سرمایش از سقف

سرمایش از سقف

لطفا امتیاز دهید

سرمایش از سقف

در این مطلب قصد داریم سرمایش از سقف را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

سرمایش از سقف چیست؟

یکی از روش های مدرن و جدید سیستم های سرمایشی؛ سرمایش از سقف می باشد. زمانی که آب سرد برای سیستم های سرمایشی استفاده شود توسط سیستم های ذخیره سازی حرارتی امکان کاهش بار دیگر وجود خواهد داشت. بهتر است بدانید بیشتر از سیستم های ذخیره سازی و حرارتی معمولا بر روی چیلر ها برای مواقعی که در صورتی که مصرف می باشند استفاده خواهد شد.

انرژی ارزانتر در مواقع لازم ذخیره خواهد شد که هنگام ورود به سیستم برگشت داده می شود که باعث می شود تا افزایش مصرف انرژی را به همراه داشته باشد. ظرفیت تولید برق در مواقع غیر پیک معمولاً از منابع پاک می باشد که از سیستم ذخیره سازی استفاده خواهد کرد. این روش برای کاهش انرژی های گلخانه‌ای و همچنین هزینه‌های جاری بسیار مناسب می باشد.

بهتر است بدانید علاوه بر روش‌های معمول یک روش دیگر نیز برای تولید سرمایش استفاده از سیستم سرمایش از سقف خواهد بود. معمولاً سیستم‌ را از سقف توسط اواپراتور خنک شده است را دریافت می کند را اسپری خواهد کرد. این سیستم در مناطقی که در شب پوشش ابر ندارند و رطوبت نیز پایین باشد به خوبی عمل خواهد کرد.

سرمایش از سقف

یکی از نگرانی های دیگر مصرف آب می باشد که با توجه به میزان مصرف انرژی باید در تعادل باشد. آب سرد شده توسط این سیستم از سقف جمع آوری شده سپس فیلتر خواهد شد که برای روز بعد ذخیره می شود. طبق آمار اعلام شده نسبت بازده انرژی سالیانه این سیستم از ۴۰ تا ۱۵۰ برای شبانه می باشد. در حالی که سیستم های زمینی گرمایی حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد است.

نکته بسیار مهمی که باید مد نظر قرار دهید این است که سیستم سرمایش از سقف از شبکه لوله کشی نازل اسپری آب معمولی و یک پمپ آب و فیلتر تشکیل شده است. در فصل سرما معمولاً آب در شب بر روی سقف  اسپری خواهد شد که توسط اواپراتور در فرآیند اسپری شده و سپس توسط تابش در آسمان شب کندتر خواهد شد.

آب در اینجا سیرکلاتور خواهد شد و تا زمانی ادامه پیدا کند که به اندازه کافی خنک شود پس از آن برای استفاده سرمایشی ساختمان در مواقع دیگر قابل ذخیره می باشد. بهتر است بدانید در طی این فرایند معمولاً دما محیط بین ۳ تا ۵ درجه کاهش پیدا می‌کند که این اعداد کمتر از مینیموم دمای هوا در شب می باشد.

عملکرد سیستم سرمایش از سقف

بهتر است بدانید معمولاً عملکرد این سیستم بر پایه قوانین فیزیک ابداع شده است. تمامی تجهیزاتی که در سیستم سرمایش از سقف مورد استفاده می باشد باید از لوله های انتقال آب گرم و سرد در سقف ساختمان و در مسیر از پیش تعیین شده است. معمولا با گرما یا سرما را به صورت تابشی به درون ساختمان انتقال می دهد.

در واقع می‌توان گفت سرمایش تولید شده توسط این سیستم به تمامی محیط به صورت یکنواخت می تابد. در اثر جریان همرفتی و هوا دمای محیط را در حد مطلوبی قرار خواهد داد. با توجه به قوانین فیزیک معمولاً هوای سرد پایین تر از هوای گرم می باشد. به همین خاطر هوای آن را از بالا به سمت پایین آید.

در فصل گرم سال آب سرد معمولاً در این فرایند حرکت کرده و هوای اطراف استخر را سرد خواهد کرد. با توجه به اینکه تمایل حضور در هوای سرد در قسمت‌های پایینی یک جریان همرفتی ایجاد می‌کند که هوای گرم بخش های پایینی را به بالا انتقال خواهد داد.

هوای سرد که توسط سیستم سرمایشی به پایین می رود این جریان باعث می‌شود تا دمای محیط همواره در سطح مطلوبی باقی بماند. سرما؛ آب گرم در لوله های گرمایشی هستند که جریان خواهد داشت که او را نمی تواند از جریان همرفت استفاده کرده تا دمای اتاق را بالا ببرند. به این خاطر که هوای گرم همیشه در بالا قرار خواهد داشت.

در چنین مواردی معمولاً از تابش نور خورشید به داخل اتاق استفاده می شود که نور خورشید داخل اتاق را به نحوه یکنواخت گرم خواهد کرد سپس گرمایش از سقف  این کار را انجام خواهد داد.

سرمایش از سقف

کاربرد سیستم سرمایش از سقف

بهتر است بدانید مهم ترین مزیت این سیستم ها این است که می‌توان آن را متناسب با مساحت و فضای ساختمان طراحی و استفاده کرد. به گونه‌ای که لوله کشی ها در این سیستم مهم می باشند که با توجه به دمای محیط سرمای مناسبی را تولید خواهد کرد. به همین خاطر می توانید از این سیستم هم در شهرهای جنوبی و هم در شهرهای شمالی کشور بهره مند شوید.

اصلی ترین کاربرد سیستم های سرمایش از سقف معمولاً در برج ها و ساختمان های لوکس و بزرگ می باشد. در ساختمان ها معمولاً طراحی فضای داخلی آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که استفاده از سیستم های سرمایشی و گرمایشی سنتی معمولا بر روی طراحی در سطح داخلی آن ها تاثیر خواهد گذاشت.

سیستم سرمایش از سقف سیستم هایی هستند به صورت کامل در سقف قرار گرفته و به گونه‌ای که نامحسوس دما محیط را مطلوب خواهد نگه داشت. به همین خاطر طراحان کوچکترین دغدغه ای را در طراحی داخلی نخواهند داشت.

نکته دیگری که باید مد نظر قرار دهید این است که معمولاً این سیستم دارای قابلیت گرمایش نیز می باشد که شما علاوه بر اینکه می‌توانید سرمایش آن بهره‌مند از عملکرد گرمایشی آن نیز می‌توانید در فصل زمستان بهره مند شده و از هوای مطبوع لذت ببرید.

اگر شما تمایل دارید تا از سیستم های سرمایشی و گرمایشی بهره مند شوید که در دکوراسیون داخلی تاثیر نداشته باشد. پیشنهاد می کنیم از سیستم سرمایش و گرمایش از سقف استفاده نمایید.

این سیستم ها از جدیدترین تکنولوژی ها در ساختمان بهره مند شده و توسط لوله هایی که در سقف تعبیه شده اند هوای مطبوعی را برای ساکنین به همراه خواهد داشت. بدون اینکه کوچکترین آسیبی به دکوراسیون داخلی منزل داشته باشد. اما پیشنهاد می کنیم حتما این کار را به افراد ماهر بسپارید تا سیستم ها را برای شما به درستی نصب کرده و از آن بهره مند شوید.

مجموعه تاسیسات دات کام ارائه دهنده تمامی تجهیزات سرمایشی و گرمایشی می باشد. شما بازدیدکنندگان گرامی می توانید جهت تهیه محصولات مورد نیاز خود از طریق وبسایت https://tasisat.com/ اقدام نمایید. این محصولات را با کیفیت و کارایی بالا طرح کرده و از آن بهره مند شوید.

نکته دیگری که باید مد نظر قرار دهید این است که مجموعه تاسیسات دات کام جهت رفاه و آسایش مشتریان خود ارسال به سراسر ایران را در نظر گرفته است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان در تماس باشید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

سرمایش از سقف چیست؟

سرمایش از سقف یکی از جدیدترین روش های تولید هوای مطبوع می باشد که در این روش هوای مطبوع منتشر میشود و شما می توانید از آن بهره مند شوید.

آیا سیستم های سرمایش از سقف برای فصل زمستان نیز مورد استفاده قرار می گیرد؟

بله از این سیستم ها معمولاً دارای عملکرد دوگانه سرمایشی و گرمایشی می باشد که می توانید در تمام فصول سال از آن بهره مند شوید.

نحوه خرید اینترنتی سیستم های سرمایشی و گرمایشی به چه صورت است؟

از طریق فروشگاه اینترنتی https://tasisat.com/ می توانید به صورت اینترنتی تمامی سیستم های سرمایشی و گرمایشی مورد نیاز را تهیه کرده و از آن بهره مند شوید.

مطالب مرتبط

بهترین داکت اسپلیت کم مصرف

بهترین داکت اسپلیت کم مصرف داکت اسپلیت از سیستم های رایج تهویه مطبوع است که متشکل از دو بخش داخلی... ادامه مطلب

انواع فن در سیستم های تهویه مطبوع

انواع فن در سیستم های تهویه مطبوع

انواع فن در سیستم های تهویه مطبوع فن در سیستم های تهویه مطبوع دستگاهی است که وظیفه تامین فشار مورد... ادامه مطلب

مقایسه هواساز خانگی با هواساز صنعتی

مقایسه هواساز خانگی با هواساز صنعتی از جمله دستگاه های تهویه مطبوع پرکاربرد می توان به انواع هواساز اشاره کرد.... ادامه مطلب

اجزای هواساز و عملکرد قطعات آن

اجزای هواساز و عملکرد قطعات آن

اجزای هواساز و عملکرد قطعات آن در این مقاله از سری مقالات وب سایت تخصصی تاسیسات دات کام قصد داریم... ادامه مطلب

سختی گیر برج خنک کننده چیست و چه کاربردی دارد؟

سختی گیر برج خنک کننده چیست و چه کاربردی دارد؟ سختی گیر برج خنک کننده دستگاهی است که سختی آب... ادامه مطلب

محاسبه ظرفیت ایرواشر

محاسبه ظرفیت ایرواشر

محاسبه ظرفیت ایرواشر ایرواشر دستگاهی است که دارای دو عملکرد سرمایش و گرمایش می باشد. گرمایش این سیستم از طریق... ادامه مطلب

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی کولر گازی از جمله سیستم هایی است که دو عملکرد سرمایش و... ادامه مطلب

تفاوت فیلتر شنی عمودی و افقی

تفاوت فیلتر شنی عمودی و افقی فیلتر شنی یکی از تجهیزاتی است که برای حذف ذرات معلق و آلاینده های... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *