ارورهای کولر گازی دایکین و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی دایکین و نحوه برطرف کردن آن ها

لطفا امتیاز دهید

ارورهای کولر گازی دایکین و نحوه برطرف کردن آن ها

کولر گازی از سیستم های تهویه مطبوع است که در انواع مختلف و با ظرفیت های گوناگونی تولید می شود. از جمله این مدل ها می توان به کولر گازی دایکین اشاره کرد که از ویژگی های زیادی برخوردار می باشد. در این مبحث قصد داریم به بررسی موضوع ارورهای کولر گازی دایکین و نحوه برطرف کردن آن ها بپردازیم‌. در صورت تمایل با ما همراه شوید تا در اینباره اطلاعات بیشتری به دست آورید.

کولر گازی از سیستم هایی است که به کمک سیکل تبرید تراکمی گرما را از اتاق گرفته و آن را در بیرون دفع می کند. بعضی از کولر گازی ها امکان معکوس کردن این سیکل را داشته و برای گرمایش نیز از آن استفاده می شود. این محصول در انواع مختلف و با برندهای گوناگونی ساخته می شود که توانسته پاسخگوی نیاز تمامی مخاطبین باشد. کولر گازی دایکین یکی از این سیستم ها است که کاربرد زیادی دارد.

معرفی کولر گازی دایکین

کولر گازی دایکین از برندهایی است که بیش از ۹۰ سال قدمت دارد. این مجموعه محصولات خود را با کیفیت بالا و براساس تکنولوژی روز ساخته و روانه بازار می کند. دفتر اصلی این شرکت در ژاپن بوده و محصولات خود را به بیش از ۱۵۰ کشور صادر می کند. کولر گازی تولید شده در این شرکت راندمان کاری بالایی داشته و در زمان عملکرد صدای زیادی تولید نمی کند‌.

ارورهای کولر گازی دایکین و نحوه برطرف کردن آن ها

آشنایی با ارورهای کولر گازی دایکین و نحوه برطرف کردن آن ها

در زمان بروز مشکل در کولر گازی دایکین کدهایی بر روی صفحه نمایش دستگاه نشان داده می شود. در زیر به بررسی برخی ارورهای کولر گازی دایکین می پردازیم:

ارور :A3 این خطا به دلایلی مثل ایراد در پمپ تخلیه، نقص کلید شناور و لوله کشی نامناسب سیستم تخلیه اتفاق می افتد. برای حل این مشکل باید لوله کشی سیستم تخلیه را اصلاح کرده و انسداد لوله تخلیه دستگاه را برطرف کرد. همچنین اگر پمپ و کلید شناور خراب باشد؛ باید آن ها را نیز تعویض کرد.

ارور :A4 این مشکل به عللی چون‌ کمبود حجم آب، دمای پایین آب، نقص ترمیستور دمای تی و نقص تنظیم 26WL رخ می دهد. راه حل این مشکل جبران کمبود آب، بالا بردن دمای آب، بررسی تنظیمات 26WL و تعویض ترمیستور دمای خراب است.

ارور :A5 یکی دیگر از ارورهای کولر گازی دایکین ارور A5 است که به دلایلی چون گرفتگی فیلتر هوای یونیت داخلی، نقص ترمیستور مبدل حرارتی واحد داخلی و اتصال کوتاه پیش می آید. برای برطرف کردن این مشکل باید فیلترهای هوا را تمیز کرده و اتصال کوتاه ایجاد شده را برطرف کرد. همچنین اگر ترمیستور مبدل حرارتی خراب شده باید آن را تعویض کرد.

ارور :A8 علت ظهور این کد خطا زیاد بودن جریان ورودی به دستگاه است. برای حل این خطا باید مشکل ورودی جریان و یا منبع تغذیه را رفع نمود.

ارور :A9 مفهوم این کد خطا به معنی خرابی کویل شیر انبساط الکترونیکی، نقص تماس کانکتور و نقص PCB است. برای حل این ارور باید تماس کانکتور را بررسی، نقص PCB را برطرف و کویل شیر انبساط الکترونیکی را تعویض یا تعمیر کرد.

ارور :AF علت نشان دادن این کد به دلایلی چون نشت آب رطوبت ساز، خرابی فلوسوئیچ شناور چرخشی و شیب نامناسب لوله های زهکشی است‌. برای حل این مشکل باید نشت آب رطوبت ساز را بررسی و برطرف کرده و شیب لوله های زهکشی را اصلاح کرد. همچنین اگر سوئیچ شناور چرخشی خراب است باید آن را تعویض نمود.

ارور :AH از جمله دیگر ارورهای کولر گازی دایکین می توان به ارور AH اشاره کرد؛ که به دلیل نقص PCB یونیت داخلی و یا خرابی غبارگیر تصفیه هوا رخ می دهد. برای حل این خطا باید در اسرع وقت با یک تعمیرکار متخصص تماس گرفته و این مشکلات را حل کرد.

ارور :AJ علت این مشکل نقص PCB یونیت داخلی و تنظیم ظرفیت نشدن آداپتور زمان نصب است. برای برطرف کردن این خطا باید به تکنسین با تجربه مراجعه کنید.

ارور :C1 این خطا به مفهوم میسر نبودن انتقال اطلاعات بین PCB واحد داخلی و PCB فن می باشد. باید ایراد عدم انتقال اطلاعات بین آن ها بررسی و رفع شود.

ارور :C4 دلیل نشان دادن این کد خرابی ترمیستور لوله مایع مبدل حرارتی و نقص تماس کانکتور است. برای حل این مشکل باید قطعات خراب را تعویض کرد.

ارور :C5. این خطا به دلیل مشکل در اتصال کانکتور دستگاه و ترمیستور لوله گاز مبدل حرارتی می باشد. باید این قطعات را بررسی کرده و در صورت خراب بودن آن ها را تعمیر و یا تعویض کرد.

ارور: CC  در صورتی که در سنسور رطوبت و اتصال کانکتور نقص وجود داشته باشد با این کد خطا مواجه می شوید. برای حل این مشکل می بایست درستی عملکرد سنسور رطوبت و اتصال کانکتور را بررسی و در صورت نیاز نسبت به تعمیر آن اقدام کرد.

ارور :E0 علت نشان دادن این کد بروی صفحه نمایشگر اتصال کانکتور سیستم حفاظتی دچار مشکل شده است. برای برطرف کردن این ارور باید با تعمیرکار کولر گازی تماس گرفت.

ارور :E1 وقتی در عملکرد دستگاه به دلیل وجود نویز اختلال ایجاد شده و یا در صورت نقص در PCB با این کد روبرو خواهید شد. برای حل این مشکل اگر PCB خراب باشد؛ باید آن را تعویض و وجود نویز را برطرف کرد.

ارور :E3 به دلایلی چون کثیف بودن مبدل حرارتی و فیلتر مکش دستگاه، نقص در کلید فشار بالا، نقص تماس کانکتور، گرفتگی لوله مبرد و کمبود حجم آب این کد بروز می کند. راه حل این مشکل تمیز کردن مبدل حرارتی و فیلنر مکش دستگاه است. همچنین اگر کلید فشار بالا خراب است؛ باید آن را رفع و انسداد لوله مبرد را برطرف کرد. کمبود آب را باید جبران کرد و ایراد تماس کانکتور را نیز رفع کرد.

ارور :E4 از جمله دیگر ارورهای کولر گازی دایکین می توان به کمبود گاز، گرفتگی لوله مبرد، نقص اتصال دهنده و نقص PCB یونیت خارجی اشاره کرد. راه حل این مشکل برطرف کردن انسداد لوله های مبرد، جبران کمبود گاز مبرد، رفع نقص اتصال دهنده و تعویض یا تعمیر PCB می باشد.

ارور :F3 علت ظهور این کد خطا نقص تماس کانکتور، کمبود گاز دستگاه، گرفتگی لوله مبرد و نقص ترمیستور لوله تخلیه است. برای برطرف کردن این مشکل باید گاز دستگاه شارژ و نقص تماس کانکتور برطرف شود‌. همچنین باید انسداد لوله های مبرد رفع شده و در صورت خرابی ترمیستور لوله تخلیه آن را تعویض کرد.

ارور :F6 لازم است بدانید که این ارور به دلایل مختلفی ایجاد می شود. از جمله مواردی که سبب این مشکل می شود می توان به آسیب دیدگی ترمیستور مبدل حرارتی، نقص موتور فن یونیت خارجی و دریچه انبساط الکترونیکی، شارژ شدن زیاد از حد مبرد، نقص PCB و قطع اتصال ترمیستور مبدل حرارتی اشاره کرد. برای رفع این مشکل باید گاز مبرد را کم کرده و ترمیستور مبدل حرارتی و PCB یونیت خارجی را تعمیر و یا تعویض کرد. همچنین اتصال ترمیستور مبدل حرارتی را باید دوباره برقرار کرد.

ارور :H1 از ارورهای دیگر کولر گازی دایکین می توان ارور H1 را نام برد که نشان دهنده نقص سوئیچ حد و دمپر سیستم رطوبت ساز دستگاه است. برای رفع این خطا باید سوئیچ حد و دمپر سیستم رطوبت ساز را تعمیر و یا تعویض کرد.

ارور :H3 این کد به دلیل مواردی چون قطعی سیم، نقص تماس کانکتور، نقص کلید فشار بالای دستگاه و نقص PCB یونیت خارجی پیش می آید. برای حل آن باید سیم های قطع شده را مجدد متصل کرده و نقص کلید فشار بالا، تماس کانکتور و PCB یونیت خارجی رفع شود‌.

ارور :H4 به دلیل مشکل در کلید فشار پایین، قطع شدن سیم و نقص در تماس کانکتور و PCB یونیت خارجی با این کد خطا مواجه می شویم. برای برطرف کردن این ارور می بایست سیم های قطع شده را اصلاح و نقص کلید فشار پایین، PCB یونیت خارجی و تماس کانکتور را برطرف کرد.

ارورهای کولر گازی دایکین و نحوه برطرف کردن آن ها

آشنایی با فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام

کولر گازی و دیگر سیستم های سرمایشی و گرمایشی توسط برندهای بسیاری تولید و در بازار موجود می باشد. مجموعه تخصصی تاسیسات دات کام از جمله فروشگاه های معتبر در زمینه فروش انواع این سیستم ها می باشد. شما مخاطبین گرامی برای تهیه و خرید این سیستم ها می توانید از طریق وبسایت https://tasisat.com/ اقدام کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

ویژگی های کولر گازی دایکین را ذکر کنید؟

کیفیت بالا، راندمان کاری بالا، عدم تولید صدای زیاد در زمان عملکرد

ارور A8 به چه دلیلی در کولر گازی دایکین اتفاق می افتد؟

این خطا به دلیل زیاد بودن جریان ورودی به دستگاه است.

علت ارور E1 چیست و چگونه باید آن را رفع کرد؟

این خطا به دلیل اختلال ناشی از نویز در عملکرد دستگاه بوده و یا در PCB نقص ایجاد شده است. برای حل آن باید PCB را عوض کرده و نویز را رفع کرد.

مطالب مرتبط

تفاوت فیلتر شنی عمودی و افقی

تفاوت فیلتر شنی عمودی و افقی فیلتر شنی یکی از تجهیزاتی است که برای حذف ذرات معلق و آلاینده های... ادامه مطلب

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز

مقایسه دستگاه تصفیه هوا با هواساز بهتر است بدانید امروزه تجهیزات زیادی برای پاکسازی و کنترل هوا در بازار موجود... ادامه مطلب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب سیستم تهویه مطبوع از تجهیزات ضروری هر ساختمانی است که امروزه بسیار به آن... ادامه مطلب

محاسبه ظرفیت فن کویل

محاسبه ظرفیت فن کویل زمان خرید هر سیستمی باید به متناسب بودن ظرفیت آن با محیط توجه کرد. این کار... ادامه مطلب

دلایل پریدن فیوزهای مربوط به کولر گازی

دلایل پریدن فیوزهای مربوط به کولر گازی

دلایل پریدن فیوزهای مربوط به کولر گازی مشکلات زیادی در کولر گازی رخ می دهد که یکی از آن ها... ادامه مطلب

تفاوت فن کویل و کولر گازی

تفاوت فن کویل و کولر گازی

تفاوت فن کویل و کولر گازی سیستم های تهویه مطبوع در انواع مختلفی موجود است که تفاوت هایی با هم... ادامه مطلب

تفاوت فن کویل با رادیاتور

تفاوت فن کویل با رادیاتور

تفاوت فن کویل با رادیاتور سیستم متنوعی برای تهویه مطبوع استفاده می شوند که از جمله آن می توان به... ادامه مطلب

تفاوت فن کویل ایرانی و خارجی

تفاوت فن کویل ایرانی و خارجی

تفاوت فن کویل ایرانی و خارجی فن کویل وسیله ای سرمایشی و گرمایشی است که در برندهای مختلفی تولید و... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *