Search
Close this search box.

خرید، فروش و قیمت چیلر در یزد

خرید چیلر در یزد

خرید چیلر در یزد

برای خرید چیلر در یزد، ابتدا بهتر است تا با انواع و اقسام این سیستم برودتی آشنا شویم. آب شهری توسط گاز مبرد طی سیکل برودتی خنک شده و در نهایت از این آب خنک جهت خنک کاری استفاده می کنند. در این جا باید اشاره کنیم که برخی از چیلرهای صنعتی، با آب خنکی که تولید می کنند به خنک کردن قطعات صنعتی و دستگاه های کارخانه ها و صنایع می پردازند. این در حالی است که برخی دیگر با آن آب خنک به تامین هوای خنک محیط مشغول هستند. در این مقاله به بررسی گروه دوم خواهیم پرداخت.

در ادامه به بحث و گفتگو درباره ی عملکرد چیلرهای تراکمی، بررسی چیلرهای جذبی، نکاتی در خصوص خرید چیلر در یزد و فروشگاه اینترنتی تاسیسات دات کام می نشینیم. با ما همراه باشید.خرید چیلر در یزد

عملکرد چیلرهای تراکمی:

برای انجام یک خرید خوب و عالی باید ابتدا از مشخصات فنی و نحوه ی کارکرد دستگاه مزبور اطلاعاتی به دست آورد. به طور مثال در خصوص چیلر باید بگوییم که این سیستم ممکن است بر اساس دو سیکل ( چرخه ) تراکمی یا جذبی کار کند. در این قسمت به بررسی سیکل تراکمی می پردازیم.

اجزای اصلی سیکل تراکمی عبارتند از کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط، اواپراتور، پمپ، هواساز و فن کویل ها. گاز مبرد که معمولا گاز R410a می باشد در کمپرسور فشرده می شود. با فشرده شدن گاز مبرد، دما و فشار آن افزایش می یابد. این گاز در مرحله ی بعد وارد کندانسور می شود و در تماس با آب خنک یا هوای خنک قرار می گیرد. به این ترتیب گرمای خود را تا حدی از دست داده و به مایع بدل می شود.

مایع مبرد وارد شیر انبساط شده و در آن جا از دما و فشار آن کاسته خواهد شد. در نهایت این مایع از شیر انبساط وارد اواپراتور می شود. اواپراتور دو نوع لوله ای و یا صفحه ای است که از میان صفحات و یا لوله های آن به صورت یک در میان مایع مبرد و آب شهری در خلاف جهت هم در حرکتند.

از طریق تماس غیر مستقیم این دو سیال، به دلیل اختلاف حرارتی که دارند؛ انتقال حرارت هدایتی انجام می شود. آب شهری خنک شده و به هواساز و فن کویل ها جهت تولید هوای خنک پمپ می شود. مایع مبرد نیز با دریافت گرما به بخار تبدیل شده و مجدد به کمپرسور باز می گردد و از این سیکل از اول انجام می شود.

بررسی چیلرهای جذبی:

در این قسمت به بررسی چیلرهای جذبی می پردازیم که مشابه چیلرهای تراکمی عمل می کنند منتها در بعضی قسمت ها تفاوت هایی با هم دارند. مهم ترین تفاوت این دو سیکل عدم حضور کمپرسور در چیلرهای جذبی می باشد. وظیفه ی کمپرسور را مایع جذب کننده ای به نام لیتیوم بروماید انجام می دهد. در واقع این مایع، گاز مبرد را از اواپراتور جذب کرده و این محلول به مولد حرارتی پمپ می شوند.

در آن جا با حرارت دیدن محلول مذکور، گاز مبرد به صورت بخار از محلول جدا شده و راهی کندانسور می شود. از این به بعد تمامی مراحل مانند چیلرهای تراکمی می باشد. یعنی گاز مبرد در کندانسور به مایع تبدیل شده و از آن جا به شیر فشارشکن می رود. از آن جا راهی اواپراتور شده و باعث خنک شدن آب می گردد. تمامی مراحل گفته شده به صورت ساده و اجمالی خدمت شما توضیح داده شده که البته ذکر نکات تخصصی آن در این مقاله نمی گنجد.

نکاتی در خصوص خرید چیلر در یزد:

حال با دانستن نکاتی در خصوص انواع چیلر، می توانید راحت تر تصمیم بگیرید و به خرید چیلر در یزد، بپردازید. شما عزیزان می توانید خرید خود را به دو روش حضوری و یا اینترنتی انجام دهید. مسلم است که خرید اینترنتی بسیار به صرفه تر، سریع تر و ایمن تر خواهد بود.

فرار از ترافیک شهری، باعث می شود تا شما در وقت و انرژی خود صرفه جویی به عمل آورید و بتوانید بسیاری از کارهایتان را همزمان با خرید اینترنتی از فروشگاه های معتبر همچون tasisat.com ساماندهی کنید. هم چنین با دور از ماندن از آلودگی هوا و تجمعات از بیماری های تنفسی علی الخصوص کرونا در امان خواهید بود.

فروشگاه اینترنتی تاسیسات دات کام:

فروشگاه اینترنتی تاسیسات دات کام با سابقه ی درخشانی که در واردات و توزیع سیستم های تهویه مطبوع دارد؛ توانسته با جلب اعتماد و رضایت کاربران و مشتریان خود، روز به روز قدرتمندتر به فعالیت خود ادامه دهد. شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره ی رایگان با کارشناسان و متخصصان متبحر تاسیسات دات کام همه روزه در ساعات اداری با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید و از قیمت چیلر در یزد و خدمات فروش چیلر در یزد، مطلع شوید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *