در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
تبدیل سرمایش به گرمایش هواساز

تبدیل سرمایش به گرمایش هواساز

لطفا امتیاز دهید

تبدیل سرمایش به گرمایش هواساز

حرارت تبدیل از وضعیت سرمایش به گرمایش در تمامی سیستم‌های که از هوای تازه استفاده می‌کنند. وقتی درجه حرارت هوای خارج از حد مشخصی کاهش پیدا کند نیاز به سرمایش ثانویه در اینجا نیست.

شما می توانید سرمایش را با استفاده از هوای تازه که در جلسه‌ای که تامین نماید که شاید نیاز به گرمایش داشته باشد. در سیستم های تمام هوا با ۱۰۰ درصد هوای تازه کار می‌کنند وقتی درجه حرارت بیرونی کمتر از ۵۵ درجه فارنهایت باشد نیازی به سرمایشی مکانیکی نیست.

تبدیل سرمایش به گرمایش هواساز

دستگاه هواساز

امروزه دستگاه هواساز از محبوبیت بالایی برخوردار شده است که برای تامین و انتقال جریان هوای مناسب جهت تهویه مطبوع استفاده می شود دستگاه هواساز گفته می شود. در بازار به این دستگاه هوارسان یا واحد انتقال هوا نیز گفته می شود.

این محصول در سه مدل معمولی، هایژنیک و سقفی توکار عرضه می شود. بهتر است بدانید از این محصول برای کنترل دما تنظیم اکسیژن تصفیه هوا و تنظیم رطوبت می توان استفاده کرد.

کاربرد هواساز

در ادامه مبحث تبدیل سرمایش به گرمایش هواساز باید ذکر کنیم که این دستگاه از پرمصرف ترین دستگاه های تهویه مطبوع می باشد که گستره وسیعی از کاربردها را پوشش خواهد داد. اما بهتر است بدانید با تغییر فصل باید عملکرد سیستم را نیز تغییر داد.

زمانی که به فصل زمستان نزدیک می‌شویم باید تبدیل سرمایش و گرمایش هواساز را انجام داد. در محیط هایی مثل بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، تالارهای پذیرایی و رستوران ها، دانشگاه ها و مراکز آموزشی کارخانه و کارگاه های صنعتی، سالن ها و باشگاه های ورزشی، نمایشگاه ها و .. می توانید از این محصول بهره مند شوید.

تبدیل سرمایش به گرمایش هواساز

همانطور که ذکر شد با نزدیک شدن به فصل زمستان باید دستگاه هواساز یا هوارسان را تغییر عملکرد داد و از حالت سرمایش و گرمایش تغییر دهید. بهتر است بدانید برخی از این دستگاه ها به صورت اتوماتیک بوده و با تغییر فصل و تغییر دما به صورت کاملا اتوماتیک تغییر کرده و نیازی به تنظیم دستی شما ندارد.

برخی دیگر این سیستم ها نیاز به تنظیمات دارد که شما می‌توانید از افراد ماهر کمک بگیرید. یا با توجه به ترموستاتی که بر روی بدنه آن تعبیه شده است دما را تنظیم نمایید و از حالت گرمایشی آن بهره مند شوید.

اجزاء دستگاه هواساز

دستگاه های هواساز یا همان هوارسان ها با توجه به کاربری و فضای پروژه معمولاً از بخش‌های متفاوت و متنوعی تشکیل شده است. برخی از اجزاء این دستگاه عبارتند از:

  1. فیلتر هواساز
  2. کویل های سرمایش و گرمایش
  3. فن دمنده هواساز

انواع فیلتر هواساز

بهتر است بدانید فیلتراسیون هوا برای حفظ سلامتی افراد و همچنین تامین شرایط لازم برای فعالیت های حساس و دقیق مثل کالیبراسیون ابزاری خاص و همچنین پروژه های آزمایشگاهی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. فیلترها با توجه به مواد تشکیل دهنده و همچنین تکنولوژی ساخت و توانایی حذف آلاینده های مختلف و … که در هوا وجود دارد معمولاً در انواع و اقسام مختلفی تولید و عرضه می شوند.

هر یک از آن ها استاندارد های مشخصی طبقه‌بندی می‌شود. تنوع در نوع نامگذاری و کلاس بندی های مختلف فیلتر هوای فیلترهای هوا همچنین شکل ظاهری و عملکرد متفاوت می باشد.

به عنوان مثال می‌توان گفت فیلتر کیسه ای که در آمریکا با نامی شناخته می شود. همان فیلتر با همان ویژگی مهمان ما در اروپا با نامی دیگر شناخته شده می شود. برخی از فیلترهایی که در دستگاه هواساز مورد استفاده قرار می گیرد عبارتند از:

  • پیش فیلتر فلزی
  • پیش فیلتر الیاف شیشه ای یا فایبر گلاس
  • فیلتر پانل
  • فیلتر کیسه ای
  • فیلتر اولپا
  • فیلتر هپا

کویل های سرمایش و گرمایش در هواساز

 همانطور که ذکر شد دستگاه هواساز برای سرمایش و گرمایش مورد نظر دمای هوای ورودی را تغییر خواهد داد که این کار توسط مبدل های به نام کویل در مسیر جریان هوا قرار می‌گیرند امکان پذیر می باشد.

نکته بسیار مهمی که باید مد نظر قرار دهید این است که از کویل های سرمایش می توان به عنوان رطوبت گیر نیز استفاده کرد. کویل هایی که در دستگاه هواساز مورد استفاده قرار می گیرد معمولا به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم طراحی و ساخته می شوند.

تبدیل سرمایش به گرمایش هواساز

کویل سرمایش و گرمایش مستقیم

کویل هایی که از جریان به صورت مستقیم برای سرمایش و همچنین از گازهای حاصل از احتراق سوخت برای گرمایش استفاده می‌شود معمولاً کویل سرمایش و گرمایش مستقیم گفته می شود.

پمپ های حرارتی نیز می‌تواند جهت گرمایش و سرمایش مستقیم در هواساز استفاده شود. یکی دیگر از انواع کویل های گرمایشی طرح های برقی می‌باشند که با عبور جریان برق از المنت های طبیعی شده از آن می توانند انرژی الکتریکی را به انرژی گرمایی تبدیل نمایند.

کویل سرمایش و گرمایش غیر مستقیم

بهتر است بدانید این کویل ها از جریان آب سرد تولیدی چیلر با دمای ۷ درجه سانتیگراد برای سرمایش و همچنین از جریان آب گرم تولیدی توسط دیگ با دمای ۸۲ درجه برای گرمایش استفاده می کنند. البته از بخار آب گرم نیز در این کویل های گرمایش غیر مستقیم می توان استفاده کرد.

فن دمنده در دستگاه هواساز

بهتر است بدانید برمبنای حجم هوادهی مورد نیاز و همچنین مجموعه افت فشار استاتیکی ناشی از خود هواساز و پر مقاوم ترین مسیر کانال برای این سیستم فن دمنده مناسب انتخاب خواهد شد.

در واقع می‌توان گفت فن دمنده با ایجاد اختلاف فشار مناسب هوای تامین شده در هواساز را به گردش در خواهد آورد که به کانال های توزیع هوا منتقل می کند. فن های دمنده در انواع فن سانتریفیوژ، فن پلاگ موجود می باشند که در این دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

شما بازدید کنندگان گرامی جهت تهیه دستگاه هواساز برای سرمایش و گرمایش در فصل مختلف سال می توانید از طریق فروشگاه آنلاین https://tasisat.com/ اقدام نماید و این دستگاه‌ها را با کیفیت و کارایی بالا تهیه کرده و از آن بهره مند شوید. با توجه به تنوع بالا این محصولات حتماً سعی کنید قبل از تهیه وسفارش آن با کارشناسان در تماس بوده و مشاوره های لازم را به صورت کاملا رایگان دریافت نمایید.

در هنگام تهیه این محصول باید ظرفیت، محل نصب و اطلاعات دیگر را مد نظر قرار دهید تا بتوانید محصول مناسبی را انتخاب کرده و از آن بهره مند شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تاسیسات دات کام در تماس باشید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

دستگاه هواساز چیست؟

هواساز به دستگاهی گفته میشود که برای تامین و انتقال جریان هوای مناسب برای تهیه سرمایش و گرمایش استفاده می شود.

تبدیل سرمایش به گرمایش هواساز به چه صورت است؟

امروزه دستگاه های هواساز به صورت اتوماتیک عملکرد خود را از سرمایش به گرمایش تغییر خواهند داد.

چگونه می توان دستگاه هواساز مناسبی را تهیه و خریداری کرد؟

از طریق فروشگاه اینترنتی https://tasisat.com/ می توانید انواع دستگاه های هواساز مشاهده کرده و نوع مناسب آن را تهیه نمایید.

مطالب مرتبط

چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟

چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟ پمپ آب وسیله ای می باشد که برای رساندن آب به هر سطح و... ادامه مطلب

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟ پمپ آب از جمله تجهیزات و لوازم مورد نیاز می باشد که امروزه با... ادامه مطلب

چرا پمپ آب کار نمی کند؟

چرا پمپ آب کار نمی کند؟

چرا پمپ آب کار نمی کند؟ همانطور که می دانید امروزه با افزایش جمعیت؛ ساخت و ساز نیز افزایش پیدا... ادامه مطلب

چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟

چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟

چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟ چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟ سوالی است که بسیاری از افرادی... ادامه مطلب

چرا پمپ آب روشن خاموش میشود؟

چرا پمپ آب روشن خاموش میشود؟

چرا پمپ آب روشن خاموش میشود؟ پمپ ها یکی از تجهیزات و کاربردی می باشد که در تامین آسایش و... ادامه مطلب

چرا پمپ آب داغ می کند؟

چرا پمپ آب داغ می کند؟

چرا پمپ آب داغ می کند؟  داغ شدن وسایل برقی و الکترونیکی امری کاملا طبیعی می باشد. اما اگر این... ادامه مطلب

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد شما با یادگیری تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد می توانید نسبت به مهار حریق در... ادامه مطلب

تست هیدرواستاتیک کپسول های آتش نشانی

تست هیدرواستاتیک کپسول های آتش نشانی

تست هیدرواستاتیک کپسول های آتش نشانی بهتر است بدانید که تست هیدرولیک روشی است برای تست استحکام و نشتی مخازن... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 2 =