عیب یابی برج خنک کننده

عیب یابی برج خنک کننده

لطفا امتیاز دهید

عیب یابی برج خنک کننده شامل اقدامات بررسی و واکاوی می باشد که کاربران برج خنک کننده باید آشنایی لازم را با آن داشته باشد. در مواقع لزوم مشکل و ایرادات دستگاه را به خوبی تشخیص داده و نسبت به بررسی و رفع آن اقدام نماید.

توسط بررسی روزانه، هفتگی و سالانه از بخش های مختلف دستگاه علاوه بر اینکه اقدامات پیشگیرانه انجام داده می تواند مشکلات احتمالی ایجاد شده در دستگاه را در مرحله اول تشخیص و قبل از اینکه دستگاه با مشکل جدی روبرو شود؛ نسبت به برطرف کردن آن اقدام نمایید.

پس از ایجاد شدن مشکل در طی پروسه عیب یابی برج خنک کننده به راحتی می توانید در این مشکل را تشخیص داده و نسبت به تعمیرات دستگاه اقدام نمایید.

عیب یابی برج خنک کننده

زمان مناسب بازرسی از قسمت های برج خنک کننده

فرسودگی دستگاه از امنیت بالایی برخوردار است که برای این منظور باید صفحه مکنده، گیرها، پیکینگ ها را به صورت هفتگی بررسی و بازرسی نمایید.

کنترل صدا و لرزش غیر عادی از دیگر مشکلاتی است که باید سعی کنید به صورت روزانه و محافظان سیستم کاهش سرعت الکتروموتور، فن و فن گارد را به صورت روزانه بررسی کنید. همچنین باید به صورت ماهیانه سعی کنید کنترل سرعت آب، کنترل نشت آب را بررسی نمایید.

موارد عیب یابی برج خنک کننده

  • صدای غیرعادی الکتروموتور برج خنک کننده

یکی از مواردی که باید در عیب یابی برج خنک کننده به آن توجه کنید؛ صدای غیر عادی الکتروموتور برج خنک کننده می باشد. زمانی که موتور به صورت تک فاز کار می کند؛ باید سعی کنید سریع موتور را خاموش کرده و دوباره آن را روشن کنید.

اگر موتور در حالت تک فاز باشد هرگز روشن نخواهد شد. یکی دیگر از مواردی که باید در اینجا بررسی کنید؛ سیم های موتور می باشد. در صورتی که سیم های موتور به اشتباه اتصال داده شوند؛ باید آن را بررسی کنید تا صدای غیر عادی از بین برود.

یکی از دلایل دیگر که باعث می‌شود تا الکتروموتور دستگاه صدای غیرعادی داشته باشد؛ بلبرینگ ها می باشد. سعی کنید روغن کاری را چک کرده و بلبرینگ هایی که خراب شده اند را تعویض نمایید.

در صورتی که جریان برق متعادل نباشد؛ نیز امکان دارد این مشکل برقرار شود که در اینجا باید ولتاژ جریان خط را چک کرده و اقدامات لازم را انجام دهید. در صورتی که روتور بالانس نباشد؛ یا فن خنک کننده به فاز گیر کند نیز این مشکل ایجاد می‌شود که با بررسی می توانید به راحتی مشکل ها را برطرف نمایید.

  • ارتعاش غیر عادی در سیستم فن

این مشکل امکان دارد به این اساس باشد که فن اشکال داشته باشد. برای عیب یابی برج خنک کننده مطمئن شوید که تیغه های فن به درستی اتصال داده شده باشد. برای این کار باید از عددهای تطابق چک کرده و اطمینان داشته باشید که همه تیغه ها به میزان درستی که دستگاه امنیتی اجازه می‌دهد؛ از مرکز فاصله داشته باشد.

در نظر داشته باشید که باید روی تیغه ها را از آلودگی ها پاک کنید. همچنین در نظر داشته باشید که ارتعاش غیر عادی در سیستم فن امکان دارد به خاطر اشکال موتور باشد. برج خنک کننده را از موتور بردارید و آن را روشن نمایید؛ اگر مشکلی داشته باشد راست بودن محور و یا بالانس بودن میله روتور را چک و بررسی کنید. در صورت مشکل داشتن آن را تعویض کرده و یا روتور را بالانس نمایید.

  • جهت دوران اشتباه

در صورتی که ترتیب فازها اشتباه باشد؛ جهت دوران اشتباه می شود. برای برطرف کردن این مشکل باید هر دو سیم را از سیم های اتصال به موتور جابجا نمایید.

  • الکتروموتور شروع به کار نمی کند

این مشکل امکان دارد بر اساس عدم وجود برق در پایانه های موتور باشد. جهت عیب یابی برج خنک کننده جریان برق را به استارت چک کرده هرگونه مشکلی در اتصال به سرور را برطرف نمایید. اتصالات استارتر موتور و مدار کنترل را بررسی نمایید و اتصالات را ببندید. تمامی کلید های خراب و سوخته را باید تعویض نماییدد همچنین در نظر داشته باشید این مشکل بر اساس ولتاژ کم نیز می باشد.

برای رفع مشکل باید سعی کنید ولتاژ نوشته شده بر روی برچسب را با منبع برق مقایسه نمایید. موتور را نیز چک و بررسی کنید. یکی دیگر از مشکلاتی که باعث می‌شود تا الکتروموتور شروع به کار نکند؛ می توان به وجود مدار باز در سیم پیچ موتور، گیر کردن موتور و یا سیستم فن عملکرد نامناسب روتر و … اشاره کرد.

عیب یابی برج خنک کننده

سرویس و نگهداری برج خنک کننده

توجه داشته باشید که به خاطر کشیده شدن هوا به مسیر ورود برج خنک کننده پس از مدتی خاک و کثیفی در داخل دستگاه انباشته خواهد شد که امکان دارد بر روی کندانسور، مبدل حرارتی و دیگر تجهیزات جمع شده و یک لایه عایق ایجاد کند.

به این صورت ظرفیت انتقال حرارت کاهش پیدا می کند. سیستم تصفیه آب می تواند مانع انباشت مواد شده و یا حداقل آن را کاهش خواهد داد. مرحله آخر این موضوع مربوط به تمیزی آب احتمال فراهم شدن زمینه پرورش باکتری می باشد.

سیستم لوله کشی باید از هرگونه شاخه یا انشعاب های ناقص و کوری به دور باشد. زمانی که لجن بر روی تشتک جمع می شود؛ ترکیب رطوبت، اکسیژن، آب گرم و تامین غذا شرایط لازم برای رشد باکتری ها فراهم خواهد کرد.

به همین خاطر شما باید همواره سعی کنید تا به صورت مرتب ماهیانه و سالیانه جهت سرویس و نگهداری برج خنک کننده اقدام نمایید. البته در نظر داشته باشید که باید سعی کنید این کار را به افراد مجرب و با تجربه بسپارید. در غیر این صورت امکان دارد مشکلات بسیاری را برای سیستم به همراه داشته باشد.

آشنایی با فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام

فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام ارائه دهنده انواع سیستم های تهویه مطبوع می باشد. شما مخاطبان گرامی جهت تهیه انواع سیستم ها از جمله برج خنک کننده می توانید از طریق وب سایت https://tasisat.com/ اقدام نمایید.

در هر مرحله از خرید که نیاز به راهنمایی و مشاوره داشته باشید نیز کافیست از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان فروش در تماس باشید و به این صورت انتخاب بهتری را تجربه خواهید کرد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

عیب یابی برج خنک کننده شامل چه مواردی می باشد؟

عیب یابی برج خنک کننده شامل مجموعه اقدامات بررسی و واکاوی می باشد که کاربر برج خنک کننده باید آشنایی لازم را به آن داشته باشد و در مواقع لازم بتواند مشکل و عیب دستگاه را تشخیص داده و نسبت به برطرف کردن آن اقدام نماید.

صدای غیر عادی الکتروموتور برج خنک کننده به چه دلایلی می باشد؟

این مشکل به این دلیل می باشد که امکان دارد موتور تکفاز کار کند. سیم های موتور اشتباه اتصال داده باشند و بلبرینگ ها یا روتور بالانس نباشد یا فن خنک کننده گیر کرده باشد و ...

برج خنک کننده را به چه صورت می توان تهیه و خریداری کرد؟

برج خنک کننده را می ‌توانید از طریق وبسایت https://tasisat.com/ تهیه و خریداری نمایید.

مطالب مرتبط

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید یکی تجهیزات مورد نیاز برای استخر ها پمپ می باشد. در صورتی که... ادامه مطلب

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟ پمپ آب امروزه در اکثر خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ که... ادامه مطلب

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی 11 روش کاربردی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی ۱۱ روش کاربردی سیستم تهویه مطبوع از جمله محصولات پرکاربردی است متنوع بوده و... ادامه مطلب

سوپرهیت و سابکول چیست؟

سوپرهیت و سابکول چیست؟ در دستگاه های تهویه مطبوعی که براساس سیکل تبریدی کار می کنند؛ اصطلاحات سوپرهیت و سابکول... ادامه مطلب

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟ سیستم های تهویه مطبوع از تجهیزات اصلی هر ساختمانی محسوب می شوند که استفاده از آن... ادامه مطلب

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟ دستگاه تهویه از سیستم های پرکاربردی است که در انواع مدل های مختلف... ادامه مطلب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب آب یکی از ضروراتی است که به طور روزمره مورد استفاده... ادامه مطلب

معرفی ۳ تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی

معرفی 3 تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی

معرفی ۳ تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی فن کویل از جمله سیستم های تهویه مطبوع است که از... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *