Search
Close this search box.

تبدیل سرمایش به گرمایش هواساز

تبدیل سرمایش به گرمایش هواساز

تبدیل سرمایش به گرمایش هواساز

حرارت تبدیل از وضعیت سرمایش به گرمایش در تمامی سیستم‌های که از هوای تازه استفاده می‌کنند. وقتی درجه حرارت هوای خارج از حد مشخصی کاهش پیدا کند نیاز به سرمایش ثانویه در اینجا نیست.

شما می توانید سرمایش را با استفاده از هوای تازه که در جلسه‌ای که تامین نماید که شاید نیاز به گرمایش داشته باشد. در سیستم های تمام هوا با ۱۰۰ درصد هوای تازه کار می‌کنند وقتی درجه حرارت بیرونی کمتر از ۵۵ درجه فارنهایت باشد نیازی به سرمایشی مکانیکی نیست.

تبدیل سرمایش به گرمایش هواساز

دستگاه هواساز

امروزه دستگاه هواساز از محبوبیت بالایی برخوردار شده است که برای تامین و انتقال جریان هوای مناسب جهت تهویه مطبوع استفاده می شود دستگاه هواساز گفته می شود. در بازار به این دستگاه هوارسان یا واحد انتقال هوا نیز گفته می شود.

این محصول در سه مدل معمولی، هایژنیک و سقفی توکار عرضه می شود. بهتر است بدانید از این محصول برای کنترل دما تنظیم اکسیژن تصفیه هوا و تنظیم رطوبت می توان استفاده کرد.

کاربرد هواساز

در ادامه مبحث تبدیل سرمایش به گرمایش هواساز باید ذکر کنیم که این دستگاه از پرمصرف ترین دستگاه های تهویه مطبوع می باشد که گستره وسیعی از کاربردها را پوشش خواهد داد. اما بهتر است بدانید با تغییر فصل باید عملکرد سیستم را نیز تغییر داد.

زمانی که به فصل زمستان نزدیک می‌شویم باید تبدیل سرمایش و گرمایش هواساز را انجام داد. در محیط هایی مثل بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، تالارهای پذیرایی و رستوران ها، دانشگاه ها و مراکز آموزشی کارخانه و کارگاه های صنعتی، سالن ها و باشگاه های ورزشی، نمایشگاه ها و .. می توانید از این محصول بهره مند شوید.

تبدیل سرمایش به گرمایش هواساز

همانطور که ذکر شد با نزدیک شدن به فصل زمستان باید دستگاه هواساز یا هوارسان را تغییر عملکرد داد و از حالت سرمایش و گرمایش تغییر دهید. بهتر است بدانید برخی از این دستگاه ها به صورت اتوماتیک بوده و با تغییر فصل و تغییر دما به صورت کاملا اتوماتیک تغییر کرده و نیازی به تنظیم دستی شما ندارد.

برخی دیگر این سیستم ها نیاز به تنظیمات دارد که شما می‌توانید از افراد ماهر کمک بگیرید. یا با توجه به ترموستاتی که بر روی بدنه آن تعبیه شده است دما را تنظیم نمایید و از حالت گرمایشی آن بهره مند شوید.

اجزاء دستگاه هواساز

دستگاه های هواساز یا همان هوارسان ها با توجه به کاربری و فضای پروژه معمولاً از بخش‌های متفاوت و متنوعی تشکیل شده است. برخی از اجزاء این دستگاه عبارتند از:

  1. فیلتر هواساز
  2. کویل های سرمایش و گرمایش
  3. فن دمنده هواساز

انواع فیلتر هواساز

بهتر است بدانید فیلتراسیون هوا برای حفظ سلامتی افراد و همچنین تامین شرایط لازم برای فعالیت های حساس و دقیق مثل کالیبراسیون ابزاری خاص و همچنین پروژه های آزمایشگاهی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. فیلترها با توجه به مواد تشکیل دهنده و همچنین تکنولوژی ساخت و توانایی حذف آلاینده های مختلف و … که در هوا وجود دارد معمولاً در انواع و اقسام مختلفی تولید و عرضه می شوند.

هر یک از آن ها استاندارد های مشخصی طبقه‌بندی می‌شود. تنوع در نوع نامگذاری و کلاس بندی های مختلف فیلتر هوای فیلترهای هوا همچنین شکل ظاهری و عملکرد متفاوت می باشد.

به عنوان مثال می‌توان گفت فیلتر کیسه ای که در آمریکا با نامی شناخته می شود. همان فیلتر با همان ویژگی مهمان ما در اروپا با نامی دیگر شناخته شده می شود. برخی از فیلترهایی که در دستگاه هواساز مورد استفاده قرار می گیرد عبارتند از:

  • پیش فیلتر فلزی
  • پیش فیلتر الیاف شیشه ای یا فایبر گلاس
  • فیلتر پانل
  • فیلتر کیسه ای
  • فیلتر اولپا
  • فیلتر هپا

کویل های سرمایش و گرمایش در هواساز

 همانطور که ذکر شد دستگاه هواساز برای سرمایش و گرمایش مورد نظر دمای هوای ورودی را تغییر خواهد داد که این کار توسط مبدل های به نام کویل در مسیر جریان هوا قرار می‌گیرند امکان پذیر می باشد.

نکته بسیار مهمی که باید مد نظر قرار دهید این است که از کویل های سرمایش می توان به عنوان رطوبت گیر نیز استفاده کرد. کویل هایی که در دستگاه هواساز مورد استفاده قرار می گیرد معمولا به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم طراحی و ساخته می شوند.

کویل سرمایش و گرمایش مستقیم

کویل هایی که از جریان به صورت مستقیم برای سرمایش و همچنین از گازهای حاصل از احتراق سوخت برای گرمایش استفاده می‌شود معمولاً کویل سرمایش و گرمایش مستقیم گفته می شود.

پمپ های حرارتی نیز می‌تواند جهت گرمایش و سرمایش مستقیم در هواساز استفاده شود. یکی دیگر از انواع کویل های گرمایشی طرح های برقی می‌باشند که با عبور جریان برق از المنت های طبیعی شده از آن می توانند انرژی الکتریکی را به انرژی گرمایی تبدیل نمایند.

کویل سرمایش و گرمایش غیر مستقیم

بهتر است بدانید این کویل ها از جریان آب سرد تولیدی چیلر با دمای ۷ درجه سانتیگراد برای سرمایش و همچنین از جریان آب گرم تولیدی توسط دیگ با دمای ۸۲ درجه برای گرمایش استفاده می کنند. البته از بخار آب گرم نیز در این کویل های گرمایش غیر مستقیم می توان استفاده کرد.

فن دمنده در دستگاه هواساز

بهتر است بدانید برمبنای حجم هوادهی مورد نیاز و همچنین مجموعه افت فشار استاتیکی ناشی از خود هواساز و پر مقاوم ترین مسیر کانال برای این سیستم فن دمنده مناسب انتخاب خواهد شد.

در واقع می‌توان گفت فن دمنده با ایجاد اختلاف فشار مناسب هوای تامین شده در هواساز را به گردش در خواهد آورد که به کانال های توزیع هوا منتقل می کند. فن های دمنده در انواع فن سانتریفیوژ، فن پلاگ موجود می باشند که در این دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

تبدیل سرمایش به گرمایش هواساز

نکات مهم جهت تبدیل سرمایش به گرمایش هواساز

بهتر است بدانید که در نحوه تبدیل سرمایش به گرمایش هواساز باید چند نکته مهم را رعایت کنید. نکته اول که بسیار مهم است می‌توان به این موارد اشاره کرد که قبل از شروع هر کاری باید دستگاه را از برق خارج کرده تا در زمان کار دچار برق گرفتگی نشویدو نکته بعدی این است که در زمان سرویس دستگاه دقت کنید که قطعاتی همچون کمپرسور و … آغشته با آب نشود؛ چرا که امکان آسیب دیدن آن بسیار بالا می باشد.

در فصل زمستان اطراف کندانسور خالی از هر چیزی نمائید؛ یعنی اطراف آن نباید چیزی قرار دهید. زمانی که دستگاه را روشن می کنید؛ تمامی دریچه هایی که وجود دارد؛ باید به صورت باز نیمه باز باشد. چرا که در این صورت جریان هوا به درستی انجام شده و عملکرد مثبتی در کارکرد دستگاه به همراه خواهد داشت.

قیمت هواساز

قیمت هواساز از جمله فاکتورهای بسیار مهم می باشد که اکثر خریداران و مصرف کنندگان در زمان تهیه دستگاه آن را مورد بررسی قرار می‌دهند. به طور کلی می توان ذکر کرد که فاکتورها و عواملی همچون کیفیت ساخت، ظرفیت سرمایشی، ظرفیت گرمایشی، راندمان و بازدهی دستگاه و … بر هزینه این دستگاه ها بسیار موثر می باشد که می توانید به وبسایت تخصصی https://tasisat.com/ مراجعه کرده و به بررسی آن بپردازید. بدون شک در این صورت انتخاب بهتری را تجربه خواهید کرد.

خرید هواساز

خرید هواساز که از جمله دستگاه های تهویه مطبوع بسیار محبوب و پرکاربرد است؛ بسیار با اهمیت می باشد. باید سعی کنید در انتخاب به این دستگاه ها نهایت دقت خود را به کار گیرید. در زمان انتخاب دستگاه ها باید متراژ و زیربنا محیط مورد نظر، شرایط آب و هوایی، موقعیت جغرافیایی و … را در نظر بگیرید تا بتوانید دستگاه مناسبی را انتخاب نمایید.

البته ناگفته نماند که کارشناسان مجموعه تخصصی تاسیسات دات کام مشاوره ها و راهنمایی های لازم را به صورت کاملاً رایگان در اختیار شما قرار خواهند داد. در این صورت انتخاب بهتری را تجربه می کنید.

نکته بسیار مهمی که قابل ذکر است می‌توان به این موارد اشاره کرد که امروزه با توجه به شرایط حاکم بر کشور همچون ویروس منحوس کرونا، ترافیک سنگین و … مراجعه حضوری به فروشگاه ها تا حدودی سخت و دشوار می‌باشد. شما مخاطبین گرامی به صورت اینترنتی از طریق وب سایت تخصصی https://tasisat.com/ می توانید جهت تهیه این سیستم اقدام نمایید.

شما بازدید کنندگان گرامی جهت تهیه دستگاه هواساز برای سرمایش و گرمایش در فصل مختلف سال می توانید از طریق فروشگاه آنلاین https://tasisat.com/ اقدام نماید و این دستگاه‌ها را با کیفیت و کارایی بالا تهیه کرده و از آن بهره مند شوید. با توجه به تنوع بالا این محصولات حتماً سعی کنید قبل از تهیه وسفارش آن با کارشناسان در تماس بوده و مشاوره های لازم را به صورت کاملا رایگان دریافت نمایید.

در هنگام تهیه این محصول باید ظرفیت، محل نصب و اطلاعات دیگر را مد نظر قرار دهید تا بتوانید محصول مناسبی را انتخاب کرده و از آن بهره مند شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تاسیسات دات کام در تماس باشید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h3″ question-0=”دستگاه هواساز چیست؟” answer-0=”هواساز به دستگاهی گفته میشود که برای تامین و انتقال جریان هوای مناسب برای تهیه سرمایش و گرمایش استفاده می شود.” image-0=”” headline-1=”h3″ question-1=”تبدیل سرمایش به گرمایش هواساز به چه صورت است؟” answer-1=”امروزه دستگاه های هواساز به صورت اتوماتیک عملکرد خود را از سرمایش به گرمایش تغییر خواهند داد.” image-1=”” headline-2=”h3″ question-2=”چگونه می توان دستگاه هواساز مناسبی را تهیه و خریداری کرد؟” answer-2=”از طریق فروشگاه اینترنتی https://tasisat.com/ می توانید انواع دستگاه های هواساز مشاهده کرده و نوع مناسب آن را تهیه نمایید.” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *