مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی

لطفا امتیاز دهید

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی

کولر گازی از جمله سیستم هایی است که دو عملکرد سرمایش و گرمایش را انجام داده و در ظرفیت ها و مدل های مختلفی تولید می شود. کولر آبی نیز سیستمی با یک عملکرد سرمایشی است که یک تکه بوده و به نقاط مختلف ساختمان کانال کشی می شود. مصرف برق کولر گازی به نسبت کولر آبی بسیار بالاتر بوده و زودتر محیط را به دمای مطلوب می رساند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مصرف برق کولر گازی و کولر آبی بهتر است در ادامه ما را همراهی کنید.

معرفی کولر گازی

قبل از بررسی مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی لازم است بدانید کولر گازی از جمله سیستم های پرکاربرد و مدرنی است که امروزه به طور گسترده در زمینه سرمایش و گرمایش محیط کاربرد دارد. این دستگاه از دو قسمت پنل داخلی و خارجی تشکیل شده است که هر دوی این قسمت ها با برق کار کرده و مصرف بالایی دارند. ناگفته نماند که با رعایت برخی نکات چون تناسب ظرفیت دستگاه و محیط می توان این مشکل را بسیار کم کرد.

این سیستم در ظرفیت های مختلفی تولید شده و می توان در محیط های اداری، مسکونی، تجاری، کتابخانه، هتل و … از آن استفاده کرد. این سیستم به دلیل آنکه رطوبت محیط را افزایش نمی دهند؛ قابلیت استفاده در محیط های مرطوب را نیز دارند. این سیستم هوای داخل محیط را مکیده و پس از خنک سازی دوباره وارد محیط می کند. برخی از پرکاربردترین انواع کولرگازی ها می توان به کولر گازی ال جی، کولر گازی جی پلاس، کولر گازی هایسنس و … اشاره کرد.

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی

معرفی کولر آبی

با توجه به مبحث مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی باید بدانید کولر آبی یکی از سیستم های سرمایشی قدیمی است که بر روی پشت بام قرار گرفته و از طریق کانال کشی به تمام اتاق های ساختمان راه پیدا می کند. فرآیند خنک سازی در این سیستم از طریق تبخیر قطرات آبی است که با هوا ترکیب شده است.

برای مناطقی که دارای آب و هوای خشک هستند؛ این دستگاه مناسب بوده و می توان در محیط های مختلف از آن استفاده کرد. توان کاری این سیستم متفاوت بوده و به نسبت محیطی که دارید؛ بایستی توان بیشتر و یا کمتری انتخاب شود. لازم به ذکر است که در مناطقی چون شهرهای جنوبی و شمالی که رطوبت بالایی داشته و شرجی هستند؛ استفاده از این سیستم توصیه نمی شود.

در صورتی که از این کولر استفاده می کنید؛ باید هر سال پوشال آن را تعویض کرده و یا خوب بشویید. بدنه این دستگاه فلزی بوده و دارای سیم پیچی های سختی است و به دلیل مرطوب بودن خطر برق گرفتگی در آن بالا است. این کولر را به طور مداوم روشن نگه ندارید و در زمان استفاده از دور کند، استفاده کنید.

برای بازدهی بیشتر باید بر روی این کولر یک سایبان نصب شود تا از تابش نور مستقیم خورشید به آن جلوگیری شود. لازم به ذکر است که در صورت امکان بهتر است کانال کشی را در مسیرهای کوتاه انجام دهید و اگر این کانال ها خارج از ساختمان هستند برای جلوگیری از اتلاف سرما حتما آن را عایق بندی کنید.

آشنایی با مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی

 کولر گازی حدودا ۴ برابر بیشتر از کولر آبی برق مصرف می کند؛ یعنی اگر یک ساعت از کولر گازی استفاده کنید برابر با استفاده چهار ساعت از کولر آبی است‌. همچنین توان کولر آبی ۵۰۰ وات بوده و توان کولر گازی ۲۰۰۰ وات است که نشان دهنده تفاوت برق در این دو سیستم است.

بنابراین در مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی به این موضوع پی می برید که کولر گازی مصرف برق بیشتری دارد. البته با استفاد کمتر در ساعات اوج مصرف می توان به کاهش هزینه ها کمک کرد. دقت کنید که کولر گازی های قدیمی چند برابر بیشتر از کولر گازی جدید برق مصرف می کنند و بایستی در زمان تهیه این سیستم به این موضوع توجه کرد.

عوامل موثر در کاهش مصرف برق کولر آبی

شرایط اقلیمی منطقه و انتخاب سیستم با گرید مناسب به کاهش مصرف برق کولر آبی کمک می کند. همچنین برای محیط مورد نظر باید سیستمی با ظرفیت مناسب انتخاب کرد تا علاوه بر عدم فشار به دستگاه خنک سازی محیط در زمان کوتاهی انجام شود. بنابراین نیازی به روشن بودم مداوم دستگاه نیست و همین کار سبب کاهش مصرف برق می شود. همچنین می توان به جای پوشال از پدهای سلولوزی که راندمان بیشتری دارند؛ استفاده کرد.

در ساعات اوج مصرف برق بهتر است از کولر استفاده نکنید؛ زیرا مصرف چند برابر می شود. عایق کاری پنجره ها و ساختمان را رعایت کنید تا از هدر رفت انرژی جلوگیری شود. در صورتی که طول کانال ها کم باشد؛ فعالیت سیستم کمتر بوده و در نهایت مصرف برق را کاهش می دهد.

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی

عوامل موثر در کاهش مصرف برق کولر گازی

دستگاهی را انتخاب کنید که از نوع اینورتر بوده و دور آن متغیر باشد؛ در این صورت سیستم متناسب با دمای محیط کار خود را انجام می دهد. بهتر است دمای سیستم را بر روی ۲۵ درجه سانتی گراد تنظیم کنید؛ زیرا در کاهش مصرف برق کولر گازی بسیار موثر است.‌ کولری با رده انرژی A که کم ترین مصرف را دارد انتخاب کنید. در مناطق گرم به دلیل کارکرد بیشتر کولر گازی مصرف برق آن نیز افزایش می یابد،؛ بنابراین سیستم های مناسب با شرایط آب و هوایی منطقه را انتخاب کنید‌. عایق کردن پنجره ها مورد دیگری است که جلوی اتلاف انرژی را گرفته و مصرف برق را کم می کند.

آشنایی با تاسیسات دات کام

شما کاربران برای سفارش و خرید انواع کولرگازی و کولر آبی می توانید از طریق فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام اقدام کنید. کارشناسان خبره این مجموعه شما را برای انتخاب بهتر یاری خواهند کرد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

کولر آبی چگونه دستگاهی است؟

دستگاهی سرمایشی است که از یک قسمت با بدنه فلزی تشکیل شده و کانال کشی می شود.

مصرف برق کولر گازی با کولر آبی به چه صورت است؟

کولر گازی ۴ برابر کولر آبی مصرف برق دارد.

عوامل موثر در کاهش مصرف برق کولر گازی کدامند؟

اینورتر بودن دستگاه، گرید A، عایق کردن پنجره ها، تنظیم دما بر روی ۲۵ درجه سانتی گراد

مطالب مرتبط

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید یکی تجهیزات مورد نیاز برای استخر ها پمپ می باشد. در صورتی که... ادامه مطلب

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟ پمپ آب امروزه در اکثر خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ که... ادامه مطلب

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی 11 روش کاربردی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی ۱۱ روش کاربردی سیستم تهویه مطبوع از جمله محصولات پرکاربردی است متنوع بوده و... ادامه مطلب

سوپرهیت و سابکول چیست؟

سوپرهیت و سابکول چیست؟ در دستگاه های تهویه مطبوعی که براساس سیکل تبریدی کار می کنند؛ اصطلاحات سوپرهیت و سابکول... ادامه مطلب

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟ سیستم های تهویه مطبوع از تجهیزات اصلی هر ساختمانی محسوب می شوند که استفاده از آن... ادامه مطلب

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟ دستگاه تهویه از سیستم های پرکاربردی است که در انواع مدل های مختلف... ادامه مطلب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب آب یکی از ضروراتی است که به طور روزمره مورد استفاده... ادامه مطلب

معرفی ۳ تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی

معرفی 3 تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی

معرفی ۳ تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی فن کویل از جمله سیستم های تهویه مطبوع است که از... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *