Search
Close this search box.

خرید، فروش و قیمت چیلر در کرج

خرید چیلر در کرج

خرید چیلر در کرج

چیلر یکی از سیستم های تهویه مطبوعی است که دارای کارایی فوق العاده و کیفیتی بی نظیر است. از این رو خرید چیلر در کرج با رشد بی نظیری روبرو شده است . شما عزیزانی که ساکن کرج هستید می توانید راه های مختلفی را برای خرید این سیستم انتخاب کنید؛ منتها یکی از سریع ترین راه ها و ایمن ترین آن ها، خرید اینترنتی است. اما خرید اینترنتی نیز باید از یک وب سایت و فروشگاه معتبر باشد.

فروشگاه تاسیسات دات کام یکی از به نام ترین و معتبرترین فروشگاه های اینترنتی است که در زمینه ی واردات و توزیع سیستم های تهویه مطبوع به خصوص چیلر فعالیت دارد. در ادامه به بررسی خدمات ارزنده ی فروشگاه اینترنتی تاسیسات دات کام، انواع چیلر و کاربرد هر کدام، توضیحاتی در خصوص سیکل تبرید تراکمی چیلر و عملکرد سیکل تبرید جذبی چیلر خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

خدمات ارزنده ی فروشگاه اینترنتی تاسیسات دات کام:

تاسیسات دات کام، نامی آشنا برای همه ی کسانی است که روزی قصد خرید سیستم تهویه مطبوع را داشته اند. یکی از خدمات این مجموعه، فروش چیلر در کرج می باشد. کارشناسان و متخصصان خبره و به نام شرکت تاسیسات دات کام، از هیچ گونه تلاشی برای ارائه ی خدمت و مشاوره به شما عزیزان مضایقه نمی کنند. شما برای این منظور می توانید در روزهای غیر تعطیل و در ساعات کاری با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

ارائه ی قیمت چیلر در کرج، توضیحاتی در خصوص انتخاب بهترین نوع سیستم متناسب با مکان و محیط شما، توضیح عملکرد دستگاه ها و … در حیطه ی خدمات مشاوره ای این مجموعه می باشد. خرید چیلر در کرج را با تاسیسات دات کام، به خاطره ای شیرین و رویایی مبدل کنید.

خرید چیلر در کرج

انواع چیلر و کاربرد هر کدام:

چیلرها به طور کلی به دو دسته ی چیلرهای تهویه مطبوع و چیلرهای صنعتی تقسیم می شوند. چیلرهای تهویه مطبوع که شما بهتر از ما می دانید؛ وظیفه ی خنک کاری هوای محیط های اداری، صنعتی و تجاری را به عهده دارند که این خنک کاری به کمک آب خنک به دست آمده از اواپراتور در هواساز یا فن کویل صورت می گیرد.

این در حالی است که چیلرهای صنعتی وظیفه ی خنک کاری قطعات صنعتی، ابزار آلات مکانیکی نظیر قالب سازی، ریخته گری، صنایع غذایی، صنایع پلاستیک و … را به عهده دارند. عملکرد چیلرها به کمک سیکل تبرید جذبی گرما یا سیکل تبرید تراکمی صورت می گیرد.

توضیحاتی در خصوص سیکل تبرید تراکمی چیلر:

خیلی از افراد تمایل دارند که قبل از خرید هر وسیله ای از اجزا و عملکرد آن دستگاه اطلاع داشته باشند. خرید چیلر در کرج نیز از این قاعده مستثنی نیست. در این قسمت به بررسی اجزا و عملکرد چیلر می پردازیم.

همان طور که گفتیم چیلر به دو طریق سیکل تبرید تراکمی و سیکل تبرید جذبی کار می کند. ابتدا سیکل تبرید تراکمی را مورد بررسی قرار می دهیم. روش عملکرد این سیکل مانند عملکرد مینی چیلر می باشد. به این معنی که ابتدا گاز مبرد در کمپرسور فشرده شده و با دما و فشار بالا راهی کندانسور می شود.

در کندانسور در مجاورت آب یا هوای خنک قرار گرفته و با عمل میعان به مایع تبدیل می شود. سپس وارد شیر انبساط یا فشار شکن می شود که در آن جا فشار و دمای مایع مبرد افت پیدا می کند. در نهایت مایع مبرد به اواپراتور راه پیدا کرده و در مجاورت آب گرم به بخار بدل می شود.

آب گرم، گرمای خود را به مایع مبرد داده و از طریق پمپ ها به هواساز و فن کویل می رود تا در آن جا هوای خنک تولید شود. مایع مبرد که با دریافت گرمای آب به بخار تبدیل شده توسط کمپرسور مکیده شده و این سیکل یا چرخه مجدد انجام می شود.

عملکرد سیکل تبرید جذبی چیلر:

حال به بررسی سیکل تبرید جذبی می پردازیم. اساس کار هر دوی این سیکل ها مشابه هم می باشد منتها در برخی نقاط دارای تفاوت هایی هستند که اکنون به بررسی آن ها می پردازیم. در سیکل تبرید تراکمی گفتیم که گاز مبرد پس از دریافت گرمای آب در اواپراتور به کمپرسور منتقل می شود. در سیکل تبرید جذبی، این گاز مبرد در اواپراتور توسط جذب کننده ای به نام لیتیوم بروماید جذب می شود.

سپس این مایع جذب کننده به همراه گاز مبرد که در محلول حل شده است؛ توسط پمپ به مولد حرارتی منتقل می شوند. در مولد حرارتی و اعمال حرارت به این محلول، باعث تفکیک گاز مبرد از مایع جذب کننده می شود. گاز مبرد بخار شده و وارد کندانسور می گردد. ادامه ی فرایندها مانند سیکل تبرید تراکمی می باشد. برای افزایش بازدهی و راندمان سیستم می توان از گرمای اتلافی در منابع دیگر به عنوان مولد حرارتی استفاده نمود.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *