Search
Close this search box.

انتخاب بویلر ساختمان مسکونی

انتخاب بویلر ساختمان مسکونی

انتخاب بویلر ساختمان مسکونی از جمله مهمترین و اساسی ترین بخش های محاسبه و طراحی ساختمان‌‌های مسکونی می باشد. در ادامه به طور دقیق به بررسی پارامترهای تاثیرگذار در سایز انواع بویلر و … می پردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

سیستم های تهویه مطبوع امروزه بسیار گسترش پیدا کرده است و برندهای بسیاری نیز جهت تولید این سیستم ها فعالیت دارند. باید سعی کنید محصول مناسبی را انتخاب کرده تا بتوانید از تهویه مطبوع مناسب آن بهره مند شوید.

انتخاب بویلر ساختمان مسکونی نیز از دیگر پارامترها بسیار مهم برای انتخاب این دستگاه ها می باشد که شما عزیزان برای اینکه بخواهید این سیستم ها را انتخاب کنید؛ باید به محل نصب، متراژ و … توجه داشته باشید.

انتخاب بویلر ساختمان مسکونی

گرمایش ساختمان

توجه داشته باشید که جهت انتخاب تجهیزات گرمایشی، سرمایشی و تهویه مطبوع یک ساختمان لازم است که بارهای وارده به مجموعه را به‌خوبی محاسبه نمایید. موقعیت جغرافیایی، معماری بنا، رفتار ساکنین و … از جمله عوامل و فاکتورهای می باشد که در میزان بار حرارتی بسیار تاثیر گذار می باشد.

می توان ذکر کرد که دمای آسایش افراد و یا باز و بسته نگهداشتن پنجره ها و رفت و آمدها تا حدود چندین برابر انرژی مصرفی ساختمان را تغییر خواهد داد. به همین خاطر نمی توان عدد ثابتی را درج کرد. مهندسین و بازدید کنندگان عزیز می توانید از نرم افزارهای بسیاری برای انجام محاسبات استفاده نمایید. اما نتایجی که از این نرم افزارها به دست می‌آید؛ در برخی مواقع با میزان واقعی مصرف ساختمان متفاوت می باشد.

شرایط طرح

  • سازه

در ادامه مبحث انتخاب بویلر ساختمان مسکونی باید ذکر کنیم که جهت بررسی اتلاف حرارتی در مرحله اول باید ابتدا سعی کنید که دیواره سازه، جنس و ضخامت لایه های مختلف آن را به خوبی تعیین نمایید.

همچنین تابش نور خورشید، بار نفوذ از پنجره و … در بار های موجود بسیار تاثیر گذار می باشد در نظر داشته باشید که اگر پنجره یک ساختمان بیشتر باشد؛ به خاطر اینکه ضرایب انتقال حرارت سطوح بالا می باشد باعث می شود تا تلفات بیشتر شود. نقشه معماری و سازه را باید در دست بگیرید تا جهت محاسبات اتلاف انرژی از آن استفاده نمایید.

  • انتقال حرارتی از جداره ساده

بهتر است بدانید جداره های ساختمان بر حسب دمای داخل آن ها کمتر یا بیشتر از دمای خارج باشد معمولاً باعث می‌شود تا همواره مقداری حرارت را انتقال دهد.

  • انتقال حرارت از جداره مرکب

در ادامه مبحث انتخاب بویلر ساختمان مسکونی باید ذکر کنیم که طراحی ساختمان اغلب از لایه های آجر سنگ، گچ بلوک و … ساخته و تولید خواهد شد.

در یک دیوار مرکب مقاومت کل معمولاً از مجموعه تک تک مقاومت لایه های دیوار به دست خواهد آمد. در نظر داشته باشید که در ساختمان ها معمولاً به ازای هر دیواری که با محیط در تبادل گرمایی باشد؛ تلفات حرارتی باید حساب کنید و این مقدار کل تلفات برابر با مجموع تلفات که از دیوار های شمالی، جنوبی، شرقی، غربی حاصل می شود.

توجه داشته باشید که ضریب انتقال حرارت برای جنس دیواری به چه ساختمان ها معمول در دسترس می باشد. اما برای ساختمان های غیر معمول توسط ضریب هدایت گرمایی و ضخامت هر دیوار به راحتی می توانید محاسبه نمایید.

انتخاب بویلر ساختمان مسکونی

شرایط محیطی

یکی از عوامل بسیار تاثیرگذار و موثر در انتخاب بویلر ساختمانی مسکونی شرایط محیطی می باشد که باید تمامی پارامترهای محیطی را در انتخاب محاسبه سایز دیگ یا همون بویلر در نظر بگیرید. در ادامه به شرح هر یک از این پارامترها می پردازیم.

  • دما

اختلاف درجه حرارت بین داخل و خارج ساختمان ازجمله دلایل اصلی برای اتلاف حرارت در ماه های سرد می باشد. این تفاوت هرچه بیشتر باشد باعث می شود تا میزان تلفات نیز بیشتر و بالاتر باشد.درجه حرارت در بسیاری از ساختمان ها ثابت می باشد؛ چرا که ساکنین آن دما را کنترل خواهند کرد. به همین خاطر اتلاف حرارت زمانی اتفاق می افتد که هوای بیرون بسیار سردتر باشد.

  • دمای طرح خارج

از فاکتورها و عوامل محیطی که در انتخاب بویلر ساختمان مسکونی موثر می باشد؛ دمای طرح خارج می باشد. به گونه ای که می توان ذکر کرد به میانگین حداقل دمای هوای خارج از زمستان سرد و حداکثر دمای هوای خارج از تابستان که معمولاً در توسط سازمان هواشناسی اعلام می‌شود؛ دمای طرح خارج می گویند.

  • دمای طرح داخل

شرایط طرح داخل معمولا از نظر دما و رطوبت نسبی در ساختمان های تجاری و مسکونی بر پایه شرایط آسایش انسان و در کارخانجات بر اساس شرایط کاری تنظیم خواهد شد.

  • باد

باد از جمله دلایل اتلاف حرارت در طول فصول سال می باشد. بادهای تندی ک معمولاً در شب های زمستان میوزد؛ باعث تشدید تلفات خواهد شد. می توان ذکر کرد که سالانه یک سوم از انرژی گرمایی برای جبران سرمایی ناشی از نفوذ هوا سرد خواهد شد. در صورتی که پنجره ها در جهت های نامناسب طراحی شوند؛ باعث می شود در فصل های سرد افت حرارت بسیار باشد.

  • میزان رطوبت

میزان رطوبت یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در انتخاب بویلر ساختمان مسکونی می باشد. بهتر است بدانید رطوبت در چگونگی کیفیت هوا بسیار تاثیر گذار و موثر می باشد. برای آسایش انسان باید بین دما و رطوبت ارتباط مناسبی برقرار شود. به گونه ای که رطوبت بر اثر افزایش دمای خشک، کاهش پیدا می کند و برعکس.

همچنین در نظر داشته باشید که سطح بسیار پایین رطوبت باعث سوزش گلو و خشک شدن بینی در بسیاری از افراد می شود. همچنین رطوبت بسیار بالا نیز ناراحت کننده بوده چراکه باعث تعریق بدن محدود خواهد شد.

خرید بویلر برای ساختمان مسکونی

برای انتخاب بویلر ساختمان مسکونی به شما مخاطبین عزیز پیشنهاد می کنیم که حتما سعی کنید با کارشناسان فروش مجموعه تاسیسات دات کام در تماس باشید و مشاوره های لازم را دریافت نمایید. بدون شک در این صورت انتخاب بهتری را تجربه می کنید؛ چرا که این افراد تخصص و دانش کافی و آگاهی لازم با این سیستم ها را دارند.

در نظر داشته باشید که شما بازدیدکنندگان گرامی از سراسر ایران می توانید جهت سفارش و خرید بویلر و دیگ سیستم های تهویه مطبوع از طریق وبسایت https://tasisat.com/ اقدام نمایید. در زمان سفارش این سیستم به محل نصب، متراژ محیط تحت پوشش و … توجه داشته باشید تا بتوانید با توجه به این شرایط سیستم مناسبی را انتخاب نمایید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”برای انتخاب بویلر ساختمان مسکونی به چه مواردی باید توجه داشت؟” answer-0=”برای انتخاب بویلر باید به مواردی همچون میزان رطوبت، باد، دما، شرایط محیطی، شرایط طرح و … توجه کنید.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”چه عواملی بر میزان بار های حرارتی موثر می باشند؟” answer-1=”موقعیت جغرافیایی، معماری بنا، رفتار ساکنین و ..” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”به چه صورت می توان بویلر و سیستم تهویه مطبوع برای ساختمان مسکونی تهیه و خریداری کرد؟” answer-2=”از طریق وب سایت https://tasisat.com/ می توانید جهت خرید دستگاه بویلر و سیستم های تهویه مطبوع اقدام نمایید.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”” answer-4=”” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”” answer-5=”” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”” answer-6=”” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”” answer-7=”” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”” answer-8=”” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”” answer-9=”” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”” answer-10=”” image-10=”” headline-11=”h2″ question-11=”” answer-11=”” image-11=”” headline-12=”h2″ question-12=”” answer-12=”” image-12=”” headline-13=”h2″ question-13=”” answer-13=”” image-13=”” headline-14=”h2″ question-14=”” answer-14=”” image-14=”” headline-15=”h2″ question-15=”” answer-15=”” image-15=”” headline-16=”h2″ question-16=”” answer-16=”” image-16=”” headline-17=”h2″ question-17=”” answer-17=”” image-17=”” headline-18=”h2″ question-18=”” answer-18=”” image-18=”” headline-19=”h2″ question-19=”” answer-19=”” image-19=”” headline-20=”h2″ question-20=”” answer-20=”” image-20=”” headline-21=”h2″ question-21=”” answer-21=”” image-21=”” headline-22=”h2″ question-22=”” answer-22=”” image-22=”” headline-23=”h2″ question-23=”” answer-23=”” image-23=”” headline-24=”h2″ question-24=”” answer-24=”” image-24=”” headline-25=”h2″ question-25=”” answer-25=”” image-25=”” headline-26=”h2″ question-26=”” answer-26=”” image-26=”” headline-27=”h2″ question-27=”” answer-27=”” image-27=”” count=”28″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *