Search
Close this search box.

علت باد گرم کولر گازی چیست ؟

علت باد گرم کولر گازی چیست ؟

علت باد گرم کولر گازی چیست ؟

بسیاری از افراد با علت خنک نکردن کولر گازی آشنایی ندارند و به همین دلیل ممکن است که در صورت دریافت باد گرم از کولر گازی سیستم آن را به طور کلی با مشکل مواجه سازند. شما باید به خوبی بدانید که علت باد گرم کولر گازی می تواند به دلایل متنوع باشد.

امروز کولرهای گازی از جمله بهترین سیستم های خنک کننده در بین بسیاری از افراد شناخته می شود که برای رساندن دمای محیط به حد مطلوب از آن استفاده می‌ کنند. باد گرم کولر گازی یکی از مهمترین مشکلاتی است که در برخی از مواقع برای کولر گازی ها به وجود می ‌آید و باد گرم درون کولر گازی اصلاً معنای خوبی برای کارکرد صحیح کولر گازی نخواهد داشت.

یکی از شایع‌ترین بیماری‌ های کولر گازی در فصل تابستان باد گرم زدن می باشد. بسیاری از مشتریان با دلایل باد گرم کولر گازی آشنایی ندارند و ممکن است عوامل متفاوتی را موجب باد گرم کولر گازی بدانند. این مشکل شاید برای کولر گازی شما هم به وجود بیاید که بسیاری از مشکلات مربوط به باد گرم انواع کولر گازی را شاید از طریق اینترنت جستجو کنید.

شما باید به خوبی بدانید که باد گرم درون کولر گازی به دلایل متنوعی انجام می ‌شود که تخصصی است .برخی از مهم ترین و اصلی ترین دلایلی که مربوط به باد گرم کولر گازی می باشد را در ادامه معرفی می‌ کنیم.

علت باد گرم کولر گازی چیست

آشنایی با انواع علت باد گرم کولر گازی

در مورد علت باد گرم کولر گازی برخی از مهمترین عواملی که باید با آنها آشنایی داشته باشید عبارت است از :

  1. عدم سرویس پنل خارجی کولر گازی :

هر یک از انواع کولرهای گازی مانند هر وسیله برقی دیگری به نگهداری و سرویس نیاز دارند و با این کار شما به کولرگازی خود اهمیت بسیار زیادی می دهید. به جرات می توانیم بیان کنیم که یکی از دلایل باد گرم کولر گازی عدم سرویس مناسب می باشد.

زمانی که گرد و غبار روی تجهیزات مکانیکی کولر بنشیند موجب می گردد که عملکرد آن پایین بیاید و همین امر موجب تولید باد گرم می‌ شود. شما بهتر است که به صورت دوره‌ ای به طور معمول در اوایل فصل بهار سرویس و شستشوی پنل کولر گازی را انجام دهید.

  1. مسدود شدن سوراخ های فیلتر پنل داخلی :

از دیگر دلایل و علت باد گرم کولر گازی کیپ شدن سوراخ های فیلتر پنل داخلی می باشد. زمانی که مسیر خروجی باد کولر گازی مسدود گردد جریان هوا نسبت به قبل ضعیف تر و کندتر می ‌شود. این گرفتگی موجب خواهد شد که که پنل خنک کننده جریان هوا بعد از مدتی برفک بزند و برفک ها هم مسیر جریان هوا را مسدود کنند.

زمانی که جریان باد به راحتی در مسیری که مشخص شده است حرکت نکند باد خروجی دستگاه گرم خواهد شد. شما باید زمانی که کولر تان باد گرم می زند قبل از اینکه با تعمیرکار تماس بگیرید نگاهی به فیلترهای کولر بیندازید تا اگر کثیف هستند آنها را بشویید و تمیز کنید.

  1. سوخته شدن فن یا موتور فن :

یکی از مهمترین قطعات کولر گازی فن کولر گازی می باشد که با چرخش چرخ ها برای تولید هوا کار می ‌کند. اگر به هر دلیلی این قسمت از کولر گازی خراب شود و یا بسوزد باید بدانید که هیچ بادی از آن تولید نمی شود. به همین دلیل باد گرم از کولر گازی دریافت خواهید کرد. بنابراین از دیگر دلایل و مهمترین علت باد گرم کولر گازی می‌توانیم سوخته شدن فن کولر گازی را نام ببریم.

کم بودن مقدار گاز کولر گازی

  1. کم بودن مقدار گاز کولر گازی :

کم بودن مقدار گاز درون کولر گازی یکی دیگر از دلایل باد گرم کولر گازی می‌ باشد. کم بودن گاز کولر گازی موجب می گردد که کولر باد گرم بیرون بدهد. به همین دلیل شما باید گاز کولر گازی را به صورت دائم مورد بررسی قرار دهید تا از اندازه بودن گاز آن اطمینان خاطر به دست بیاورید.

یکی از شایع ‌ترین دلایل باد گرم کولر گازی کم بودن مقدار گاز آن است که هرگز نباید از آن غافل شوید. هر سال پیش از شروع فصل گرما و راه اندازی کولر گازی از سرویس کار بخواهید تا مقدار گاز سیستم تان را اندازه‌گیری کند و بررسی ‌های لازم را برای آن انجام دهد تا مجبور نگردید در اوج گرمای تابستان به فکر شارژ کولر گازی خود باشید.

  1. خراب شدن کمپرسور کولر گازی :

خراب شدن کمپرسور کولر گازی از دیگر دلایل و علت باد گرم کولر گازی به شمار می رود. شما باید بدانید که کولرگازی به عنوان قلب سیستم شناخته می ‌شود. اگر عملکرد تمامی اجزای کولر گازی درست نباشد باید بدانید که این مسئله به عملکرد کمپرسور بستگی دارد.

زمانی که کمپرسور نصب شده روی کولر گازی به درستی کار نکند ایرادات متنوعی را از خود نشان می‌ دهد. یکی از مهمترین ایرادات کمپرسور این است که باد گرم از کولر گازی بیرون می دهد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *