال کولر

در بسیاری از مواقع امکان دارد کولر سالم باشد و تمامی نکات لازم را نیز برای عملکرد آن انجام داده باشید؛ اما به خاطر طولانی بودن مسیر کانال کولر و پیچ های فن باعث می شود تا کولر باد گرم داشته باشد. سعی کنید تمامی موانع موجود در کانال را به خوبی برطرف کنید. 

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”علت باد گرم کولر آبی چیست؟” answer-0=”متناسب نبودن کولر با فضای شما، گرفتگی لوله های آب ریز، خراب بودن آب ریز های روی پوشال، سالم بودن پوشال ها، کار نکردن پمپ آب کولر، طولانی بودن کانال کولر، پارگی پارچه برزنتی، خرابی پمپ آب، رسوب زدگی کولر آبی و …” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”آیا رسوبات موجود در کف و سقف کولر آبی مشکل ایجاد می کند؟” answer-1=”بله در صورتی که در کف یا سقف کولر آبی رسوب داشته باشد باعث می شود تا باد گرم داشته باشید.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”چه زمان باید برای تعویض پوشال اقدام کرد؟” answer-2=”باید پوشال ها را به صورت مرتب چک کنید و حداقل سالی یک بار آن را تعویض نمایید تا کولر باد سرد و دلپذیری داشته باشد . ” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *