کولر گازی داکس چیست؟

کولر گازی داکس ساخت کجاست؟ + لینک خرید

لطفا امتیاز دهید

کولر گازی داکس ساخت کجاست

این برند ساخت کشور چین است. یکی از محصولات با کیفیت و جهانی چین است. برای ساخت این کولر گازی از متریال و مواد با کیفیت استفاده شده است. برای رفع هر گونه مشکلی در سراسر جهان نمایندگی فروش دارند و از جمله در کشور ما نیز نمایندگی فروش دارند از این جهت است که با اطمینان خاطر می توان این محصول با کیفیت ساخت چین را خریداری کرد.

هنگام خرید یک کولر گازی و یا هر وسیله دیگری اطلاعاتی همچون ساخت کجاست؟ مشترک با کشور دیگر ساخته می شود یا خیر؟ کیفیت محصول و برند و… خیلی اهمیت دارد، به این دلیل است در اینجا اول راجع به کولر گازی dax ساخت کجاست صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

برای رفاه حال مردم وسایل بسیاری اختراع و ابداع شد.برخی از این وسایل مهم هستند، ولی ضروری نیستند و برخی دیگر از ضروریات لوازم منزل یا هر فضای به حساب می آیند. کولر گازی یکی از وسایلی ضروری منزل به حساب می آید به خصوص در مناطق گرم و گرمسیری وجود آن در فضای بسته برای رفاه حال مردم بسیار ضروری است.

سالیان گذشته که کولر یا سیستم خنک کننده اختراع نشده بود مردم برای فرار از گرما راه های مختلفی را امتحان میکردند. اولین کشوری که از ایده  ای برای خنک کردن منزل استفاده کرد کشور مصر بود به اینگونه که نی ها را تر می کردند و در پشت پنجره آویزان می کردند. و هنگامی که باد به آن ها می خورد باد خنک تولید می شد.

در کشور رم باستان خانه ها قنات داشتند و هنگامی که باد می وزید باعث ایجاد هوای خنک در محیط می شد. خلاقانه ترین ایده و پیچده ترین آن در کشور ما ابداع شد به این صورت که بادگیرهایی در منازل قرار می گذاشتن و باعث به دام انداختن باد می شدند و هوای خنک برای آن فضا ایجاد می شد و هر کشور دیگری که با معضل گرما دست و پنجه نرم می کرد یک روش و ایده برای خنک کردن محیطی که در آن قرار داشتند، به کار می بردند.در ادامه مطلب می خواهیم بیشتر با کولر گازی  dax آشنا شویم با ما همراه باشید.

خرید انواع اسپلیت و کولر گازی

اولین کولر گازی ساخت کدام کشور است؟

بهتر است بدانید هنگامی که به فکر ایجاد سیستم خنک کننده برای محیط افتادند که آن را در صنعت نیاز داشتند. دستگاه های صنایع پس از کار در محیط های گرم تحت فشار قرار می گرفتند آمدن و برای خنک کردن دستگاه ها باید دنبال راه چاره می بودند و حتی برخی از دستگاه ها در محیط خنک، کار با کیفیت تری از کار در محیط گرم تحویل می دهند.

بدین ترتیب اولین سیستم خنک کننده توسط شخصی به نام کریر ابداع شد که ابعاد آن بسیار بزرگ بود و در صنایع استفاده می شد. اولین کسی که کولر را در ابعاد کوچک و قابل حمل ابداع کرد شخصی به نام روبرت شرمن بود. پس از آن به سرعت منازل و محیط ها به سیستم خنک کننده مجهز شدند.

امروزه روزانه میلیون ها کولر گازی تولید می شود و در بازار عرضه می شوند انواع برندها و انواع مدل ها در بازار وجود دارند. در اینجا می خواهیم راجب یک برند خوب کولر گازی صحبت کنیم. کولر گازی dax یکی از انواع برندهای مختلف در بازار است،که انواع مدل های آن در بازار جهانی وجود دارد. ابتدا برای خرید یک وسیله مطمئن باید اطلاعاتی راجب آن بدانیم. در اینجا نیز ما می خواهیم اطلاعات مفیدی راجب کولر گازی dax  در اختیارتان بگذاریم.

کولر گازی dax

ویژگی های منحصر به فرد کولر گازی dax

گاز مبرد

گاز مبرد استفاده شده در این نوع کولر گازی r22 و r410 می باشد که هیچ آسیبی به لایه اوزون و محیط زیست نمی رساند.

کمپرسور روتاری

از کمپرسور روتاری در کولر گازی dax استفاده شده است این به معنای این است که مصرف انرژی ان A می باشد و دارای صرفه اقتصادی است. هنگام مصرف از آن 60 درصد در مصرف برق صرفه جویی می شود.

توزیع یکنواخت هوا

هوای مطبوع و خنک در تمام فضای که کولر گازی dax در آن قرار دارد به صورت یکسان و یکنواخت توزیع می شود.

فین های طلایی

رای افزایش طول عمر مفید کولر گازی ها بسیار فین های طلایی اهمیت دارد. در کولر گازی dax فین های طلایی تعبیه شده است این ورقه های آلومینیومی همانند اتاقکی از اجزاء و دستگاه داخلی کولر گازی محافظت می کند و از نابودی و خورده شدن اجزاء داخلی کولر گازی dax توسط آلودگی ها جلوگیری می کند.

فیلترها

در کولر گازی dax چندین فیلتر در آن تعبیه شده است که از ورود آلودگی، گرد و غبار، دود و هرگونه بوی نامطبوع از بیرون به داخل محیط جلوگیری می کند.

فیلتر ویتامین ث

با تعبیه این نوع از فیلتر با توانایی سنتز جلبک در محیط ویتامین ث پخش می شود، و این عملکرد باعث هم تمیز کردن دستگاه و هم اثر مثبت بر محیطی که کولر گازی dax در آن قرار دارد می شود.

خرید انواع کولر گازی داکس

استریل کردن محیط

با تعبیه فیلتر یون نقره در کولر گازی dax باعث تمیز کردن محیط از باکتری و قارچ می شود، این مورد برای محیط های عمومی مانند مساجد، بیمارستان ها، اداره ها، مدارس و حتی منازل بسیار حائز اهمیت است.

فیلتر آنتی فرمالدهید؛ یکی از فیلترهای بسیار مهم تعبیه شده در کولر گازی dax می باشد. به وسیله این فیلتر ذرات فرمالدهید موجود در محیط از بین می روند و باعث حفظ سلامتی افراد موجود در آن محیط می شود.

پرتاب 4 جهت

با وجود پره های در پنل داخلی آن می توانیم جهت پرتاب باد را تنظیم کنیم.

دارای طراحی زیبا و ساده است. بر روی پنل داخلی صفحه مانیتور قرار دارد که دمای محیط و سایر مشخصات را نشان می دهد.در تمام مدل های آن سرمایشی و گرمایشی است. حتی پنل خارجی آن نیز میزان صدایی که تولید می کند بسیار پایین است، به این دلیل اگر پنل خارجی آن در بالکن و یا پنجره نزدیک به پنل داخلی نصب شود هیچ آزار و ناهنجاری صوتی ایجاد نمی کند.

مدل های از کولر گازی که دارای گاز r410 می باشد دارای کیت اینورتر می باشد که مصرف انرژی را به حداقل میزان می رساند، و دارای آرم مصرف انرژی A می باشد. استفاده دو منظوره دارد. یعنی کولر گازیdax   هم به عنوان وسیله سرمایشی و هم وسیله گرمایشی قابل استفاده است و این یکی از دیگر دلایل به صرفه بودن این کولر گازی است.

صدای پنل داخلی آن هنگام روشن بودن کولر گازی dax بسیار کم است و پرتاب باد قوی دارد و تا  15متر نیز می رسد.

ویژگی های منحصر به فرد کولر گازی dax

انواع مدل کولر گازی dax

کولر گازی dax مدل اسپلیت H18A4/FF

این نوع مدل از کولر گازی dax دیواری بوده، فضای کمی را اشغال می کند. دارای پنل داخلی و خارجی می باشد. دو منظوره می باشد هم به عنوان وسیله سرمایشی و هم به عنوان وسیله گرمایشی می توان از آن استفاده کرد. میزان ظرفیت هوادهی ان 18000 می باشد، برای مناطق معتدل برای مساحت بزرگ نیز می توان از آن استفاده کرد، ولی برای مناطق گرمسیری این مدل برای محیط های با مساحت  کوچک مورد استفاده است. کیت اینورتر ندارد.

گاز مبرد استفاده شده در این نوع مدل از کولر گازی dax، گاز r22 دوستدار محیط زیست می باشد. ظرفیت حرارتی ات 18500 می باشد.

کولر گازی داکس ساخت کجاست؟

کولر گازی dax مدل اسپلیت H30R1FF

این نوع مدل از کولر گازی dax دیواری بوده، دارای طراحی خاص و زیبایی می باشد. مناسب برای مناطق معتدل است. دارای دو پنل داخلی و خارجی است. صرفه اقتصادی دارد، هم به عنوان وسیله سرمایشی و هم گرمایشی مورد استفاده قرار می گیرد. ظرفیت هوادهی سرمایشی و گرمایشی آن 30000 می باشد.  میزان صدایی که پنل داخلی آن تولید می کند 48 دسی بل می باشد.

گاز مبرد استفاده شده در این نوع مدل r22 است. وزن پنل داخلی 16 کیلوگرم می باشد. بر روی بدن این نوع مدل نمایشگر ال ای دی وجود دارد. فین های طلایی برای محافظت از اجزای داخلی کولر تعبیه شده است. کمپرسور آن روتاری بوده. مصرف انرژی این مدل B می باشد. پرتاب باد آن تا 13 متر است. راندمان انرژی این مدل نزدیک 3  کیلو وات می باشد. دارای فیلتر چندگانه( ضد حساسیت، ضد آنفولانزا، پلاسما، ویتامین ث، آنتی فرمالدهید، محافظ دوگانه و…) می باشد.

کولر گازی dax مدل H24R1FF

این نوع مدل اسپلیت دیواری بوده، دارای دو پنل می باشد: داخلی و خارجی. عملکرد آن هم مثل خیلی از مدل های دیگر به صورت سرمایشی و هم به صورت گرمایشی می باشد. مقدار صدایی که از پنل داخلی تولید می کند 47 دسی بل می باشد وزن پنل داخلی 14 کیلو گرم است و برای جا به جایی بسیار راحت است. گاز مبرد r22 استفاده شده است. کمپرسور روتاری می باشد.

میزان مصرف انرژی آن B است. ظرفیت گرمایشی و سرمایشی این مدل 24000 می باشد. برای محیط های با مساحت متوسط و کوچک مناسب است. پرتاب باد این مدل کولر گازی dax تا 13 متر می باشد. راندمان انرژی این مدل تا 2/40 کیلو وات می باشد. دارای فیلتر چندگانه ( ضد حساسیت، ضد آنفولانزا، پلاسما، ویتامین ث، آنتی فرمالدهید، محافظ دوگانه و…) می باشد.

کولر گازی dax مدل H12R1FF

این مدل اسپلیت دیواری بود، دارای دو پنل می باشد، که یکی در محیط داخلی و دیگری در محیط باز نصب می شود. عملکرد آن به صورت دو منظوره وسیله ای گرمایشی و سرمایشی می باشد.

میزان ظرفیت هوادهی ان 12000 است. نوع گاز مبرد به کار رفته شده r410 می باشد. میزان صدای پنل داخلی آن 40 دسی بل است. کمپرسور آن از نوع روتاری بوده است. رده انرژی این مدل B است. پرتاب باد آن چهار جهته است و تا 9 متر نیز می رسد، برای مناطق معتدل مناسب مساحت های متوسط و برای مناطق گرمسیری مناسب مساحت کوچک است.

راندمان انرژی این نوع مدل کولر گازی dax تا 2 کیلو وات می رسد. نمایشگر بر روی پنل داخلی نصب شده است که دما و اطلاعات مربوط به کولر را نشان می دهد. فین طلایی برای افزایش طول عمر مفید این کولر نصب شده است. وزن پنل داخلی 12 کیلوگرم است و راحت می توان نصب یا جابه جاش کرد. فیلتر چندگانه ( ضد حساسیت، ضد آنفولانزا، پلاسما، ویتامین ث، آنتی فرمالدهید، محافظ دوگانه و…) را دارا می باشد.

کولر گازی dax مدل H09R1FF

این مدل اسپلیت دیواری است، که مثل بقیه مدل ها دارای دو پنل است یکی  داخلی و یکی  خارجی. پنل داخلی آن دارای وزن شش و نیم کیلوگرم است. عملکرد آن هم به صورت گرمایشی و هم به صورت سرمایشی است. میزان ظرفیت هوادهی ان 9000 BTU می باشد. مناسب برای اتاق های کار و… می باشد. گاز مبرد استفاده شده از آن r410 است، که دوستدار محیط زیست می باشد.

کمپرسور استفاده شده از نوع روتاری می باشد. رده انرژی این مدل B است. بر روی بدنه کولر صفحه نمایشگر وجود دارد. دارای فین های طلایی برای محافظت از اجزای داخلی می باشد. پرتاب باد آن در چهار جهت می باشد و تا 7 متر می رسد. راندمان انرژی این نوع مدل کولر گازی dax تا 0.9 می رسد. دارای فیلتر چندگانه ( ضد حساسیت، ضد آنفولانزا، پلاسما، ویتامین ث، آنتی فرمالدهید، محافظ دوگانه و…) است.

محافظت و رسیدگی به کولر گازی dax

به صورت ماهیانه شما می توانید  فیلتر های آن را شستشو بدهید، اما برای شستشوی فصلی از سرویس دهنده های مخصوص و مجرب استفاده کنید و اجازه دهید این کار را برای شما انجام دهند و نیز پنل خارجی آن را بشویید برای افزایش طول عمر آن سعی کنید با دستگاه کارواش پنل خارجی را بشویید. فاصله بین پنل داخلی و خارجی زیاد نباشد.

شیلنگ برای خروج قطرات آب پنل داخلی به دقت نصب شود و برای هدایت آن به مکان تخلیه آب شیلنگ زیاد پیچ و خم نداشته باشد. پنل خارجی آن مستقیم زیر نور شدید آفتاب نباشد بالای آن سایبان قرار دهید، اجازه دهید کولر تمیز کاری داخل خودش را انجام دهد برای این کار حالت clean را فعال کنید.

هنگام جارو کردن کولر گازی dax را خاموش کنید به این دلیل که گرد و غبار محیط را جذب نکند. تمام این نکات برای محافظت و افزایش طول عمر کولر گازی dax می باشد. برای نصب و جا به جایی کولر گازی dax از نمایندگی آن در شهر استفاده کنید. برای شارژ گاز کولر گازی dax لطفا از نمایندگی کولر گازی dax بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد.

تعویض اسپلیت داکس

گاهی ممکن است شما به این نیاز داشته باشید که کمپرسور کولر گازی داکس را به علت های متفاوتی عوض کنید. یکی از دلایلی که باعث می شود تا شما این کمپرسور تا عوض کنید، سوختن کمپرسور کولر گازی است. برای رفع این مشکل و کمپرسور ابتدا باید نسبت به شستن سیکل تبرید کولر گازی اقدام کنید.

همانطور که می دانید این شستشو معمولا با استفاده از فریون انجام می شود. فریون این قابلیت را دارد تا اسید و روغن سیکل را به شکل کامل جدا کند. پس از خروج مواد مختلف از داخل سیکل تبرید کولر گازی، کمپرسور جدید را جای گذاری می کنیم. پس از قرار دادن کمپرسور در جای تعیین شده، دقت داشته باشید تا فرایند جوش دادن کمپرسور به درستی انجام شود.

مراحل انجام سرویس ماهیانه کولرهای گازی داکس بسیار ساده است. تنها کاری که لازم است تا در سرویس های ماهانه این کولر گازی انجام دهید این است که فیلترهای کولر را شستشو دهید. اما دقت داشته باشید تا برای سرویس های فصلی این کولر، کار کمی دشوارتر خواهد بود.

خدمات پس از فروش کوار گازی داکس

کولر گازی داکس دارای نمایندگی های در ایران می باشد. کمپرسور آن تا 6 سال پس از فروش و اجزای داخلی آن تا 2 سال دارای ضمانت می باشند.

خدمات پس از فروش

برای خرید و آشنایی با  انواع اسپلیت و کولر گازی میتوانید به سایت تاسیسات دات کام سر بزنید.

اسپلیت و کولر گازی

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

آیا کولرهای گازی داکس ضمانت نامه دارند؟

بله کمپرسور کولر گازی داکس تا 6 سال و اجزای داخلی آن تا 2 سال گارانتی دارند.

گاز مبرد به کار رفته در کولر های گازی داکس چیست؟

گاز r410 در تمامی کولرهای گازی داکس استفاده می شود

گرید مصرف انرژی کولر گازی داکس چیست؟

گرید A

مطالب مرتبط

ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها کمپانی تی سی ال یک برند معتبر در... ادامه مطلب

مقایسه پکیج بوتان و آریستون

مقایسه پکیج بوتان و آریستون

پکیج یکی از سیستم های گرمایشی پر مصرف است که در انواع مختلف موجود می باشد. برندهای زیادی در... ادامه مطلب

معرفی انواع رادیاتور و کاربردهای آن

معرفی انواع رادیاتور و کاربردهای آن

تاسیسات سرمایشی و گرمایشی از اجزای مهم هر ساختمانی است که مدل ها و انواع مختلفی دارد. یکی از... ادامه مطلب

مزایا و معایب حوله خشک کن

مزایا و معایب حوله خشک کن

رادیاتور یکی از سیستم های گرمایشی است که انواع مختلفی دارد که برای کاربردهای مختلفی استفاده می شوند. یکی... ادامه مطلب

مزایا و معایب پکیج برقی

مزایا و معایب پکیج برقی

پکیج سیستمی گرمایشی است که در دو مدل برقی و گازی موجود است‌. هر کدام از انواع این سیستم... ادامه مطلب

پکیج دیواری بهتر است یا زمینی؟

پکیج دیواری بهتر است یا زمینی؟

پکیج یکی از سیستم های گرمایشی است که در مدل ها و انواع مختلفی در بازار موجود است. برای... ادامه مطلب

مزایا و معایب پکیج برقی

بهترین پکیج دیواری بی صدا در بازار ایران برای کدام برند است؟

پکیج از جمله دستگاه های پرکاربردی است که در مدل ها و برندهای مختلفی در بازار دیده می شود.... ادامه مطلب

بهترین پکیج دیواری بی صدا در بازار ایران برای کدام برند است؟

بهترین برندهای ایرانی پکیج گازی و برقی

پکیج از سیستم هایی است که در مدل های مختلفی موجود بوده و هر کدام ویژگی های خاصی دارند.... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *