Search
Close this search box.

۵ اشتباه رایج در نحوه نصب پایه کولر گازی

۵ اشتباه رایج در نحوه نصب پایه کولر گازی

۵ اشتباه رایج در نحوه نصب پایه کولر گازی

نصب کولر گازی در مراحل مختلفی انجام می شود که یکی از آن ها نصب پایه نگهدارنده است. این پایه ها نقش مهمی در نصب سیستم داشته و در صورت نصب نادرست مشکلاتی ایجاد می کند. در این مبحث قصد داریم به بررسی نصب ۵ اشتباه رایج در نحوه نصب پایه کولر گازی بپردازیم. برای آشنایی بیشتر با این مطلب بهتر است تا پایان همراه ما باشید.

بهتر است بدانید کولر گازی یکی از سیستم های پرکاربردی است که نصب آن فرآیند پیچیده ای داشته و باید توسط فرد نصاب انجام شود. برای نگه داشتن این سیستم بر روی دیوار از پایه هایی استفاده می شود که در صورت عدم نصب درست مشکلات زیادی به بار می آید. این پایه ها در ابعاد، جنس ها و کیفیت های مختلفی در بازار موجود هستند که بسته به کولر گازی خود باید نوع مناسب آن را خریداری کرد. این پایه ها باید به صورت تراز و با پیچ و مهره های محکم بر روی دیوار ثابت شوند.

۵ اشتباه رایج در نحوه نصب پایه کولر گازی

آشنایی با اشتباهات رایج در نحوه نصب پایه کولر گازی

در زمان نصب پایه کولر گازی چندین اشتباه وجود دارد که شامل موارد زیر می شود:

انتخاب پایه کولر گازی با جنس نامناسب

 پایه های استاندارد از مواد مختلفی ساخته می شوند که بعضی از آن ها از لحاظ کیفیتی در سطح بالایی هستند. این پایه ها اهمیت زیادی داشته و برای جلوگیری از آسیب به سیستم و اختلال در عملکرد دستگاه بایستی از نوع با کیفیت آن استفاده کرد. در زمان انتخاب پایه جنسی محکم و بادوام بالا انتخاب کنید. یکی از فاکتورهای مهم برای افزایش طول عمر این پایه ها مقاومت آن در برابر زنگ زدگی است. اگر یک پایه با این ویژگی ها انتخاب کنید؛ بدون درنظر گرفتن اندازه و وزن متوجه مناسب بودن آن خواهید شد.

بی دقتی در اندازه گیری صحیح ابعاد کولر گازی

دیگر اشتباه رایج در نحوه نصب پایه کولر گازی که بسیار اتفاق می افتد؛ عدم اندازه گیری دقیق انداره کولر گازی قبل از خرید پایه است. این پایه باید با ابعاد و اندازه کولر تناسب داشته باشد و در صورت بزرگ بودن روی دیوار ناخوشایند و نامناسب خواهد بود.‌ همچنین اگر این پایه ها دارای ابعاد کوچکی باشند؛ پنل سیستم به درستی در آن قرار نمی گیرد.‌ بهتر است قبل از خرید این‌ پایه ها ابعاد کولر گازی را به درستی اندازه گیری کنید. این‌ کار باعث صرفه جویی در انرژی، زمان و هزینه های مربوطه خواهد شد.

نصب و جایگذاری نادرست پایه کولر گازی

از دیگر اشتباه رایج در نحوه نصب پایه کولر گازی مربوط به نصب و جایگذاری نادرست آن می شود. توجه کنید که برای عملکرد درست این سیستم در زمان نصب پنل باید تمام قسمت های آن به خوبی در جای خود قرار گیرد.‌ گاهی امکان دارد قسمت های مختلفی سیستم درست جاگذاری نشوند که باعث نصب نامناسب و غیر ایمن می شود.

قرار دادن و نصب دستگاه بر روی پایه یک کار ظریف و حساس بوده و باید توسط یک متخصص انجام شود. توجه کنید که باید ایمنی دستگاه و عابرانی که در نزدیک خانه شما رفت و آمد دارند؛ به خطر نیفتد. در نتیجه می توان گفت بهتر است برای نصب دستگاه از یک نصاب متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

استفاده از تجهیزات نامناسب برای نصب

به عنوان دیگر اشتباه رایج در نحوه نصب پایه کولر گازی می توان به استفاده از تجهیزات نامناسب برای نصب اشاره کرد. این سیستم برای نصب نیاز به تجهیزات تخصصی دارد؛ در غیر این صورت پایه نمی تواند از سیستم حفاظت کرده و ایمنی آن به خطر می افتد. نصب باید توسط شرکت های معتبری که از تجهیزات مناسبی استفاده می کنند؛ انجام شود.‌

توصیه می شود هرگز به تنهایی پایه دستگاه را نصب نکرده و این کار را به فرد متخصص بسپارید. با استفاده از ابزارهای مناسب، خط کش اندازه گیری و تکنسین از نصب پایه در زاویه افقی اطمینان حاصل کنید. عدم ترازبندی با ابزار مناسب و تخصصی و عدم اندازه گیری دقیق زاویه عملکرد سیستم را با مشکل مواجه می کند.

نصب کولر گازی توسط نصاب غیر حرفه ای

 نصب پایه توسط خود فرد و یا افراد غیر متخصص کاری دشوار و خطرناک است.‌ نصب این پایه کار ساده ای نبوده و حتما باید یک فرد متخصص و به صورت استاندارد آن را نصب کند.‌ بدین صورت علاوه بر بالا بردن راندمان دستگاه طول عمر آن نیز افزایش می یابد.

۵ اشتباه رایج در نحوه نصب پایه کولر گازی

نکات مهم در نصب کولر گازی

در زمان نصب کولر گازی بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

بهتر است بدانید قبل از نصب دستگاه حتما سیم کشی برق، سیم ها، پریزها، آمپر مجاز فیوزها و کنتور محل نصب را بررسی کنید‌. این کار برای جلوگیری از شوک احتمالی ناشی از اتصال برق است. پنل داخلی را جایی به دور از موارد مشتعل و گرما زا نصب کنید. در زمان نصب توجه کنید که ذرات ریز و گرد و غبار وارد لوله های مبرد نشود. پس از نصب تمامی اتصالات و لوله کشی آن ها را از نظر نشتی مورد بررسی قرار دهید.

یونیت خارجی باید در جایی نصب شود که صدای حاصله از آن برای همسایگان مزاحمت ایجاد نکند. دیواری که برای نصب انتخاب می شود؛ استحکام لازم برای تحمل وزن دستگاه را داشته باشد. همچنین یونیت خارجی نباید در معرض نور مستقیم خورشید باشد. بهتر است روی آن را سایبان بگذارید؛ این کار علاوه بر بالا بردن بازدهی سیستم عمر آن را نیز افزایش می دهد.

آشنایی بیشتر با مجموعه تخصصی تاسیسات دات کام

فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام در زمینه ارائه و فروش سیستم های تهویه مطبوع فعالیت دارد. از جمله سیستم های پرطرفدار می توان به کولر گازی اشاره کرد. شما کاربران گرامی برای تهیه و سفارش این سیستم ها می توانید از طریق وبسایت https://tasisat.com اقدام کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”اشتباهات رایج در نحوه نصب پایه کولر گازی کدامند؟ ” answer-0=”انتخاب پایه با جنس نامناسب، بی دقتی در اندازه گیری صحیح ابعاد دستگاه، نصب و جایگذاری نادرست پایه، استفاده از تجهیزات نامناسب در نصب، نصب توسط فرد غیر حرفه ای” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”از چه طریقی می توان از نصب پایه در زاویه افقی مطمئن شد؟” answer-1=” با استفاده از ابزارهای مناسب، خط کش اندازه گیری و تکنسین می توان از نصب در زاویه افقی مطمئن شد.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”نکات مهم در نصب کولر گازی کدامند؟” answer-2=” بررسی پریزها، سیم ها، سیم کشی برق و کنتور محل نصب، عدم ورود ذرات و گرد و غبار به درون لوله مبرد، تست نشتی از اتصالات و لوله کشی بعد از نصب” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *