Search
Close this search box.

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز

بهتر است بدانید امروزه تجهیزات زیادی برای پاکسازی و کنترل هوا در بازار موجود هستند. از جمله این تجهیزات می توان دستگاه تصفیه هوا و دستگاه هواساز را نام برد که هر کدام کارایی داشته و برای کاربرد مختص به خود استفاده می شوند. اگر برای شما کنترل دما و رطوبت محیط مهم است؛ بایستی از دستگاه هواساز استفاده کنید. در صورتی که اولویت اصلی شما بهبود کیفیت هوای محیط است؛ استفاده از دستگاه تصفیه هوا توصیه می شود.

در نتیجه باید اطلاعات کامل درباره این دو دستگاه داشته باشید و با توجه به نیازی که دارید؛ یکی را انتخاب کنید. در ادامه می خواهیم به مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز بپردازیم. شما همراهان گرامی برای آشنایی بیشتر با این محصولات می توانید تا پایان ما را همراهی کنید.

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز

آشنایی با دستگاه تصفیه هوا

دستگاه تصفیه هوا دستگاهی است که برای حذف ذرات معلق و آلاینده های هوا استفاده می شود؛ که در نهایت هوای خروجی آن کیفیت بالایی دارد. هوای ناسالم مشکلات زیادی برای افراد به وجود می آورد که از جمله آن می توان ابتلا به بیماری های ریوی و فشارخون بالا اشاره کرد. بنابراین بایستی راهی را برای بهبود کیفیت هوا پیدا کرد که امروزه برای حل این مشکل دستگاه تصفیه هوا مورد استفاده قرار می گیرد.

این دستگاه روش های مختلفی را برای پاکسازی هوا به کار می گیرد که در نهایت هوای پاکیزه و سالمی را به محیط انتقال می دهد. این سیستم در محیط های مختلف مسکونی، بیمارستانی و … استفاده می شود که البته برای کارایی بهتر باید از نوع متناسب با کاربری مورد نظر استفاده کرد.

این دستگاه از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت ساخته شده است که در تولید آن استانداردهای مربوطه رعایت شده است. این دستگاه آلاینده های هوا را از دو روش از بین می برد که در روش اول توسط دستگاه ماده ای مثل گاز ازن تولید شده و به آلاینده هایی که در محیط هستند واکنش نشان می دهد. لازم به ذکر است که امکان دارد در این روش آلاینده ها به صورت ناقص تبدیل به مولکول شده و به جای آن به موجودات ناشناخته تبدیل شوند. روش دوم که متداول و بی خطر بوده بدین صورت است که هوا به داخل دستگاه منتقل شده و فیلترها آلاینده ها را جذب می کنند.

آشنایی با دستگاه هواساز

دستگاه هواساز دستگاهی است که وظیفه آن کنترل سرعت و جریان هوا، رطوبت و دمای هوا را برعهده دارد. این سیستم قابلیت تولید هوای سرد یا گرم را نداشته و اغلب با دستگاه هایی چون بویلر یا کولر گازی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه در دو نوع خانگی و صنعتی موجود بوده و کاربرد مهم آن در کنترل رطوبت و دمای هوای محیط است.

هواسازهای خانگی همانطور که از نامش پیداست در محیط های خانگی استفاده می شود؛ و نوع صنعتی این سیستم ها در سالن های ورزشی، انبارهای بزرگ، سوله ها و محیط های بزرگ برای افزایش گردش هوا کاربرد دارد. این دستگاه بعد از کنترل رطوبت هوا و سرد و گرم کردن آن به وسیله لوله کشی این هوا را در تمام نقاط محیط پخش می کند. این دستگاه حجم بسیار زیادی از هوا را در هر عملکرد وارد محیط می کند.

آشنایی با مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز

جهت مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز باید ذکر کنیم که دستگاه هواساز قادر به حذف و از بین بردن آلاینده ها و تصفیه هوا نیست ولی دستگاه تصفیه هوا به طور تخصصی آلاینده های موجود در هوا را حذف کرده و هوا را تصفیه می کند. از نظر سطح کیفی باید بدانید کیفیت هوای خروجی دستگاه تصفیه هوا بسیار بهتر و بالاتر از دستگاه هواساز است.

همچنین از نظر کنترل دما و رطوبت نیز می توان به مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز پرداخت. به صورتی که دستگاه هواساز می تواند رطوبت و دمای هوا را کنترل کند؛ در حالی دستگاه تصفیه هوا این قابلیت را ندارد.

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز

آشنایی با مجموعه تخصصی تاسیسات دات کام

مجموعه تخصصی تاسیسات دات کام ارائه دهنده انواع سیستم های تهویه مطبوع می باشد. با توجه به تنوع بالای این سیستم ها توصیه می کنیم قبل از انتخاب دستگاه با کارشناسان فروش تماس گرفته و مشاوره های لازم را دریافت نمائید. شما مخاطبین گرامی برای تهیه و خرید این سیستم ها می توانید از طریق وبسایت https://tasisat.com اقدام کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”دستگاه تصفیه هوا چیست؟ ” answer-0=”این دستگاه برای حذف آلاینده ها و ذرات معلق هوا بوده و کیفیت هوا را بیشتر می کند‌.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”کاربرد دستگاه هواساز را بیان کنید؟” answer-1=” این دستگاه رطوبت و دمای هوا را کنترل می کند‌.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”تفاوت دستگاه تصفیه هوا با هواساز را بیان کنید؟ ” answer-2=”تفاوت از نظر بهبود کیفیت هوا، حذف آلاینده ها و تنظیم رطوبت و دمای محیط” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *