Search
Close this search box.

علت خام سوزی مشعل گازی موتور خانه

علت خام سوزی مشعل گازی موتور خانه

علت خام سوزی مشعل گازی موتور خانه مبحثی است که در این مقاله قصد داریم به بررسی آن بپردازیم.

اصلی ترین عوامل به وجود آورنده آتش اکسیژن، جرقه و سوخت هستند که ترکیب میزان مناسب اکسیژن و سوخت از مهم ترین عوامل احتراق به حساب می آیند که اگر هر یک از موارد به هر دلیلی میزانش مناسب نباشید آتش گرفتن به درستی انجام نمی شود.

خام سوزی مشعل گازی به چه شکل است

خام سوزی مشعل گازی موتور خانه در مواقعی مشاهده می شود که حجم سوختی که وارد موتورخانه می شود به نسبت اکسیژن وارد شده بیش تر است که موتور خانه در این زمان با کمبود اکسیژن مواجهه می شود و شاهد این خواهیم بود ک سوخت ها به طور کامل نمی سوزند و مقداری از آن ها خام باقی می مانند.

خام سوزی مشعل گازی باعث هدر رفتن انرژی می شود و همین طور موجب به وجود آمدن بوی نامطبوعی در موتور خانه می شود.

علت خام سوزی مشعل گازی موتور خانه

تشخیص خام سوزی مشعل گازی موتورخانه

یافتن علت خام سوزی مشعل گازی موتور خانه کار چندان دشواری نخواهد بود. سریع ترین راه فهمیدن خام سوزی مشعل استشمام بوی بد می باشد اگر در زمان استشمام بوی بد بینی شما نیز دچار سوختگی شد نشان دهنده این است که حجم اکسیژن با سوخت مشعل همخوانی ندارد.

یکی دیگر از راه هایی که با بررسی آن می توان پی در خام سوزی مشعل گازی موتور خانه برد سوختن شعله به رنگ زرد است که به شکل پخش شده می باشد که در این حالت دوده نیز می زند.

انواع شعله ها

شعله خنثی شعله اکسید و شعله احیا سه نوع شعله می باشد. در زمان احیا شعله با خام سوزی مواجهه خواهید شد اما نه شعله اکسید و نه شعله احیا برای تنظیم مشعل مناسب نمی باشند تنها شعله مناسب مشعل شعله خنثی می باشد.

رفع خام سوزی مشعل موتور خانه به چه شکل است

تا به این جا با علت خام سوزی مشعل گازی موتور خانه آشنا شدیم و در این قسمت می پردازیم به رفع خام سوزی در مشعل موتور خانه.

همان طور که در بالا عرض کردیم برای این که بتوانیم خام سوزی مشعل را رفع کنیم باید اقدام کنیم به متناسب کردن سوخت و اکسیژن که برای این کار تنها کار هایی که می توان کرد به شرح زیر است:

  1. حجم سوخت را به حداقل برسانید: برای این کار با کمک شیر موجود بر روی مشعل حجم گاز وارد شده را کم کنید تا سوخت وارد شده به مشعل نیز کم شود
  2. حجم اکسیژن مشعل را بیش تر کنید: برای آنجام این کار باید از دمپر مشعل کمک بگیرید و هوایی که باید وارد شود را بش تر کنید و برای این کار باید پره های موجود در دمپر را بچرخانید تا با این کار هوای بیش تری به داخل مشعل وارد شود.

بعد از به سرانجام رساندن دو مرحله بالا با قطع بوی بدن که به دلیل خام سوزی مشعل موتور خانه به وجود آمده بود مواجهه خواهید شد. طول استاندارد شعله مشعل حدودا یک چهارم دیگ است و رنگ شعله نیز باید زرد با خطوط آبی بسوزد با مشاهده این موارد می توانید خیالی آسوده بابت تنظیم بودن مشعل داشته باشید.

در برخی مواقع هم مشاهده می کنید که میزان سوخت نسبت به اکسیژن کم است در این مواقع با سوزش چشم مواجهه خواهید شد که به این حالت اصطلاحا می گویند که شعله اکسید شده است. در مواقع اکسید شدن شعله با کوتاهی و تیزی شعله رو به رو خواهید شد که رنگ آن آبی است.

برای این که این مشکل به وجود آمده را بر طرف کنید بهتر است تمام کار هایی که برای بر طرف کردن خام سوزی انجام دادید را پیش بگیرید، یعنی اکسیژن را کم کنید و گاز را بیش تر کنید تا با این کار گاز وارد شده به مشعل بیش تر شود.

قیمت و خرید مشعل گازی موتور خانه

در مجموعه تاسیسات دات کام قیمت مشعل موتور خانه به روز ثبت می شود، در هنگام خرید مشعل موتور خانه بهترین کار مراجعه به مراکز معتبر و شناخته شده است زیرا خرید از مراکز نامعتبر امکان فروش قطعات بدون گارانتی وجود دارد.

با مراجعه به سایت تاسیسات دات کام می توانید درباره قیمت مشعل گازی موتور خانه و اطلاعات فنی درباره آن و برند های مختلفش که در بازار عرضه می شوند در دست داشته باشید.

در مجموعه ما تمامی موارد شامل گارانتی، ارسال سریع و رایگان قطعه خریداری شده، آموزش مراحل نصب و اجرایی و… برای شما عزیزان ارائه می شود.

علت خام سوزی مشعل گازی موتور خانه

عیب یابی مشعل گازی موتور خانه با میله یونیزاسیون

علت خام سوزی مشعل گازی موتور خانه را با کمک میله ای به نام یونیزاسیون انجام می دهند که به آن میله یون هم گفته می شود. شعله در واقع به واکنش شیمیایی گفته می شود که بین اکسیژن و سوخت به وجود می آید. تمامی مولکول های اکسیژن و سوخت به طور مساوی بار الکتریسیته مثبت و منفی را با خود حمل می کنند و از نظر الکتریکی خنثی می باشد.

در زمان عیب یابی به کمک میله یون شاهد هستیم که شعله به مدت چند ثانیه روشن شده و دوباره خاموش می شود برای عیب یابی با یون نیازمند مهارت و دانایی است که با داشتن اطلاعاتی در این زمینه انجام عیب یابی کاری آسان و ساده می باشد.

چند راه عیب یابی مشعل گازی موتور خانه

  • زمانی که موتور کار نمی کند ولی برق متصل است نشان دهنده خرابی کلید فشار است که برای رفع عیب باید کلید فشار را تعویض کرد
  • زمانی که موتور کار می کند اما مدار برق مشعل باز است نشان دهنده این است که فیوز مخصوص مشعل سوخته است که در این زمان باید سیم کشی بررسی شود
  • زمانی که جرقه زده نمی شود بیانگر خرابی الکترود جرقه اتصال است که باید الکترود آسیب دیده را یا تعویض کرد یا تعمیر.

نتیجه گیری

در فروشگاه تاسیسات دات کام درباره خدمات و تجهیزات تاسیساتی و ابزار های مورد استفاده در صنعت ساختمان سازی را مورد بررسی قرار داده اند با این کار پیمانکاران و کارکنان می توانند اطلاعات خود را در این زمینه با مطالعه مطالب بالا ببرند و انتخابی درست در رابطه با مصالح و تجهیزات داشته باشند همچنین مشاورین خبره و کار بلد در این مجموعه حاضر شده اند تا به سوالات شما پاسخ دهند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *